Τιμή 800SS

All Supersport models (2V & 4V)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GiorgioT
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Δευ 28 Ιούλ 2008, 13:44
Gender: Male
Bike: ST2S
Other: Kawa EL 250
Τοποθεσία: Μυτιλήνη - MYTILENE

Τιμή 800SS

Δημοσίευση από GiorgioT »

ΟΚ παίδες, είδα σήμερα 1 SS800 του 04, όλα μαμά επάνω, θέλω να ρωτήσω για την τιμή.

Ο κύριος που το έχει (50αρης είναι), το έδινε 5,500 το κατεβάσαμε στα 5,000. (Κλασσικά...)

Το μηχανάκι από το εδώ συνεργείο που ρωτήσαμε είναι σε άριστη κατάσταση και πράγματι δεν έχει τπτ (εκτός από 3-4 αμυχές στη σέλα, σα να το γρατζούνισε μεγάλη γάτα :wsmile: ).

Όπως είπα όλα είναι μαμά επάνω, έχει νέα λάστιχα, και 20,000 χλμ (χωρίς να έχει κάνει το service για αυτά, εγώ που το πήγα βόλτα του γύρισα τα 20).

Πιστεύετε πως η τιμή του είναι καλή?
Ε Υ Δ Ο Κ Ι Α
Άβαταρ μέλους
Rock-ass
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: Παρ 23 Μάιος 2008, 15:24
Other: 695 R

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από Rock-ass »

Συνήθως οι 50αρίδες είναι οι καλύτεροι για να αγοράσεις metaHiro. Νομίζω ότι η τιμή είναι καλή. οτε φτηνά ούτε ακριβά.einai kala.
Χτυπα το να πάει στο Di@ολ0 nteeee!!!
Άβαταρ μέλους
GiorgioT
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Δευ 28 Ιούλ 2008, 13:44
Gender: Male
Bike: ST2S
Other: Kawa EL 250
Τοποθεσία: Μυτιλήνη - MYTILENE

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από GiorgioT »

Ναι ο άνθρωπος οδηγούσε μηχανές χρόνια και ήταν σοβαρός.

Αν και μας είπε πως το είχε σε γκαράζ, το χρώμα ήταν ελαφρώς πιο "θαμπό" από του multi του Γιώργου (geo_multi), (ο ιδιοκτήτης μένει δίπλα σε θάλασσα) τπτ όμως εμφανές.

Το μηχανάκι δεν έχει μηχανολογικά πρόβλημα και όταν το γύρισε εκείνος από τη βόλτα (γιατί σα ξένο που ήταν εγώ δε το άνοιξα πολύ), επιτάχυνε δικάβαλο αστραπιαία και με μια δαγκωνιά στα φρένα παίζει και να έκοψε 100χλμ σε μισό second :mrgreen:
Ε Υ Δ Ο Κ Ι Α
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από johnduc »

Παρτο το ργαλειο!!!Σου κοψε δηλαδις τα του σερβις!!! :mrgreen:
Τεσπα...800αρι ειναι τζαμι και με τα εξατμισονια...απλα οριτζιναλ ντουντουκα σαουντ!!! :thumbsup:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από johnduc »

GiorgioT έγραψε:Ναι ο άνθρωπος οδηγούσε μηχανές χρόνια και ήταν σοβαρός.

Αν και μας είπε πως το είχε σε γκαράζ, το χρώμα ήταν ελαφρώς πιο "θαμπό" από του multi του Γιώργου (geo_multi), (ο ιδιοκτήτης μένει δίπλα σε θάλασσα) τπτ όμως εμφανές.

Το μηχανάκι δεν έχει μηχανολογικά πρόβλημα και όταν το γύρισε εκείνος από τη βόλτα (γιατί σα ξένο που ήταν εγώ δε το άνοιξα πολύ), επιτάχυνε δικάβαλο αστραπιαία και με μια δαγκωνιά στα φρένα παίζει και να έκοψε 100χλμ σε μισό second :mrgreen:
πολλαααααα θα κανεις ακομη!!!!Ειναι σχολειο σουπερσπορτ λεμε...ακομη το σκεφτεσαι...??????! :thumbsup:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GiorgioT
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Δευ 28 Ιούλ 2008, 13:44
Gender: Male
Bike: ST2S
Other: Kawa EL 250
Τοποθεσία: Μυτιλήνη - MYTILENE

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από GiorgioT »

Ναι έκοψε το service, το είπε από την αρχή ο άνθρωπος, "5,500 το δίνω, αλλά σου κόβω 200 για το service που δεν έχω κάνει ακόμα". Τώρα αν το service κάνει 500, ε δε νομίζω, αλλά δε ξέρω πάλι.

Thanx all για το feedback (οι άλλοι keep posting, άμα θέλετε :wsmile: :hibye: )
Ε Υ Δ Ο Κ Ι Α
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από johnduc »

GiorgioT έγραψε:Ναι έκοψε το service, το είπε από την αρχή ο άνθρωπος, "5,500 το δίνω, αλλά σου κόβω 200 για το service που δεν έχω κάνει ακόμα". Τώρα αν το service κάνει 500, ε δε νομίζω, αλλά δε ξέρω πάλι.

Thanx all για το feedback (οι άλλοι keep posting, άμα θέλετε :wsmile: :hibye: )
200ακι και 20000 μαλλον δεν παιζει...εκτος και αν γινονται θαυματα!!! :mrgreen:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
geo_multi
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 20:49
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Τοποθεσία: Γκασμαδονήσι (ή αλλιώς Μυτιλήνη)

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από geo_multi »

Πάνω-κάτω τόσο το πληρώνουμε εμείς εδώ Γιάννη το service των 20000 χλμ... :))
Γιώργος

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά που θα σε κάψει
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από johnduc »

geo_multi έγραψε:Πάνω-κάτω τόσο το πληρώνουμε εμείς εδώ Γιάννη το service των 20000 χλμ... :))
ασταδιαλαααα!!!! :shock: :shock: :shock: ρεδεπαμεκαλα!@$%##$% :angry3: (για μας το λεγω) :whistling:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
geo_multi
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 20:49
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Τοποθεσία: Γκασμαδονήσι (ή αλλιώς Μυτιλήνη)

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από geo_multi »

Να πω τώρα και εγώ την γνώμη μου...?

Το μηχανάκι είναι καλοδουλεμένο, δεν έχει κάνει καγκουριές και τέτοια... Από μια γύρα που το έκανα δεν κατάλαβα κάτι περίεργο. Όλοι μου οι σπιούνοι :)) συμφωνούν ότι δεν έχει φάει τούμπες. Αν και περιμένω να ρωτήσω ακόμα έναν, που έρχεται αύριο. :whistling:

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι εμφανισιακά δεν είναι τζι-τζι, είναι ταλαιπωρημένο από την θάλασσα και τον ήλιο. Αλλιώς θα μπορούσε να ήταν μια άριστη επιλογή για κάποιον που θέλει ένα φιλικό SS για να μάθει να πάει γρήγορα και ευχάριστα :wsmile:
Γιώργος

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά που θα σε κάψει
Άβαταρ μέλους
chducos1
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:32
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: ΔΟΥΚΑΤΙ-ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜ
Τοποθεσία: midili

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από chducos1 »

θα ερθω αυριο αλλα θα σε πω την γνωμη μου απο μακρια.τουμπα μαλλον δεν εχει,αυτο μικρη σημασια εχει για εμενα.ο τυπος ειναι γνωστο οτι ειναι σοβαρος ΑΛΛΑ εμενα ποναγε η ψυχη μου που το εβλεπα να εκτελει και χρεη zupermarket και το κλασσικο πηγαινε ελα στις κοφετεριες.δηλ τα χειροτερα χμλ που μπορει να κανει ενας ντουκος.δεν ξερω τι ζεσταμα επεζε οποτε επιφυλασωμαι για τις φλατζες και τυχον διαρροες.
το λογικο ειναι ο μηχανικος μας να το προμοταρει το μοτορι,δεν ειναι δυνατον να καψει ¨"δικο του"παιδι
εγω εψηνα φιλο μου πολυ καιρο να την χτυπησει
και καταληγουμε στο αυτονοητο,ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΣΥΜΠΟΛΗΤΗ ΜΕ 5000 ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΑΡ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΗ,τι λεμε τωρα,τι θα επερνες με 5000?,versys η gsr? :hibye:
χρηστος-μου ποναει ο νους μου.
EVERYBODY DIES NOT EVERYBODY LIVES
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από D3§m02K »

geo_multi έγραψε:Το μόνο που με χαλάει είναι ότι εμφανισιακά δεν είναι τζι-τζι, είναι ταλαιπωρημένο από την θάλασσα και τον ήλιο.
Άρα ξέρουμε πού θα πάνε τα ρέστα από το service. . . :))
Άβαταρ μέλους
GiorgioT
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Δευ 28 Ιούλ 2008, 13:44
Gender: Male
Bike: ST2S
Other: Kawa EL 250
Τοποθεσία: Μυτιλήνη - MYTILENE

Re: Τιμή 800SS

Δημοσίευση από GiorgioT »

chducos1 έγραψε:θα ερθω αυριο αλλα θα σε πω την γνωμη μου απο μακρια.τουμπα μαλλον δεν εχει,αυτο μικρη σημασια εχει για εμενα.ο τυπος ειναι γνωστο οτι ειναι σοβαρος ΑΛΛΑ εμενα ποναγε η ψυχη μου που το εβλεπα να εκτελει και χρεη zupermarket και το κλασσικο πηγαινε ελα στις κοφετεριες.δηλ τα χειροτερα χμλ που μπορει να κανει ενας ντουκος.δεν ξερω τι ζεσταμα επεζε οποτε επιφυλασωμαι για τις φλατζες και τυχον διαρροες.
το λογικο ειναι ο μηχανικος μας να το προμοταρει το μοτορι,δεν ειναι δυνατον να καψει ¨"δικο του"παιδι
εγω εψηνα φιλο μου πολυ καιρο να την χτυπησει
και καταληγουμε στο αυτονοητο,ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΣΥΜΠΟΛΗΤΗ ΜΕ 5000 ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΑΡ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΗ,τι λεμε τωρα,τι θα επερνες με 5000?,versys η gsr? :hibye:
Ναι σωστά όσα λες, και για το είδος των χλμ και για το promote και η τιμή δεν είναι βέβαια "εξωφρενική" απλά δεν ήξερα τι παίζει γενικώς με τις τιμές των Duc. Έπειτα το είχα δει στα ΜΟΤΟ και 0-300 του 2004 στα 8,000 - 8,200 ενώ σκεφτόμουν ότι έκανε τότε 10,000. Θα μου πεις αν έβγαινε τώρα κάπου τόσο θα έκανε, αφού το 1000 κάνει 12,850 (biposto).

Όσον αφορά τα ρέστα θα πάνε στο μηχανάκι, ναι, το πρώτο που σκέφτομαι είναι εξατμίσεις που να ανεβαίνουν "ψηλά διαγώνια" όπως του 900SS του Desmodromic και τέτοια πράματα :love2: :love6:
Ε Υ Δ Ο Κ Ι Α
Απάντηση