Προβληματάκια με κοντέρ και δείκτη θερμοκρασίας (750ss)

All Supersport models (2V & 4V)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nikolakhs89
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 03 Απρ 2011, 16:43
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ

Προβληματάκια με κοντέρ και δείκτη θερμοκρασίας (750ss)

Δημοσίευση από Nikolakhs89 »

Γειά χαρά σε όλους! Καινούργιος στο φόρουμ κ ηδη με έχει βοηθήσει διαβάζοντας μερικές συζητήσεις! Ειμαι ιδιοκτητης ενος 750ss εδω κ περίπου 5 μήνες κ έχω κάποια μικρά θεματάκια τα οποία χρειάζοντε διόρθωση.
1. Το κοντερ μου δείχνει πολυ λιγότερα χλμ απο όσα παω! Όταν πάω με 200 αυτό δείχνει μόνο 140 καθώς κ ο μετρητής χιλιομέτρων γράφει πιο λίγα χλμ απο όσα κάνω.
2. Ο δείκτης θερμοκρασίας επίσης δεν ανεβαίνει παρα μόνο ελάχιστα όταν το μηχανάκι έχει κανονική θερμοκρασία.

Όποιος γνωριζει τι χρειάζεται να αλλάξω για να λειτουργούν κανονικά τα παραπάνω ας βοηθήσει.. Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
grigo
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 11:50
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: Pantah,bmw, Vespa

Re: Προβληματάκια με κοντέρ και δείκτη θερμοκρασίας (750ss)

Δημοσίευση από grigo »

Κατ΄αρχάς πέρνα πρώτα απο τα "Νεα Μέλη" να γνωριστούμε, κατόπιν επειδή έχεις και SS, πέρνα και απο εδώ: http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... =44&t=3874" onclick="window.open(this.href);return false;
να γίνουμε περισσότεροι και να μάθουμε μερικά στοιχεία ( έτος, τύπος κατάσταση κτλ) για να μιλήσουμε για τα προβλήματα! :cool:
Οτι δεν λύνεται....... ΚΟΒΕΤΑΙ!!!
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Προβληματάκια με κοντέρ και δείκτη θερμοκρασίας (750ss)

Δημοσίευση από Colin »

Nikolakhs89 έγραψε: 1. Το κοντερ μου δείχνει πολυ λιγότερα χλμ απο όσα παω! Όταν πάω με 200 αυτό δείχνει μόνο 140 καθώς κ ο μετρητής χιλιομέτρων γράφει πιο λίγα χλμ απο όσα κάνω.

πρόσφατα το ίδιο πρόβλημα μου έλεγε στο 750 SS του και ο Γιώργος από Κέρκυρα (Γιώργος γράφει :cool: ) και μου είπε ότι μάλλον πάει για αλλαγή τα όργανα, περισσότερα φαντάζομαι θα πει κι ο ίδιος. Όπως λέει κι ο grigo δώσε περισσότερες πληροφορίες για τη μηχανή :thumbsup:

και καλώς ήρθες :glimpse:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
Nikolakhs89
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 03 Απρ 2011, 16:43
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ

Re: Προβληματάκια με κοντέρ και δείκτη θερμοκρασίας (750ss)

Δημοσίευση από Nikolakhs89 »

Το μηχανάκι είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Έχει 22000 χλμ(το πηρα με 19000). Έχει αλλάγμένες δισκόπλακες μπροστά κ εξατμίσεις remus καθώς κ βαμένες ζάντες με αερογραφία την κίτρινη λωρίδα κ γραμμένο στη ζάντα το DUCATI CORSE. Δουλεύει άψογα με μόνη εξαίρεση το κοντέρ κ τον δείκτη θερμοκρασίας που δεν μας τα λένε καλά όπως είπα κ πιο πανω. Αν ξέρει καποιος τι χρειάζεται να κάνω για να λύσω αυτά τα προβληματάκια ας βοηθήσει..
Απάντηση