Αποριες για 749

All SBK models including MotoGP D16RR
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Raiden
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2008, 22:56
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Αποριες για 749

Δημοσίευση από Raiden »

Γειας σας παιδια τι κανετε ? Εδω και καποιο καιρο μου εχει καρφωθει να παρω καινουργια μηχανη. Η κατηγορια που θελω ειναι καθαρα supersport. Και φυσικο ηταν η αναζητηση μου να φτασεις στην 749. Μιλαμε για το ωραιοτερη μηχανη που εχω δει να κυκλοφορει στον κοσμο. Αλλα το θεμα ειναι ποσο αξιοπηστη ειναι ? Εχω ακουσει για πολλα ηλεκτρικα προβληματα, για service δεν ρωτα ducati ειναι.Απο θεμα ανεσης ? Σιγουρα ειναι αβολη το θεμα ειναι ποσο αβολη ? Καλος η κακος η μηχανη θα κανει και ταξιδακια και θα κατεβενει και λιγο μεσα στην πολη και κανα σκ θα την τρεχω για να ξεμουδιασω λιγο. Ξερω δεν θα ειναι βολικη μεσα στην πολη αλλα και η Ducati 750 ss δεν νομιζω να ειναι και πολυ χειροτερη.
Και ενα αλλο πολυ καυτο θεμα ειναι η καταλανωση που εδω πραγματικα φοβαμε. Με το ss εχω κανει ταξιδι μεχρι 4000 στροφες και καταναλωση στα 3,5 λιτρα. Με την 749 τι παιζει ? Π.χ. αμα την παω χαλαρα 120- 140 θα μου βγαλει μια σχετικη αυτονομια η καθε 150 χιλιομετρα θα μου βγαζει λαμπακι ? Γιατι αμα ειναι ετσι αμα την σπας την μηχανη (200 ++ ) ποσο θα καει ?
Οτι παραπανω εχετε να πει πραγματικα καλοδεχουμε. Ειμαι ολος αυτια !
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

κλεισε τα ματια και παρε ενα 749,ποοοοοολυυυυυ πιο ανετο απ'το ss,καταναλωση τα ιδια,
ρε φιλε βαλτος εισαι?
ειμαι στο ιδιο διλημα...
αλλα μαλλον αποφασισα!

το θρεντ σου ηταν μαλλον σημαδι :innocent2:
Άβαταρ μέλους
Raiden
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2008, 22:56
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από Raiden »

Ποιο ανετη ? Την εχεις οδηγησει ? Εισαι πρωτος που μου το λεει ? Και καταλωση λενε οτι εχει αρκετα παραπανω.
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

φιλε εχω την ιδια μηχανη με σενα,ειμαι 2 μετρα ακριβως και σου υπογραφω οτι ειναι ποοοοοολυυυυυ πιο ανετη.ειναι πιο ''απλωμενο'' το μηχανακι,ξαπλωνεις πολυ πιο χαλαρα,θα το διαπιστωσεις με μια δοκιμη.
καταναλωση λιγο πανω απ'το ss-πολυ λιγο ομως!
αν πλακωθεις θα καψει οπως ολα,τιποτα δραματικο φιλε!

πσ. το senna εχεις?ελα καμμια τεταρτη να σε γνωρισουμε :hibye:
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από motogppress »

να παρεις 749s του 05-06 μοντελο, αν ειναι να πας κατα κει!!!!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sakman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2008, 10:19
Gender: Male
Bike: SS1000
Other: CBX 750 MONTESA 414
Τοποθεσία: Βριλήσσια

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από sakman »

Raiden έγραψε:Γειας σας παιδια τι κανετε ? Εδω και καποιο καιρο μου εχει καρφωθει να παρω καινουργια μηχανη. Η κατηγορια που θελω ειναι καθαρα supersport. Και φυσικο ηταν η αναζητηση μου να φτασεις στην 749. Μιλαμε για το ωραιοτερη μηχανη που εχω δει να κυκλοφορει στον κοσμο. Αλλα το θεμα ειναι ποσο αξιοπηστη ειναι ? Εχω ακουσει για πολλα ηλεκτρικα προβληματα, για service δεν ρωτα ducati ειναι.Απο θεμα ανεσης ? Σιγουρα ειναι αβολη το θεμα ειναι ποσο αβολη ? Καλος η κακος η μηχανη θα κανει και ταξιδακια και θα κατεβενει και λιγο μεσα στην πολη και κανα σκ θα την τρεχω για να ξεμουδιασω λιγο. Ξερω δεν θα ειναι βολικη μεσα στην πολη αλλα και η Ducati 750 ss δεν νομιζω να ειναι και πολυ χειροτερη.
Και ενα αλλο πολυ καυτο θεμα ειναι η καταλανωση που εδω πραγματικα φοβαμε. Με το ss εχω κανει ταξιδι μεχρι 4000 στροφες και καταναλωση στα 3,5 λιτρα. Με την 749 τι παιζει ? Π.χ. αμα την παω χαλαρα 120- 140 θα μου βγαλει μια σχετικη αυτονομια η καθε 150 χιλιομετρα θα μου βγαζει λαμπακι ? Γιατι αμα ειναι ετσι αμα την σπας την μηχανη (200 ++ ) ποσο θα καει ?
Οτι παραπανω εχετε να πει πραγματικα καλοδεχουμε. Ειμαι ολος αυτια !


Το δικό μου παρ΄ ότι το πλένω με πίεση σε βενζινάδικο φίλου μου δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα .
Φοράει ακόμα την μπαταρία της μάνας του , και όταν γυρνάω το κλειδί στο on , το όργανο δείχνει 12,7 .
Δεν έχει παρουσιάσει τίποτα στα ηλεκτρικά του .

Η άνεση είναι σχετικό .Εμένα με βολεύει ακόμα και σε ταξίδι χωρίς να με κουράζει .
Για μέσα στην πόλη δεν ξέρω γιατί δεν την κατεβάζω .

Με τα 140 που λές , θα βλέπεις κίτρινο φωτάκι ρεζέρβας στα 160 – 170 χλμ, αν το μηχανάκι είναι μαμά .

Μετρημένο με το ss του chrisva ( του 93 , ) σε ταξίδι στην Καλαμπάκα όταν το δικό μου ήταν μαμά , καίγαμε ακριβώς τα ίδια .
The Uncle Εικόνα
Άβαταρ μέλους
monster749
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 708
Εγγραφή: Σάβ 23 Μάιος 2009, 21:47
Gender: Male
Other: vespa gts 300 ss
Τοποθεσία: Περιστερι-Ευβοια

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από monster749 »

ηλεκτρικα προβληματα μηδεν,μηχανικα το ιδιο,τωρα για καταναλωσεις με 140 κοντερ εχεις περιπου 160-180 χλμ πριν την ρεζερβα,στην πολη με τα σταματα ξεκινα πανω απο 130 δεν θα δεις πριν αναψει το λαμπακι.
στο θεμα ανεση δεν ειναι bmw αλλα στεκεται με αξιοπρεπεια(λεμε τωρα)
για μενα εκει που ποναγανε τα συγκεκριμενα μηχανακια ειναι το τεποζιτο,το δικο μου το αλλαξα(εγγυηση) γιατι απο μεσα ηταν σκουριασμενο.....σε αθλια κατασταση :hibye:
ΒΑΛΕ ΡΟΔΕΣ ΚΑΙ ΤΣΟΥΛΑ!


ΛΑΖΑΡΟΣ
Άβαταρ μέλους
Raiden
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2008, 22:56
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από Raiden »

Φιλε dimo ναι το senna ειναι. Θα προσπαθησω να ερθω καμια φορα. Που μαζευεστε τωρα? Τελευταια φορα που ηρθα ηταν στον γηπεδο του Ηρακλη σε ενα μαγαζι εκει.
Απο service πως παει η μηχανη? Λαδια καθε 5,000 . Τα αλλα καθε ποτε ? Σαν την δικια μου πανε ?
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

ela σημερα στο λευκο πυργο μετα τις 9 αμα μπορεσεις,κατα τα αλλα για το σερβις ιδια ειναι-λεμε τωρα,το δικο μου ειναι 900 :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
ClassicNikos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 19:52
Gender: Male
Bike: 916SPS
Other: hypermotard 1100

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από ClassicNikos »

οτι ποιο αβολο μεσα στην πολη.ever. καταναλωση μεση 7 λιτρα. σε ταξιδι τελειο αρκει να εισαι μονος. :))
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ...Η........SS 750 ΤΟΥ 1974, ΚΑΙ Ο ........ JIMI HENDRIX.........
ForrestGump
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2010, 23:56
Gender: Male
Bike: 748

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από ForrestGump »

πάρε το s του 05-06 .
Τα προηγούμενα είναι μπουρδέλα στα ηλεκτικά.
Άβαταρ μέλους
ducatisti 21
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2850
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2008, 00:10
Gender: Male
Other: Suzuki 749
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ !!

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από ducatisti 21 »

theo_desmo έγραψε:πάρε το s του 05-06 .
Τα προηγούμενα είναι μπουρδέλα στα ηλεκτικά.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wsmile: :wsmile: :wsmile:
Ducatisti πλέον στην ψυχή,μεσοπρόθεσμα και στο σώμα ...
Άβαταρ μέλους
ale3andros
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 18:22
Gender: Male
Bike: 749R

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από ale3andros »

εχω το 749dark ειμαι υπερ ικανοποιημενος για βολτεσ πιστα τα3ιδια αλλα οχι για την πολη εχει σκληρη αναρτηση καθε λακουβα+πετρα τιν νιωθεις αλλα εξω σε κανει να τα ξεχνας :wsmile:
τωρα για την καταναλοση στα 140-150 με βγαζει 180 αλλα ειμαι μαμα τωρα εαν βαλεις extra κανε τιν αφερεσει εσυ :zep:
καλυτερα να φωτιζεις τον ουρανα παρα τα μουτρα σου!!

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2596796/" onclick="window.open(this.href);return false; πωλητε οπως ειναι επιπλομενω!!
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από HackmaN »

Kαι για το "απλό" από '05 και μετά είμαστε Ο.Κ. με τα ηλεκτρικά;
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
ForrestGump
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2010, 23:56
Gender: Male
Bike: 748

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από ForrestGump »

Ναι αν και δεν είμαι σίγουρος.Άλλαξαν κάτι ρελέ κάτι κόμπλερ κάτι τέτοιες μαλακιούλες από το 05 και μετά.Και επίσης βελτίωσαν το ψεκασμό.Τα προηγούμενα είχανε πρόβλημα στην εκκίνηση και έσβηναν εν κινήσει πολλά.Εμένα μου έκαψε και τη πίσω λάμπα 2-3 φορές.Αν πάρεις το S monoposto 05 και μετά είναι και ελαφρύτερο.
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από HackmaN »

Biposto ψάχνω, κυρίως, γιατί που και που βάζω 2ο άτομο.
Πλέον ψάχνω μόνο για '05>... Και πρίν τέτοια χρονολογία ήθελα βέβαια, αλλά για άλλους λόγους!
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
gorilas1098
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 06 Αύγ 2010, 18:16
Gender: Male
Bike: 749R
Other: honda innova 125

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από gorilas1098 »

Biposto ψάχνω, κυρίως, γιατί που και που βάζω 2ο άτομο.
Αυτο ''το δευτερο ατομο'' στο οποιο αναφερεσαι εχει δει που θα ανεβει?...... :mrgreen: :mrgreen:

Γιατι το δικο μου ''δευτερο ατομο'' εχει 2 ομορφα καψιματα στις γαμπες (απο τοτε κ μετα ''εμαθε'' να καθεται) κ τα καλοκαιρια αν φορεσει τζιν προσφερει θεαμα στους πισω 8-) .....Ασε που εχει κανει 4κεφαλους χεριων καλυτερους απο τους δικους μου.... Κ πριν φαντασου ειχα R1..... Το καθε ''δευτερο ατομο'' ειναι σιγουρα διαφορετικο, μπορει κ να γουσταρει, αλλα αν ανεβαινε στο ss που εχεις, το 749 μαλλον δεν θα του αρεσει......
if it DON'T rattle , its broken!.........
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από HackmaN »

Ζ έχω. Δεν είναι και επιτομή της άνεσης. Ακόμη χειρότερο τα SS. Δεν είναι βέβαια και RSV ή R6 που στο σελάκι τους δεν κάθετε ούτε κούκλα Barbie στην κυριολεξία. :dead:
2 κάβαλες αποστάσεις, γενικά, κάνω ελάχιστες και πολύ κοντινές. 2 ταξίδια έχω παει μόνο δικάβαλο.
Δε λέω, κ@υλα το Mono αλλά μια στο τόσο την θες και την πίσω! :mrgreen:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
K-KING
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1584
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 15:40
Gender: Male
Bike: SS620
Other: B-KING,ZX 14,CBR1000

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από K-KING »

Raiden έγραψε:Γειας σας παιδια τι κανετε ? Εδω και καποιο καιρο μου εχει καρφωθει να παρω καινουργια μηχανη. Η κατηγορια που θελω ειναι καθαρα supersport. Και φυσικο ηταν η αναζητηση μου να φτασεις στην 749. Μιλαμε για το ωραιοτερη μηχανη που εχω δει να κυκλοφορει στον κοσμο. Αλλα το θεμα ειναι ποσο αξιοπηστη ειναι ? Εχω ακουσει για πολλα ηλεκτρικα προβληματα, για service δεν ρωτα ducati ειναι.Απο θεμα ανεσης ? Σιγουρα ειναι αβολη το θεμα ειναι ποσο αβολη ? Καλος η κακος η μηχανη θα κανει και ταξιδακια και θα κατεβενει και λιγο μεσα στην πολη και κανα σκ θα την τρεχω για να ξεμουδιασω λιγο. Ξερω δεν θα ειναι βολικη μεσα στην πολη αλλα και η Ducati 750 ss δεν νομιζω να ειναι και πολυ χειροτερη.
Και ενα αλλο πολυ καυτο θεμα ειναι η καταλανωση που εδω πραγματικα φοβαμε. Με το ss εχω κανει ταξιδι μεχρι 4000 στροφες και καταναλωση στα 3,5 λιτρα. Με την 749 τι παιζει ? Π.χ. αμα την παω χαλαρα 120- 140 θα μου βγαλει μια σχετικη αυτονομια η καθε 150 χιλιομετρα θα μου βγαζει λαμπακι ? Γιατι αμα ειναι ετσι αμα την σπας την μηχανη (200 ++ ) ποσο θα καει ?
Οτι παραπανω εχετε να πει πραγματικα καλοδεχουμε. Ειμαι ολος αυτια !


συγνωμη ρε φιλαρακι ....θελεις και σουπερ σπορτ και να μην καιει..βενζινη και να παει και να
μην χαλαει και και και και και και και..........παρε ενα πλαίι στεισον ....










παρε ενα pcx honda..................2.9 litra τα 100
Image
όταν πεθάνω θέλω να με θάψουν οι εχθροί μου γιατί όσο ζούσα με έθαβαν οί φίλοι μου........!!!!
"Είναι ευκολότερο να πεθάνεις για μια γυναίκα παρά να ζήσεις μαζί της."
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από Xenokratis »

K-KING έγραψε: παρε ενα pcx honda..................2.9 litra τα 100
Aυτο δεν ειναι που σβηει και α-μοναχο του??? :whistling:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από karaiskakion »

Καλό το 749 θα σου κάνει και τα κέφια σου, η κατανάλωση δεν είναι και η καλύτερη για ''ταξιδάκια'' αλλά συγκριτικά με άλλα sbk καλά τα πάει. Όσον αφορά την άνεση αυτό θέλει κουβέντα. Πρόκειται για ενα σκληρά στημένο μηχανάκι που προορίζεται για συγκεκριμένη χρήση στη πίστα, αν είχες tdm πριν και το πάρεις ε δε θα είναι άνετο, πάντως για solo βολτίτσες μια χαρά είναι και παιχνιδιάρικο χωρίς παραξενιές - αρκεί να μην μείνεις -.
Για τα ηλεκτρικά που διάβασα εγώ είχα του 2004 και το μόνο ηλεκτρικό που είχε βγάλει ήταν ο ανορθωτής, κάτι με το οποίο είχαν πρόβλημα και τα επόμενα. Ρελέδες και λοιπά δεν νομίζω πως είχαν πρόβλημα, αλλά είναι το κόστος τους ευτελές - μιλάμε για 2-3 ευρώ ανα ρελέ αν θες να τους αλλάξεις όλους μόνος σου - επίσης για το ψεκασμό που διάβασα, δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει πάντως φοράει ακριβώς τα ίδια σώματα και το ένα και το άλλο.
Αν το επιλέξεις ψάξε καλά το μεταχειρισμένο που θα βρεις αν είχε πρόσφατη πτώση και γενικά τσέκαρε το ιστορικό του μέσω της αντιπροσωπείας.
Αν πιάνουν τα χέρια σου κατέβασε το workshop manual αποτη πρώτη μέρα και τσεκάρισέ το.
Πρόκειται για μηχανάκι που έχει φτιαχτεί για συγκεκριμένο σκοπό και είναι λογικό σε κάποιο σημείο - ανάλογα και με τη χρήση - να χρειστεί ενα γενικό rebuilt στο μοτεράκι του.
Με ελάχιστα χρήματα για εργαλεία και με το manual αν πιάνουν τα χέρια σου το κάνεις καινούριο. Δεν είναι απαραίτητο αυτό που σου λέω αλλά ίσως χρειαστεί!!!
Εικόνα
ForrestGump
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2010, 23:56
Gender: Male
Bike: 748

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από ForrestGump »

karaiskakion έγραψε: Για τα ηλεκτρικά που διάβασα εγώ είχα του 2004 και το μόνο ηλεκτρικό που είχε βγάλει ήταν ο ανορθωτής, κάτι με το οποίο είχαν πρόβλημα και τα επόμενα. Ρελέδες και λοιπά δεν νομίζω πως είχαν πρόβλημα, αλλά είναι το κόστος τους ευτελές - μιλάμε για 2-3 ευρώ ανα ρελέ αν θες να τους αλλάξεις όλους μόνος σου - επίσης για το ψεκασμό που διάβασα, δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει πάντως φοράει ακριβώς τα ίδια σώματα και το ένα και το άλλο.
Νομίζω ότι ανορθωτές δεν έβγαλαν τα επόμενα.Επίσης τα ρελέ του 05 και μετά είναι όλα ασφαλισμένα,καλύτερης ποιότητας,και μονωμένα για υγρασίες κλπ.
Για το ψεκασμό είναι ίδια τα σώματα αλλά τα πρώτα είχαν πολλά θέματα με το tps και έσβηνε εν κινήσει.Από 05 και μετά έχει διορθωθεί.
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από karaiskakion »

ForrestGump έγραψε: Νομίζω ότι ανορθωτές δεν έβγαλαν τα επόμενα.Επίσης τα ρελέ του 05 και μετά είναι όλα ασφαλισμένα,καλύτερης ποιότητας,και μονωμένα για υγρασίες κλπ.
Για το ψεκασμό είναι ίδια τα σώματα αλλά τα πρώτα είχαν πολλά θέματα με το tps και έσβηνε εν κινήσει.Από 05 και μετά έχει διορθωθεί.


Δεν έχω ακούσει κανένα να σβήνει εν κινήσει, ούτε και το δικό μου το έκανε, απο το parts manual ίδιο είναι και το tps καθώς επίσης και τα ρελέ, ασφαλισμένα δε κατάλαβα τι εννοείς πάντως μονωμένα για υγρασίες είναι ΟΛΑ τα ρελέ, γιατί αν δεν ήταν απλά δε θα δούλευε τίποτα, όλα έχουν λαστιχόφλαντζες περιμετρικά και πάνε χωνευτά ώστε να μην παίρνουν υγρασίες. Όλα είναι αριβώς τα ίδια τουλάχιστον στα parts list.
Εικόνα
ForrestGump
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2010, 23:56
Gender: Male
Bike: 748

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από ForrestGump »

Εντάξει μπορεί να μην έτυχε σε εσένα αλλά δε σημαίνει κάτι αυτό.Σε εμένα έτυχε και το είχα ψάξει.Αν googlareis
"749 stalling problem,tps problem,stalling issue,fuel pump relay" κλπ θα δεις πόσα αποτελέσματα θα σου βγάλει.Επίσης πολύ συχνό πρόβλημα ήτανε να καίει το ρελέ αντλίας βενζίνης και στο Ducati.ms λέγανε για ένα νέο ρελέ πιο καλό.
Και ο Motogppress το είχε αλλάξει από ότι θυμάμαι.
Άβαταρ μέλους
sakman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2008, 10:19
Gender: Male
Bike: SS1000
Other: CBX 750 MONTESA 414
Τοποθεσία: Βριλήσσια

Re: Αποριες για 749

Δημοσίευση από sakman »

Δεν ξέρω τι λένε ρε παιδιά και φυσικά δεν σας αμφισβητώ αλλά το δικό μου ( 2003-4 ) χωρίς να του έχω κάνει καμιά αναβάθμιση στα ηλεκτρικά , ( σε αυτά είναι μαμά ) , δεν μου έχει παρουσιάσει ποτέ ηλεκτρικό πρόβλημα και το πλένω σε βενζινάδικο φίλου μου με το πιεστικό .
Σημειωτέο ότι ακόμα φοράει την μπαταρία του εργοστασίου .
The Uncle Εικόνα
Απάντηση