Γνωμες μελλοντικη αγορα 848!!

All SBK models including MotoGP D16RR
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: Γνωμες μελλοντικη αγορα 848!!

Δημοσίευση από achilleas »

touloumpas έγραψε: Αχιλλεα το πηρες;
οχι εδω τα δεκα ευρο τα τσιγκουνευομαι :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Στεφ
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Σάβ 19 Φεβ 2011, 00:34
Gender: Male
Bike: ST4
Other: SV650s
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Γνωμες μελλοντικη αγορα 848!!

Δημοσίευση από Στεφ »

το βεντιλατερ παρεμβαινει στους 103 βαθμους και στο 848 και στα 1098/1198

παραφλου στο μηχανακι [...]
ανοιγω διακοπτακι, πιανουν οι φανηδες δουλεια και το μηχανακι δεν ανεβαζει πανω απο 85 βαθμους για ΚΑΝΕΝΑΝ λογο...

εχω ΞΕΝΟΙΑΣΕΙ πραγματικα[/quote]

jks να σε ρωτησω, είναι εύκολη αυτη η μετατροπή με τον διακοπτη και τα βεντιλατερ ? τι χρειαζεται ?

Ευχαριστώ
"If you want to terminate terrorism, then just stop participating in it.." -Noam Chomsky-
taxtsom
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 11:57
Gender: Male
Bike: ST4
Other: 800SS
Τοποθεσία: Chalkida

Re: Γνωμες μελλοντικη αγορα 848!!

Δημοσίευση από taxtsom »

wheelsdeal έγραψε:Καλημερα στην παρεα.

Για να μπω κατευθειαν στο ψητο εδω και καποιο διαστημα ειχα αποφασισει να πουλησω ενα nexus που εχω για να κανω τη δουλεια μου + μετρητα που εχω μαζεψει και να παρω ενα Monster 821 να τα κανει ολα.

Παρολα αυτα το σκεφτηκα και βλεπω οτι παλι δεν θα ειναι πρακτικο...δηλαδη σιγα μην πηγαινω στην δουλεια στο κεντρο της Αθηνας με το Monster παρκαρισμενο για 8-10 ωρες στα πεζοδρομια.

Αντι λοιπον να σκοτωσω το Nexus που το πηρα καινουργιο και το εχω πενα το κραταω και παιρνω δευτερο για τις βολτες μου.

Ετσι λοιπον δεν με ενδιαφερει αυτο που θα παρω να τα κανει ολα...

Εχοντας αποφασισει να παρω Ducati,οχι για μοστρα αλλα γιατι βαρεθηκα τα τετρακυλινδρα και θελω δικυλινδρη ροπη σκεφτομαι για το 848 ειτε απλο ειτε Evo.

Θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για το συγκεκριμενο μηχανακι..αν ειναι αξιοπιστο,την οδηγικη του συμπεριφορα καθως και το κοστος συντηρησης του σε γενικες γραμμες.Επισης απο γκαζι αν ειναι επαρκες η αν υπαρχουν ιδιοκτητες που θελαν κατι παραπανω.Εχει μεγαλη διαφορα με το 1098?Επισης τι να προσεξω στην αγορα μεταχειρισμενου.

Πολλες ερωτησεις το ξερω αλλα χλωμη η δυνατοτητα δοκιμης και προσπαθω να παρω πληροφοριες.

Γενικα την αποψη σας για αυτη την μελλοντικη αγορα.Ευχαριστω.
:hibye: φίλε! Το μηχανακι 848 ειναι απόλαυση για σόλο βολτες ειτε σε πιστα ειτε σε στριφτερες διαδρομές κ κατα τη γνωμη μου πάντα, ειναι πιο "ολοκληρωμενο" και value for money σε σχεση με τον "μεγάλο" του αδερφό (1098]. "Διαχειρίσιμη" η δυναμή του , όπως έγραψε και ο JKS!
Εγώ το πουλάω , λογω οικογενειακών κ άλλων υποχρεώσεων, με 11.000 χλμ. Αν θες ελα να το δεις, ειναι σε αριστη κατασταση! /[/url]
800 ss modified!!!
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Γνωμες μελλοντικη αγορα 848!!

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Καλησπερα.Μετα απο αρκετη σκεψη μεταξυ του να παρω ενα monster 821 για καθημερινη χρηση η να κρατησω το σκουτερ και να ξαναγυρισω σε καποιο superbike αποφασισα να κανω και τα 2...

Αντι να παω και να δωσω 12.500 για καινουργιο 821 θα παω σε καποιο μεταχειρισμενο προηγουμενης γενιας που ουτος η αλλος μου αρεσαν απο πριν και με τα υπολοιπα $$ ισως κοιταξω για καποιο 1098 αργοτερα με την ησυχια μου..

Η αληθεια ειναι οτι δεν με επειγει η μηχανη της Κυριακης αλλα της καθημερινοτητας και σιγουρα το 1098 δεν ειναι για καθε μερα.

Ηδη εχω κατι στα σκαρια και ισως σε λιγες μερες να ειμαι κατοχος του πρωτου μου ducati...και αν τα παμε καλα οι 2 μας ξαναμπαινει στο παιχνιδι και ενα Ducati supersport.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες...η κουβεντα για 848/1098 δεν εχει τελειωσει :whistling: :whistling:
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Γνωμες μελλοντικη αγορα 848!!

Δημοσίευση από Stelios62 »

.... one of these days .....you 'll be back! :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση