999

All SBK models including MotoGP D16RR
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 08:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

999

Δημοσίευση από takis »

Tο είχα από το 2003 μέχρι το 2006. Καινούργιο το πήρα και το έδωσα με 35000 χιλιόμετρα. Αν όχι το καλύτερο Ducati που πέρασε από τα χέρια μου , σίγουρα αυτό που ευχαριστήθηκα περισσότερο από όλα. Ανθρώπινο , ξεκούραστο , γρήγορο όσο χρειάζεται ένας μέσος αναβάτης. Το αγόρασα με κρύα καρδιά όταν μου έσπασαν τα κάρτερ του 748 και το 998 είχε σταματήσει να παράγεται. Το έδωσα γιατί δεν το χάζεψα ποτέ , δεν ήπια καφέ δίπλα του. Σήμερα αισθάνομαι να μου λείπει και μπήκα στην διαδικασία να κοιτάζω στο car . Από ότι θυμάμαι 2003-4 με ασημί πλαίσιο. Μερικά με Ohlins μπροστά πίσω . 2005-6 κόκκινο πλαίσιο και διαφορετικούς αεραγωγούς στο φαίριγκ. Υπάρχουν διαφορές μεταξύ 2005 και 2006; Κοιτάζω για κάποια από τα τελευταία . monoposto και S. Ότι έχετε υπόψιν σας , μου το λέτε :hibye:
Άβαταρ μέλους
Jay_S
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 19:42
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: S2R reloaded

Re: 999

Δημοσίευση από Jay_S »

Αν κάποιος θυμάται και τι εκδόσεις είχαν έρθει στην Ελλάδα θα ήταν χρήσιμο.
Χωρίς να έχω ιδία άποψη, εχω ακούσει απο αρκετούς οτι έχει πολύ καλή και ισορροπημένη θέση οδήγησης.
Να ήταν και μονομπρατσο...
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 00:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: 999

Δημοσίευση από markous »

από την στιγμη που εχεις sbk τι να το κανεις? δεν θα εχει λογο υπαρξης
στο γκαραζ σου και νομιζω ότι αφου μια φορα το εδωσες και δεν σου εκανε τo κλικ να το κρατησεις, τωρα
θα το δωσεις ακομα πιο ευκολα......δεν κοιτας τιποτα άλλο? :)) :hibye:

y.g αν παρεις πας για μοντελο 05,06 φαις λιφτ, εχουν σημαντικες διαφορες από τα πρωτα σε ψαλιδι,μοτερ, και αλλα που δεν θυμαμαι.......
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 12:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: 999

Δημοσίευση από motogppress »

Τακη μου καλημερα,

διπλα απο ενα τετοιο πως θα ενοιωθες???
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: 999

Δημοσίευση από Raf »

Ψηλε ηρθε η ωρα να το χαζεψεις τοτε :hibye:
Ορμα και βαλτο διπλα από τα αδελφια του.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 08:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: 999

Δημοσίευση από takis »

Μάρκο τα 55 δεν κρύβονται ... Το 1098 με διαλύει με το γκάζι και τα φρένα του , το δε 998 κάνει τους σπόνδυλους του αυχένα μου να θέλουν να τρυπήσουν το δέρμα και να δραπετεύσουν. Όσο δεν γύριζα να κοιτάξω το 999 όσο το είχα , τόσο το καλοβλέπω και το νοσταλγώ από την στιγμή που το έδωσα . Για 2005-6 προσανατολίζομαι (έχουν διαφορές τα 2 αυτά μεταξύ τους; )
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 08:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: 999

Δημοσίευση από takis »

motogppress έγραψε:Τακη μου καλημερα,

διπλα απο ενα τετοιο πως θα ενοιωθες???
Καλημέρα !
Για να δεις πόσο ολιγαρκής είμαι , αρκούμαι και σε ένα απλό και ταπεινό S :mrgreen:
Raf έγραψε:Ψηλε ηρθε η ωρα να το χαζεψεις τοτε :hibye:
Ορμα και βαλτο διπλα από τα αδελφια του.
Βρες το μου εσύ όπως το θέλω και εδώ είμαστε !
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 14:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: 999

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

Αμαν κι εσυ με τα 55,
και τι εγινε?
Η γκαβλα ειναι που μετραει
και στα 65 μια χαρα θα καβαλας και
θα γουσταρεις και θα αλλαζεις μηχανες
στο μυαλο ειναι ολα.

Κι εγω στα 48 και ολη μερα πανω στα μοτορια ειμαι.
Απλα δεν οδηγω οπως οταν ημουν 25-30.

Ε και?
Οδηγω ομως!
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 08:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: 999

Δημοσίευση από takis »

Δήμο μαζί σου σε όλα και φυσικά δεν έγινε κάτι! Απλά ψάχνω και μια δικαιολογία στον εαυτό μου για να πάρω (άλλο) ένα μηχανάκι :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: 999

Δημοσίευση από dimirex »

takis έγραψε:Το 1098 με διαλύει με το γκάζι και τα φρένα του , το δε 998 κάνει τους σπόνδυλους του αυχένα μου να θέλουν να τρυπήσουν το δέρμα και να δραπετεύσουν.
Ερώτηση: τα μηχανάκια αυτά τα κινείς; Και όταν λέω "τα κινείς" εννοώ εντός πίστας κατά κύριο λόγο και μέτα για Κυριακάτικες βόλτες...
Αν όχι συν το γεγονός ότι σε ταλαιπωρούν και βέβαια δεν τα έχεις μόνο για βιτρίνα σκέψου και την περίπτωση να πάνε σε χέρια νεαρότερης ηλικίας που θα είχαν την όρεξη να τα φτάσουν μέχρι και το Βόρειο Ακρωτήρι!!!

Μόνος σου είπες ότι το 999 ήταν ότι καλύτερο είχες καβαλήσει μεταξύ των τριών αυτών και είμαι σίγουρος ότι θα μπορείς να του πιείς και το αίμα... αποψή μου, στα μηχανάκια πρέπει πάντα ο αναβάτης να έχει το πάνω χέρι και όχι το αντίθετο...

Χωρίς να θέλω να συγκρίνω αυτά τα 3 ως προς το αισθητικό, ένα καλό 999 (ακόμα καλύτερα το R!) πιστεύω είναι το ότι πρέπει απο κάθε οπτική ενός μοντέρνου/κλασσικού SBK.
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 14:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: 999

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

takis έγραψε:Δήμο μαζί σου σε όλα και φυσικά δεν έγινε κάτι! Απλά ψάχνω και μια δικαιολογία στον εαυτό μου για να πάρω (άλλο) ένα μηχανάκι :mrgreen:

Ημουν σιγουρος φιλε!
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 08:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: 999

Δημοσίευση από takis »

dimirex έγραψε: Ερώτηση: τα μηχανάκια αυτά τα κινείς; Και όταν λέω "τα κινείς" εννοώ εντός πίστας κατά κύριο λόγο και μέτα για Κυριακάτικες βόλτες...
Αν όχι συν το γεγονός ότι σε ταλαιπωρούν και βέβαια δεν τα έχεις μόνο για βιτρίνα σκέψου και την περίπτωση να πάνε σε χέρια νεαρότερης ηλικίας που θα είχαν την όρεξη να τα φτάσουν μέχρι και το Βόρειο Ακρωτήρι!!!

Μόνος σου είπες ότι το 999 ήταν ότι καλύτερο είχες καβαλήσει μεταξύ των τριών αυτών και είμαι σίγουρος ότι θα μπορείς να του πιείς και το αίμα... αποψή μου, στα μηχανάκια πρέπει πάντα ο αναβάτης να έχει το πάνω χέρι και όχι το αντίθετο...

Χωρίς να θέλω να συγκρίνω αυτά τα 3 ως προς το αισθητικό, ένα καλό 999 (ακόμα καλύτερα το R!) πιστεύω είναι το ότι πρέπει απο κάθε οπτική ενός μοντέρνου/κλασσικού SBK.
Mε την ψυχρή λογική έχεις απόλυτο δίκιο , όμως ας με συγχωρήσουν οι νεαρότερες ηλικίες που δεν θα πάνε με το 998 μου στο Βόρειο Ακρωτήρι. Στο άνθος της ηλικίας της ,κλεισμένα 14 περπατάει αισίως στα 15 , άψογα συντηρημένη και σε άριστη κατάσταση , 130+ ρόδα , με τα καρμπονάκια της , τον μονόδρομο , τις Termi και διάφορα άλλα καλούδια και με όλα τα γνήσια δικά της στο ράφι. Πίστα ελάχιστη όπως και οι Κυριακάτικες βόλτες (κατατεθειμένες πινακίδες) όμως δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς 916 και αν έπρεπε να μείνω με μια μόνο μοτοσυκλέτα , το δίλημμα θα ήταν πολύ μεγάλο ανάμεσα σε αυτήν και στην bevel 900 SS.
998.jpg
9982.jpg
9983.jpg
9984.jpg
Το 1098 σκυλί του πολέμου , μιζιά και έφυγες , πίστα ελάχιστη (δυστυχώς) όμως Κυριακάτικες συχνές όπου τα χιλιόμετρα καταπίνονται σαν στραγάλια και ανάλογα με τις ορέξεις η αδρεναλίνη από αυτό το πράμα είναι ανεξάντλητη , όπως και η καταπόνηση αν θελήσεις να το στριμώξεις (λέμε τώρα , μάλλον να στιμωχθείς εσύ). Με λίγα λόγια μηχανάκι κ@βλα που μπορείς και το χαίρεσαι χωρίς άγχος μην σπάσει , χαλάσει , πέσει κλπ και που ταυτόχρονα σε φτιάχνει και να το βλέπεις
9985.jpg
Με λίγα λόγια δεν φεύγει κανένα από τα 2 , το 999 θα έρθει να συμπληρώσει την κατάσταση και όταν με το καλο βρεθεί και ένα 888 νομίζω θα έχω τελειώσει τους λογαριασμούς μου με τα SBK της Ducati
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: 999

Δημοσίευση από argy »

Αυτό που σίγουρα μπορώ να επιβεβαίωσω είναι ότι
το 10αρι σου Τάκη είναι μεγάλη καυλα... :hibye:
Άβαταρ μέλους
klitsas
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί 21 Ιούλ 2015, 19:45
Gender: Male

Re: 999

Δημοσίευση από klitsas »

Καλησπερα φιλε takis ! Τα μοντελα στο 999 χωριστηκαν σε δυο χρονολογιες. 2003-2004 και 2005 -2006. Εγω εχω στα χερια μου ενα 2006. Οι πρωτες χρονολογιες ασημι υποπλαισιο , ψαλιδι γκρι , 2 αεραγωγοι στα μουτρα δεξια και αριστερα και κλειστα καπακια ιμαντων. 2005-2006 μαυρο υποπλαισιο , ψαλιδι μαυρο φαρδυ , μουτρα με ενα αεραγωγο δεξια και αριστερα , αεριζομενα καπακια ιμαντων , πιο βαθυ καρτερ στο μοτερ ! Στα μοντελα 2005 και 2006 δεν υπαρχει καμια αλλαγη.
Πιστευω να σε βοηθησα και αν ξεχασα κατι ας με συμπληρωσει καποιος και ειναι και απο τον ερωτα που εχω για το συγκεκριμενο μηχανακι.
" Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ "
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: 999

Δημοσίευση από dimirex »

takis έγραψε:Με λίγα λόγια δεν φεύγει κανένα από τα 2 , το 999 θα έρθει να συμπληρώσει την κατάσταση και όταν με το καλο βρεθεί και ένα 888 νομίζω θα έχω τελειώσει τους λογαριασμούς μου με τα SBK της Ducati
Άρα το ζητούμενο δεν είναι αν το 999 είναι πιο ανθρώπινο, το 1098 απόλυτο ή το 998 case study για ορθοπεδικούς!!!
Το ζητούμενο είναι το κενό μεταξύ των δύο... ε, έτσι μάλιστα! Να τοποθετηθεί η αναζήτηση σε άλλο επίπεδο. :cool:
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
nick papaxristou
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 21:42
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: SH 150 ABS
Τοποθεσία: Νίκαια

Re: 999

Δημοσίευση από nick papaxristou »

να συμφωνησω και γω με τους προλαλησαντες και να επιβεβαιωσω τα λεγομενα τους μιας και εψαχνα και γω το συγκεκριμενο μοντελο (999s του 2006)πριν καποια χρονια ...ασχετως που κατεληξα στο 1098s.
μαλιστα θυμαμαι τον εαυτο μου το 2008 μπαινοντας σε καποιο μοτομαγαζο να ρωτησω στην μιχαλακοπουλου το ειχαν βιτρινα μεταχειρισμενο με 4000 χλμ , το κοστος της κυμαινοταν στα 12.000,00 ευρω και μαλιστα ηταν και καπαρωμενο.
επισης να προσθεσω οτι απο το 2005 και μετα τοποθετησαν νεες δαγκανες φρενων μονομπλοκ.

υ.γ. σε μαυρο ειναι διαολος σκετος.

χωρις να ξερω τον πωλητη και χωρις να κανω διαφημιση http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... 33&t=29059" onclick="window.open(this.href);return false;
κατι τετοιο θα ηταν ταμαμ.
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 08:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: 999

Δημοσίευση από takis »

argy έγραψε:Αυτό που σίγουρα μπορώ να επιβεβαίωσω είναι ότι
το 10αρι σου Τάκη είναι μεγάλη καυλα... :hibye:
Πιπέρι Αργύρη !!! :))
klitsas έγραψε:...
:thumbsup:
dimirex έγραψε: Άρα το ζητούμενο δεν είναι αν το 999 είναι πιο ανθρώπινο, το 1098 απόλυτο ή το 998 case study για ορθοπεδικούς!!!
Το ζητούμενο είναι το κενό μεταξύ των δύο... ε, έτσι μάλιστα! Να τοποθετηθεί η αναζήτηση σε άλλο επίπεδο. :cool:
Κάθε Ντούκος έχει την δική του χάρη και προσωπικότητα . Με τα καινούργια έχω κλείσει τους λογαριασμούς μου και δεν με βλέπω να τους ξανανοίγω (ποτέ μην λες ποτέ όμως). Το "κενό" μεταξύ των 2 εκτός από χρονικό είναι και σχεδιαστικό αλλά και λειτουργικό-αποτελεσματικό που δείχνει μια αλλαγή νοοτροπίας που δεν επικράτησε. Νομίζω πως το παρεξηγημένο 999 αξίζει με το παραπάνω μια θέση στην καρδιά ενός Ducatista
nick papaxristou έγραψε:να συμφωνησω και γω με τους προλαλησαντες και να επιβεβαιωσω τα λεγομενα τους μιας και εψαχνα και γω το συγκεκριμενο μοντελο (999s του 2006)πριν καποια χρονια ...ασχετως που κατεληξα στο 1098s.
μαλιστα θυμαμαι τον εαυτο μου το 2008 μπαινοντας σε καποιο μοτομαγαζο να ρωτησω στην μιχαλακοπουλου το ειχαν βιτρινα μεταχειρισμενο με 4000 χλμ , το κοστος της κυμαινοταν στα 12.000,00 ευρω και μαλιστα ηταν και καπαρωμενο.
επισης να προσθεσω οτι απο το 2005 και μετα τοποθετησαν νεες δαγκανες φρενων μονομπλοκ.

υ.γ. σε μαυρο ειναι διαολος σκετος.

χωρις να ξερω τον πωλητη και χωρις να κανω διαφημιση http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... 33&t=29059" onclick="window.open(this.href);return false;
κατι τετοιο θα ηταν ταμαμ.
:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
hell in roads
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1054
Εγγραφή: Τρί 13 Οκτ 2009, 15:04
Gender: Male
Bike: 748R
Other: Ξυριστικη Phillips
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: 999

Δημοσίευση από hell in roads »

Τι θες ρε φιλε και μας ζαλιζεις? αφου θες να κανεις σειρα sbk θα τα παρεις ειτε σου αρεσει ειτε οχι!!
το θεμα σου ειναι η χρονολογια? παρτα και τα δυο και οποιο δεν σου αρεσει χαρισε το μου!!!
Εεεεεεεεεε σοφε γεροντα τι λες? :)) :)) :hibye: :hibye:
]η ζωη ειναι τοσο μικρη και τοσο ωραια που αξιζει να ζουμε καθε στιγμη σαν να 'ναι η τελευταια!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
jimkapa
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 952
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 12:21
Gender: Male
Bike: 999
Τοποθεσία: Kastoria
Επικοινωνία:

Re: 999

Δημοσίευση από jimkapa »

Με το καλο να βρεις το 9αρι που σου αρέσει...
Μια χαρακτηριστική διαφορα στα s ειναι οτι μονο το 05-06 φοράει ακτινικά φρένα μπροστά...εχε το νου σου.
Δημήτρης Κ.

Ο πάγος είναι πολιτισμός...
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 12:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: 999

Δημοσίευση από motogppress »

μονομπλοκ μπηκαν σε Ντουκατι το 2007 στο 1098 για πρωτη φορα.

στα 05-06 με ακτινικες ειναι 2 κομματια με 4 τακακια στην καθε δαγκανα.

κατα τα αλλα τα 999S φορανε κινητηρα 998κιβ ενω το R ειναι 999κιβ με διαφορετικη διαδρ * διατ, short stroke, τιτανιο μπιελλες κλπ. σε ιπποδυναμη εχουν διαφορα στοκ 16 ιππους στα χαρτια (136 - 152), απο κει και περα με τις δυσευρετες ολοσωμες, εγκεφαλους, φιλτροκουτια κλπ η διαφορα στον τροχο μπορει να ειναι και μεχρι 16-25!

οι ζαντες ειναι σφυριλατες και το πλαισιο επισης διαφορετικο για να επιτρεψει τις μετατροπες στο παγκοσμιο και τοπικα SBK μετα το homolocation. τα φεριγκ ειναι απο πολυ ελαφρυ πλαστικο στα 999 - 999S ενω καρπον στο R με αρκετα κομματια μαγνησιο επισης.

το υψος ειναι σχετικα χαμηλο και θεση η οδηγησης ειναι ρυθμιζομενη μπρος πισω, οπως και η γωνια καστερ απο 23,5 -24,5

καλο ψαξιμο
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jimkapa
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 952
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 12:21
Gender: Male
Bike: 999
Τοποθεσία: Kastoria
Επικοινωνία:

Re: 999

Δημοσίευση από jimkapa »

motogppress έγραψε:μονομπλοκ μπηκαν σε Ντουκατι το 2007 στο 1098 για πρωτη φορα.

στα 05-06 με ακτινικες ειναι 2 κομματια με 4 τακακια στην καθε δαγκανα.

κατα τα αλλα τα 999S φορανε κινητηρα 998κιβ ενω το R ειναι 999κιβ με διαφορετικη διαδρ * διατ, short stroke, τιτανιο μπιελλες κλπ. σε ιπποδυναμη εχουν διαφορα στοκ 16 ιππους στα χαρτια (136 - 152), απο κει και περα με τις δυσευρετες ολοσωμες, εγκεφαλους, φιλτροκουτια κλπ η διαφορα στον τροχο μπορει να ειναι και μεχρι 16-25!

οι ζαντες ειναι σφυριλατες και το πλαισιο επισης διαφορετικο για να επιτρεψει τις μετατροπες στο παγκοσμιο και τοπικα SBK μετα το homolocation. τα φεριγκ ειναι απο πολυ ελαφρυ πλαστικο στα 999 - 999S ενω καρπον στο R με αρκετα κομματια μαγνησιο επισης.

το υψος ειναι σχετικα χαμηλο και θεση η οδηγησης ειναι ρυθμιζομενη μπρος πισω, οπως και η γωνια καστερ απο 23,5 -24,5

καλο ψαξιμο

αυτό ακριβώς τιποτε άλλο... :thumbsup: :thumbsup:
Δημήτρης Κ.

Ο πάγος είναι πολιτισμός...
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 12:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: 999

Δημοσίευση από motogppress »

Επισης 6αρα ζαντα στο 1098 μπηκε πρωτη φορα. Τα 999 ειναι με 5.5ιντζες
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nick papaxristou
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 21:42
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: SH 150 ABS
Τοποθεσία: Νίκαια

Re: 999

Δημοσίευση από nick papaxristou »

motogppress έγραψε:Επισης 6αρα ζαντα στο 1098 μπηκε πρωτη φορα. Τα 999 ειναι με 5.5ιντζες
τιποτα τελος το μηχανακι ειναι μου...ρα, μου θυμιζει transformers :zep:
το θεμα ειναι οτι δεν παιζουν αγγελιες εδω ελλαδα
Άβαταρ μέλους
sue
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 2554
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 21:47

Re: 999

Δημοσίευση από sue »

takis έγραψε:...τα 55 δεν κρύβονται ... Το 1098 με διαλύει με το γκάζι και τα φρένα του , το δε 998 κάνει τους σπόνδυλους του αυχένα μου να θέλουν να τρυπήσουν το δέρμα και να δραπετεύσουν. Όσο δεν γύριζα να κοιτάξω το 999 όσο το είχα , τόσο το καλοβλέπω και το νοσταλγώ από την στιγμή που το έδωσα . Για 2005-6 προσανατολίζομαι ...
μεγαλε... (55 γαρ), εγω δεν το λεω πιο ευκολοδηγητο το 999 (ή 749), θεωρω πιο ευκολο το 1098, και αν σου φαινεται πολυ το γκαζι, αλλαξε το με 848. άλλα εχει το παλιο που σε κανουν να το θελεις, με πιο σημαντικο για μενα την σταθεροτητα
πρεπει να'σαι πολυ λερα για να κυβερνας γαλερα
Άβαταρ μέλους
desmios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2012, 06:39
Gender: Male
Other: Beta, Moto Guzzi
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: 999

Δημοσίευση από desmios »

Συμφωνώ με τη Sue :thumbsup:
Τα καινούρια 1098-848 είναι πιο άνετα γενικώς!
Ο καλύτερος τρόπος για να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις.
Απάντηση