959 panigale συντήρηση-καταναλωση

All SBK models including MotoGP D16RR
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: 959 panigale συντήρηση-καταναλωση

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Macknick σ'ωραίος, ευχαριστώ για την εκτενή και εμπεριστατωμένη απάντηση.

100άρα δεν βάζω (τόσο) συχνά οπότε θα σε πιστέψω :mrgreen:, συνήθως έβαζα Shell - αλλα και EKO που εχω βάλει, οσες φορές έβαλα διαφορά δεν είδα για να είμαι ειλικρινής, τώρα...υποθέτω οτι εχει να κάνει με την γενική ποιότητα καυσίμου του εκάστοτε βενζινάδικου οπότε...

100άρα πάντως (ή ακόμα και 95άρα) στα εξωτερικά...μεγάλη διαφορά και στην απόκριση αλλα πρωτίστως στο τομέα της κατανάλωσης (+20km/25km απο αυτο που παρατήρησα).

Ritsi ΜΟΥ, τα μοτόρια μας έχουν το (πολύ) γνωστό θέμα με το ξεκίνημα, κοινώς, πολλές φορές, το να πάρουν μπροστά - και ιδίως τον χειμώνα - ήταν άθλος απο μόνο του, το "cold start issue" είναι no.1 top-hit single στα εκάστοτε monster forum εδω και χρόνια.
Το 1200 απο την άλλη, παίρνει πάντα μπροστά με την 1η ή 2η μιζιά ακόμα και με πολύ χαμηλές θερμοκρασίες ανεξαρτήτως απο το καύσιμο.

...και αφού π@δήξαμε που π@δήξαμε το topic : o ΟP πήρε panigale τελικά ή όχι ? :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
papakias
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ 10 Μαρ 2017, 19:08
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: Daytona 675

Re: 959 panigale συντήρηση-καταναλωση

Δημοσίευση από papakias »

Εννοείται :wsmile:Αυτές οι απορίες για κατανάλωση σε superbikes είναι ποίο γαματες και από το αρχάριος για χαλιαμουσα. :)
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 11:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: 959 panigale συντήρηση-καταναλωση

Δημοσίευση από john mess »

:popcorn:
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Απάντηση