Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για τα greeklish!
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 19:19 
Χωρίς σύνδεση
Moderator
Moderator
Άβαταρ μέλους

Φύλο: Γυναίκα
Άλλη: Aprilia-Pegaso 650ie
Rizzla+ έγραψε:
Προσωπικα δεν με ενοχλουν τα greeklish, οχι οτι ειναι κ η καλυτερη μου οταν ειναι πηγμενη η κεφαλα μου.....
Επειδη ομως καποιους τους ενοχλουν κ θεωρω οτι πρεπει να σεβομαστε κ τους υπολοιπους που συμβιωνουμε εδω μεσα....

Η λυση θα ερθει απο 2 πλευρες......

Πρωτον τα παιδακια που βαριουνται να γραφουν με ελληνικους χαρακτηρες να χρησιμοποιουν καποιον translator πριν γραψουν

πχ http://speech.ilsp.gr/greeklish/

κ νουμερο 2 οι mods οσο μπορουν να διορθωνουν τα ποστς με greeklish

Μεγαλα παιδια ειμαστε ας βρουμε την λυση μεταξυ μας χωρις αστυνομους.....

Μα εγω το ειπα και πιο πανω οτι τα μετατρεπω ... με τον translator φυσικά - σιγα μην κατσω να στραβωθω με τα γκρικλις .
Μπορω βεβαια να το κανω χωρις να γραψω τιποτα απο κατω , αλλα δεν το θεωρω σωστό , μιας και εχω την επιλογή να επεμβαινω στα κειμενα σας το θεωρω τουλάχιστον απρεπεια να μην ενημερωσω.

Τωρα οποιος θελει να τρωγεται με τα ρουχα του βρισκει και τρωγεται.

Και καποιοι εδω μεσα τρωγονται συνεχεια και κανουν την ζωή δυσκολη και στους αλλους.

Και οταν ζητας την βοήθεια τους , την αποψη τους ρε αδερφε ... εφευρισκουν διαφορα φαιδρα να πουν ... ακριβως επειδή δεν εχουν ουτε επιχειρηματα ουτε αλλο λογο υπαρξης εδω μέσα απο το προκαλούν και να φαινονται με κάθε τρόπο .

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 19:25 
Χωρίς σύνδεση
Desmo Member
Desmo Member
Άβαταρ μέλους

Φύλο: Άντρας
Μηχανή: Multistrada 1000
Άλλη: 996, Honda PCX
Master Yoda έγραψε:
δηλαδη θα με σκασετε ρε μαλκα.....τι στο μποuτσο συζηταμε.....και κανετε και αναλυσεις?

ρε Βασιλη γιατι αναρωτιεσαι ρε φιλε μπορα ειναι θα περασει
ειναι το φαντασμα του 8 μηνου που ερχεται ως συνηθως
και κανει το φορουμ σοδομα και γομορα

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 20:02 
Χωρίς σύνδεση
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Hypermotard 1100
δεν ειναι θεμα γκρηκλις ειναι θεμα συμπεριφορας ...ζητας κατι απο καποιον και σε γραφει κανονικα.....θα το πω για πρωτη φορα ,αλλα εφοσον δεν καταλαβαινετε την παραπανω προταση με αναγκαζετε.....στην προκειμενη περιπτωση ,ως συντ.ομαδα,δεν ειστε ικανοι να καταννοησετε το προβλημα και ως εκ τουτου να το διαχειριστειτε.

λοιπον για να τελευουμε.ή μπαναρετε το εν λογω ατομο καθε φορα που θα γραφει γκρηκλις(κατοπιν αναφορας ή οχι),.........ή δεχεστε να διορθωνετε τα ποστ αλλα ως συνεπεια μπορει να χρειαστει να υποστειτε να σβηνετε "τσοντες" ολη μερα χωρις να μπορειτε να μπαναρετε αυτον που τις ποσταρει...επισης μπορει να αρχισουν να γραφουν ολοι με γκρηκλις και να διορθωνετε ολοι μερα κειμενα........

τωρα αυτο που διορθωνετε τα ποστ απο γκρηκλις σε ελληνικα το βρισκω τουλαχιστον ταπεινωτικο για αυτον που το κανει......

Image
Ride Safe & Often

αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 20:04 
Χωρίς σύνδεση
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Monster 696
Master Yoda έγραψε:
δεν ειναι θεμα γκρηκλις ειναι θεμα συμπεριφορας ...ζητας κατι απο καποιον και σε γραφει κανονικα.....θα το πω για πρωτη φορα ,αλλα εφοσον δεν καταλαβαινετε την παραπανω προταση με αναγκαζετε.....στην προκειμενη περιπτωση ,ως συντ.ομαδα,δεν ειστε ικανοι να καταννοησετε το προβλημα και ως εκ τουτου να το διαχειριστειτε.

λοιπον για να τελευουμε.ή μπαναρετε το εν λογω ατομο καθε φορα που θα γραφει γκρηκλις(κατοπιν αναφορας ή οχι),.........ή δεχεστε να διορθωνετε τα ποστ αλλα ως συνεπεια μπορει να χρειαστει να υποστειτε να σβηνετε "τσοντες" ολη μερα χωρις να μπορειτε να μπαναρετε αυτον που τις ποσταρει...επισης μπορει να αρχισουν να γραφουν ολοι με γκρηκλις και να διορθωνετε ολοι μερα κειμενα........

τωρα αυτο που διορθωνετε τα ποστ απο γκρηκλις σε ελληνικα το βρισκω τουλαχιστον ταπεινωτικο για αυτον που το κανει......

ανα γειά σου... :thumbsup:

υ.γ: αν κάνεις πάλι πλάκα, θα σου παίξω... :mrgreen:

ducatista #941

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 20:06 
Χωρίς σύνδεση
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Άβαταρ μέλους

Christos696 έγραψε:
ανα γειά σου... :thumbsup:
υ.γ: αν κάνεις πάλι πλάκα, θα σου παίξω... :mrgreen:

καμμια πλακα χρηστο....κουβεντιαστε το και με τη λοιπη ομαδα..........δεν θα επρεπε να ειναι ανεκτες τετοιες συμπεριφορες...

Image
Ride Safe & Often

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 20:11 
Χωρίς σύνδεση
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?

Μηχανή: Monster S4RS
Άλλη: Vespa 300 GTS
red_mostro620 έγραψε:
Η ακολουθουν τους κανονες του φορουμ η αν δε μπορουν να γραψουν Ελληνικα ας σταματησουν να γραφουν.

Ετσι κι αλλιως απο τις 3 απαντησεις η 2 ειναι ειρωνιες..

:hi4:

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 20:28 
Χωρίς σύνδεση
Moderator
Moderator
Άβαταρ μέλους

Φύλο: Γυναίκα
Άλλη: Aprilia-Pegaso 650ie
Master Yoda έγραψε:

Τωρα να σου πω οτι εχεις αδικο ?

δεν εχεις ....

αλλα υποτιμητικο δεν το βρισκω ... πολλες φορες οταν καποιος ειναι με κινητο η δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες ο υπολογιστης του μου ζηταει να κανω την μετατροπή.
Και το κανω με ευχαριστηση , δεν το θεωρω αγγαρεια ... ουτε με υποτιμα ...
αλλα επειδη το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται κι ο παπας κι ο θεος κι ολοι οι αγιοι του συμπαντος
καπου ας αποφασισουν αμφοτεροι τι θα κανουν για να ξερουμε κι εμεις τι θα κανουμε

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 20:29 
Χωρίς σύνδεση
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Άβαταρ μέλους

dagger moon έγραψε:

... πολλες φορες οταν καποιος ειναι με κινητο η δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες ο υπολογιστης του μου ζηταει να κανω την μετατροπή.

αλλο αυτο ρε μαρακι...αλοιμονο

Image
Ride Safe & Often

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 20:32 
Χωρίς σύνδεση
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?

Μηχανή: Monster S4RS
Άλλη: Vespa 300 GTS
dagger moon έγραψε:
... πολλες φορες οταν καποιος ειναι με κινητο η δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες ο υπολογιστης του μου ζηταει να κανω την μετατροπή

νομίζω ότι δεν αναφερόμαστε σε κάτι τέτοιο βρε Μαράκι....

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2012, 22:02 
Χωρίς σύνδεση
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: -Άλλη-
Άλλη: SS 1000ds Rt
ENGAKATS έγραψε:
Οσο για τα greeklish το πηραμε το μυνημα. Αν θες/ελετε να το ζαλισουμε κ'αλλο το θεμα, οκ, συνεχιστε :) :) :hibye:

Οκ;;; :) :)

Τι αλλο να πουμε;; Θελετε να τους "κρεμασουμε" εδω και τωρα στη πλατεια για να ηρεμησετε;;

Νταξει λεμε, το κουρασαμε....

Η ανοχη περιοριζεται λοιπον δραστικα και αμεσα. Σας παρακαλω καντε μια αναφορα οταν δειτε γραμμενα γαμωgreeklish ή και οτιδηποτε αλλο που δεν εχει να κανει με ducatisti.gr.... :glimpse: και θα αναλαβουμε.

:) :hibye:

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ 04 Απρ 2015, 09:19 
Χωρίς σύνδεση
Born Ducatista
Born Ducatista
Άβαταρ μέλους

Άλλη: Toro
:mrgreen: :innocent2: :hibye:

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Απρ 2015, 01:19 
Χωρίς σύνδεση
Born Ducatista
Born Ducatista
Άβαταρ μέλους

Άλλη: Toro
panosduc έγραψε:
:mrgreen: :innocent2: :hibye:
kai mias kai den apantise kaneis..rotao ego.eneis pou den exoyme ellinika i.....xakase to laptopi mexri na ftiaxtei...na min sas milame?oute kalimera na min sas leme?ok...eimaste makria kai i kalimera mas isos na min ftanei ekei pano.vevaia emeis oi makrinoi den pinoume kafedakia kai oute voltaroume....opote mallon paizei to rito...matia pou den vlepontai eukola ksexniountai.ok re filarakia na min grafoume greeklish min piraxtoun ta matakia merikon.ante vre kalo pasxa. :) :hibye:

και μιας και δεν απάντησε κανεις..ρωτάω εγώ.ενεις που δεν έχουμε ελληνικά η....."χακασε" το "λαπτοπι" μέχρι να φτιαχτεί...να μην σας μιλάμε?ούτε καλημέρα να μην σας λέμε?ok...είμαστε μακριά και η καλημέρα μας ίσος να μην φτάνει εκεί πάνω.βεβαια εμείς οι μακρινοί δεν πίνουμε καφεδάκια και ούτε βολτάρουμε....οποτε μάλλον παίζει το ρητό...ματια που δεν βλέπονται εύκολα ξεχνιούνται.ok ρε φιλαράκια να μην γράφουμε greeklish μην πειραχτούν τα ματάκια μερικών.άντε βρε καλο πάσχα. :) :hibye:

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Απρ 2015, 11:47 
Χωρίς σύνδεση
Member
Member
Άβαταρ μέλους

Άλλη: bmw r1150gs
panosduc έγραψε:
kai mias kai den apantise kaneis..rotao ego.eneis pou den exoyme ellinika i.....xakase to laptopi mexri na ftiaxtei...na min sas milame?oute kalimera na min sas leme?ok...eimaste makria kai i kalimera mas isos na min ftanei ekei pano.vevaia emeis oi makrinoi den pinoume kafedakia kai oute voltaroume....opote mallon paizei to rito...matia pou den vlepontai eukola ksexniountai.ok re filarakia na min grafoume greeklish min piraxtoun ta matakia merikon.ante vre kalo pasxa. :) :hibye:

και μιας και δεν απάντησε κανεις..ρωτάω εγώ.ενεις που δεν έχουμε ελληνικά η....."χακασε" το "λαπτοπι" μέχρι να φτιαχτεί...να μην σας μιλάμε?ούτε καλημέρα να μην σας λέμε?ok...είμαστε μακριά και η καλημέρα μας ίσος να μην φτάνει εκεί πάνω.βεβαια εμείς οι μακρινοί δεν πίνουμε καφεδάκια και ούτε βολτάρουμε....οποτε μάλλον παίζει το ρητό...ματια που δεν βλέπονται εύκολα ξεχνιούνται.ok ρε φιλαράκια να μην γράφουμε greeklish μην πειραχτούν τα ματάκια μερικών.άντε βρε καλο πάσχα. :) :hibye:

http://services.innoetics.com/greeklish/Service.aspx

δεν γίνετε να έχεις άλλη δικαιολογία ..... :hibye:

Κορυφή 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Σελίδα 4 από 4 [ 88 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Sponsors Προσφορές Καταστημάτων

This page is in no way associated with Ducati.com, nor is it an entity of Ducati Motor Holding, S.p.A.
All messages posted within this bulletin board express the views of the author only, and the owners of the Ducatisti Forum (http://www.ducatisti.gr 2008 - )
will NOT be held responsible for the content of any message.

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr

Terms of Use | Όροι Χρήσης