πιστα στη Κυπρο

Φωτογραφίες, Προγράμματα, Riding schools...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από motogppress »

λοιπον, εδω και τρεις μηνες ανοιξε η πρωτη νορμαλ πιστα για μοτο και αμαξια στη Κυπρο, η Achna Speedway!!!!!!!

πηγα 2 φορες μεχρι τωρα, πριν 10 μερες πηραμε και καποια βιντεο, απολαυστε τα!!!!!

http://youtu.be/XCO5zSTB6rw

http://youtu.be/XsodCE8iSoI
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από johnduc »

άντε με γειά....εμιράτα θα γίνετε με το αέριο τώρα... :cool:
εύχομαι και μόντζα...σύντομα! :thumbsup:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από salingaros »

μπραβο σας και επιτελους!

μυστικες προππονησεις βλεπω!


πολυ ωραια φενετε ...τουλαχιστον απο το βιντεο
ειναι αρκετα φαρδια απο οτι φενετε μηκος? σαν μεγαρα ?

για πες εντυπωσεις
και το οδοστρομα καλο φενετε δλδ αυτα τα μαυρα πρεπει να ειναι υγρασιες ε οχι γυαλαδες?


οπως και να εχει μακαρι να ειχαμε και εμεις κατι τετοιο εδω κατω!
Image
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από GP44 »

motogppress έγραψε:λοιπον, εδω και τρεις μηνες ανοιξε η πρωτη νορμαλ πιστα για μοτο και αμαξια στη Κυπρο, η Achna Speedway!!!!!!!

πηγα 2 φορες μεχρι τωρα, πριν 10 μερες πηραμε και καποια βιντεο, απολαυστε τα!!!!!

http://youtu.be/XCO5zSTB6rw

http://youtu.be/XsodCE8iSoI

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΝΙΚΟΛΑ.ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.ΜΠΡΑΒΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.
ΥΓ.λυπαμε μονο οτι θα σε χασουμε και δεν θα σε ξαναδουμε στις Σερρες.Κριμα.ΚΡΙΜΑ.......
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
mossod
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Τρί 07 Οκτ 2008, 20:29
Gender: Male
Bike: SS750
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από mossod »

ωραιος....για δωσε ιnfo για την πιστα :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από REDRIDER »

Τέλος οι Σέρρες δηλαδή?Ζόρικη πίστα δείχνει.....
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από motogppress »

Λοιπον, ετσι για να μην χαιρεστε, οτι δεν θα εχετε την τιμη να σας ξαναπερασω στις Σερρες, λοιπαμαι που σας το λεω αλλα θα συνεχισω να ερχομαι και εκει.

Κυριως για τις πολλες και καλες φιλιες που εκανα αυτα τα χρονια και γιατι προς το παρον ειναι και ενα σημειο αναφορας οσον αφορα την επιδοση μου, προσωπικα παντα. Επισης εχω unfinished bussiness απο τον Νοεβριο που απο τον ψοφο που ειχε αρρωστησα για ενα μηνα μετα!!!

Η μηχανη μου επισης εχει αρκετες αλλαγες και πολυ θελω να την δοκιμασω κι εκει!

τωρα οσον αφορα την πιστα κατω, ειναι αρκετα σφιχτη, τεχνικη, φλατ σχεδον παντου και με φρεσκια ασφαλτο. οι σκιες στα βιντεο ειναι απο βρεγμενα σεσιον!!! θελει αρκετη δουλεια στις γραμμες και λογο της σχεδιασης ''βολευονται'' και οι οχι τοσο εμπειροι απο πιστες!

Δεν υπαρχει πχ στροφη σαν τη Κ13 ή τις 2-3-4 και η ευθεια ειναι μικρη. το θεμα με την ευθεια ομως ειναι οτι πιανεις τα 200 και αμεσως πρεπει να κοψεις στα 60-70 σε πολυ λιγα μετρα και ακολουθει αρκετα κλειστο S !!!!!!

Εγω λεω σε ολους οτι απο τη στιγμη που αυτο εχουμε αυτο δουλευουμε και γινομαστε καλυτεροι!!!

Υπαρχει πολυμεγαλο ενδιαφερον και οσοι μας ειδατε και στις Σερρες ειμαστε κι εμεις αρρωστοι με το θεμα. το ζητημα τωρα ειναι το κοστος των λαστιχων αλλα με προχειρους υπολογισμους, αν φυγεις απ'το δρομο εντελως και πας 2 φορες το μηνα πιστα τοτε τα εξοδα ειναι ιδια ή και λιγοτερα!

Επισης μια τεραστια μορφη του ΙΟΤΤ ειναι στη Κυρπο τωρα και σκευτεται να μεινει μονιμα εδω και υπαρχουν σχεδια για το μελλον να κανουμε πολλη δουλεια στη νεα μας πιστα!!!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από motogppress »

Γιωργιδες θα τα λεμε παλι μην φοβαστε δεν χανομαι!!!!!!!!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από GP44 »

Νικολα καλημερα χρονια πολλα και ευτιχισμενα.


το καλο ειναι οτι εχετε πιστα.εστω και ενας να γλυτωσει απο την κρεατομηχανη που λεγεται 'Δημοσιος Δρομος' ειναι επιτυχια.
εμανα για καθημερινη προπονηση μου αρεσει.νομιζω με το ΤΖ θα ηταν πολυ καλη.για το μηχανακι σου μιαζει με κλεφτοπολεμο.κατι σαν τα μεγαρα με λιγο καλυτερες στροφες(οχι γωνιες).ουτε οι Σερρες ειναι πιστα που θα βγαλει οδηγους κλασης.τα εχουμε πει αλλωστε.θελουμε πιστα που να εχει χιλιομετρα και η μεση ωριαια ταχυτητα να πλησιαζει τις πιστες του εξωτερικου.
ολα καλα.το πρωτο βημα το κανατε
ελπιδοφορο οτι θα σε ξαναδουμε και εσενα και τα αλλα παιδια ξανα στα μερη μας.ελπιζω συντομα.




θα μας πατησεις???????? :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :zep: :zep: :zep:
με τοση προπονηση που θα ριξω(πρωτα ο Θεος) για να δω τι κανουν τα 16.5 slick?
ειδα ενα παιδι παντως στο βιντεο που οδηγαει καλα.στο 2ο βιντεο.εσενα δεν σε ειδα.κριμα
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από motogppress »

ειμαι με το 999R οχι το RC8 που ειχα στις Σερρες, στο τελος του δευτερου βιντεο εγω ειμαι, μετα με περασε λογο του τρελλου tank slapping που ειχα απο αλλαγη 2ας σε 3η ταχυτητα, εσφιξα κι αλλο το stabilizer γιατι χεστικα πανω μου.

η μηχανη φιλε εγινε αλλο πραμα, μετα απο 2,5 χρονια που το εχω,εκλεισα τη γωνια καστερ στις 23,5 και επαθα τη πλακα μου, ειναι ενα playstasion η μηχανη μου, καμια σχεση με πριν!!! το θεμα με την κλειστη πιστα ειναι επισης το κιβωτιο, δεν εχεις και πολλες αλλαγες και αυτο που με προβληματιζει ειναι αν το γραναζωσω με πιο κοντες σχεσεις να μην γινει κανκουρο στις εξοδους των στροφων, γιατι ειναι αργες αρκετα!!!!!

καλη χρονια να χουμε ολοι!!!!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: πιστα στη Κυπρο

Δημοσίευση από GP44 »

motogppress έγραψε:ειμαι με το 999R οχι το RC8 που ειχα στις Σερρες, στο τελος του δευτερου βιντεο εγω ειμαι, μετα με περασε λογο του τρελλου tank slapping που ειχα απο αλλαγη 2ας σε 3η ταχυτητα, εσφιξα κι αλλο το stabilizer γιατι χεστικα πανω μου.

η μηχανη φιλε εγινε αλλο πραμα, μετα απο 2,5 χρονια που το εχω,εκλεισα τη γωνια καστερ στις 23,5 και επαθα τη πλακα μου, ειναι ενα playstasion η μηχανη μου, καμια σχεση με πριν!!! το θεμα με την κλειστη πιστα ειναι επισης το κιβωτιο, δεν εχεις και πολλες αλλαγες και αυτο που με προβληματιζει ειναι αν το γραναζωσω με πιο κοντες σχεσεις να μην γινει κανκουρο στις εξοδους των στροφων, γιατι ειναι αργες αρκετα!!!!!

καλη χρονια να χουμε ολοι!!!!
οχι ρε εσυ.ειναι καποιος με ασπρα πολυεστερικα.εσυ εισαι?


εγω θα το μακρενα.και θα χρησιμοποιουσα 3 ταχυτητες μαξιμουμ. πιο λιγες αλλαγες.για σκεψου το.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Απάντηση