θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Φωτογραφίες, Προγράμματα, Riding schools...
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Ατυχημα στα Μεγαρα

Δημοσίευση από tesla »

το ακουσα χτες...τα θεματα ασφαλειας των μεγαρων ειναι γνωστα η μ@λ$κι@ εκει μεσα μπορει να γινει σε πολλα σημεια....το θεμα ειναι να τη γλιτωσει το παιδι...
opanos
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Ατυχημα στα Μεγαρα

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Ελπιζω να γινει γρηγορα καλα... :( :(


Οσο για τα Μεγαρα.... θα επρεπε να σας πληρωνουν για να μπαινετε!!! απο εσας εξαρταται αν θα βαλουν μυαλο!
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Ατυχημα στα Μεγαρα

Δημοσίευση από Xenokratis »

ENGAKATS έγραψε:Ελπιζω να γινει γρηγορα καλα... :( :(


Οσο για τα Μεγαρα.... θα επρεπε να σας πληρωνουν για να μπαινετε!!! απο εσας εξαρταται αν θα βαλουν μυαλο!
Χεστα Αλεξ.....Αν όχι μέγαρα....Δρόμος....Δυστηχως.....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Ατυχημα στα Μεγαρα

Δημοσίευση από Xenokratis »

Δεν έχεις άδικο....αλλά η διψα δε σβηνει με μια φορα το 2χρονο.....

Μακαρι να δώσει....και να ξανακαβαλησει το παλικαρι.....!!
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: Ατυχημα στα Μεγαρα

Δημοσίευση από spyroszx »

η κατασταση του παιδιου ειναι σταθερα πολυ σοβαρη με τους γιατρους απαισιοδοξους

-ειναι λαθος εως αστειο να κανει οποιοσδηποτε την συγκριση πιστα-δρομος
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Άβαταρ μέλους
eosforos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Κυρ 15 Φεβ 2009, 03:32
Gender: Male
Bike: Streetfighter V4
Other: hypermotard 1100s
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Ατυχημα στα Μεγαρα

Δημοσίευση από eosforos »

Προσωπικη αποψη για τα Μεγαρα δεν εχω (λογω αποστασης) αλλα απο αυτα που ακουω μην ξαναμπειτε στην πιστα αυτη και παρακινειστε και αλλους να μην μπουν. Καλυτερα ζωντανος και γκαυλωμενος παρα νεκρος η στην καλυτερη αναπηρος.
υ.γ. διαβαζοντας την τελευταια δημοσιευση μου'ρθαν δακρυα στα ματια και θυμος ισως λογω και της δικης μου καταστασης γιατι κι'εγω πλεον περπατω με υποβοηθηση.
Εικόνα
Εωσφορος (ο φερων την Ηω=αυγη) υιος της Ηους και του Αστραιου, αδελφος του Εσπερου.
Προπορευεται ο εωσφορος προαναγγελοντας την αυγη ακολουθουν η Ηως αυγη και ο Ηλιος
(κρατηρας Απουληια μουσειο Μοναχου)
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από tesla »

τα θεματα χωριστηκαν για να μπορει να γινει συζητηση στοθεμα ασφαλειας...

και η προσωπικη μου αποψη

τα μεγαρα σιγουρα δεν ειναι η ασφαλεστερη πιστα στον κοσμο...αυτο δεν εχει να κανει με το ατυχημα ομως αυτο ηταν απλα μια εξαιρετικα ατυχη στιγμη του παιδιου που δυστυχως την πληρωνει...στα μεγαρα υπαρχουν πολλα σημεια που οντως θα μπορουσαν να εχουν γινει ατυχηματα και δεν εχουν γινει...

μια πιστα ποτε δεν ειναι ακινδυνη και δε πρεπει κανεις που μπαινει μεσα να εχει αυτη την ψευδαισθηση...γι αυτο το λογο θεωρειται ο μηχανοκινητος αθλητισμος extreme sport...φυσικα ειναι απειρως καλυτερα μεγαρα απο το δρομο...και το τελευταιο χωραφι ειναι ασφαλεστερο απο το δρομο δεν τιθεται καν συγκριση οπως εχει ηδη αναφερθει

το θεμα ειναι μετα απο αυτη την ιστορια, οσοι μισθωνουν την πιστα...να φροντισουν για το μελλον να γινει ασφαλεστερη για ολους οσοι μπαινουμε...απολυτως ασφαλης δε θα γινει ποτε και καμια πιστα στον κοσμο δε προκειται να γινει...
opanos
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από ENGAKATS »

εννοειται οτι δεν υπαρχει απολυτως ασφαλης πιστα αλλα για να μπορει να λεγεται ενα μερος πιστα πρεπει να πληρει καποιες ελαχιστες προϋποθεσεις... και δυστυχως τε Μεγαρα ΔΕΝ...!

που να με πληρωνανε δεν εμπαινα εκει μεσα, no fucking way :dead:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 09:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από bros400pgm »

Xωρις ιχνος ασεβειας προς τον ατυχο αναβατη (αλλα και τη υπολοιπη ομαδα)(εσυ τεσλα θα θυμασαι), οτι σε ερωτησεις καποιων στο moto.gr, ουδεποτε εληφθει συγκεκριμενη απαντηση απο την STARTT για την "ευθυνη" τους στο κομματι ασφαλειας των Μεγαρων. Συνυπευθυνοι λοιπον σε αυτο το χαλι, αν και νεοσυστατη ομαδα.
Το οξυμορο (κατ εμε) :τωρα, ζητηθηκαν χρηματα για να βοηθησουμε τον αδερφο(?) του τραυματια. :cool:



ps. Φυσικα, ακομα και τωρα ολα για το χρημα απολους τους διοργανωτες.
ps2. Τα Μεγαρα ειναι μ@μω τις πιστες. Παντου συμβαινουν θανατοι.
Ps3. Εχετε δει την 13 στις Σερρες? :glimpse:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από Xenokratis »

bros400pgm έγραψε:
ps2. Τα Μεγαρα ειναι μ@μω τις πιστες. Παντου συμβαινουν θανατοι.
Ps3. Εχετε δει την 13 στις Σερρες? :glimpse:
Sorry αδερφε αλλα μάλλον τον όρο "ΠΙΣΤΑ" τον παρεξηγαμε οταν ονομαζουμε τα μεγαρα πιστα....(Το καρτόδρομο και τη "πιστα" της Αγιας Μαρινας).

Οχι φιλε, πιστα ειναι αλλο.... Εχει Ιατρεια-Aποδυτηρια και γενικα οτι εκλείει ο όρος Facilities AΛΛΑ πανω απολα ΠΛΗΡΕΙ ΟΡΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΟΠΩΣ: Νοσοκομειακα ΟΧΗΜΑΤΑ (ΟΧΙ ΕΝΑ), Γιατρους, Πυροσβεστηκα οχηματα και πολλες φορες ελικοφτερα. Κάποτε οσοι πηγαίνετε στα μέγαρα θα θυμάστε ενα evo 9αρι που πήρε φωτια και παλευε ο κόσμος μέσα στη πίστα να το σβήσει με πυροσβεστήρες απο τα αυτοκινητα του, μέχρι να έρθει η πυροσβεστική....Νοσοκομειακό προσωπικά στα Μέγαρα έχω δεί μόνο οταν τρέχουν πρωτάθλημα.....
Πιστα οι Σερρες θα μπορούσαν να είναι υπο συνθήκες και ΑΝ και εφόσον πέσουν φράγκα και σταματησουμε στην Ελλαδα να προσπαθουμε να βγαλουμε απτη μυγα ξυγκι χωρις να βαλουμε το χερι στη τσεπη.

Ακομα και στη λιστα του wikipedia, αν ψαξει κανεις....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΩΣ RACING-TRACK,CIRCUIT, Ή ακομα-ακομα ως innactive Circuit καμία πιστα στην Ελλάδα εκτός απο το Circuit Piraeus...(Eεεε?!?!?).
Αυτό σημαίνει ένα πράγμα και ΜΟΝΟ...για να καταχωρηθεί ως αυτοκινητοδρόμιο ή με οποιαδήποτε άλλη ονομασία πρέπει να πιστοποιηθεί (ΔΥΣΤΗΧΩΣ) αλλα πρέπει...απο κάποιον φορέα, ομοσπονδία κτλ.....για τα μέγαρα δε γνωρίζω τι σκατά γινότανε, αλλα ιδικά στο κομμάτι motorsports στην Ελλάδα, ο Γιάννης (ducatisti21) μπορεί σαν αγωνιζόμενος να μας διαφωτήσει τι εστί ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Λισάνς, και πώς την παίρνεις), γιατι εγώ την πλήρωσα στο Brands Hatch το 2000 380 λίρες και ενα σκ στη πίστα. (2 γιαρς βάλιντ...ΟΝΛΙ!), και γενικώς σε τι επίπεδο βρίσκεται το μοτορ-σπορ στην μικρή μας Μπανανία.......
Υπάρχει πολυς κόσμος με πολυ μεράκι και πολύ αγάπη για το θεμα αυτοκινητο-μοτοσυκλετα και αγώνες που βγάζει απτη τσέπη του πολυ μαρουλι και αν ηταν λιγο αλλιως τα πράματα ισως και ναχαμε Ελληνες οδηγους παγκοσμίου επιπέδου....

Στη γενιά του πατέρα μου....τρέχανε στο τατόι....και ευτηχώς έχω ακόμα φωτό να σου δείξω τις αχυρόμπαλες και απο πίσω τον κόσμο να τραβάει φωτό....Kαι τότε πίστα το "θεωρούσανε" αλλα για το θεό....ΔΕΝ ΗΤΑΝ!!!

Τα μέγαρα ειναι ωραία για καμια γυροβολιά.....σιγουρα με την ασφάλεια της "μοναξιας" αλλα έχει κομμάτια που ακομα και με έξοδο που είχα στην Κ8 εσπασα ψαλιδι-ημιμπαρο-και τσαλακωσε ο μασπιες απτο "κατσιμο"! Αυτό το 2005 το καλοκαιράκι.......Σε τουμπα με μοτοσακό....δέ θα εγραφα τωρα......

Προσωπικη άποψη, προσωπική εμπειρία.....ουτε με πληρώνει κανένας ουτε εγω εχω συμφέροντα με το θεμα...το λεω ναμαστε ξεκαθαροι.....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 09:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από bros400pgm »

To παραξηλωσες αλλα συμφωνω :thumbsup: .
Διεγραψε την λεξη πιστα και βαλε στην θεση της κλειστο μονοδρομο, το ιδιο μου κανει. :))
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από Xenokratis »

Λίγο.....αλλα καταλαβες τι ενοάω! :thumbsup:

Ιδικα για τα μέγαρα ο μονόδρομος...αυστηρά Δεξιοστροφος...! :whistling:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από spyroszx »

θεωρω σαν δεδομενο,οτι οποιος παει στα Μεγαρα,παει για να κυνηγησει
-την σκια του
-τον μπροστινο του
-το ρεκορ του
-τις φοβιες του
-δεκατακια
-την καυλα του
-.................
οποτε κινητε στο προσωπικο του οριο,ειδικα στο γκρουπ των γρηγορων που ειμασταν παρεα με το παιδι που χτυπησε,
αν ολα τα παραπανω "κυνηγητα"τα καναμε στον δρομο,μπορειτε ολοι να φανταστητε,η και να ξερεται απο πειρα,τι θα σηνεβαινε αν απλα χαναμε ενα μπροστινο με λιγα[50 χλμ]ας πουμε,στην Επιδαυρο στο Ροσο,η με περισοτερα {150 χλμ}ας πουμε στο Μπραλο η στο Αρτεμισιο,τον Αχλαδοκαμπο........
ναι αυτος ο οριοθετημενος μονοδρομος που βαφτιστηκε πιστα,δεν συγκρινεται ουτε καν με το παρατημενο Αιγινιο,ναι εχει γουβες,ναι εχει σαμαρια,αλλα στη πόρνη τη πιστα παω απο το 1996 και ειναι ο δευτερος πολυ σοβαρος τραυματισμος που ζω εκει μεσα.Σε αντιθεση με τις μετεφηβικες μου βολτες που καθε Κυριακη μαθαιναμε για εναν θανατο 20χρονου στις κεραιες ,πριν το στορκ,στις κατολυσθησεις,πριν το βενζιναδικο,......

-ενα τσουρμο καυλωμενοι μαζευομαστε στα Μεγαρα και 17 χρονια τωρα ολοι εχουμε γυρισει στο σπιτι μας και προσεξτε μια λεπτομερια ΚΑΥΛΩΜΕΝΟΙ,δεν παει κανει για ταξιδακι δικαβαλο,ουτε για χαλαρη βολτιτσα,ολοι στα "γρηγορα"γκουπ παμε για το κυνηγι
-αυτος ο κλειστος μονοδρομος ειναι καλυτερος απο οποιονδοιποτε δρομο οποιος δεν το καταλαβαινει ειναι ασχετος
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από Xenokratis »

spyroszx έγραψε: -αυτος ο κλειστος μονοδρομος ειναι καλυτερος απο οποιονδοιποτε δρομο οποιος δεν το καταλαβαινει ειναι ασχετος
Δε χωράει συζητηση αδερφέ......
Τα "κακως" κειμενα συζηταμε του "μονόδρομου" . Δεν υπαρχει συγκριση...δρομος πιστα-μονοδρομος-οτισκατακιαν ειναι!!
:thumbsup:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από Raf »

Ισως δεν ειναι η καταλληλη στιγμη για αυτη την συζητηση αλλα οσο σκεφτομαστε οτι το παρτυ συνεχιζεται(td) μηπως πρεπει να γινει μια κουβεντουλα σε ηρεμο τονο?
Καθως δεν ειμαστε ολοι γνωστες-τιμονια-εμπειροι σχετικα με το καθε Μεγαρο και εδω μεσα μπαινει κοσμος που το θεωρει μεγαλειο το να μπει μεσα σε πιστα εστω και μια φορα.
Εχει αδεια ας πουμε η Χ πιστα?
Τηρει προυποθεσεις?
Οι αναλογες εργασιες οταν γινονται γινονται απο πολιτικους μηχανικους κατοπιν μελετης?
Υπαρχουν αμμοπαγιδες?
Υπαρχει σχετικο βιβλιαρακι(κοκκινο) με κανονισμους και που μπορουμε να το βρουμε?
Γινεται σχετικος ελενχος της πιστας και των ενοικιαστων που πρεπει?
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από argy »

Raf έγραψε:Ισως δεν ειναι η καταλληλη στιγμη για αυτη την συζητηση αλλα οσο σκεφτομαστε οτι το παρτυ συνεχιζεται(td) μηπως πρεπει να γινει μια κουβεντουλα σε ηρεμο τονο?
Καθως δεν ειμαστε ολοι γνωστες-τιμονια-εμπειροι σχετικα με το καθε Μεγαρο και εδω μεσα μπαινει κοσμος που το θεωρει μεγαλειο το να μπει μεσα σε πιστα εστω και μια φορα.
Εχει αδεια ας πουμε η Χ πιστα?
Τηρει προυποθεσεις?
Οι αναλογες εργασιες οταν γινονται γινονται απο πολιτικους μηχανικους κατοπιν μελετης?
Υπαρχουν αμμοπαγιδες?
Υπαρχει σχετικο βιβλιαρακι(κοκκινο) με κανονισμους και που μπορουμε να το βρουμε?
Γινεται σχετικος ελενχος της πιστας και των ενοικιαστων που πρεπει?

Μήπως θα μπορούσε να απαντήσει κάποιος υπεύθυνος;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από spyroszx »

Raf έγραψε:Ισως δεν ειναι η καταλληλη στιγμη για αυτη την συζητηση αλλα οσο σκεφτομαστε οτι το παρτυ συνεχιζεται(td) μηπως πρεπει να γινει μια κουβεντουλα σε ηρεμο τονο?
Καθως δεν ειμαστε ολοι γνωστες-τιμονια-εμπειροι σχετικα με το καθε Μεγαρο και εδω μεσα μπαινει κοσμος που το θεωρει μεγαλειο το να μπει μεσα σε πιστα εστω και μια φορα.
Εχει αδεια ας πουμε η Χ πιστα?
Τηρει προυποθεσεις?
Οι αναλογες εργασιες οταν γινονται γινονται απο πολιτικους μηχανικους κατοπιν μελετης?
Υπαρχουν αμμοπαγιδες?
Υπαρχει σχετικο βιβλιαρακι(κοκκινο) με κανονισμους και που μπορουμε να το βρουμε?
Γινεται σχετικος ελενχος της πιστας και των ενοικιαστων που πρεπει?
Ραφαελο,το τι θεωρει ο καθε ενας την εισοδο του στην πιστα,ειναι δικο του θεμα[δεν σε ειρωνευομια ουτε σε κατακρινω,στο λεω στον τροπου που θα μιλαγαμε απο κοντα} δεν απαντω σαν υπευθηνος,ειναι προφανες,αλλα,
η πιστα ειναι ενας χωρος που ενμοικιαζεται για εκδηλωσεις,για γαμιλια παρτυ ,ας πουμε,πας,την βλεπεις,πληρωνεις και την χρησημοποιεις σαν ιδιοτης.
-αδεια χρειαζεται μονο η οποια αρχη διεξαγει αγωνες
-ολοι οι υπολοιποι οδηγουμε με δικη μας ευθηνη,
-εκτος και εαν τα καταστατικα των εταιριων που διοργανωνουν τρακ ντεη,εχουν σαν ορο την προστασια των αναβατων ....
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από ENGAKATS »

spyroszx έγραψε: -εκτος και εαν τα καταστατικα των εταιριων που διοργανωνουν τρακ ντεη,εχουν σαν ορο την προστασια των αναβατων ....
δηλαδη παιζει να μην εχουν και να ειμαστε αναγκασμενοι εμεις να κουβαλαμε..... ασθενοφορα, γιατρους, προσωπικο για τις σημαιες, κτλ κτλ;; :whistling: :glimpse:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από spyroszx »

ENGAKATS έγραψε:δηλαδη παιζει να μην εχουν και να ειμαστε αναγκασμενοι εμεις να κουβαλαμε..... ασθενοφορα, γιατρους, προσωπικο για τις σημαιες, κτλ κτλ;; :whistling: :glimpse:
Θεωρητικά ναι και ο ανταγωνισμός να τους αναγκάσε να αυξήσουν τις παροχές τους.Ελπίζω να μην κανείς πλακα με ένα τόσο σοβαρό θεμα
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από ENGAKATS »

πιστεψε με, μονο πλακα δεν κανω!! κατι τετοια θεματα πραγματικα με βγαζουν εκτος εαυτου, στην Ελλαδα ειδικα που η πλειοψηφια ειναι υπερανω τετοιων "λεπτομεριων"!! (εδω δεν φοραμε κρανη και ζωνες, για θεματα ασφαλειας σε "πιστες" θα συζηταμε;; :glimpse: )

αν λοιπον εμεις, οι χρηστες, πρεπει να μεριμνησουμε για αυτα που εγραψα πιο πανω (τυχαια παραδειγματα), τοτε τι ρολο βαραει ο διοργανωτης;;!!
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από spyroszx »

Να τονίσω ότι δεν κάνω τον συνήγορο κανενός. Ο διοργανωτής ενοικιάζει τον χώρο και μας παρέχει κάποιες άνεσης για να τον προτιμήσουμε από τον ανταγωνιστή του είτε αυτό είναι θεωρία οδήγησης είτε σουβλάκια με μπύρες. Στις Σέρρες ας πούμε μέχρι το 20108 που ξέρω με σιγουριά δεν ειχε ούτε κριτες ούτε ασθενοφόρο
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από ENGAKATS »

δεν ξερω πολλες λεπτομεριες για τις Σερρες, το μονο που ξερω οτι στις ελευθερες προπονησεις που εκανε πολυς κοσμος (πληρωνες και εμπαινες δηλαδη) δεν θα πηγαινα ποτε...

παντα πριν παω σε track day φροντιζω να λαβω βεβαιωση απ'τον διοργανωτη οτι πληρουνται καποιες βασικες προϋποθεσεις ασφαλειας (και το τσεκαρω οταν ειμαι εκει βεβαιως βεβαιως)

αν δεν... δεν παω, τοσο απλα...

και μη μου λετε περι καυλας κλπ κλπ... καταπινεις τη καυλα σου και κανεις και μόκο... (οπως εχω κανει απειρες φορες που δεν μπορουσα να παω σε πιστα) :glimpse:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από spyroszx »

ENGAKATS έγραψε:δεν ξερω πολλες λεπτομεριες για τις Σερρες, το μονο που ξερω οτι στις ελευθερες προπονησεις που εκανε πολυς κοσμος (πληρωνες και εμπαινες δηλαδη) δεν θα πηγαινα ποτε...

παντα πριν παω σε track day φροντιζω να λαβω βεβαιωση απ'τον διοργανωτη οτι πληρουνται καποιες βασικες προϋποθεσεις ασφαλειας (και το τσεκαρω οταν ειμαι εκει βεβαιως βεβαιως)

αν δεν... δεν παω, τοσο απλα...

και μη μου λετε περι καυλας κλπ κλπ... καταπινεις τη καυλα σου και κανεις και μόκο... (οπως εχω κανει απειρες φορες που δεν μπορουσα να παω σε πιστα) :glimpse:
Καλό είναι να μιλάς για τον εαυτό σου ότι καταπιες την παύλα σου και έκανες μόνο.αν το καταφέρνεις μαγκιά σου
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από HackmaN »

Δηλαδή πληρώνεις 50€ για ΤΙ;
Για να μπεις σε ένα κλειστό δρόμο;
Είναι τόσο μεγάλο έξοδο να υπάρχει ένα ασθενοφόρο και ένα πυροσβεστικό στο σημείο;
Είναι τόσο μεγάλο έξοδο να έχει ένα κομπρεσέρ αέρα και μια τουαλέτα;

Μην τρελαθούμε. Δεν λέω να τα ρίχνουμε όλα στον ιδιοκτήτη ή στον διοργανωτή, αλλά τις βασικές παροχές δεν είναι να τις βλέπεις σαν πολυτέλειες.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: θεματα ασφαλειας στα μεγαρα

Δημοσίευση από Since1970 »

Καλά έχουν μπερδευτεί σώβρακα με γραβάτες, enga είσαι αλλού μιλάμε, κυριολεκτικά όμως, μπερδεύεις τις πέντε πάγκοσμιες Ισπανικές με τα Μέγαρα, εεε?? :cool:

Ρε πλάκα κάνετε? Ενα χωράφι που ψιλοπαράνομα κατέχει, ένα μετά βίας και στην κυριολεξία μαντρωμένο αμπέλι σας νοικιάζει ο τύπος και τρέχετε από πίσω του, λογικό αφού δεν έχετε που αλλού να πάτε, ακόμα κι αυτό το χωράφι 'ομως αντικειμενικά είναι ασφαλέστερο απ τον όποιο δημόσιο δρόμο, και βεβαίως ο τύπος δεν εγγυάται τπτ και σε κανέναν, αυτό τούλειπε δλδ,

Αμα οι σύνδεσμοι αγωνιζομένων προβάλουν θέματα ασφάλειας και τους πέρνει να βγάλουν γλώσσα δλδ, εεε μπορεί να αναβληθεί και κάνας αγώνας μέχρι να μπει κάνα μπάλωμα δλδ, μέχρι εκεί και σ΄όποιον αρέσει.

Αααα και αυτού του είδους τα χωράφια είναι τέλεια στο στύλ να πάω να ξεστραβωθώ λιγάκι, να οδηγήσω όχι πιό γρήγορα αλλά με περισσότερη ασφάλεια, να μου δείξουν κάτι παραπάνω, κάποιο σχολείο, κάποια εκπάιδευση δλδ, \

Μέχρι εκεί και τπτ παραπάνω, αν κάποιος υπόσχεται παραπάνω η νομίζει ότι θα γίνει παγκόσμιο τσαμπίονι μαθαίνοντας στα Μέγαρα, τι να πω!!!!

Και ακόμα χειρότερα στο ποιός αδειοδότησε να γίνονται αγώνες σ αυτά τα χωράφια, ααα εδω ψάξτε για χοντρά συμφέροντα στην Αρχή του σπόρ, α χα χα χα χα χα :zep:
Απάντηση