ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Φωτογραφίες, Προγράμματα, Riding schools...
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από DESMOMAN »

:hibye: pedrosa
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DESMOMAN την Δευ 13 Απρ 2009, 00:51, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Niaou
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 19:43
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Niaou »

here i am :hibye:
Νιαουνάκης Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Rock-ass
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: Παρ 23 Μάιος 2008, 14:24
Other: 695 R

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Rock-ass »

1. pedrosa
2. Niaou
3. Colin
4. Monsteraki
5. NR
6. Svarth
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 09:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από bros400pgm »

1. pedrosa :respekt: :respekt:
2. Niaou
3. Colin
4. Monsteraki
5. NR
6. Svarth
7.bros400pgm :mrgreen:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΛΕΥΚΟ (μεσαίο) group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από jks »

1. pedrosa :respekt: :respekt:
2. Niaou
3. Colin
4. Monsteraki
5. NR
6. Svarth
7.bros400pgm
8. jks ............ numero sessantacinque
nik

Re: ΛΕΥΚΟ (μεσαίο) group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από nik »

1. pedrosa :respekt: :respekt:
2. Niaou
3. Colin
4. Monsteraki
5. NR
6. Svarth
7.bros400pgm
8. jks ............ numero sessantacinque
9.nik
gtheof
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 00:32
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΛΕΥΚΟ (μεσαίο) group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από gtheof »

1. pedrosa :respekt: :respekt:
2. Niaou
3. Colin
4. Monsteraki
5. NR
6. Svarth
7.bros400pgm
8. jks ............ numero sessantacinque
9.nik
10. gtheof
Γιώργος

Super φλόγα...
Άβαταρ μέλους
kostis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 08 Αύγ 2008, 02:24
Gender: Male
Bike: SS800
Other: beverly 250
Τοποθεσία: Αθηνα αμπελόκηποι

Re: ΛΕΥΚΟ (μεσαίο) group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από kostis »

1. pedrosa :respekt: :respekt:
2. Niaou
3. Colin
4. Monsteraki
5. NR
6. Svarth
7.bros400pgm
8. jks ............ numero sessantacinque
9.nik
10. gtheof
11.kostis :hibye:

Οσο για τους κονους hyperlooky σορυ δεν το θελα!!!!παρολιγο να σου ερθει απο το πουθενα.......
αλλα την επομενη φορα θα σε πετυχω :angry3: το ξερω οτι στην ευθεια θα με περναγες... :whistling:
Μην κοιμάσαι είναι επικίνδυνο.... Μη ξυπνάς μπορεί να μετανιώσεις.....
Άβαταρ μέλους
lord
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Σάβ 06 Δεκ 2008, 03:14
Gender: Male
Other: Aprilia Tuono 08
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: ΛΕΥΚΟ (μεσαίο) group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από lord »

1. pedrosa :respekt: :respekt:
2. Niaou
3. Colin
4. Monsteraki
5. NR
6. Svarth
7.bros400pgm
8. jks ............ numero sessantacinque
9.nik
10. gtheof
11.kostis
12.lord
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: ΛΕΥΚΟ (μεσαίο) group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από DESMOMAN »

MEGARA 3.jpg
αυτο ειναι το αυτοκινητοδρομιο των Μεγαρων.
οι στροφες ονομαζονται
Κ απο την λεξη Κριτης.
Κριτης ειναι ο ανθρωπος που '' ελεγχει '' την στροφη σε ενα αγωνα (στην συγκεκριμενη περιπτωση και στα ducatisti track days .)
Ο,τιδηποτε θελουμε να περιγραψουμε και αφορα την πιστα θα αναφερομαστε στην συγκεκριμενη
Κ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Rock-ass
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: Παρ 23 Μάιος 2008, 14:24
Other: 695 R

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Rock-ass »

Ενα εχω να πω. Κ8 forevah.. δυσκολο κομματι στην εξοδο της αλλα μπαινεις με γεματι δευτερα και πριν σκασουν κοφτες,τσιμπας φρενακι και το φερνεις με κινιση Σογκοκου απτην αλλη για το σουπερξαπλωμα της Κ9..!
αλλο υπεροχο σημειο Κ1 διαβητης! Γονατο σχεδον καρφωμενο στο ιδιο σημειο και το δεξι χερι χαραζει τροχια!!!

πωπωωω..αρρωστησα πάλι

και εμπαινα και πρωτη φορα Μεγαρα :mrgreen:
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 19:27

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Colin »

Το σημάδι στην Κ1 για μένα ήταν όλα τα λ7... την θεωρώ την ''μοναδική αριστερή'' (βάλτε πολλά εισαγωγικά σ'αυτό - εννοώ ότι οι άλλες είναι για μένα πιο βατές και πιο γρήγορες) της συγκεκριμένης πίστας και είχα πάντα πρόβλημα στο που θα σημαδέψω για να μπω, έχοντας στρίψει σε πιο πολλές δεξιές που είχαν ''δουλευτεί πιο καλά''... με τα σημάδια βγήκε μόνο του χωρίς μεγάλη προσπάθεια :thumbsup:

Θέλω δουλειά στην Κ9 και στην Κ4, κάπου νομίζω ότι χάνω τα apex...

Δούλεψα πολύ όραση και πάτημα μασπιέ... Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να γυμνάζομαι :glimpse:

Γενικά βοηθήθηκα πάρα πολύ γιατί μπήκα με ΑΛΛΟ μηχανάκι το Σάββατο... Ολοκαίνουρια και άλλη μάρκα ελαστικά (Από Michelin Pilot Road2 - δεν ήξερες, δεν ρώταγες :plaf3: - σε Pirelli Diablo με δείκτη H) και ολοκαίνουριο OHLINS πίσω... πιστεύω ότι και με τις άλλες προγραμματισμένες αλλαγές και ρυθμίσεις ( :whistling: ) και 1-2 τρακ ντέιζ ακόμα, θα ψάχνω να βρω SBK να πάρω :mrgreen: (από την Κ5 για να πάω να φρενάρω στην Κ6 έπιανα μόλις ~160-170 χ.α.ω. :kpaido: )

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ :thumbsup:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
ChrisHYM
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Παρ 06 Φεβ 2009, 13:48
Gender: Male
Bike: SS750
Other: 1098 Decepticon
Τοποθεσία: Αθήνα-Μπαγκλαντες
Επικοινωνία:

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από ChrisHYM »

Ημουνα κ εγω εκει!!!!!! και στην Κ9 εξυσα κ γονατο!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καιω ΜΟΝΟ ΝΙΤΡΟΓΛΥΚΕΡΙΝΟΜΕΘΑΝΟΛΗ....Και νομιζω ηδη οτι ειμαι ημιτρελος
Εικόνα
CANNIBALE
Άβαταρ μέλους
Niaou
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 19:43
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Niaou »

Ήταν πολλά τα νέα πράγματα για μένα
Καινούριο μηχανάκι
Καινούρια και διαφορετικού τύπου λάστιχα
Είχα να μπω στα μέγαρα χρόνια
Βγήκαν όμως ωραία συμπεράσματα - παρατηρήσεις

Οι κορίνες δούλεψαν πολύ καλά στο πρώτο session.
Μετά θα προτιμούσα να τις είχαμε βγάλει (θα κράταγα τις κορίνες που υποδηλώνουν το apex)
κυρίως επειδή αρκετοί πέσανε πάνω τους με αποτέλεσμα σε μερικές στροφές να αποτελούν στην κυριολεξία εμπόδιο.

Αποκάλυψη ο τρόπος που έδειξε ο Τάκης να γυρνάμε το κεφάλι(δεν το σηκώνουμε για να ασκήσουμε πίεση στον αυχένα απλώς το γυρνάμε αριστερά - δεξιά ουσιαστικά κοιτώντας προς τα κάτω) , μου έλυσε ολόκληρο το σώμα.
Xρησιμοποιώντας τον τρόπο του Τάκη βγήκε ένα άλλο πρόβλημα .
Με καλύτερο - μεγαλύτερο οπτικό πεδίο και το σώμα χαλαρό μάζευα μεγαλύτερη φόρα με αποτέλεσμα να πλησιάζω το εσωτερικό κερμπ και αυτό με άγχωνε και σήκωνα τη μοτοσυκλέτα από φόβο μη το χτυπήσω.
Ο Τάκης που ήταν από πίσω μου όμως μου είπε ότι είχα πολύ χώρο ακόμη .
Από τη παρατήρηση του Τάκη καταλαβαίνω ότι ακόμη δεν έχω την ικανότητα να αισθανθω τη γραμμή μου αλλά είμαι στο περίπου . Πώς βελτιώνεται αυτό?
Νιαουνάκης Γιώργος
Άβαταρ μέλους
ektoras
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ 21 Ιούλ 2008, 13:58
Gender: Male
Bike: 749R
Other: NEXUS 250
Τοποθεσία: Άλιμος

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από ektoras »

1. pedrosa :respekt: :respekt:
2. Niaou
3. Colin
4. Monsteraki
5. NR
6. Svarth
7.bros400pgm
8. jks ............ numero sessantacinque
9.nik
10. gtheof
11.kostis
12.lord
13.ektoras

Έμεινα για τα 2 πρώτα 15λεπτα και μέτα ό "δάσκαλος" μου είπε να πάω στους γλήγορους. Μετά άρχισε η τρόμπα βενζίνης να κάνει τα δικά της και με περνάγαν όλοι σαν σταματημένο :angry3:

Έφαγα κι εγώ σαν παιδί έναν κώνο με το γόνατο... Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να υπάρχει το σημάδι για το σημείο που αρχίζει η κλίση και ένας κώνος στο apex.
Άβαταρ μέλους
ChrisHYM
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Παρ 06 Φεβ 2009, 13:48
Gender: Male
Bike: SS750
Other: 1098 Decepticon
Τοποθεσία: Αθήνα-Μπαγκλαντες
Επικοινωνία:

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από ChrisHYM »

να γραψω κ εγω τα δικα μου τωρα (αν κανω καποιο λαθος με καποιο ονομα πειτε μου)

1.οι κορινες και τα σημαδια στην πιστα ηταν απιστευτα βοηθηματα. Θα προτιμουσα ομως να τις βγαζαμε νωριτερα μιας και πολλες κουνηθηκαν και αποτελουσαν εμποδια απο ενα σημειο κ μετα.
2.τα σημαδια εισοδου στις στροφες (Χ) με βοηθησαν να καταλαβω περισσοτερο τις γραμμες που πρεπει να ακολουθουμε.
3.Ο Τακης ηταν απιστευτος στο θεμα πλοηγησης και επεξηγησης και τον ευχαριστω πολυ.
4.μπηκα την πρωτη φορα στο κοκκινο group και εχω να πω οτι κ ο σωτηρης τα εσπαγε με τις επεξηγησεις που εκανε σχετικα με τα μαρσπιε και τις εισοδους μας στις στροφες, με αποτελεσμα να καταλαβαινω καλλυτερα τον τακη.
5.γνωρισα και αλλους καννιβαλους με HYM που ειναι μ@μω τα παιδια καθως και αρκετους αλλους που μοιραζονται την ιδια τρελα με εμενα!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ (περιμενω το επομενο)
Καιω ΜΟΝΟ ΝΙΤΡΟΓΛΥΚΕΡΙΝΟΜΕΘΑΝΟΛΗ....Και νομιζω ηδη οτι ειμαι ημιτρελος
Εικόνα
CANNIBALE
DESMODROMIC SVARTH

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από DESMODROMIC SVARTH »

....εγω παιδιά....

ενω απόλαυσα μια ωραία, σβέλτη βόλτα με την γριούλα και στο πήγαινε και ειδικά στο έλα....

αλλά στην πίστα......
(τώρα ξαπλώνω στο κρεβάτι του μοτοψυχοθεραπευτή και σας τα λέω όπως μου ρχονται...)
.......
.........
μου βγήκε πολύ άγχος=σφίξιμο=ακαμψία=μαντάρα=μη καθαρή σκέψη.....
στεναχωρήθηκα και τσαντίστηκα με την πάρτη μου...
ισως με καταλάβατε, γιατί μετά το πρώτο κιόλλας σ(χ)έσιον ήμουνα μουτρωμένος....
τωρα που περάσανε κάναδυό μέρες..τα βαζω όλα κάτω...
και εξηγούμαι....
ΠΟΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΑΖΙ...
έκανα μ@λ@κία τεράστια και σήκωσα πισω και ψηλά τα μαρσπιέ και κατέβασα λίγο τα κλιπόν στις πλάκες, με αποτέλεσμα να ειμαι τόσο άβολα στο μηχανάκι, που δεν μπορούσα κυριολεκτικά να κουνηθώ οντας κλειδωμένος...και με το βάρος στα χέρια...μόλις δοκίμαζα να το φερω στα πόδια, πιανόμουνα και ήταν χειρότερα...
Επειδή όμως μόλις την προηγούμενη μέρα είχα περάσει νέα ελατήρια και λάδια στο μπροστινό, είχα την εντύπωση ότι η πολύ βαριά αισθηση του μπροστινού ήταν απο αυτό...Παράλληλα, έφερα μέτρο μαζί μου και 22άρι και έκατσα και πείραξα το sag , σφίγγοντας στο στα 25mm.....
παράλληλα, απο φούρια να βγω απο το συνεργείο , τεντώθηκε μια ντίζα του γκαζιού, εφυγε το καψούλι και είχα μισή γκαζιέρα με επιπλέον πόνο στο δεξί χέρι μεχρι να το φτιάξει ο Θεοδώσης...

στο πρώτο λοιπόν μπήκα ωραια και καλά και μετα τον δευτερο γύρο, άρχισα ελαφρώς να ανεβάζω ταχύτητα και μετά απο ένα πολύ απότομο ''βούτημα'' έκλασα μπάμιες....
και αυτό ήταν....
έχασα όλη την μέρα, κλασμένος, χωρίς καμιά εμπιστοσύνη στο μηχανάκι με μονιμη αίσθηση
''τώρα θα την φάω..'', προσπαθώντας να καταλάβω γιατι το μηχανάκι μου ήταν έτσι...σφιγμένος και στρεσαρισμένος, δοκίμαζα διάφορα θεωρητικά, να χαλαρώσω τα χέρια, να κοιτάξω μακριά, να , να ,να...αλλα μόλις έφταναν οι Κ-όλες (εκτός της Κ8 που καραγούσταρα..) , το ένστικτο ήταν πιο δυνατό απο την λογική και έμπαινα Κιουρία....και όρθιος...

Η ψυχολογία μου σκ@τά, βλαστημούσα που δεν έφερα το ΚΤΜ, οι τρίχες της πλάτης μου ήταν σαν του Γάτου σε γατοτσαμπουκά, ο εγωϊσμός μου καταρακωμένος, έβγαινα έξω και ήθελα να ουρλιάξω απο τα νευρα μου, αλλά έβλεπα και το ασθενοφόρο και λέω θα με μάζέψουνε για μέσα, με dainese δερματινο μανδύα...

κατάφερνα να συγκεντρωθώ κάπως περίπου την ώρα που ήταν να βγούμε και έκλεψα και ένα γύρο. :whistling:

τελειώνοντας η μέρα, μαλάκωσα ξανά το μηχανάκι για την επιστροφή και δούλεψε τέλεια στον δρόμο, οπότε ''ανέβηκα'' λίγο...
(ισως και λίγο περισότερο απο όσο θα έπρεπε γιατί γύρισα ψιλοταπωμένος...)

Εν ολίγοις...ολή την μέρα έκανα πολλές μπαρούφες, δεν ευχαριστήθηκα και φταίω εγώ και μόνον...

χρειάζομαι πολύ δουλειά....
( Desmoman, ετοιμάσου για prive live show...)
οπότε δεν θα αναφερθώ σημειολογικά στα του t.d. το οποίο ήταν τέλειο....
ναι οι κορίνες, ήταν χρήσιμες αλλά αισθανόμουν πιο άνετα μετα χωρίς αυτές...
ναι οι σταυροί ήταν must...

και ΝΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ...

με δυο ζευγαρια λάστιχα
μπιτόνια με βενζίνα
ψωμί, νερό
τα άλλεν μου
και καθαρό μυαλό...




....η μονη μου σημείωση για το επόμενο....δεν ήξερα ποιος είναι ποιος....
μου φαίνοταν ως νέες φάτσες, άτομα με τα οποία μπορεί εδω μέσα να έχουμε λιώσει στο γέλιο..
Θα θελα να τους γνωρίσω όλους και να σφίξω τα χέρια....



...απίστευτος ο Leo749 με την κεντρίνα που έχει για μηχανάκι....
:thumbsup:
σε χάρηκα...
Άβαταρ μέλους
Pedrosa
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 16:31
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: KTM EXC400
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Pedrosa »

το οτι καταλαβαινετε το προβλημα σας ειναι ενα καλο σημαδι. ολα τα προβληματα λυνοντε. ψαχτητε, ρωτηστε(με), θα χαρω πολυ να απαντησω. :thumbsup:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Pedrosa
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 16:31
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: KTM EXC400
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Pedrosa »

Nikos Rock-Ass έγραψε:Ενα εχω να πω. Κ8 forevah.. δυσκολο κομματι στην εξοδο της αλλα μπαινεις με γεματι δευτερα και πριν σκασουν κοφτες,τσιμπας φρενακι και το φερνεις με κινιση Σογκοκου απτην αλλη για το σουπερξαπλωμα της Κ9..!
αλλο υπεροχο σημειο Κ1 διαβητης! Γονατο σχεδον καρφωμενο στο ιδιο σημειο και το δεξι χερι χαραζει τροχια!!!

πωπωωω..αρρωστησα πάλι

και εμπαινα και πρωτη φορα Μεγαρα :mrgreen:
νικολακη τρελαθηκα με την παρτη σου. :thumbsup: η αρρωστια δεν τελειωνει ποτε
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Pedrosa
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 16:31
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: KTM EXC400
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Pedrosa »

Colin έγραψε:(από την Κ5 για να πάω να φρενάρω στην Κ6 έπιανα μόλις ~160-170 χ.α.ω.
μη κοιτας το κοντερ, χανεις πολλα αλλα. μη σε ανισυχουν τα χλμ , και εγω με το 620 καπου εκει ημουν :hibye:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Pedrosa
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 16:31
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: KTM EXC400
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Pedrosa »

Niaou έγραψε: Ο Τάκης που ήταν από πίσω μου όμως μου είπε ότι είχα πολύ χώρο ακόμη .
Από τη παρατήρηση του Τάκη καταλαβαίνω ότι ακόμη δεν έχω την ικανότητα να αισθανθω τη γραμμή μου αλλά είμαι στο περίπου . Πώς βελτιώνεται αυτό?
ειναι καινουργια η μοτο , οποτε υπομονη. με συχνη χρηση της μοτο μεσα και εξω απο την πιστα θα βελτιωθει αυτη η ικανοτητα. :thumbsup:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Pedrosa
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 16:31
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: KTM EXC400
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Pedrosa »

ChrisHYM έγραψε: 4.μπηκα την πρωτη φορα στο κοκκινο group και εχω να πω οτι κ ο σωτηρης τα εσπαγε με τις επεξηγησεις που εκανε σχετικα με τα μαρσπιε και τις εισοδους μας στις στροφες, με αποτελεσμα να καταλαβαινω καλλυτερα τον τακη.
αναλυσετο δε σε πιανω :)
Εικόνα
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 19:27

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Colin »

Pedrosa έγραψε: μη κοιτας το κοντερ, χανεις πολλα αλλα. μη σε ανισυχουν τα χλμ , και εγω με το 620 καπου εκει ημουν :hibye:
Capitano πίστεψέ με ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΩ ΚΟΝΤΕΡ (μία φορά το κοίταξα :glimpse: )... το σχόλιο ήταν ότι σε λίγο καιρό θα θέλω άλλο μηχανάκι γιατί δεν ΘΑ μου φτάνουν τα χλμ :cool:

Από τα υπόλοιπα που έγραψα, είδες κάτι να μου πεις?

:thumbsup:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
Pedrosa
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 16:31
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: KTM EXC400
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από Pedrosa »

δεν αναφερεις καποιο συγκεκριμενο προβλημα, οτι θες με ρωτας. και ζωντανα. :hibye:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kostis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ 08 Αύγ 2008, 02:24
Gender: Male
Bike: SS800
Other: beverly 250
Τοποθεσία: Αθηνα αμπελόκηποι

Re: ΛΕΥΚΟ group TRACK DAY DUCATISTI.GR

Δημοσίευση από kostis »

Εγω παιδεια σαν πρωτη φορα σε πιστα εχω να πω οτι οταν την περπατησαμε ειπα απο μεσα μου εδω δεν υπαρχει περιπτωση την σαβουρα την εχω :zep: δεν εχω και μανιταρια......
Με το που μπηκα μεσα απο την συνχιση τα ξεχασα ολα και αρχισα να το απολαμβανω τρελα :thumbsup: ειδικα οταν εξισα για πρωτη φορα μασπιε εκλ@σα λιγο μεντες θα το εχετε παθει φανταζομαι :))
Δεν με ενδειεφερε ο χρονος μονο να μπορεσω να στριψω καλα! το lap time στην μοτο ουτε που το χρησιμοποιησα! Εφαρμοζα τις συμβουλες των πλοηγων :thumbsup: να ναι καλα!!!!
και βοηθηθικα τρελα απο τα σημαδια και τους κονους :thumbsup: ασε που και με τα παιδεια τον Chris και τον Λουκα καναμε μαμω τα παρεακια εντος πιστας!!!!!
Τωρα εχω και γω κατι αποριες να μου λυσουν οι πιο εμπειροι??????????????????

Δεν χρησιμοποιησα καθολου το πισω φρενο :shock: φρεναρα με το μοτερ και τα μπροστινα αισθανομουν πιο ανετα????????????

Φοβομουν τρελα την μεγαλη ευθεια και δεν ανοιγα γκαζι ??????????

Τασο αυτο που ελεγες στην ευθεια να σηκονομαστε λιγο μπροστα δεν το καταφερα ποτε :zep: αν με παρακολουθησες και θυμασαι το hyper με την μονη τερμι.... θα παρατηρησες το προβλημα μου στην ευθεια........ μετα την στροφη μια σουζαριζε μια προσπαθουσα να ανασηκωθω λιγο απο την σελα και να φερω το βαρος στα ποδια αλλα δεν μου εβγεναν οι αλλαγες μετα...αυτη η μεγαλη ευθεια με απογοητευσε ενω στην στροφη πριν ειχα καλη εισοδο και εξοδο τι να πω δεν το περιμενα....

Sory αν σας κουρασα τα πα και ξελαφρωσα ολες οι συμβουλες δεκτες :hibye:
Μην κοιμάσαι είναι επικίνδυνο.... Μη ξυπνάς μπορεί να μετανιώσεις.....
Απάντηση