Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Περιλαμβάνει τεστ των μοτοσυκλετών Ducati που κατά καιρούς δημοσιεύτηκαν στον ειδικό τύπο.
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Δημοσίευση από Colin »

jks έγραψε::ok: :popcorn: Ενδιαφερουσα συζητηση!! :popcorn: :ok:

σε λιγο θα σκασει ο Κουγι@ς με καννα εξωδικο να τρεχουμε και να μη φτανουμε ολοι μαζι !! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Μάλλον αυτός δεν θα μας προλαβαίνει :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mostro620 έγραψε: Εαν δεν ενοχλεί κανένα γιατί απαιτείται έγγραφη άδεια του εκδότη για αναδημοσίευση??
παντού γράφονται ψιλά γράμματα όπως και στα cd / dvd Alex, που να δεις και κάτι μπούρδες που τυπώνονται ακόμα και πάνω στα τιμολόγια... τεσπά το θέμα αυτό που λες έχει να κάνει με την πώληση, δηλαδή να το τυπώσεις εσύ στο ωραίο το τυπογραφείο σου και στη συνέχεια να το πουλήσεις... δημοσιεύσεις άρθρων ή μέρος κάποιων άρθρων (τα οποία φυσικά δεν τα καρπώνεται αυτός που τα αναδημοσιεύει) δεν νομίζω ότι είναι κάτι κακό...
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
Κωνσταντίνος Τύρλας
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 12:59
Gender: Male
Bike: 999R
Other: 750SS
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Τύρλας »

Αναδημοσίευση ....Ειδικού Τύπου ,ο ειδικός τύπος υπόκειται σε συγκεκριμένους νόμους (εκτύπωσης,διανομής.................και κέρδους)
Από την στιγμή που δεν πουλάμε τίποτα και δεν έχουμε χρηματική συναλλαγή ,η διάδοση των γνώσεων δεν είναι κανενός εκδότη ,αφού ακόμα και αν αγοράσω ένα περιοδικό μπορώ να το δώσω σε όποιον θέλω.....
Βέβαια και ο κάθε αρθρογράφος μπορεί να γράφει και μπούρδες ανάξιες λόγου και μη μου πείτε οτι θέλουν και κατοχύρωση.......
Η διάδοση των γνώσεων είναι όλης της ανθρωπότητας και ο μοναδικός λόγος κανόνων είναι όταν χρησιμοποιούμε τις όποιες γνώσεις με σκοπό το χρηματικό κέρδος...
Kωνσταντίνος
" Κάλλιο ροκκάς και εντουράς παρά στρητάς και καρεκλάς "
info@sgstudio.gr
www.sgstudio.gr
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Δημοσίευση από D3§m02K »

Παίδες, ψυχραιμία. . . :)

Επειδή το θέμα είναι λίγο ως πολύ ρευστό:
D3§m02K έγραψε:Ένα e-mail στους συντάκτες ή στον εκδοτικό οίκο σχετικά με την άδεια αναδημοσίευσης παρελθόντων τευχών θα λύσει κάθε απορία. :)
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Δημοσίευση από mostro620 »

Νίκο όπως έγραψα παραπάνω και εγώ έχω αναδημοσιεύσει άρθρα. Την κουβέντα την ξεκίνησα με τον προβληματισμό εάν είμαστε οκ που τα αναδημοσιεύουμε. Έτσι απλά.

Τώρα πως μπλέχτηκε ο Κούγιας δεν έχω καταλάβει... :wsmile:
Θα μου πεις αυτός μπλέκεται παντού! :))

Τέσπα ας κάνει ο καθένας ότι θεωρεί καλύτερο. Δεν έχω ρόλο νομικού συμβούλου του φορουμ. :cool:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Δημοσίευση από mostro620 »

Κωνσταντίνος Τύρλας έγραψε:Αναδημοσίευση ....Ειδικού Τύπου ,ο ειδικός τύπος υπόκειται σε συγκεκριμένους νόμους (εκτύπωσης,διανομής.................και κέρδους)
Από την στιγμή που δεν πουλάμε τίποτα και δεν έχουμε χρηματική συναλλαγή ,η διάδοση των γνώσεων δεν είναι κανενός εκδότη ,αφού ακόμα και αν αγοράσω ένα περιοδικό μπορώ να το δώσω σε όποιον θέλω.....
Βέβαια και ο κάθε αρθρογράφος μπορεί να γράφει και μπούρδες ανάξιες λόγου και μη μου πείτε οτι θέλουν και κατοχύρωση.......
Η διάδοση των γνώσεων είναι όλης της ανθρωπότητας και ο μοναδικός λόγος κανόνων είναι όταν χρησιμοποιούμε τις όποιες γνώσεις με σκοπό το χρηματικό κέρδος...

Κωνσταντίνε χάνουμε την ουσία... Να το πω απλά?
Ένα αναδημοσιευμένο άρθρο το οποίο φυσικά και δεν πουλάς αλλά προσφέρεις χωρίς αντίτιμο θα το προτιμήσει ο αναγνώστης απο το να πάει στο περίπτερο της γειτονιάς. Διαφωνείς?

Δεν είχε γίνει θέμα και με την αναδημοσίευση των βιβλίων Twist of the Wrist απο τον ελληνικό εκδοτικό οίκο διανονής στο φόρουμ και κατεβήκανε??

Μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας.

Φιλικά ΠΑΝΤΑ!

(Θα το γράφω αυτό γιατί οι καιροί είναι πονηροί :glimpse: )
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
squadracorse.gr
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 05:54
Gender: Male
Other: 1199 Panigale S
Επικοινωνία:

Re: Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Δημοσίευση από squadracorse.gr »

mostro620 έγραψε:Ρε παιδιά εγώ γιατί δίνω 6 ευρώ κάθε μήνα στον περιπτερά της γειτονιάς μου??? :think2: :think2: :think2:

Κωνσταντίνε αυτό που γράφεις για το δίκτυο δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Διαθέσιμο είναι μόνο τμήμα του editorial του Καραχάλιου και τα περιεχόμενα.
6 ευρώ βρε τσιγκούνη μόνο??? μην υπολοκίσετε πόσα δίνω σας παρακαλώ ή αν το κάνετε μην μου πείτε το νούμερο και πάμε...4 τροχοί (συνδρομή) 2 τροχοί (ευτιχός πλέον δίνετε σαν εξτρα ένθετο),MOTO & DRIVE & R&D (mototech αν και το 3ό το σταμάτησε) Power Bikes & EVO magazin & Power technics (για να είμαι καλός πελάτης της option press), ΑutoMoto and Sport (τσάμπα συνδρομή πλέον επειδή ήμουν απο τους πρώτους συνδομητές και ευτιχός γιατι τώρα είναι μούφα πλέον) 0-300 (δυο φορές τον μήνα καθότι δεκαπενθήμερο :angry3: ) μερικές ετήσιες ιδικές εκδόσεις όλων και σταμάτησα την Κυνολογία,το Τα σκυλιά μας και εμείς (καθότι σταμάτησαν να εκδίδονται) και το ΓΑΒ (το πέρνω σπανίος καθότι ψιλομούφα) όταν θα έρθετε για PS3 θα τρομάξετε :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
να μαι σινχοριται γεια τα ωρθογραφικκα λάθει ηνε αιπηδει δαιν δειαυαζα στω σχωληο
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Δημοσίευση από mostro620 »

Γιωργάκη πληρώνεις για όλα αυτά??

Κάκιστα! :wsmile: :wsmile: :wsmile:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
squadracorse.gr
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 05:54
Gender: Male
Other: 1199 Panigale S
Επικοινωνία:

Re: Αναδημοσίευση Θεμάτων Ειδικού Τύπου

Δημοσίευση από squadracorse.gr »

άστα να πάνε Άλεξ μόνο αν δεις θα καταλάβεις οτι κοντεύει να παει ο δεύτερος όροφος στο ισόγιο απο το βάρος :zep: :zep: :zep:
να μαι σινχοριται γεια τα ωρθογραφικκα λάθει ηνε αιπηδει δαιν δειαυαζα στω σχωληο
Απάντηση