Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Κλειδωμένο
multigio

Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από multigio »

Λεπόν όπως όλοι γνωρίζετε πρίν δύο εβδομάδες μου έκλεψαν το astrea από το Σύνταγμα. Και επειδή κάθε εμπόδιο για καλό και πραγματικά βοηθήσατε όλοι με τον καλό σας λόγο, έχω μπεί στην διαδικασία να ψάχνω για νέο πάπο μεταχείρησμένο. Έχω καταλήξει στο Modenas kristar 125. :mrgreen: Καλά περιφεριακά άνετο και οικονομικό (παπί γαρ).Αν κάποιος έχει γνώμη σχετικά με το συγκεκριμένο και γενικά για οποιοδήποτε άλλο παπί θα ήθελα πολύ να την ακούσω. Όλες οι απόψεις είναι πολύτιμες και χρήσιμες.
Thanx!!! :wsmile:
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από johnduc »

multigio έγραψε:Λεπόν όπως όλοι γνωρίζετε πρίν δύο εβδομάδες μου έκλεψαν το astrea από το Σύνταγμα. Και επειδή κάθε εμπόδιο για καλό και πραγματικά βοηθήσατε όλοι με τον καλό σας λόγο, έχω μπεί στην διαδικασία να ψάχνω για νέο πάπο μεταχείρησμένο. Έχω καταλήξει στο Modenas kristar 125. :mrgreen: Καλά περιφεριακά άνετο και οικονομικό (παπί γαρ).Αν κάποιος έχει γνώμη σχετικά με το συγκεκριμένο και γενικά για οποιοδήποτε άλλο παπί θα ήθελα πολύ να την ακούσω. Όλες οι απόψεις είναι πολύτιμες και χρήσιμες.
Thanx!!! :wsmile:
Εχω ενα ηοντα σουπρα 100 εδω και δυο χρονια...ειλωτας μεγαλος και χαμαλης τρελος...τα κανει ολα και συμφερει! :glimpse:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από jks »

οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!


φιλε, θα σου πω αυριο στο doc απο κοντα !!!

οχι το kristar !! 1000φορες το Kriss II η το παλιο Kriss...

Σκυλια λεμε ! :whistling: το εχω λυσει 3-4 φορες και το χω ξαναδεσει και δεν την εχει ακουσει πουθενα ..στο δινω και test ride διαρκειας αν θες.. :mrgreen:

για να μην παρεξηγηθω, δεν μιλαω για θεμα αξιοπιστιας μοτερ/σασμαν/αναρτησης/φρενων kristar vs kriss
στο λεω απο θεση οδηγησης+βαρος+ ποιοτητα πλαστικων που στο νεο τριζουν σαν παλαβα.. (innova ενα πραμα.. :whistling: )

παντως μεινε στη Modenas και μην ακους κανενα !!
του πινω το αιμα σε καθημερινη βαση και δεν λεει ΚΙΧ !!

και οσο για τα κρατηματα.. :whistling: ρωτα και τον Αλεξανδρο να σου πει για κατι δικαβαλες βολτες ...χαχαχαχα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
multigio

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από multigio »

Κάπως έτσι :moto: ??? χιχι
jks έγραψε: οχι το kristar !! 1000φορες το Kriss II η το παλιο Kriss...
Το είχα μια ολόκληρη μέρα και μου έκανε μεγάλη εντύπωση η μεγάλη σέλα ρε φίλε.Συν τοις άλλοις το kristar έχει δισκόφρενα μπρός πίσω.
Άβαταρ μέλους
the Italian
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Κυρ 06 Απρ 2008, 23:36
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 690 DUKE R
Τοποθεσία: Χολαργος Αθηνα

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από the Italian »

Το ειχα 2 χρονια το kristar...σκυλι αλλα πονεσε η πλατη μου καθοτι ολη μερα πανω του λογω δουλειας.Δεν διαβαζαν τιποτα οι αναρτησεις.Μονο λιγο στη αρχη.
Ρουμελιωτης Αντωνης
multigio

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από multigio »

the Italian έγραψε:Το ειχα 2 χρονια το kristar...σκυλι αλλα πονεσε η πλατη μου καθοτι ολη μερα πανω του λογω δουλειας.Δεν διαβαζαν τιποτα οι αναρτησεις.Μονο λιγο στη αρχη.
Χειρότερες από το astrea αποκλείεται να έχει αδερφέ!!! Έχω φτάσει μετά από μισή ώρα οδήγησης να κάθομαι κυριολεκτικά πάνω στα μπούτια μου.Πότε στο ένα και πότε στο άλλο...
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από Duced »

Παρε scooter George. Αλλη φαση...
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
multigio

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από multigio »

Duced έγραψε:Παρε scooter George. Αλλη φαση...
Το ξέρω αλλά ένα καλό scooter μεταχειρισμένο για παράδειγμα το sh 150 η 200 της Honda που μου αρέσει κάνει τα διπλάσια και περισσότερο από το παπί.Και συν τις άλλοις όσα scooter είχα στο παρελθόν (Typhoon,Aprilia Leonardo) είχα θέμα με την συντήρηση και διάφορα μικροπροβληματάκια. Επίσης νομίζω ότι το παπί είναι πιο ασφαλές λόγω ταχυτήτων, μεγάλες ρόδες.Και στο κάτω κάτω της γραφής και να πάθει κάτι λες δεν τρέχει και τπτ ενώ με το scooter?
Άβαταρ μέλους
Pablo Ducatista
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:46
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Βολάρα

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από Pablo Ducatista »

Εγω εχω το Kristar παντως και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...
Πριν παρω και τη μηχανη μαλιστα εκανα πολλα χλμ με 2 ατομα σε ολο το πηλιο αν ξερεις καθολου χωρις να κολλησει πουθενα...
Πολυ ομορφο σε σχεση με ολα τα αλλα..
Χωρο κατω απο τη σελα αρκετο...
Δισκοφρενα μπρος πισω πολυ καλα(με kawasaki kzr που δεν εχει πισω δισκοφρενα και εχουν ακριβως τα ιδια ηλεκτρικα και κινητηρα δεν σταματουσε)...
Και μια χαρα ανετο για παπι ειναι...
Παλι το ιδιο θα επερνα αν χρειαζοταν...
:thumbsup:
....Riding a Dream....
Άβαταρ μέλους
geo_multi
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 20:49
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Τοποθεσία: Γκασμαδονήσι (ή αλλιώς Μυτιλήνη)

Re: Μία πάπια, μα ποιά πάπια...;

Δημοσίευση από geo_multi »

Εγώ πάλι να μην τα μπορώ τα scooter καθόλου μα καθόλου...
Γιώργος

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά που θα σε κάψει
Κλειδωμένο