Kawasaki ZX-10R 2016

Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 16:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Re: Kawasaki ZX-10R 2016

Δημοσίευση από olospaei »

ClassicNikos έγραψε:
kai 100 δισεκατομμυρια σιγουρος να εισαι,δυστιχος ειχα την εμπειρια το xz10.
1098 δεν ειχα αλλα το 749s που ειχα ηταν 27.000.000.000% καλυτερο απο το ζχ

Το οτι του 749 σου φανηκαν καλυτερα δεν σημαινει οτι το ΖΧ δεν ειχε καλα φρενα.
Παιζουν παρα πολλα ρολο, το βαρος, το στησιμο των αναρτησεων και πολλα αλλα.
Προσωπικα παντως, και απο R1 αλλα και απο Hayabusa που ειχα την τυχη να εχω στην κατοχη μου δεν ειχα κανενα παραπονο δεδομενου οτι ειχαν να αντιμετωπισουν πολυ μεγαλυτερο βαρος και δυναμη απ οτι το 749 και 999s που και αυτα ειχα.
Δυστυχως στην προκειμενη περιπτωση το βαρος πεφτει κατα μεγαλο ποσοστο στον αναβατη και στο πως χρησιμοποιει τα φρενα.
Αν θεωρεις οτι τα τοκικο δεν ειναι καλα φρενα τοτε πιθανον απλα να μην ταιριαζουν στο στυλ σου.
Ακομα και σημερα και μετα απο πολλα μηχανακια μπορω με σιγουρια να πω οτι πιο φιλικα, προβλεψιμα και προοδευτικα φρενα απο τα 6πιστονα τοκικο που φοραει το R1 του 2008 αμφιβαλω αν υπαρχουν, και το λεω αυτο εχοντας οδηγησει και εντος αλλα και εκτος πιστας 1098R που κατ εμε εχει πραγματικα αποκοσμα φρενα οταν προκειται για αρχικο ''δαγκωμα''
Και υπαρχει και μελος του φορουμ που μπορει να στο επιβεβαιωσει αυτο μιας και εχει βαλει τα εν λογω 6πιστονα σε 848 και τα αποτελεσματα ειναι δραματικα καλυτερα απ οτι τα brembo.
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Kawasaki ZX-10R 2016

Δημοσίευση από HackmaN »

Το ότι είναι πιο φιλικό για τα κουλάδια, δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερα φρένα.

Σου ξαναλέω κι εγώ -που είμαι σχεδόν κουλός- είχα τα TOKICO Μοnobloc και ήταν πάρα πολύ καλά φρένα. Απ'όταν όμως φρέναρα με τα Μ40 δεν μπορώ να συγκρίνω τίποτα μαζί τους. Μόνο για τα Μ50 αφήνω μια πισινή. Μιλάμε ευχαριστιέσαι να φρενάρεις!
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Kawasaki ZX-10R 2016

Δημοσίευση από Stelios62 »

.... γραφετε , γραφετε για φρενα και εμας τους αδαεις μας μπερδευετε .
Δηλαδη αμα παμε κατεβασμα μια ορεινης διαδρομης , πια θα αναψουν πρωτα π.χ. ...... ?
Αμα πλακωθουμε .... τροπος του λεγειν τωρα γι΄εμας τους μετριους οδηγους .... πηγαινοντας Σουνιο , πια δινουν καλυτερη αισθηση? ...... και αμα κυκλοφοραμε μεσα στην πολη , ποια θα μπλοκαρουν αμεσα ?

Μηπως πρεπει να ξεχωρισετε υπο ποια συνθηκη εννοειτε ΄καλυτερα φρενα΄.... πιστα , καθημερινη κινηση αισθηση μπλοκαρισματος , εκτακτου αναγκης φρεναρισμα απο υψηλες ταχυτες κ.λ.π. ....! :)

Δηλαδη εγω στο παπι μου αμα βαλω οκταπιστονες με κεραμικους δισκους .... λεφτα υπαρχουν ..... ειμαι ενταξει ?.....! :mrgreen:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Kawasaki ZX-10R 2016

Δημοσίευση από HackmaN »

Μιλώντας για SuperBikes-SuperSport ή μηχανάκια επιδόσεων, τέλος πάντων, μιλάς πάντα για την αιχμή σε φρένα και τεχνολογία.
Όπως είναι άχρηστα και επικίνδυνα τα 8πίστονα φρένα σε ένα παπί, έτσι είναι και τα πλαστικά σωληνάκια και οι απλές/φθηνότερες δαγκάνες σε ένα μηχανάκι πίστας.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 12:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Kawasaki ZX-10R 2016

Δημοσίευση από gonzo »

Ritsman έγραψε:Ειτε το θετε ειτε οχι


τα Ducatiα δεν υπερτερουν κατα "πολυ" εναντι "ορισμενων" Ιαπονων και ακομα λιγοτερων ευρωπαιων σε σχεση με το παρελθον


.....γνωμη μου...

φίλε θες βόλτα asap
F@ck scooters
Απάντηση