Yamaha YBR 125 cc .... electric problem ....!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Yamaha YBR 125 cc .... electric problem ....!

Δημοσίευση από Stelios62 »

Γνωριζει καποιος αν αυτα τα μπουρδελακια , τα YBR 125 c.c. της ΥΑΜΑΗΑ , εχουν κουσουρι στα πηνια της γεννητριας τους ..... απο μαμα ?
Τωρα να μου πης βεβαια και ποια ειναι η μανα τους , σωστα ......! :zep:

Σας ευχαριστω εκ των προτερων. :doofy:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 21:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: Yamaha YBR 125 cc .... electric problem ....!

Δημοσίευση από dagger moon »

Καλημερα

Οχι , εγω που το έχω απο τον Φλεβάρη του 2008 δεν μου έχει παρουσιάσει ΠΟΤΕ κανενα απολύτως πρόβλημα .

Μιλάμε για μηχανάκι σκυλί . Τωρα αν επεσες στην περίπτωση τι να πω ...
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 16:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Re: Yamaha YBR 125 cc .... electric problem ....!

Δημοσίευση από olospaei »

Stelios62 έγραψε:Γνωριζει καποιος αν αυτα τα μπουρδελακια , τα YBR 125 c.c. της ΥΑΜΑΗΑ , εχουν κουσουρι στα πηνια της γεννητριας τους ..... απο μαμα ?
Τωρα να μου πης βεβαια και ποια ειναι η μανα τους , σωστα ......! :zep:

Σας ευχαριστω εκ των προτερων. :doofy:

Οι μικροί κινητήρες της yamaha συνήθως πονάνε απο ασυνέπεια στις αλλαγές λαδιών.
πχ ΧΤ 600 , 2 φορές καθυστέρησε ο αδερφός μου να αλλάξει λαδια, και μιλάμε τώρα για ενα απο τα πιο αξιόπιστα μοτέρ στο ορατό σύμπαν, αλλα και τις δύο φορές έκαψε πηνία.
Έλεγξε και αυτό το ενδεχόμενο.
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Yamaha YBR 125 cc .... electric problem ....!

Δημοσίευση από Stelios62 »

olospaei έγραψε: .......Οι μικροί κινητήρες της yamaha συνήθως πονάνε απο ασυνέπεια στις αλλαγές λαδιών. πχ ΧΤ 600 , 2 φορές καθυστέρησε ο αδερφός μου να αλλάξει λαδια, ............. αλλα και τις δύο φορές έκαψε πηνία...........
Αλλο παλι και αυτο ....... :dizzy:
Tα λαδια ποσο μπορουν να επηρεασουν τα πηνια ή την μονωση τους (αν ειναι καλης ποιοτητας) εκτος απο ενα ψιλο μπανακι που τους κανουνε ?
Να μου πεις οτι μια ..... υψηλη θερμοκρασια λαδιων ψηνει και τα πηνια που ειναι αγνωστου φτηνο-κατασκευαστη πλεον ..... το καταλαβαινω.
Και ποσο βρωμολαδο μπορει να βγει ενα λαδι σε ενα τετοιο τετραχρονο (γιαπωνεζικο ιμιτασιον) κινητηρακι 125 c.c.? ... :wsmile:

Ωστε ετσι λοιπον τα ΧΤ συνεχιζουν την παραδοση? .... παλια καιγανε μονο ηλεκτρονικες .....! :mrgreen:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 16:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Re: Yamaha YBR 125 cc .... electric problem ....!

Δημοσίευση από olospaei »

Stelios62 έγραψε:
Ωστε ετσι λοιπον τα ΧΤ συνεχιζουν την παραδοση? .... παλια καιγανε μονο ηλεκτρονικες .....! :mrgreen:
Απ' όσο ξέρω το θέμα με τις ηλεκτρονικές ήταν στα 2000-2004 μοντέλα.
Και αυτό γιατί είχαν Faito ηλεκτρονικές (ινδονησία). Μετά έβαλαν nippodenso και τελείωσε το θέμα.
Συνήθως είναι οι μικροί κινητήρες που πονάν σε όλες τις εταιρίες, και αυτό επειδή είναι κυρίως παντρέματα, βλέπε KTM Duke 125/200/250/390 που είναι μισό ινδικό, μισό κινέζικο ,και κάποια τσιμπράκαλα αυστριακά. Προβλήματα με συμπίεση, κραδασμοί στις μεσσαίες, δεν παίρνει μπρός όταν σβήσει και είναι ζεστό κλπ.
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
azordad
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ 20 Φεβ 2009, 21:10

Re: Yamaha YBR 125 cc .... electric problem ....!

Δημοσίευση από azordad »

Stelios62 έγραψε:Γνωριζει καποιος αν αυτα τα μπουρδελακια , τα YBR 125 c.c. της ΥΑΜΑΗΑ , εχουν κουσουρι στα πηνια της γεννητριας τους ..... απο μαμα ?
Τωρα να μου πης βεβαια και ποια ειναι η μανα τους , σωστα ......! :zep:

Σας ευχαριστω εκ των προτερων. :doofy:
τσεκ τον κεντρικο διακοπτη, οπως και την γυρω καλωδιωση
Απάντηση