Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Master Yoda »

mossod έγραψε:εγω προσωπικα παντα παιρνω οτι με κ@λωνει...αν ηθελα ανεση θεση οδηγησεις και μαλακιες θα επαιρνα αμαξι..... :whistling:
το SF ειναι κ@υλα :)) :hibye:
:thumbsup:
εξαλλου τα καλυτερα γανησια πεφτουν σε αβολες στασεις :mrgreen:
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από cronos »

mossod έγραψε:εγω προσωπικα παντα παιρνω οτι με κ@λωνει...αν ηθελα ανεση θεση οδηγησεις και μαλακιες θα επαιρνα αμαξι..... :whistling:
το SF ειναι κ@υλα :)) :hibye:
τα ειπε ολα ο νικολακης
Master Yoda έγραψε: :thumbsup:
εξαλλου τα καλυτερα γανησια πεφτουν σε αβολες στασεις :mrgreen:
ποσο δικιο σοφε και διεστραμενε γεροντα :wsmile: :wsmile:
Άβαταρ μέλους
5os
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 11:12
Gender: Male
Bike: 1098R
Other: Beverly 250
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από 5os »

sorry αλλά δεν καταλαβαίνω το θέμα
δηλαδή τι περισσότερο περιμένει κάποιος από ένα γυμνό 1000άρι της εποχής μας;
είναι δεδομένο ότι θα τρώει αέρα με το τσουβάλι και ότι στην πίστα δεν θα βολεύεται.
όσοι το παίρνουν θεωρώ ότι το παίρνουν περισσότερο για την ομορφιά του και για χρήση στην πόλη ή σε κοντινές διαδρομές, με σούζες, κοντρίτσες κτλ που είμαι σίγουρος ότι τα κάνει μια χαρά, αλλιώς μάλλον πήραν λάθος μηχανάκι...
5os


ΦΟΙΒΟΣ
Άβαταρ μέλους
Christos696
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3108
Εγγραφή: Κυρ 25 Ιαν 2009, 21:50
Bike: Monster 696

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Christos696 »

http://www.mrbike.gr/website/Street/Duc ... Board.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ducatista #941
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Ritsman »

Ειναι κατι τυπαδες που παρολο που εχουν R1 και GSXRια στεκοντε ορθιοι στα 170 μονο με το γυαλι ηλιου :shock: και φτυνουν τα μηγακια σαν τσοφλια απο λιοσπορους.... Στριβουν με 140 και κοιτανε το ρολοι τι ωρα ειναι.....Περνανε αναμεσα απο τις λωριδες των αυτοκινητων με οσα και ψαχνουν το κινητο γιατι χτυπαει.... γι'αυτους ειναι το streetfighter..... θελει εμπειρια το μηχανακι και κ@υλα μεγαλη

οσο για τα γυμνα....η μαλλων streetfighters.... εγω δεν εχω δει κανενα με τετια μηχανακι και να γουσταρει πιστουλα και εκδρομουλες...
ΚΑΝΙΒΑΛΟΙ ειναι ολοι τους!!!! γι'αυτο ειναι αυτη η κατηγορια.... κανιβαλισμοι!!! ή απλουστερα να ξερεις πως εχεις τη δυναμη, κι ας μην την χρησιμοποιείσεις ποτε, αντε στο φαναρι μονο....


Εγω αν ειχα ενα μαχητη παντως θα μαζευα Ιαπονικες σημεουλες με αριθμους πινακιδας απο κατω σε ολα τα φαναρια της Βουλιαγμενης :killer: :devil2:
και οχι μονο Ιαπονικες.... Γερμανικες, Αγγλικες, Γαλικες, Πορτογαλικες....
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
Retsos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 17:43
Gender: Male
Other: ΚΤΜ SMC 690
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Retsos »

Τα εχετε μπερδεψει καπως τα πραγματα! Μιλατε για χιλιαρια γυμνα και τα βαζετε ολα σε ενα τσουβαλι! Εχω εμπειρια πανω στο θεμα! Περσι ειχα στην κατοχη μου ενα Honda CB 1000 R με acrapovich κ power commander! Δεν εχω οδηγησει πιο φιλικο μηχανακι στη ζωη μου! Ευκολοδηγητο, παπι μεσα στην πολη (δεν κανω πλακα), με πααααααρα πολυ ανετη θεση οδηγησης (ξεκουραστη - βασιλικη), η κοπελα μου σαν συνεπιβατης εχει να πει τα καλυτερα, γραμμικοτατος κινητηρας χωρις ξεσπασματα με πολυ δυναμη. Φρενα? C-abs που δεν μπλοκαρουν με ΤΙΠΟΤΑ .Ηταν τοσο ανετο που μεχρι κ ταξιδι μου εβγαζε να παω.
Το street triple που ειχα πριν απ αυτο φαινοταν μπροστα του κανιβαλος και δυσκολο!
Για πειτε μου λοιπον, το Honda δεν ειναι γυμνο χιλιαρι???? Να μου απαντησουν αυτοι που λενε : "τι περιμενεις, γυμνο χιλιαρι ειναι" !
Αφηστε λοιπον τις συγκρισεις κ απαντηστε συγκεκριμενα για το SF και οχι για την κατηγορια, καθως το SF μαλλον κανει μια κατηγορια μονο του. Ξερετε? Εχετε εμπειρια πανω στο θεμα? Η μου γραφετε οτι νομιζετε?
Πχ το ποσταρισμα του IGMO εχει βαση! Το ειχε, εχει κ το 1098 οποτε μπορω να το λαβω υποψιν!
Μην ακουω λοιπον, γυμνο χιλιαρι ειναι, τι περιμενεις..
:peace2: :peace2: :peace2: :peace2:
10/2009 Triumph Street Triple 675
9/2010 Honda CB 1000R
10/2010 Ducati Hypermotard 1100
6/2011 KTM 525 SMR
7/2011 Ducati 1098
1/2012 Ducati Hypermotard 1100 Evo
6/2013 Aprilia Tuono V4 APRC
12/2012 KTM SMC 690
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από cronos »

Retsos έγραψε:Ξερετε? Εχετε εμπειρια πανω στο θεμα? Η μου γραφετε οτι νομιζετε?
Πχ το ποσταρισμα του IGMO εχει βαση! Το ειχε, εχει κ το 1098 οποτε μπορω να το λαβω υποψιν!
Μην ακουω λοιπον, γυμνο χιλιαρι ειναι, τι περιμενεις..
:peace2: :peace2: :peace2: :peace2:

Ρετσο πλακα μας κανεις?βλεπεις να κυκλοφορουνε πολλα sf στο φορουμ?φυσικα και γραφουμε οτι νομιζουμε. :)) αν ηθελες ποστ με βαση να εστελνες πμ στους κατοχους sf.εφοσον δεν το εκανες θα μας υποστεις τωρα :hibye:
Άβαταρ μέλους
Retsos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 17:43
Gender: Male
Other: ΚΤΜ SMC 690
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Retsos »

Ρετσο πλακα μας κανεις?βλεπεις να κυκλοφορουνε πολλα sf στο φορουμ?φυσικα και γραφουμε οτι νομιζουμε. :)) αν ηθελες ποστ με βαση να εστελνες πμ στους κατοχους sf.εφοσον δεν το εκανες θα μας υποστεις τωρα

:plaf2: :plaf2: :plaf2: :plaf2: :plaf2: :plaf2: :plaf2: :plaf2:
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα... Αντε, να σας υποστω!!!
Πειτε οτι θελετε!
Ακουω!
Ειμαι ολος αυτια!
:popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:
10/2009 Triumph Street Triple 675
9/2010 Honda CB 1000R
10/2010 Ducati Hypermotard 1100
6/2011 KTM 525 SMR
7/2011 Ducati 1098
1/2012 Ducati Hypermotard 1100 Evo
6/2013 Aprilia Tuono V4 APRC
12/2012 KTM SMC 690
Άβαταρ μέλους
immortale
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: Τετ 09 Σεπ 2009, 21:30
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από immortale »

http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/627098/" onclick="window.open(this.href);return false; :wsmile:

Αυτο να παρεις :mrgreen: :killer3: :killer3: :killer:
Μανωλης
Άβαταρ μέλους
5os
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 11:12
Gender: Male
Bike: 1098R
Other: Beverly 250
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από 5os »

Retsos έγραψε:Εχω εμπειρια πανω στο θεμα! Περσι ειχα στην κατοχη μου ενα Honda CB 1000 R με acrapovich κ power commander! Δεν εχω οδηγησει πιο φιλικο μηχανακι στη ζωη μου!
τώρα που το ξεκαθάρισες να σου απαντήσω

τα γυμνά που έχω οδηγήσει εγώ είναι το Tuono 2004 (το είχα για 3 χρόνια) το Tuono 2007 και τα Ζ750 καιΖ1000 της Kawasaki
καμία σχέση με την εμπειρία του Honda που περιγράφεις
μιλάμε για μηχανάκια κανίβαλους, ικανά για σπιναρίσματα, σούζες, κόντρες και φοβερά σπαστικά για οτιδήποτε άλλο, οποτε θεωρώ ότι το SF (δεν το έχω οδηγήσει ) είναι κάτι αντίστοιχο στο καλύτερο ίσως.


ΥΓ. ένας από τους λόγους που αντιπαθώ φοβερά τα Honda είναι αυτή η περίφημη φιλικότητά τους... από την άλλη βέβαια υποτίθεται ότι δεν σπάνε δεν χαλάνε...
5os


ΦΟΙΒΟΣ
Άβαταρ μέλους
Retsos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 17:43
Gender: Male
Other: ΚΤΜ SMC 690
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Retsos »

To φιλικο μου Honda το κρατησα 2 μηνες για εναν κ μονο λογο! Για τη φιλικοτητα του! Δε μου εβγαζε τιποτα το "ρημαδι". Ουτε καφριλικι, ουτε αλητεια, ουτε ταρζανια που υποτιθετε οτι σου βγαζει η συγκεκριμενη κατηγορια (naked 1000). Εγω προερχομουνα απο το ST 675 (εκπληκτικο μηχανακι, πρεπει ΟΛΟΙ να το οδηγησετε εστω για 1 φορα..) το οποιο κ πουλησα για να παρω κατι πιο καφρικο! Πηρα λοιπον περιοδικα (αγορασα μεχρι κ παλιοτερα τευχη), μπηκα σε site, διαβασα απειρα αρθρα κ ολα με οδηγησαν στο Honda (ολοι το θεοποιουσαν κ ολοι το εβγαζαν Νο 1) .. Τη συνεχεια την ξερετε.. 2 μηνες χρηση, πουλημα κ αμεση αγορα Hyper 1100. Παντως το ατιμο το Hondaki με το που το εβγαλα στο σφυρι, ΑΜΕΣΩΣ πουληθηκε! Τιμιο μηχανακι δε λεω, με μεταπωλητικη αξια αλλα δεν ηταν για μενα.. Τα εκανε ολα (εκτος απο αμεσο πλαγιασμα :whistling: ) αλλα.. Αλλα!
10/2009 Triumph Street Triple 675
9/2010 Honda CB 1000R
10/2010 Ducati Hypermotard 1100
6/2011 KTM 525 SMR
7/2011 Ducati 1098
1/2012 Ducati Hypermotard 1100 Evo
6/2013 Aprilia Tuono V4 APRC
12/2012 KTM SMC 690
Άβαταρ μέλους
nick2ono
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 15:32
Gender: Male
Other: tuono φακτορισμενο
Τοποθεσία: Καλαματα - Βριλησσια - Βυρωνας - Mουζακι - Κουκλιοί

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από nick2ono »

Ritsman έγραψε: οσο για τα γυμνα....η μαλλων streetfighters.... εγω δεν εχω δει κανενα με τετια μηχανακι και να γουσταρει πιστουλα και εκδρομουλες...
ΚΑΝΙΒΑΛΟΙ ειναι ολοι τους!!!! γι'αυτο ειναι αυτη η κατηγορια.... κανιβαλισμοι!!! ή απλουστερα να ξερεις πως εχεις τη δυναμη, κι ας μην την χρησιμοποιείσεις ποτε, αντε στο φαναρι μονο....
δεν ειναι ολοι ιδιοι φιλε μου.....
εγω πηρα γυμνο γιατι (λογω σπασμενης κλειδας) τα κλιπον με κουραζουν απιστευτα πολυ.
τα γυμνα ευρωπαϊκα κοντραρουν ανετα πολλα ss και εντος πιστας... :wsmile: :wsmile:
το streetfighter δεν το εχω οδηγησει, αλλα πιστευω οτι αν το δουλεψεις μπορεις να γραψεις πολυ καλα γυρολογια!! :thumbsup:
Εικόνα
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από igmoritis »

Εγω πάντως έχω δει με τα μάτια μου Streetfigther S "μαμά", να γυρίζει 28άρια στη Σέρρες. :cool:

Επίσης πέρυσι τέτοια εποχή φίλος από εδώ μέσα ήρθε δικάβαλος με φίλο του διήμερη εκδρομή Αθήνα-Βόλο κ πίσω.ο φίλος του είχε κ σάκα στη πλάτη του με τα λίγα πράγματα για διανυκτέρευσή τους. αν βρω θα σας ποστάρω φωτό.κ πιστέψτε με δεν ήταν κανένα ανορεκτικό κοριτσάκι των 40 κιλών. Μέχρι κ ενδοεπικοινωνία είχαν για να λένε μλκιες στο δρόμο.

Θέλω να πω οτι "άμα θέλεις το Streetfighter κάνει για τα πάντα.." :cool:
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Longstride »

Οι κριτικές του τυπου είναι παραφιλολογιες, μερικες κακόβουλες και αυτοαναιρούνται. Πχ
- Ειναι γυμνο- δεν εχει καλυψη απο το αερα. Μα αν ειχε θα ταν ντυμενο :cool:
- Ειναι δυνατο- καιει πολυ. Μα αν εκαιγε λιγο θα ταν ψοφιο :cool:
- Εχει παραπανισια αλογα- δεν ειναι χρησιμοποιησημα. Μα ανω των 95 ιππων τιποτε σε γυμνο δεν ειναι ολοτελα χρησιμοποιησιμο :cool:
Τα streetfighter κατασκευαζονται για να σε βαζουν στη μπριζα με συνοπτικες διαδικασίες. Αν θες να το φορτωνεις, να ταξιδευεις ανετα και να στρογγυλοκαθεται η μανταμ παιρνεις πολυ απλα ενα touring και ησυχαζεις.
Και κατι ακομα, το 990R και ολα τα παρεμφερη, καιει λιγο? Προστατευει απο αερα? Φορτωνεται? Ολη η δυναμη ειναι χρησιμη?
παιρνεις αυτο που σε φτιαχνει, η αγορα ειναι πιο πολυ αποφαση της καρδιας παρα του εγκεφαλου :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Retsos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 17:43
Gender: Male
Other: ΚΤΜ SMC 690
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Retsos »

igmoritis έγραψε:Εγω πάντως έχω δει με τα μάτια μου Streetfigther S "μαμά", να γυρίζει 28άρια στη Σέρρες. :cool:

Επίσης πέρυσι τέτοια εποχή φίλος από εδώ μέσα ήρθε δικάβαλος με φίλο του διήμερη εκδρομή Αθήνα-Βόλο κ πίσω.ο φίλος του είχε κ σάκα στη πλάτη του με τα λίγα πράγματα για διανυκτέρευσή τους. αν βρω θα σας ποστάρω φωτό.κ πιστέψτε με δεν ήταν κανένα ανορεκτικό κοριτσάκι των 40 κιλών. Μέχρι κ ενδοεπικοινωνία είχαν για να λένε μλκιες στο δρόμο.

Θέλω να πω οτι "άμα θέλεις το Streetfighter κάνει για τα πάντα.." :cool:
Ετσι οπως το θετεις ολα τα μηχανοκινητα 2τροχα κανουν για ολα. Εγω εχω φιλο που πηγε με την κοπελα του και τα πραγματα τους διακοπες στη Λευκαδα με παπι 125cc ! Οδικος ε! Επισης εχω δει ποσταρισμα κ φωτογραφιες απο Piaggio MP3 στα Μεγαρα με χρονους στο 1:17 και γονατο τεζα κατω!!! Εγω την πρωτη φορα που μπηκα πιστα εκανα 1:22! Για φαντασου. θα μου ριχνε γυρους το σκουτερ!! :wsmile: :wsmile:
Το γουσταρω το Streetfighter, και δε περιμενω απ αυτο ανεσεις Multistrada. Ειμαι διατεθημενος να κανω τα στραβα ματια σε καποια θεματα, αλλα μη στραβωθω κ τελιως!! :cool: Καταλαβενετε πως το εννωω! Αν καθε φορα που καβαλαω, λεω απο μεσα μου, τι γαματο μηχανακι εξωτερικα κ ποσο γρηγορο ειναι ( :love1: ) ενω το αλλο μερος του εγγεφαλου μου ριχνει καταρες ( :angry2: ), τι να το κανω?
Καλο ειναι λοιπον να καβαλαμε κατι που γουσταρουμε το λιγοτερο 75%! Κατι το οποιο θα σε προδιαθετει να καβαλισεις ακομα κ μεχρι το επομενο στενο χωρις αρνητικες σκεψεις..
10/2009 Triumph Street Triple 675
9/2010 Honda CB 1000R
10/2010 Ducati Hypermotard 1100
6/2011 KTM 525 SMR
7/2011 Ducati 1098
1/2012 Ducati Hypermotard 1100 Evo
6/2013 Aprilia Tuono V4 APRC
12/2012 KTM SMC 690
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Xenokratis »

Εχωντας στο μυαλο σου τι θες να κανεις με το μηχανακι, τοτε ξερεις που καταληγεις....
Δηλαδη....αν θες να αντικαταστησεις το smr, Με το sf, τοτε καπου δε παει καλα η εξησωση.
Αν παλι θες να αντικαταστησεις το 10αριμε σου-φου, καλα τα λεει η εξησωση, αλλαζουν καποιες μεταβλητες.
Αν θες να μπαξεις και 3ο στη κολεξιον....σκεψου που θα θες να..."φορεθει"
Eχωντας κανει παρα μονο 5-6 χλμ με sf....ενα εχω να πω....το multi το ερωτευτηκα, το hyper το λατρεψα, το sf, μου την εφτασε στο πιγουνι.....με πιανεις?
Δεν κανει για γουτσου-γουτσου και ζουζουνιες.....π$τσα - ξυλο & καρατε!!
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Ritsman »

nick2ono έγραψε: δεν ειναι ολοι ιδιοι φιλε μου.....
εγω πηρα γυμνο γιατι (λογω σπασμενης κλειδας) τα κλιπον με κουραζουν απιστευτα πολυ.
τα γυμνα ευρωπαϊκα κοντραρουν ανετα πολλα ss και εντος πιστας... :wsmile: :wsmile:
το streetfighter δεν το εχω οδηγησει, αλλα πιστευω οτι αν το δουλεψεις μπορεις να γραψεις πολυ καλα γυρολογια!! :thumbsup:

Δεν ειπε κανεις πως ολοι ειναι ιδιοι, ουτε διαφωνω σε αυτα που λες ιδικα για το τελευταιο...
οπως και να το κανεις ομως, δεν εχουν πλαστικα, ουτε βαλιτσες στο πλαι.... καταλαβαινεις τι θελω να πω....

ρε φιλε 2 μηχανακια εχω απολαυσει εκκινηση σε φαναρι το Tuono και ενα Fighter, που και τα δυο τα στηναν ορθια με το πρασινο, αλλα ο Ducatis ειχε μια ανεση..... δυστυχως οταν ειδα τον μαχητη ημουν μεσα στο αμαξι ρε γαμοτο και δεν προλαβαινα το επομενο φαναρι μονο ακουγα... :mrgreen:
Εικόνα
58
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από igmoritis »

Retsos έγραψε: Αν καθε φορα που καβαλαω, λεω απο μεσα μου, τι γαματο μηχανακι εξωτερικα κ ποσο γρηγορο ειναι ( :love1: ) ενω το αλλο μερος του εγγεφαλου μου ριχνει καταρες ( :angry2: ),
γι αυτό πηρε το μπούλο το δικο μου... :cool:
Άβαταρ μέλους
laziali21
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7506
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 15:28
Gender: Male
Bike: 1098S
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από laziali21 »

συγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση,αλλά απ ότι θυμάμαι πριν λίγο καιρό δεν πήρες το 10άρι..?
θες να το δώσεις και να πάρεις το SF ή θα τα κρατήσεις και τα 2?
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από igmoritis »

μαλλον για τραμπα μιλαει... :cool: :whistling:
Άβαταρ μέλους
Retsos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 17:43
Gender: Male
Other: ΚΤΜ SMC 690
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Retsos »

Xenokratis έγραψε:Εχωντας στο μυαλο σου τι θες να κανεις με το μηχανακι, τοτε ξερεις που καταληγεις....
Δηλαδη....αν θες να αντικαταστησεις το smr, Με το sf, τοτε καπου δε παει καλα η εξησωση.
Αν παλι θες να αντικαταστησεις το 10αριμε σου-φου, καλα τα λεει η εξησωση, αλλαζουν καποιες μεταβλητες.
Αν θες να μπαξεις και 3ο στη κολεξιον....σκεψου που θα θες να..."φορεθει"
Eχωντας κανει παρα μονο 5-6 χλμ με sf....ενα εχω να πω....το multi το ερωτευτηκα, το hyper το λατρεψα, το sf, μου την εφτασε στο πιγουνι.....με πιανεις?
Δεν κανει για γουτσου-γουτσου και ζουζουνιες.....π$τσα - ξυλο & καρατε!!
To SMR δεν διαπραγματευεται (αντε μονο με husaberg fs 570). Σκεφτομαι να δωσω το 1098, να παρω streetfighter που στη θεωρια ειναι πιο ανετο λογω θεσης (αν κ ο igmo υποστηριζει το αντιθετο) για γρηγορες αστικες μετακινησεις (αντε κ μεχρι την επιδαυρο) και κατα την ανοιξη κοιταω προς multi 1200 μεργια για εκδομες κτλ. Το 1098 δε το βαζω πιστα (εχω το ΚΤΜ για τις βρωμοδουλιες), κ μεσα στην πολη με ψηλοκουραζει! Ασε που το λιπαμαι γιατι ανεβαζει θερμοκρασια ευκολα! Το SF θεωρω οτι θα ανεβαζει θερμοκρασιες πιο αργα λογω ελλειψης πλαστικων!
Δε νοειται να εχω μηχανη κ να κυκλοφορω συνεχεια με το παπι (αγιο μηχανημα!!) .
:scooter: :scooter: :scooter:
10/2009 Triumph Street Triple 675
9/2010 Honda CB 1000R
10/2010 Ducati Hypermotard 1100
6/2011 KTM 525 SMR
7/2011 Ducati 1098
1/2012 Ducati Hypermotard 1100 Evo
6/2013 Aprilia Tuono V4 APRC
12/2012 KTM SMC 690
Άβαταρ μέλους
Retsos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 17:43
Gender: Male
Other: ΚΤΜ SMC 690
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Retsos »

laziali21 έγραψε:συγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση,αλλά απ ότι θυμάμαι πριν λίγο καιρό δεν πήρες το 10άρι..?
θες να το δώσεις και να πάρεις το SF ή θα τα κρατήσεις και τα 2?
Παντα ειχα καψουρα με το SF αλλα η πιατσα ειναι αδεια απο δαυτα! Ετσι οταν αποφασισα οτι ηρθε η ωρα της αλλαγης εψαξα κ δε βρηκα αξιολογο SF. 1098 κυκλοφορουν αρκετα. Ετσι δε δυσκολευτικα να βρω κατι αξιολογο! Το τσιμπησα, παραπονο δεν εχω αλλα οπως ξερουμε ολοι τα ονειρα ειναι δωρεαν κ εγω δεν παυω να ονειρευομαι! Ολα αυτα σκεψεις ειναι..
Α, για ανταλλαγη μιλαω! Αν ειχα κ τα 2 μαλλον ολοι θα γελουσατε (κ με το δικιο σας!) .
Εγω ο τρελος του χωριου δεν προκειται να γινω!!!
:teasing7: :teasing7: :teasing7:
10/2009 Triumph Street Triple 675
9/2010 Honda CB 1000R
10/2010 Ducati Hypermotard 1100
6/2011 KTM 525 SMR
7/2011 Ducati 1098
1/2012 Ducati Hypermotard 1100 Evo
6/2013 Aprilia Tuono V4 APRC
12/2012 KTM SMC 690
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Xenokratis »

Multi κατευθειαν....αφου πιστα οχι!!
ΤΕΛΟΣ! over
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Retsos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 17:43
Gender: Male
Other: ΚΤΜ SMC 690
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από Retsos »

Xenokratis έγραψε:Multi κατευθειαν....αφου πιστα οχι!!
ΤΕΛΟΣ! over
Την Κυριακη που μας περασε πηγα στην εκθεση μοτοσικλετας στο ΣΕΦ! Με εβαλε λοιπον ο ALEX (Ducati) να καβαλισω το εκθεσιακο multi. Εβαλε πανω κ την κοπελα μου σαν συνεπιβατη! Ενταξει, το θεμα ειναι ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ! Η κοπελια δεν ξεκολουσε απο το πισω καθισμα και τωρα μου ασκει πιεσεις! Αλλα ρε πστ μου το θελω κ το καφριλικι μου! Μονο Multi?? Aς με συγχωρεσουν οι μεγαλυτεροι της παρεας αλλα μου κανει λιγο μπαρμπαδιστικο.. :scared3: :scared3: :scared3:
10/2009 Triumph Street Triple 675
9/2010 Honda CB 1000R
10/2010 Ducati Hypermotard 1100
6/2011 KTM 525 SMR
7/2011 Ducati 1098
1/2012 Ducati Hypermotard 1100 Evo
6/2013 Aprilia Tuono V4 APRC
12/2012 KTM SMC 690
Άβαταρ μέλους
nick2ono
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 15:32
Gender: Male
Other: tuono φακτορισμενο
Τοποθεσία: Καλαματα - Βριλησσια - Βυρωνας - Mουζακι - Κουκλιοί

Re: Τελικα το Streetfighter δεν κανει για τιποτα?

Δημοσίευση από nick2ono »

Retsos έγραψε: Το 1098 δε το βαζω πιστα (εχω το ΚΤΜ για τις βρωμοδουλιες), κ μεσα στην πολη με ψηλοκουραζει! Ασε που το λιπαμαι γιατι ανεβαζει θερμοκρασια ευκολα!
:scooter: :scooter: :scooter:
τοτε κατ'εμε αδικα πηρες το 10!
στην θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν σε ενα multi...
:hibye:
Εικόνα
Απάντηση