Sounds of silence

Επίσημο blog:
http://stoma-tou-lykou.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Sounds of silence

Δημοσίευση από Λύκος »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Κωνσταντίνος Τύρλας
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 11:59
Gender: Male
Bike: 999R
Other: 750SS
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Sounds of silence

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Τύρλας »

Ναι.....αρχισα και γω....
Ολοι θέλουν να πατήσει το κουδούνι το βράδυ....και να γυρίσει.....



(και οχι να μου πάρουν τηλέφωνο.....)
Kωνσταντίνος
" Κάλλιο ροκκάς και εντουράς παρά στρητάς και καρεκλάς "
info@sgstudio.gr
www.sgstudio.gr
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 16:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: Sounds of silence

Δημοσίευση από salingaros »

'Ηρθε!'

Καλος οδηγος ειναι αυτος που παντα γυριζει εκει που τον περιμενουν. Που ξανασπαει τη σιωπη με το κροτάλισμα της μοτόρας.

Παντα καλους δρόμους και πάντα καλους γυρισμους. Αφιερωμενο σε οσους και οσες εχουν περασει ωρες σιωπης περιμενοντας να ξανακουσουν ενα ηχο γνωριμο.


τοσο απλο και ομως τοσο...μα τοσο συμαντικο
....''σε οσους και οσες εχουν περασει ωρες σιωπης περιμενοντας να ξανακουσουν ενα ηχο γνωριμο. ''
ξαφνου το ακους αυτον τον απαισιο ηχο..που πλεον μοιαζει με ενορχηστομενο ρεσιταλ οαση στα αυτια..
τοσο απλο...μα τοσο βαρυ συμαντικο και ψυχοφθορο...
το φτερουγισμα η δευτερη ανασα το ξελαφρομα.....μα στην ουσια δεν εινια λυτρωση...μα απλα ενα ρησετ...και παμε ξανα ρηλοουντ.....
Image
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 21:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: Sounds of silence

Δημοσίευση από dagger moon »

Κι οταν δεν τον περιμένει κανεις ?
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 16:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: Sounds of silence

Δημοσίευση από salingaros »

:tooth2: :tooth2: :tooth2:
''.......Μ' αρεσει ο ηχος μεσημερι οταν περναει καποιο και σηκωνει τον κοσμο, αυτο το σκυλισιο, το αλητικο, το ξυπνατε ρε.........

μαλων γιατρε μου αρχησα να μεγαλωνω...γιατι πλεον τους ρυχνω απιστευτα μπινελικια

κ@λοπαιδ...τσλγλανια....κτλπ κτλπ...και φιλοσοφια πως να μη εχουν κακη αποψη για τους μηχανοβιοιυς....
...και προφανος μαλλων ξεχνω και μονο καμια αναλαμπη με κανει να θυμαμαι την χρυση εποχη ...
τοτε που το γυαλισμα βαλβιδων καιδιχων καν χωανη ηταν μαστ....τοτε που εγωραζα την μια σμπρικ μετα την αλλη...τοτε που ψαχναμε σοκακια και τουνελακια...απλα για να το σπασουμε....
στην κλασικη κοντρα τον γυρο της πολης με κοφτες στα φαναρια....και οι καημενοι κουτακηδες να κλεινουν δυσανασχετοντας τα παραθυρακια...βριζοντας πυθανος την μανα μοας και την διαγωγη μας....
ευχαριστες αναλαμπες...που μου ερχωντε...αφου βρισω ομως τους τωρα πιτσιρικαδες....απο τα καλλητερα μοτοχρονια μου....που ομως δεν κανει φιλτρο για να καταλαβω τους μικρους....

μαλλων μεγαλωνω ......ή μηπως οχι


...υπαρχει ελπιδα.....δεν περασαν μερες
που εισαι στην καφετερια και περνα το τσογλ@ν@κι με την σεμπρικουλα του....σταματαει η συζητηση εννονωντας τα φρυδια...δειγμα ενοχλησης...αλλα και οτι δεν σε ακουει ο απεναντι συνομιλητης...ο πιτσιρικας χαθηκε....και μετα απο μισο λεπτο...αφου πεσει ενα μπινελικακι....συνεχιζω την συζητηση με το φιλο...

-τελικα κατεληξες σε τερμι μονο τελικα?
-ναι
-αμα ειναι ετσι ...παρε σουομη εχει και διαφραγμα που βγενει με μισης στροφης βιδα....χαμος σου λεω...!!!!!!!
Image
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 16:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: Sounds of silence

Δημοσίευση από salingaros »

Sounds of silence...ειναι ενας και μοναδικος ο ανλημιτετ εβερ ....αλλαγια να τον πειασεις θελει μερακι υπομονη ....καταλληλη εποχη και ωρα και προφανος μια σωστη ψυχολγια που πρεπει να κατσει στο σωστο ταημινκ....δυσκολακι δλδ....μοιαζει με συνταγη...αλλα οσο και να το μαγειρεψεις και να το στησεις η συνταγη δεν πιανει ποτε....αντιθετος...σε πιανει αυτη και μονο αυτη και οποτε θελει αυτη....



συστατικα....

εποχη
αρχιζει να κανει κρυο...'η κανει ακομα κρυο....δλδ αρχες χειμωνα...

διαδρομη
στο πουθενα στροφες βουνα καπου μακρια...εκει που το καλοκαιρι...συνηθωςσερνετε το φιδι για βρει μια παραλια...τωρα ομως περνα ενα οχημα ανα ωρα και μετα της 5 το απογευμα δεν περνα κανεις....αντε κανενας τσομπανης...

χημεια
...πηζεις...και πηζεις καλα....το ξερεις και δεν κανεις τιποτα...απλα το αφηνεις...φορτωνεις καλα...αλλα δεν σε περνει η κατω βολτα....


διαδικασια...σχολνας δεν λες τιποτα σε κανεναν....παρακμπτεις την διαδικασια μυηση που εχεις πριν καθε μοτοβολτα...
στα κλεφτα στα γρυγορα ...μπουφαν κρανος το κλειδη......και το καπνο....

οδηγας μοναχως στο πουθενα και η ωρα ειναι τετοια που νυχτωνη...και το ματι προσπαθει να εξοικιωθη απο την μερα νυχτα και το ενδιαμεσο φως του προβολεα....χαλαρα....

και αφου περασεις το ιδανικο σημειο...ανακαλυπτης οτι ολα μαλλων ειναι τα ιδανικα σημεια....
αραζεις....

.....βουητο....μολις βγαλεις το κρανος.....επανερχεσε γρηγορα...τοσο γρυγορα οσο να στιψεις ενα τσιγαρο...
αναβεις.....και πλεον ειναι νυχτα και κρυο....τραβας τσουρα χαμογελοντας μολις σου ερθει η ατακα του μονιμα στο μυαλο....η καυτρα ψαρακλα φενετε την νυχτα στο απενατι φυλακιο και για αποσταση 5 χλμ!!!.... :shock: ....και οπως τραβας...ακουςτον καπνο να κεγετε...κατι σαν μικροσαουντ τσαλακωμενου χαρτιου....

και οπως βγαζεις τον καπνο...συκωνεις κεφαλη χαζευεις τα αστερια....και τοτε ερχετε ο ανλημιτετ ηχος....

τσικ........τσικ..ΤΑΚΣ....τσικ....πυρωμενα μεταλλα που ξοφουσκονουν μαζι με σενα....

αυτο οταν το ζησεις οπως πρεπει να το ζησεις δεν υπαρχει κατι αλλο

θα μπορουσα να ελεγα για το ανοιγμα εισαγωγης το σφυρηγμα το σκισημο τον ουρανων μετα τις 8.000σαλ στα 4κ.....αλλα αυτα ειναι αλλου ειδως ηχοι...μαγικοι και αυτοι
αλλα αυτοι τους κανεις εσυ...τους ταξιδευεις εσυ...
Sounds of silence.....ομως γινετε μονο του ...σε ταξιδευει αυτος....


καιρο ειχα να γραψω σεντονακι
σορρυ...... απλα βγηκε...
Image
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 21:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: Sounds of silence

Δημοσίευση από ASLAN »

Λυκε εισαι φιλοσοφος .
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
mossod
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Τρί 07 Οκτ 2008, 19:29
Gender: Male
Bike: SS750
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ

Re: Sounds of silence

Δημοσίευση από mossod »

και εμενα μου αρεσει ο heavy metal ηχος της DUCATI :))
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Sounds of silence

Δημοσίευση από Stelios62 »

......αμα στο χαρμανι ηχων δεν εβαζες το στριγγλισμα των 4κυλινδρων θα μπορουσα να συμφωνησω......τωρα ομως ειναι παραφωνια .....στα δικα μου αυτια,ετσι...? :cool:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση