Εδω...

Επίσημο blog:
http://stoma-tou-lykou.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
kompimen

Re: Εδω...

Δημοσίευση από kompimen »

DESMODROMIC SVARTH έγραψε:
ξέρετε γιατί το 1300 έχει μεγάλη σέλα...???
Για να χωράει και ο Συμβολαιογράφος......
Τοσα οικόπεδα το καλοβλέπουν........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lolololol: :lolololol: :lolololol: :lolololol: :lolololol: :lolololol: :lolololol: :lolololol:
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Λύκος »

Ε ρε να σου ρθω μια βολτα να στο κανω σεισμογενες... :wsmile:

Θα παιζει το Ποντικονησι μπαντες στα σκασιματα :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Λύκος »

kompimen έγραψε: και άντε για 5ο , 6ο μηχανάκι πάρε εκεί ένα ducati για το σεβντά!!! :cool: :cool: :cool:
Aυτο... μαλιστα!!! Αλλα θα ναι το 4ο μηχανακι γμτ... χωρια που θελω και το BSA.... οποτε 5ο... γμσε τα...
Εικόνα
DESMODROMIC SVARTH

Re: Εδω...

Δημοσίευση από DESMODROMIC SVARTH »

Λύκος έγραψε:Ε ρε να σου ρθω μια βολτα να στο κανω σεισμογενες... :wsmile:

Θα παιζει το Ποντικονησι μπαντες στα σκασιματα :mrgreen:

έλα συ και θα γίνει της εκδιδομένης το σιδηρούν κιγκλίδωμα...

θα σου χω τουλάχιστον τρείς μπάντες στο λιμάνι....
και χαλί κόκκινο βέβαια... :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Εδω...

Δημοσίευση από johnduc »

Δεν θελω να σας χαλασω τον οιστρο αλλα θα σκασω...αυτο το μπεμβε του βιντεο εμενα με εκανε να κλαψω...μου θυμισε τον παππου μου που ματωνε για να βαλει μπρος εκεινη τη ρημαδα τη κεντροφυγκα στο ακτημονικο...ακριβως τον ιδιο ηχο και κουνημα...ρε που το πετυχες ναουμ!!! :shock:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Λύκος »

kompimen έγραψε:δεν αφήνεις ρε λάζαρε τις σαχλαμάρες να πάρεις κανένα ιταλό να βρεις την υγειά σου???

το παραμύθι με την αξιοπιστία μόνο σου το κατέριψες, οπότε τι σε εμποδίζει??
Λοιπον, τωρα που εχω και καιρο να απαντησω

1. Η αξιοπιστια απ οσα εχω δει (κι οσα εχω διαβασει) δεν ειναι καθολου δεδομενη. Σ' αυτα τα λεφτα θα επρεπε να ειναι κατι καλυτερο. Θα μου πεις ειναι καλυτεροι οι αλλοι; Παντου εχει πεσει η ποιοτητα. Εχω ακουσει ιστοριες απο μπεμβε που εχω ανατριχιασει. Ναι αλλα two wrongs don't make a right ετσι; Και δε νομιζω να συγκρινει και καποιος αξιοπιστια Honda με Duc (που ουτε απο Χοντα ειμαι ευχαριστημενος, αλλο καπελλο αυτο...) . Ειναι και καπου λογικο στα περισσοτερα μοντελα, ενα μηχανακι που βγαζει λιγα αλογα και δε ζοριζεται πουθενα εχει και λιγοτερες φθορες. Οσο το πουσαρεις τοσο του μειωνεις τη μακροζωια.

2. Τα θεωρω ακριβα εως πολυ ακριβα για το τι μου προσφερουν. Ονομα; Γιατι μου πουλαει ονομα; Γιατι να μη μου πουλαει η Χοντα που εχει παρει ενα σκασμο πρωταθληματα; Γιατι να παρω μοτερ που εχει φτασει στα ορια του σχεδον απο εξελιξη και εχει φορεθει σε 500,000 μοντελα; Κι αν το παρω δε θεωρω οτι εχει αποσβεσει κι ενα ρημαδι κοστος; Μονο αναβιωση του Scrambler με τον L δεν εχει βγει ακομα!

3. Και βασικο. Δεν θεωρω τα χερια μου τετοια που να μπορουν να εκμεταλλευτουν ενα 1098 ή ενα 999. Και τα χερια μου να ηταν τετοια υπαρχουν λογοι που δεν το κανω πλεον. Δε βρισκω λογο να συμβιβασω 100 πραγματα για 10 μοιρες κλιση. Αυτο ισχυει για καθε ss και για τα μανστερακια.

4. Δεν μ αρεσει (και το ξερετε οτι ΔΕΝ μιλαω για ΚΑΝΕΝΑ απο δω μεσα) το κοινο οπως το διαμορφωνει η εταιρεια. Δε μ αρεσει η γραμμη που ακολουθει. Δε μ αρεσουν τα πρετ-α-πορτε μανστερακια και το καινουριο σημα. Χιλιες φορες ενα απροσωπο τζαπαν. Μη σου πω και δυο χιλιαδες.

5. Ναι αν ειχα φραγκα ενα Paul Smart το επαιρνα αυριο παρ' ολα αυτα. Το ιδιο αν εβρισκα κι ενα παλιο Pantah γιατι τα βλεπω και μου βρισκει στο κουτελο. Αυτα μου κανουν σχεδον οτι και το 1300 δλδ το βλεπεις και σε πανε μεσα για προσβολη δημοσιας αιδους.

6. Παρε ενα 1300 να το χεις ενα μηνα. Κι αν σε οτιδηποτε ανεβεις μετα δε σου φανει 'μηχανακι' και πρα-πρα να με χε- ερμμ να μου το πεις :mrgreen:

7. Οπως ειπε κι ενας φιλος με XJR 1300 'φιλε τσιλιμπουρδιζουμε, κοιταμε ποτε ποτε τις πεταχτουλες και τα ξεκωλα αλλα το ξερουμε οτι στη μανταμ θα ξαναγυρισουμε...΄' :cool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aoratos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 603
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 11:05
Gender: Male
Other: Aprilia PegasoSTRADA

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Aoratos »

Λύκος έγραψε: 6. Παρε ενα 1300 να το χεις ενα μηνα. Κι αν σε οτιδηποτε ανεβεις μετα δε σου φανει 'μηχανακι' και πρα-πρα να με χε- ερμμ να μου το πεις :mrgreen:

:cool:
Πήρα πήρα έχω από το περασμένο Σάββατο το 1300 με το φερινγκ (αυτού που συνέχεια το γυαλίζει και συνέχεια του ψωριάζουν τα καλάμια).Επρεπε να πάω Λαμία σε πελάτη τή Δευτέρα με Τρίτη (...αυτοκίνητο δέν λεέι ου ου ύπαγε οπίσω μου σατανά) και μιά το μονστερ είναι ακόμα πληγωμένο τον έψησα (του στύλ....Γιώργο το μηχανάκι έχεις τέσσερεις μήνες να το κινήσεις και το γκαράζ σου έχει υγρασία ,για αυτό ψωριάζουν τα καλάμια. Λές μου λέει και μου το δίνει)
Λοιπόν Λύκε απαπαα τί πράγμα είναι ετούτο .Από τήν νιρβάνα που με έβαλε κόντεψα να φτάσω στήν Λάρισα.
Εχεις απόλυτο δίκιο για το 1300 μπορεί να έχει ψιλιατελειούλες οπτικής κυρίως φύσης αλλα είναι ΜΟΤΟ με κεφαλαία.Πήγαινα με 160 180 συνέχεια και ούτε από αέρα καταλάβαινε ούτε από τίποτα και στόν γυρισμό ανέβηκα τήν Υλίκη με τέτοια άνεση που θα ορκιζόμουν ότι το μηχανάκι έιχε 180+ άλογα.
Φυσικά δέν το έχω δώσει ακόμα πίσω και ψάχνω δικαιολογία για να το κρατήσω μερικές μέρες , μήνες ακόμα του στύλ ...που λές Γιώργο νομίζω ότι με το καθαρό αέρα αρχίζουν να ξεψωριάζουν τα καλάμια, άσε να το έχω για λίιιγο (30,60,180 ημέρες)και να δείς που θα γίνουν σάν καινούργια.............

Ο Αόρατος Fazer63 μετά από τήν βόλτα με το 1300...........> :yeah:


Υ.Γ. Με το 1300 όλοι μα όλοι με έβλεπαν και έκανα στή άκρη (στή Εθνική)τσκ τσκ τσκ περίεργα πράγματα........
100 άλογα κάτω από τη σέλα είναι λιγότερο επικίνδυνα από το γαιδούρι που τα οδηγά........
Μιά κότα ζωντανή έχει περισσοτερο μέλλον από ένα λιοντάρι πεθαμένο......
Οχι δικά μου Joe Bar Team....
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Λύκος »

Ε, αυτο ακριβως οπως το λες ειναι το 'συνδρομο Bol'd'Or' που λεει κι ενας φιλος. Εγω σου λεω καλο, χρυσο το οποιο μηχανακι θελεις! Εχε ενα μηνα το 1300 και παρε μετα οτι αλλο θες να πας βολτα... Με κατω απο διψηφιες ροπες και κατω απο 1200αρι... δεν..

Αυτο το μπολντορι δεν το παντρευεσαι, σε 'τυλιγει' αυτο :thumbsup:

Εικόνα

Μουσικη υποκρουση 'Ridin' with the King'
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anvas
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2008, 22:58
Gender: Male
Other: Moto Guzzi 1200sport
Τοποθεσία: Ν. Ιωνια, Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Anvas »

Λύκος έγραψε: Αυτο το μπολντορι δεν το παντρευεσαι, σε 'τυλιγει' αυτο :thumbsup:

Εικόνα

Μουσικη υποκρουση 'Ridin' with the King'
Γιατί μου φέρνει κάτι από: ....πιτόγυρο με μουσική υπόκρουση "Δε παντρεύομαιιιιι, δε παντρεύομαιιιιιι......εγω δε σοβαρεύομαιιιιιιιι....." εε??? εε??
Aνδρέας Β.
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Λύκος »

Anvas έγραψε: Γιατί μου φέρνει κάτι από: ....πιτόγυρο εε??? εε??
Γιατι ειναι 'φιλετο'... T-bone
οχι παιδάκι του μισόκιλου :cool:
Εικόνα
kompimen

Re: Εδω...

Δημοσίευση από kompimen »

δε σου δίνω να καβαλήσεις το tuono μου γιατί θα μου αφήσεις αμανάτι την "μανδάμ" και δε θα ξέρω τι να την κάνω!! :cool:
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Λύκος »

kompimen έγραψε:δε σου δίνω να καβαλήσεις το tuono μου γιατί θα μου αφήσεις αμανάτι την "μανδάμ" και δε θα ξέρω τι να την κάνω!! :cool:
Α, το που θα μου φυγει ο σπονδυλας σαν το φρισμπι με το τρακτερι δε σε πειραζει, που θα σου μεινει το 1300 σε χαλασε!!! :zep:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taSOS
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:36
Gender: Male
Bike: Paul Smart
Other: BMW R1100GS
Τοποθεσία: Κερκυρα

Re: Εδω...

Δημοσίευση από taSOS »

Λύκος έγραψε:Ε, αυτο ακριβως οπως το λες ειναι το 'συνδρομο Bol'd'Or' που λεει κι ενας φιλος. Εγω σου λεω καλο, χρυσο το οποιο μηχανακι θελεις! Εχε ενα μηνα το 1300 και παρε μετα οτι αλλο θες να πας βολτα... Με κατω απο διψηφιες ροπες και κατω απο 1200αρι... δεν..

Αυτο το μπολντορι δεν το παντρευεσαι, σε 'τυλιγει' αυτο :thumbsup:

Εικόνα

Μουσικη υποκρουση 'Ridin' with the King'

:)) Αυτό το φαιρινγκ , μου θυμίζει έντονα την VF μου ....

[iframe]http://i255.photobucket.com/albums/hh13 ... 14/052.jpg[/iframe]
http://www.youtube.com/watch?v=5b4dzQ8L ... 6j--RXp6bk" onclick="window.open(this.href);return false;


Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,
να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου.
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Εδω...

Δημοσίευση από Λύκος »

Απο τα πιο ομορφα VF... κριμα για τη σειρα, ηταν εκπληκτικα μηχανακια... ειδικα εκεινο το RVF400.. μετα τα εκανε η Χοντα λες κι ηταν φτιαγμενα απο μαντεμι, 800 κιλα και underpowered - Ειχα οδηγησει το τελευταιο... αου....

Ολο και ακουγεται εκεινο το V5 αλλα φως πουθενα
Εικόνα
Κλειδωμένο