ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 2018... (22-24 Ιουνίου)

Άβαταρ μέλους
touloumpas
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 18:28
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000
Τοποθεσία: Βεροια

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 2018... (22-24 Ιουνίου)

Δημοσίευση από touloumpas »

Κωνσταντίνος Τύρλας έγραψε:πιό καλά δεν γίνονταν....ως ρέμπελοι ...πήγαμε-ήρθαμε χωρις μια σταγόνα βροχης επάνω μας!!
Οι άλλοι ...απλά βιάστηκαν
Κατόρθωσα δε να σβήσω ΟΛΕΣ τις φωτο που έβγαλα γιατί νόμισα τις είχα αποθηκεύσει!!
Οσο για τον Γιάννη ...και που είναι ο κόφτης στα SS οταν ρώτησε εκει που τρώγαμε.....οι άλλοι δίπλα μου χαμογελασαν ...και δεν ήθελα να τον προσβάλλω...ας με πάρει ενα τηλ. να του πω οτι είναι λάθος αυτό που διάβαζε.

Από την κάρτα μνήμης ; για δοκιμασε αυτό :

https://www.ccleaner.com/recuva
:whistling: :whistling:
Γιώργος.
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 2018... (22-24 Ιουνίου)

Δημοσίευση από Xenokratis »

Λοιπόν......
Φτίαχτε καφέ θα γράψω σενδόνι.....

Απο τον καιρό που μετανάστευσα στην Νότιο Μακεδονία, χαθηκα και απο ανθρώπους και απο συναντήσεις. Ο καιρός πέρασε και δεν εχω πάρει χαμπάρι πως. Την πανελλήνια τούτη ομως δεν θα την έχανα για κανένα λογο.
Γυάλισα μηχανάκι, έπλυνα και το όχημα υποστήριξης, φόρτωσα 2 αλλαξές ρούχα (ευτυχώς που η κυρα Στέλλα ειναι ξεροκέφαλη και μου πήρε και κανα 2 μακρυμάνικα), πέταξα μέσα τα χρειαζούμενα και βούρ για διόδια Μαλγάρων. Εκεί ηταν το πρώτο κλιμάκιο συνευρεσης με τον Γιωργη και το έτερον ήμισι. Επόμενη στάση το olympus plaza στον Κορινό οπού θα βρισκόμασταν με τον γκουρού των Multistrada (των ορθόδοξων) touloumpas και τον Θοδωρα. Ενας καφές στα όρθια και βουρ για πήλιο.
Η εθνική ποτέ δεν ήταν μέρος μοτοσυκλετιστικης τέρψης και οδηγηκης απολαυσης ομως τα χιλιόμετρα κατεβαιναν νερό!!! (ΜΩΡΗ ΜΟΥΛΤΑΡΑΑΑ). Ανάβαση πορταριάς και στη μακρινίτσα στάση για καφέ!!
Αφου ειχαμε φτάσει νωρίς, αράξαμε τις κοιλιές μας κάτω απο τον ίσκιο....ηπιαμε απο κανα κουβά νερό και ήπιαμε καφέδάκι στη δροσά!!
Κάποια στιγμή σηκωθήκαμε για το υπόλοιπο της δγιαδρομής το οποίο δεν είχα ξανακάνει και οι υποσχέσεις για ξεπλήρωμα για την οδηγηση στην εθνική ήταν πολλές!
Οντως πορταριά - χάνια - μέσα απτο χιονοδρομικό - κισσός - άγιο δημήτριο και τέλος αη γιάννη.
Μετά τα χάνια ο δρόμος είχε ελάχιστη κίνηση και η άσφαλτος ήταν πολύ καλή. Εκεί οι ρυθμοί ανέβηκαν λιγάκι, ισα να κυκλοφορήσει το αίμα μέσα απτα μπουφάν και τσι μπότες.
Να σημειωθεί οτι σε κλειστό ορεινό στρουφιλίκ, εγώ με το μούλτι δεν είχα ξαναπατήσει!
Σοκ και δέος. :whistling: :whistling: Κάποια στιγμή ο θόδωρής που ειχε φύγει μπροστά, είχε σταματήσει και με περιμενε.
- Ρε μλκ πως κρατάει το μπορν΄τελο έτσι?
-Μη το φοβάσαι πέτα το, αυτό ξέρει!

Συνεχίσαμε σβέλτα μέχρι κάποιο σημείο και μετά κοψαμε αρκετά περιμένωντας τους υπόλοιποι καθώς και το όχημα συνοδείας. Στην διασταύρωση του Αη Δημήτρη και πριν τον κατήφορο για τη Μπαραλία...το όχημα υποστήρηξης μας άφησε απο μετάδοση! (Λες και ειναι 500 αλογα και έκοψε ακρόμπαρα!!

Θέλω να ευχαρηστήσω θερμά τον Θοδωρή που μέσα στη ζέστη πάλεψε να ξανακουμπώσει το ακρόμπαρο για να φτάσει το αυτοκίνητο κ αθώς και τον Αλέξανδρο που σταμάτησε με το Multi 1200s για να μας ρωτησει αν ολα ειναι οκ και αν χρειαζόμαστε βοήθεια!! :thumbsup:

Με τα πολλά, άφησα το μηχανάκι σε μιαν άκρη και το κατέβασα μόνο με φρένα και τιμόνι μέχρι τον Αη Γιάννη οπου και το παράτησα σε μιαν άκρη περιμένωντας την οδική.
Το καραβάνι συνοδείας κατέφθασε με σαγιονάρες και μαγιό και σαλώθηκε στη μπλάτη τα πράματα για το ξενοδοχείο. Ο θοδωρης για ακόμα μια φορά με φόρτωσε πισω στο μουλτι και ανεβηκαμε ξανα το βουνό να μαζέψουμε τη κουκουνάρα και εν τέλοι να φτάσουμε ισα με το ξενοδοχείο και να ξαρματωθούμε απτης μπορντούρες και τα δέρματα!!!

Μαγιό...σαγονάρα και ξαπλωστρα....δυστηχώς δεν πρόλαβα να βρώ κανα φλαμίγκο η κανα μονόκερο για να ολοκληρωθεί το ρεζιλικι όμως ηταν υπέροχα την μόνη μέρα που μας επέτρεψε ο καιρός να κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα! Η παρέα μεγάλωνε καθώς είχαμε αφήξεις απο Καλαμάτα - Έδεσσα - Αθήνα - και γενικώς τη μισή Ελλάδα.
Το γέλιο της αρκούδας....
Εικόνα

Εδώ βλέπετε εναν έρωτα του καλοκαιριού που δεν ευδοκίμησε!!

Κάποια στιγμή αφού ο ήλιος είχε πέσει και ειχε αρχίσει να δροσίζει, πίσω στο ξενοδοχείο και καλωπισμός για νυχτερινή έξοδοΣ καθώς έπρεπε να δώκουμε το παρών στις ταβέρνες. Φαι-βαβούρα-γέλια και πειράγματα. Είδα κόσμο που είχα πολλύ καιρό να ανταμώσω και χάρηκα που εν μέσω δύσκολων καιρών όλοι μας είμαστε καλά γεροί και μπορούμε να καβαλάμε τα ρημάδια μας.

Την επόμενη μέρα ο καιρός δε μας έκανε το χατήρι για θάλλασα αν και ο RedRider ειχε λυσσάξει να κάνει το δελφίνι και καταλήξαμε να πίνουμε καφέ να γελάμε και να φωνάζουμε!! Κλασσικά μεσημερινή φαγητοκατάνοιξη με κοψίδι και κρεατικό. Η μεσημεριανή σιέστα ανάσκελα στον μουντό καιρό σε ξαπλώστρα πάνω στο γκαζόν ηταν μοναδική εμπειρία καθώς βογκούσαμε όλοι απτο φαί..και σκεφτόμασταν πως θα βάλουμε μπροστά τα μηχανάκια να τα πάμε 300 μέτρα για να τα βγάλουμε καμιά φωτογραφία!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Στην ψηφοφορία δεν ξέρω αν εφταιγε ο καιρός η ο καφές....πάντως ψηφίστηκε το πιο "αμφιλεγόμενο" σχεδιαστικα μηχανάκι του treblanche ως πρώτο?!?!?!?!

Εικόνα

Το βράδυ στη ταβέρνα νομίζω οτι μόνο εμείς εχουμε στήσει τραπέζι με εσάκια φουρκέτες και παρατεταμένες!!

Σίγουρα ξεχνάω πράγματα αν και ευτυχώς έχω τραβήξει αρκετά βιντεάκια τα οποία προσπαθώ να μοντάρω....(ανάθεμαμε, που δεν τοχω ξανακάνει ποτέ και ταλαιπωριέμαι σα τον χρηστό...αλλα που θα παει!) Οπότε θα υπάρξει συντομα υλικο εξών του φωτογραφικού!

Στον γυρισμό ο καιρός δε μας έκανε τη χάρη...πολλύ ομίχλη αρκετό κρύο αλλα τουλάχιστον ημαστανΕ τυχεροι και δεν μας έπιασε η βρόχα...γιατί οπως είπε και ο Τύρλας....δεν βιαστήκαμε!!

Νάμαστε γεροί και του χρόνου να ανταμώσουμε με καλύτερο καιρό πιο πολλά μηχανάκια και την ίδια καλή παρέα!!
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 00:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 2018... (22-24 Ιουνίου)

Δημοσίευση από Bart »

Μπράβο σας
Ξενω αμπψογος
Πότε θα βγει η γριά μου
Ζηλεύω
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 2018... (22-24 Ιουνίου)

Δημοσίευση από Ritsman »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

:hi4: :hi4: :hi4:
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
dodok
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 08:14
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Other: ΥΑΜΑΗΑ ΧΤΖ 750
Τοποθεσία: Εδεσσα

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 2018... (22-24 Ιουνίου)

Δημοσίευση από dodok »

Xenokratis έγραψε:Λοιπόν......
Φτίαχτε καφέ θα γράψω σενδόνι.....


Εικόνα

Εδώ βλέπετε εναν έρωτα του καλοκαιριού που δεν ευδοκίμησε!!
:wsmile: :)) :wsmile:
ΑΑΑΑαχχχχχχχχχ ερωτα !!!! η καρδια μου εμεινε στον αι γιαννη !!!!
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 2018... (22-24 Ιουνίου)

Δημοσίευση από Xenokratis »

https://youtu.be/SGh6ygrx4d8" onclick="window.open(this.href);return false;
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Απάντηση