Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

akalyvas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:00
Gender: Male
Bike: 851

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από akalyvas »

ωραια φτασαμε... εκει τι βολτες θα παιξουν γνωριζει κανεις εχει βγαλει κανεις κανενα πλανο? θυμιζω οτι κοντα ειναι η βαλια καλντα και απιστευτα στροφηλικια και τρελο τοπιο....
Άβαταρ μέλους
geo_multi
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 20:49
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Τοποθεσία: Γκασμαδονήσι (ή αλλιώς Μυτιλήνη)

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από geo_multi »

akalyvas έγραψε:ωραια φτασαμε... εκει τι βολτες θα παιξουν γνωριζει κανεις εχει βγαλει κανεις κανενα πλανο? θυμιζω οτι κοντα ειναι η βαλια καλντα και απιστευτα στροφηλικια και τρελο τοπιο....
Για εκεί έχουμε τα καλά...!! :cool: Θα δοθούν roadbooks με τις διαδρομές... :)
Γιώργος

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά που θα σε κάψει
DucatoBoy

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από DucatoBoy »

Παιζει να μας περασετε στο δρομο, απο Δομοκο...(μαλλον...εκτος αν την κανω απο Λαρισα...θα δουμε...)ενα μαυρο Honda CR-V...με 3 monster στο τρειλερ...αφισες στα τζαμια...αυτοκολλητα στο πισω τζαμι...!!! Πιστευω οτι θα καταλαβετε ποιο ειναι... :)) :glimpse:
Άβαταρ μέλους
Pablo Ducatista
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:46
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Βολάρα

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από Pablo Ducatista »

Από Λάρισα θα περάσει κανένας ρε παιδιά?
....Riding a Dream....
alximistis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 15:52
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από alximistis »

τελικά τι κανονίστηκε γιατί δεν έχω καταλάβει! Ισχύει στις 10 στα Μακ; Κι από εκεί για Δομοκό; Ή όσοι θέλουν έτσι κι όσοι αλλιώς;;;;
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από D3§m02K »

Γενικά κι απ' ότι κατάλαβα κι εγώ, ισχύει το "όποιος θέλει, όπου θέλει, όποτε θέλει".
Εγώ με 5-6 ακόμη θα είμαι στις 10 στα McDonalds και λέμε να πάμε από Μπράλο.
Ξεκινάμε στις 10:30 για να μην μεσημεριάσουμε κιόλας.
Άβαταρ μέλους
multi666
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1303
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 21:26
Gender: Male
Other: bmw R1150GS
Τοποθεσία: attiki

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από multi666 »

D3§m02K έγραψε:Γενικά κι απ' ότι κατάλαβα κι εγώ, ισχύει το "όποιος θέλει, όπου θέλει, όποτε θέλει".
Εγώ με 5-6 ακόμη θα είμαι στις 10 στα McDonalds και λέμε να πάμε από Μπράλο.
Ξεκινάμε στις 10:30 για να μην μεσημεριάσουμε κιόλας
.

:cool:
Παναγιωτης
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
geo_multi
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 20:49
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Τοποθεσία: Γκασμαδονήσι (ή αλλιώς Μυτιλήνη)

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από geo_multi »

D3§m02K έγραψε:Γενικά κι απ' ότι κατάλαβα κι εγώ, ισχύει το "όποιος θέλει, όπου θέλει, όποτε θέλει".
Εγώ με 5-6 ακόμη θα είμαι στις 10 στα McDonalds και λέμε να πάμε από Μπράλο.
Ξεκινάμε στις 10:30 για να μην μεσημεριάσουμε κιόλας.
:cool: :thumbsup:
Γιώργος

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά που θα σε κάψει
alximistis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 15:52
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από alximistis »

ooooook!!!! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από dimitris848 »

Το κομμάτι πάντως Αθήνα Λαμία άν ακολουθηθεί απο Θήβα ευθεία κι όχι παράκαμψη εκεί αριστερά, θα έχει και θάλασσα σε κάποια σημεία και μετά με ωραίες ανοιχτές παρατεταμένες (και για όσα παιδιά γνωρίζουν), μέχρι πρίν το περασμένο στην νέα εθνική, καινούριο κομμάτι που ξεκινάει ο Άγιος Κωνσταντίνος και καταλήγει Καμμένα Βούρλα μέσω τούνελ, μεγάλων ευθειών κ.τ.λ. ειδάλλως μή παρακάμπτωντας αυτό το κομμάτι, εκεί που αρχίζουν οι πινακίδες για ...Άγιο Κωνσταντίνο κ.τ.λ μπαίνετε στην πρώτη είσοδο δεξιά και ουσιαστικά στην παλιά εθνική τώρα και σε δύο χιλιόμετρα ευθεία συναντάτε τον Αγ.Κωνσταντίνο και πλατείες, καφέ κ.τ.λ ή αλλιώς σε άλλα 10 χλμ. Καμμένα Βούρλα (απο τον παλιό ..Λεβέντη κ.τ.λ) και εκεί έχει απ'όλα και στην έξοδό του σε μισό χλμ. ξαναβγαίνει στην νέα εθνική και εκεί ο νέος δρόμος (για όσους ξέρουν παράλληλα) είναι για μεγαλύτερες ταχύτητες με καλή άσφαλτο παρα μόνο προσοχή σε ένα σημείο (λίγο μετά την νέα μεγάλη παραδοτέα γέφυρα με τους πυλώνες) πρίν φτάσετε την διακλάδωση πάνω απο τη γέφυρα για Λαμία, που κάνει ένα εσάκι και στένωμα παράλληλο και κάπως μπερδεύονται κάποια ..τετράτροχα κυρίως. Και μετά την Λαμία πιάνοντας τον περιφερειακό της, λίγα έργα (τελειωμένα ουσιαστικά) απο την έξοδό της και μετά, με το ανάλογο στένωμα και σε δύο χλμ. ο Μπράλος ... εκεί τα λόγια είναι περιττά ..η χαρά των στροφών :bliax: .Εκτός άν γίνει στάση στη Λαμία και απο μέσα έχει και δεύτερη έξοδό της που βγαίνει ψηλότερα, απευθείας αρχές Μπράλου. Άν και δέν γλιτώνουμε πολύ διαδρομή άν φύγουμε απο την κύρια έξοδό της στη διακλάδωσή της στη συνέχεια που πάει ευθεία για Στυλίδα και στρίψουμε αριστερά πάνω, ξαναπιάνοντας τον περιφερειακό εξωτερικά της Λαμίας για Μπράλο και Δομοκό κατόπιν. Στον Δομοκό δέν έχει τόσες πολλές εργασίες τώρα άν και δουλεύουν ακόμη.
:thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
MonsterTinos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:29
Gender: Male
Bike: Monster 620
Τοποθεσία: Τήνος

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από MonsterTinos »

D3§m02K έγραψε:......................
Εγώ με 5-6 ακόμη θα είμαι στις 10 στα McDonalds και λέμε να πάμε από Μπράλο.
Ξεκινάμε στις 10:30 για να μην μεσημεριάσουμε κιόλας.
Αν δεν γινόμαστε πολλοί.................. και μείς μέσα!!! :hippy:
DUCATI monster 620-------------------->mix@lis
Άβαταρ μέλους
ati
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 03:09
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από ati »

:hibye: γεια σας παιδια
τη διαδρομη Αθηνα Καρδιτσα την εχω φαει με κουταλι και πιρουνι
"χωριο γαρ" :thumbsup: κι εχω να επισημανω 2-3 πραματακια :)
ενοειτε οτι τα στροφιλικια στην αναβαση απο Λαμια καθως και του Δομοκου"φρεσκια ασφαλτος" :mrgreen: δεν ειναι για να χανονται
απο κει και περα
μετα την εξοδο απο τον Ε75 και τη καθοδο σας απο τη γεφυρα κηνειστε στα προαστια της Λαμιας
μετα απο 1-2 χλμ. υπαρχει σιδηροδρομικη διαβαση ΧΩΡΗΣ ΣΥΜΑΝΣΗ εξαιρετικα επικυνδηνη καθως ΔΕ ΦΕΝΕΤΑΙ γιατι ειναι κατω απ' το εποιπεδο του δρομου :zep:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΛΕΜΕΕΕ
επειτα, στην αναβαση μετα τη Λαμια ειναι 3-4 συνεχομενα πεταλα που ανοιγοκλεινουν μυστηρια :cool:
δωστε σημασια στις ταμπελες κατευθηνσης
ιδιαιτερη προσοχη στα 2 πεταλα που γραφουν 50 ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ
το κοματι Καρδιτσα Τρικαλα μπορει και να ειναι καπως σπαστικο, αναλογα τι ωρα θα το πετυχετε "στενος δρομος, σκονη, κινηση"
στο γυρηΖμο
οι γληγοροι προσοχη στις αρχες της Υλικης για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ μη πατησετε δεξια λοριδα "διαμηκεις ανομαλιες, καθετα κοψιματα, σαμαρια"
μετα απο καποιο σημειο "τη τριτη του πασχα" ειχε ενα περιεργο ψιλο-ψιλο φρεζαριζμα που κραταγε υπεροχα αλλα δεν ηταν φρεζαρισμενο το οδοστρομα για περιπου μισο μετρο κατα μηκος της διαχοριστηκης γραμης
αυτα σε γενικες γραμες :)
απο κει και περα εγω θα τη κανω τη πεμπτη το απογευμα
αν θελετε το κανονιζουμε παρεα οποιος ψηνεται
σε οτι εχει να κανει με στασεις-αυτονομιες κτλ. το περνω επανω μου :thumbsup:
το μηχανακι μου εχει κοκκινο ψαλιδι
Proud member of...
Εικόνα
ΜπεεΕεεΕΕΕεεεΕΕΕεεεεΕΕ
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από REDRIDER »

Pablo Ducatista έγραψε:Από Λάρισα θα περάσει κανένας ρε παιδιά?
Παύλε θα σε πάρω τηλ. να σου πώ αν είναι να δώσουμε ραντεβού στην ΒΙΟΚΑΡΠΕΤ να συνεχίσουμε μαζί :hibye:
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από REDRIDER »

AmbaSSadoRR έγραψε:

συγνωμη...κυριε...
εγω που ερχωμε απ τας σερρας...τι δρομο κανω....? :mrgreen: :mrgreen:
Αν θέλεις Γιάννη έρχεσαι μαζί μας :hibye:
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
alximistis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 15:52
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από alximistis »

dimitris848 έγραψε:Το κομμάτι πάντως Αθήνα Λαμία άν ακολουθηθεί απο Θήβα ευθεία κι όχι παράκαμψη εκεί αριστερά, θα έχει και θάλασσα σε κάποια σημεία και μετά με ωραίες ανοιχτές παρατεταμένες (και για όσα παιδιά γνωρίζουν), μέχρι πρίν το περασμένο στην νέα εθνική, καινούριο κομμάτι που ξεκινάει ο Άγιος Κωνσταντίνος και καταλήγει Καμμένα Βούρλα μέσω τούνελ, μεγάλων ευθειών κ.τ.λ. ειδάλλως μή παρακάμπτωντας αυτό το κομμάτι, εκεί που αρχίζουν οι πινακίδες για ...Άγιο Κωνσταντίνο κ.τ.λ μπαίνετε στην πρώτη είσοδο δεξιά και ουσιαστικά στην παλιά εθνική τώρα και σε δύο χιλιόμετρα ευθεία συναντάτε τον Αγ.Κωνσταντίνο και πλατείες, καφέ κ.τ.λ ή αλλιώς σε άλλα 10 χλμ. Καμμένα Βούρλα (απο τον παλιό ..Λεβέντη κ.τ.λ) και εκεί έχει απ'όλα και στην έξοδό του σε μισό χλμ. ξαναβγαίνει στην νέα εθνική και εκεί ο νέος δρόμος (για όσους ξέρουν παράλληλα) είναι για μεγαλύτερες ταχύτητες με καλή άσφαλτο παρα μόνο προσοχή σε ένα σημείο (λίγο μετά την νέα μεγάλη παραδοτέα γέφυρα με τους πυλώνες) πρίν φτάσετε την διακλάδωση πάνω απο τη γέφυρα για Λαμία, που κάνει ένα εσάκι και στένωμα παράλληλο και κάπως μπερδεύονται κάποια ..τετράτροχα κυρίως. Και μετά την Λαμία πιάνοντας τον περιφερειακό της, λίγα έργα (τελειωμένα ουσιαστικά) απο την έξοδό της και μετά, με το ανάλογο στένωμα και σε δύο χλμ. ο Μπράλος ... εκεί τα λόγια είναι περιττά ..η χαρά των στροφών :bliax: .Εκτός άν γίνει στάση στη Λαμία και απο μέσα έχει και δεύτερη έξοδό της που βγαίνει ψηλότερα, απευθείας αρχές Μπράλου. Άν και δέν γλιτώνουμε πολύ διαδρομή άν φύγουμε απο την κύρια έξοδό της στη διακλάδωσή της στη συνέχεια που πάει ευθεία για Στυλίδα και στρίψουμε αριστερά πάνω, ξαναπιάνοντας τον περιφερειακό εξωτερικά της Λαμίας για Μπράλο και Δομοκό κατόπιν. Στον Δομοκό δέν έχει τόσες πολλές εργασίες τώρα άν και δουλεύουν ακόμη.
:thumbsup:


Φιλαράκι σόρι κιόλας αλλά δεν καταλαβαίνω το δρομολόγιο σου. Από την Λαμία για να πας Μπράλλο πρέπει να πας προς τα πίσω. Ο Μπράλλος είναι πίσω και από τις Θερμοπύλες στη διασταύρωση που μπαίνεις πια για Οίτη Παύλιανη κλπ. Τι σχέση έχει με Λαμία; και αν ακολουθήσουμε μετά την λαμία το δρόμο προς Στυλίδα και αριστερά πάμε καρφί σε χώμα τουλάχιστον ήταν χώμα ως το 2003. Αλλιώς δεν χρειάζεται να ακολουθήσεις παρά το δρόμο προς Δομοκό και όλα οκ. Αν κάνω λάθος πες μου.


Τεσπα... εμείς λέμε εγώ και η φίλη μου να μην επιλέξουμε κάτι ιδιαίτερα μακρύ καθώς θα έχουμε και εκδρομές στα Τρίκαλα κι έχει πολλά πράγματα να δούμε εκεί πάνω.
Επομένως θα πάμε μέχρι την Λαμία και μετά προς Δομοκό. Η διαφοροποίηση μας και καλά είναι ότι θα πάμε μέχρι Μουζάκι για βολτίτσα από κει Πύλη και μετά Τρίκαλα-Καλαμπάκα. Αυτό λέμε να κάνουμε. όποιος ξέρτει για τους εν λόγω δρόμους παρακαλείται να ομιλήσει άμεσα ευχαριστούμε :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από dimitris848 »

alximistis έγραψε: Φιλαράκι σόρι κιόλας αλλά δεν καταλαβαίνω το δρομολόγιο σου. Από την Λαμία για να πας Μπράλλο πρέπει να πας προς τα πίσω. Ο Μπράλλος είναι πίσω και από τις Θερμοπύλες στη διασταύρωση που μπαίνεις πια για Οίτη Παύλιανη κλπ. Τι σχέση έχει με Λαμία; και αν ακολουθήσουμε μετά την λαμία το δρόμο προς Στυλίδα και αριστερά πάμε καρφί σε χώμα τουλάχιστον ήταν χώμα ως το 2003. Αλλιώς δεν χρειάζεται να ακολουθήσεις παρά το δρόμο προς Δομοκό και όλα οκ. Αν κάνω λάθος πες μου.
Τεσπα... εμείς λέμε εγώ και η φίλη μου να μην επιλέξουμε κάτι ιδιαίτερα μακρύ καθώς θα έχουμε και εκδρομές στα Τρίκαλα κι έχει πολλά πράγματα να δούμε εκεί πάνω.
Επομένως θα πάμε μέχρι την Λαμία και μετά προς Δομοκό. Η διαφοροποίηση μας και καλά είναι ότι θα πάμε μέχρι Μουζάκι για βολτίτσα από κει Πύλη και μετά Τρίκαλα-Καλαμπάκα. Αυτό λέμε να κάνουμε. όποιος ξέρτει για τους εν λόγω δρόμους παρακαλείται να ομιλήσει άμεσα ευχαριστούμε :mrgreen:

Φίλε έχεις δίκιο που το ανέφερες και θα το διόρθωνα σήμερα που το ξαναείδα. Γιατί για εμάς που υποτίθεται ξέρουμε τη διαδρομή, ξέρουμε πώς και πού πάμε, ξέρουμε δέν ξέρουμε τα ονόματα, για κάποιον που θα πάει χωρίς να πολυξέρει και τη διαδρομή έχει ένα θεματάκι και θα λέει .....αυτόν που το έγραψε στο φόρουμ κ.τ.λ. ....έχεις απόλυτο δίκιο.
Λοιπόν ο Μπράλλος ναί είναι προς Οίτη Παύλιανη και πιάνει όρια Άμφισσας και συνορεύει απο την ανατολική του μεριά με τον κάμπο της Λαμίας.
Και λόγω ότι όπως και η Οίτη (αυτό με παρέσυρε κυρίως στην περίπτωση της αναφοράς του Μπράλου) απλώνεται και στα 4 μέρη του ορίζοντα και ανατολικά προς τα δυτικά και βόρεια προς νότεια κατ' αντιστοιχία στα 20 χλμ. περίπου και στη βορεινή της μεριά παράλληλα ξεκινάει η νοτιοδυτική μεριά του κάμπου της Λαμίας.
Οσον αφορά αυτό που διάβασες για Στυλίδα κ.τ.λ. όπου πιθανολογώντας δέν έγινε τόσο κατανοητό, όπως ανέφερες λοιπόν, όντως είναι αλήθεια ο δρόμος που ήταν χώμα μέχρι κάποια περίοδο, δέν ανέφερα για ευθεία απέναντι για Στυλίδα αλλά στην έξοδο της Λαμίας (που καταλάβαμε ..και οι δύο :glimpse: ) στο φανάρι εκεί που λέμε λοιπόν, πιάνει ...ευθεία καρφί απέναντι όπως ανέφερες, την ...αρχή της ..Στυλίδος (δρόμος) για Στυλίδα και παραλίες που κάνουν μπάνιο οι Λαμιώτες κ.τ.λ. ...στο φανάρι λοιπόν εκεί (όπου είναι η τρίτη έξοδος προς τα ανατολικά) άν πάρεις αριστερά τον δρόμο προς τα πάνω βόρεια (συνέχεια εξωτερικού περιφερειακού Λαμίας που ανέφερα) πιάνεις τον δρόμο για Δομοκό κ.τ.λ όπως συμφωνούμε και το βουνό αυτό (εδώ είναι το λάθος) όπως το ...μεταβάφτισα Μπράλο (λόγω των ..ανάλογων στροφών κι αυτό :bliax: ) δέν είναι περιοχή Δομοκού ακριβώς όπως μάλλον θα εννοείς καθώς παράλληλα ο Δομοκός απλώνεται απο την πρώτη κορυφογραμμή που συναντάμε στο ανέβα και είναι η διαχωριστική των ..Δύο Βουνών που απλώνονται βορειοανατολικά του κάμπου της Λαμίας, Αντίνιτσα το ένα και Οθρυς ή Ορθρυς το άλλο, με αντίστοιχα χαμηλό υψόμετρο αλλά απλωμένα ωραία κατα τα πλάτη τους και ανάλογα <<δίνει>> στις στροφές και στο ..κατέβα λοιπόν της κορυφογραμμής του Δομοκού αφότου πήραμε και .....(τύπου) χαλβά Φαρσάλων, πιάνει το οροπέδιό του όπου μέχρι και το τελείωμά του στην μεγάλη ευθεία ανήκει στο Νομό Φθιώτιδας και απο εκεί και μετά ξεκινάει ο Νομός Λαρίσσης.
Ελπίζω να αποσαφηνίστηκε πλήρως, για οτιδήποτε άλλο όπως αναφέρθηκες φίλε alximisti ας μιλήσουν πιό ειδήμονες ........ :thumbsup:

Και να συμφωνήσω πως συναντώντας τις προαναφερθέντες ράγες απο τον περιφερειακό της Λαμίας, είναι ένα εξίσου επικίνδυνο σημείο και περισσότερο για τις μηχανές, καθώς πρέπει να κόψουμε στο ελάχιστο για το λόγο ότι και με λίγα παραπάνω, λόγω διαφορετικών επιπέδων, ραγών - δρόμου (πιό χαμηλά οι ράγες) έχουμε τουλάχιστον ..αναπήδηση και ....εύκολη απώλεια ελέγχου γιατί το κάνει απότομα στο ...κατέβα αλλά τουλάχιστον με το που πέσουμε στις ράγες έχει πιό ομαλή επαναφορά στο δρόμο. ...... Για τους μοτοκροσάδες που περνάνε απο εκεί είναι ...λουκούμι περίπτωση οπότε .... πολύ προσοχή στην ...προσέγγιση. :) :thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
alximistis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 15:52
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από alximistis »

Τώρα... αποσαφηνίστηκε!!! :))

Λοιπόν... πέραν της πλάκας κατάλαβα τι εννοείς. Είναι αυτό που είπες. Επειδή τα ξέρεις τα μέρη θεωρείς ότι και οι άσχετοι από δω θα καταλάβουν. :mrgreen: ΟΚ το χω πάντως κατάλαβα τι λες.
Σε γενικές γραμμές
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από dimitris848 »

Γειά χαρά.
Μέσα στην πλάκα ...σε γενικές ..κορυφογραμμές (του Μπράλλου) θα εννοείς προφανώς. :)
Να πώ παράλληλα πως ένα απο τα ..ταλέντα μου είναι η επεξήγηση και μου αρέσει παρόλαυτά μετά απο αρκετή ανάλυση να βγαίνει κάπου η κουβέντα. :cool:

Εντάξει φίλε :thumbsup: απλά όπως τα έγραψες πιό πάνω ...άν δέν κάνω λάθος κι ο ίδιος με τη σειρά μου :) , αισθάνθηκα ότι όπως τα ..είπα δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες και όχι και χωρίς λόγο. Για το λόγο ότι η ενότητα αυτή διαβάζεται κι απο άλλα παιδιά που μπορεί να είναι ...άσχετοι όπως αναφέρεις και μπορεί να μπερδευτεί κάποιος όντως απο τα γραφόμενά μου και να κατηγορεί ...εμένα προφανώς :blush3: ..χρησιμοποιήθηκε μία <<ιδιαίτερη>> ορολογία ( :thumbsup: ) επεξήγησης της περιοχής τώρα για να ...αποφευχθεί τυχόν επαναλαμβανόμενη ...παρανόηση.
Και ...συνεχίζοντας η πλάκα ...πάντως μή νομίζεις ότι τα ήξερα τόσο καλά πάντα, απλά έτυχε να τα κάνω πρόσφατη επανάληψη ...στην πράξη. Πού να έδινα και εξετάσεις δηλαδή ανα χιλιόμετρο (στην Ε-65) .... :)) :thumbsup:

- Ε-65 Αυτοκινητόδρομος Κεντρικής Ελλάδος και όχι Ε-75 (Αθηνών-Λαμίας-Καρδίτσας-Κατερίνης-Θεσσαλονίκης πιό γενικά) επειδή αυτός ουσιαστικά (Ε65) είναι το καινούριο παραδοθέν τμήμα.
:glimpse: :cheers:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris848 την Δευ 27 Απρ 2009, 20:11, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
dimial
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:05
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Ηλιούπολη

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από dimial »

Κάποιοι θα φύγουμε από Πέμπτη.

Καλό είναι να δούμε ποιοί ώστε να κανονίσουμε ώρα και δρομολόγιο.


Αντε οι μέρες έφτασαν........
Δημήτρης
multigio

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από multigio »

dimial έγραψε:Κάποιοι θα φύγουμε από Πέμπτη.

Καλό είναι να δούμε ποιοί ώστε να κανονίσουμε ώρα και δρομολόγιο.


Αντε οι μέρες έφτασαν........
Την Πέμπτη στις 17:30 θα βρίσκομαι στην Εθνική στο ύψος της Καβάλας, έξω από τα ΚΤΕΛ. Ακούει:

1) multigio
Άβαταρ μέλους
dimial
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:05
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Ηλιούπολη

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από dimial »

Ας δούμε πρώτα ποιοί είμαστε για Πέμπτη σίγουρα και μετά κανονίζουμε ώρα......Γιώργο. :hibye:
Δημήτρης
multigio

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από multigio »

dimial έγραψε:Ας δούμε πρώτα ποιοί είμαστε για Πέμπτη σίγουρα και μετά κανονίζουμε ώρα......Γιώργο. :hibye:
Πάσο :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
mostradamos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:22
Gender: Male
Bike: Monster 695

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από mostradamos »

dimial έγραψε:Ας δούμε πρώτα ποιοί είμαστε για Πέμπτη σίγουρα και μετά κανονίζουμε ώρα......Γιώργο. :hibye:
Πάσο :thumbsup:[/quote]

Και γω ψήνομαι για Πέμπτη...
Δόξα τα λεφτά, έχουμε Θεό...
Άβαταρ μέλους
mxait
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1915
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 13:00
Gender: Male
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από mxait »

multigio έγραψε:
Την Πέμπτη στις 17:30 θα βρίσκομαι στην Εθνική στο ύψος της Καβάλας, έξω από τα ΚΤΕΛ. Ακούει:

1) multigio
Aντε ντε....σε περίμενα!!

1) multigio
2) mxait
Στακάτος.....

member of pastitsada racing team
multigio

Re: Διαδρομή Αθήνα > Καλαμπάκα

Δημοσίευση από multigio »

Για πάμε παιδιά, τώρα που γυρίζει. . . Πόσοι είναι για αναχώριση Καλαμπάκα την Πέμπτη ανεξαρτήτως ώρας

1) multigio
2) mxait

:innocent2:
Απάντηση