Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: multi 1200s 2017 - πρόβλημα συναγερμού?
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ 12 Σεπ 2020, 10:20 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Άβαταρ μέλους

Φύλο: Άντρας
Μηχανή: Multistrada 1200 S
Άλλη: scarabeo 200
Καλημέρα σε όλους. Χθές, σχεδόν μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με το multi και έχοντας κλείσει πλέον τα 3 χρόνια είχα το πρώτο μου (μικρο)πρόβλημα (?)

Η τελευταία μας βόλτα ήταν πρίν καμία 20αριά μέρες και χθές το βράδυ είπα να την πάω μέχρι το διπλανό πλυντήριο να της ρίξω ένα ελαφρύ πλύσιμο να είναι έτοιμη για το ΣΚ. Πάντα όταν είναι για πλύσιμο δεν την αφήνω να ζεσταθεί πολύ, σε 30'' ξεκινάω μια και κάνω καμία 100αριά μέτρα και μετά είναι κατηφόρα σχεδόν μέχρι το πλυντήριο που είναι 300-400μ από το σπίτι μου.

Όταν φτάνω την σβήνω με τον KILL SWITCH και κλείνω το ρεύμα, παίρνω το πιστόλι και αρχίζω να ψεκάζω από κάνα μέτρο απόσταση ξεκινώντας από μπροστά. Όταν φτάνω πίσω διαπιστώνω ότι το πίσω φώς αναβοσβήνει. Ξανά κοντά το κλειδί, ανοίγω το κύκλωμα χωρίς να βάλω μπροστά, ξανακλείνω αλλά τίποτα. Επειδή όπως είπα το πλύσιμο θα ήταν για 1'-2' συνεχίζω και τελειώνοντας φεύγω για μία βόλτα καμία 30αριά χιλιόμετρα.

Επιστρέφω σπίτι και η διαδικασία η ίδια αλλά το φώς συνεχίζει να αναβοσβήνει....και εκεί που αρχίζει να με πιάνει πανικός, καθώς είμαι άσχετος και φυσικά ηλεκτρολόγος για multi ούτε κατά διάνοια στο νησί, λέω να δοκιμάσω τον συναγερμό. Να σημειώσω ότι έχει να ενεργοποιηθεί από πέρυσι τον Οκτώβριο καθώς την έχω σε κλειστό χώρο και ο κίνδυνος στο νησί είναι ελάχιστος. Μία το κουμπί πανικού, μία απενεργοποίηση....και το φώς τέλος.

Έχει κανείς καμία ιδέα? Όχι τίποτα αλλά την Παρασκευή πάμε Πάτρα για ετήσιο service και μετά 2ήμερο με τη γυναίκα

Κορυφή 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Sponsors Προσφορές Καταστημάτων

This page is in no way associated with Ducati.com, nor is it an entity of Ducati Motor Holding, S.p.A.
All messages posted within this bulletin board express the views of the author only, and the owners of the Ducatisti Forum (http://www.ducatisti.gr 2008 - )
will NOT be held responsible for the content of any message.

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr

Terms of Use | Όροι Χρήσης