ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Όλα όσα θέλατε να μάθετε και ντρεπόσασταν να ρωτήσετε...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
stelios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ 30 Νοέμ 2019, 17:02
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Other: zx10r

ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από stelios »

Γεια σας ρε παιδια....καμια καλη λαμπα Η11 σε λευκο φως εκτος χενον η led με μετασχηματιστη που να κανει δουλεια και στο δρομο και οχι μονο στο ματι ξερουμε..?ειδα κατι καινουριες osram led χωρις καλωδια με φυσσα...τις εχει δοκιμασει κανεις?---
https://www.ledperf.co.uk/osram-ledrivi ... 41625.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 14:14
Gender: Male

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από vagosm »

Και εγώ σκεφτόμουνα να βάλω led στο μουλτι μου κάποτε. Ειχα μιλήσει με την αντιπροσωπεία και μου πρότειναν αυτές εδώ τις philips
https://www.powerbulbs.com/eu/product/p ... h8-h11-h16" onclick="window.open(this.href);return false;
οι οποίες είχαν καπου στα 170 τότε (τώρα βλέπω δεν υπάρχουν).

Επίσης είχα μιλήσει και με καποιον ειδικό στην αθήνα που ασχολούταν με φώτα σε αυτοκίνητα και μηχανές και μου είχε πει οτι πρέπει να το παω εκεί για να δούμε ποια λάμπα "καθίσει" καλύτερα στο δικό μου μηχανάκι.

Εν τέλη το είχα αφήσει και δεν έβαλα τίποτα. Αν είσαι αθήνα και θέλεις να πας απο εκεί να μιλήσεις, να προσπαθήσω να βρω τα στοιχεία του.
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 14:14
Gender: Male

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από vagosm »

Στο amazon στα χαρακτηριστικά απο τις LEDriving που έστειλες γράφει αυτό:

Only approved for off-road use when used in an exterior application. Illegal use on public roads leads to cancellation of vehicle operating licence and loss of insurance cover

https://www.amazon.com/Osram-Lamps-LEDr ... 07RT1FGJQ/" onclick="window.open(this.href);return false;

Δες λίγο και τις LIGHTENING DARK Η11 - είδα καλές κριτικές αλλά δεν το έψαξα πολύ.
stelios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ 30 Νοέμ 2019, 17:02
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Other: zx10r

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από stelios »

δεν θελω να βαλω led για να μην τρυπαω καπακια και κανω πατεντες...οι οσραμ ειναι led αλλα με μανισιο κουμπωμα αν προσεξες...
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 14:14
Gender: Male

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από vagosm »

Ναι έχεις δίκιο.
Αν τυχών και καταλήξεις κάπου, ενημέρωσε μας γιατί πιστύεω θα ενδιέφερε αρκετούς.
stelios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ 30 Νοέμ 2019, 17:02
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Other: zx10r

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από stelios »

vagosm έγραψε:Ναι έχεις δίκιο.
Αν τυχών και καταλήξεις κάπου, ενημέρωσε μας γιατί πιστύεω θα ενδιέφερε αρκετούς.
:thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 14:14
Gender: Male

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από vagosm »

Υπάρχουν και στο skroutz στα ίδια λεφτά.
https://www.skroutz.gr/s/21320226/Osram ... CF%87.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Δεν μπορώ να καταλάβω πως συνδέονται βέβαια, όπως επίσης δεν ξέρω πως γίνεται χωρις ψυκτρα είτε ενεργητική είτε παθητική.
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από P.lagojohn »

Εγω στο monster εχω βαλει PIAA και ειναι μια χαρα . Αλλα θα βαλω καποια στιγμη slid state ρελεδακι μεσα στο φαναρι με καλωδιο της προκοπης ....
Image
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από Bart »

P.lagojohn έγραψε:Εγω στο monster εχω βαλει PIAA και ειναι μια χαρα . Αλλα θα βαλω καποια στιγμη slid state ρελεδακι μεσα στο φαναρι με καλωδιο της προκοπης ....
Τι είναι αυτό που λες ότι θα βάλεις;
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
stelios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ 30 Νοέμ 2019, 17:02
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Other: zx10r

Re: ΛΑΜΠΕΣ Η11??

Δημοσίευση από stelios »

δεν ξερω για τις νεες οσραμ και δεν εχω διαβασει κριτικες και ειμαι λιγο διστακτικος μηπως και δεν βγαζουν καλο φως..φιλος μου προτεινε τις Philips crystal vision....
Απάντηση