Ducati που πωλούνται τώρα.

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Christos Chr
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Πέμ 26 Δεκ 2013, 22:32
Gender: Male
Bike: 996
Other: Honda C50
Τοποθεσία: Lamia

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από Christos Chr »

Καλημέρα

Ευχαριστώ για τις προηγουμενες απαντησεις σας...

για αυτό ξέρουμε κάτι ?

https://www.car.gr/9453357-ducati-multi ... tistrada-s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/9601620/" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

Εικόνα


Βρήκα μηχανάκι για τον Alien επιτέλους :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από KRS »

God is An Astronaut έγραψε:...
Τι έχει???

Πολύ αυστηρός μας προέκυψες...

Αν γύρναγε το χρόνο πίσω το Dogo Argentino, έτσι θα το 'χε σχεδιάσει.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από indianos »

https://www.car.gr/9757499-ducati-monster-696" onclick="window.open(this.href);return false;
το πουλαει φιλος
Image
Αργύρης1098s
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Παρ 01 Ιαν 2016, 21:00
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: BMWR80GSVespaVM2,VB1

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από Αργύρης1098s »

indianos έγραψε:https://www.car.gr/9757499-ducati-monster-696
το πουλαει φιλος
Ομορφο Ινδιανε...και μια χαρα τιμη...
TO LIVE IS TO RIDE IS TO LIVE..[background=][/background]
Άβαταρ μέλους
Christos Chr
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Πέμ 26 Δεκ 2013, 22:32
Gender: Male
Bike: 996
Other: Honda C50
Τοποθεσία: Lamia

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από Christos Chr »

Προκαταβολικά συγνώμη που το επαναφέρω....

εαν ξέρει κάποιος κάτι για το παρακάτω ας μου στειλει pm

https://www.car.gr/9453357-ducati-multi ... tistrada-s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Christos Chr έγραψε:Προκαταβολικά συγνώμη που το επαναφέρω....

εαν ξέρει κάποιος κάτι για το παρακάτω ας μου στειλει pm

https://www.car.gr/9453357-ducati-multi ... tistrada-s" onclick="window.open(this.href);return false;
Χρήστο, sorry καθώς δεν ξέρω για το μεΚανάκι αλλά...κούκλα την έχει ο φίλος, φτου-φτου...
120bhp όμως ? Θα'θελα να'ξερα γιατί τα γράφουν αυτά... :mrgreen:
xedra
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 14:59
Gender: Male

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από xedra »

Παρατηρώ ένα 696 μαύρο που πωλούνταν από έμπορο, ξαφνικά εμφανίστηκε σε άλλη αγγελία που φαίνεται ιδιώτης. Δεν εμπιστεύεται εύκολα έμπορο ο κόσμος πλέον. :wsmile:
clocks
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 14:43
Gender: Male
Bike: Monster S4

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από clocks »

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5462612/" onclick="window.open(this.href);return false;
Καλησπέρα ξέρει κανείς κάτι για αυτό???
Με στοιχειώνει εδώ και καιρό !!!!!!
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

clocks έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5462612/
Καλησπέρα ξέρει κανείς κάτι για αυτό???
Με στοιχειώνει εδώ και καιρό !!!!!!

Μαλλον δεν εχεις δει το δικο μου
Πανο ανεβασε τις φωτο που σου εστειλα αν θελεις
γιατι εγω δεν ξερω
Να δει ο φιλος.. :hibye:
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

clocks έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5462612/
Καλησπέρα ξέρει κανείς κάτι για αυτό???
Με στοιχειώνει εδώ και καιρό !!!!!!
Η κατάρα των 120bhp ξαναχτυπά...βρε τι πάθανε όλοι...
Comple' με corse αυτοκολλητάκι σε κάθε σημείο που έχει τσαμπουκά/χτύπημα...εκτός και αν τα αυτοκόλλητα είναι αυτά που του δίνουν τα 40 παραπάνω αλόγατα οπότε... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από dimirex »

God is An Astronaut έγραψε:Comple' με corse αυτοκολλητάκι σε κάθε σημείο που έχει τσαμπουκά/χτύπημα...
Το θυμάμαι και παλιότερα το συγκεκριμένο... το πλαίσιο είναι όλο βαμμένο και ευτυχώς ή δυστυχώς όχι σε gun silver της ducati... μάλλον σε κάτι πιο glam μου κάνει!!!

SS900 πάντως υπάρχουν κι άλλα...
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από panosduc »

Ενα απο τα αριστα ςς που κυκλοφορουν ειναι του Δημου του χορνυ :)) στη σαλονικα. :thumbsup:
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8410245/" onclick="window.open(this.href);return false;

Image
Image
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από dimitris848 »

ΠΑΡΑ πολύ ωραίο το απο πάνω. Κόσμημα... :thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από panosduc »

Αποψη μου......θεωρω οτι μεγαλυτερη αξια εχει ενα αριστο μαμα απο ενα καστομ κ ας ειναι φορτωμενο.Προσωπικη αποψη.
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

panosduc έγραψε:Αποψη μου......θεωρω οτι μεγαλυτερη αξια εχει ενα αριστο μαμα απο ενα καστομ κ ας ειναι φορτωμενο.Προσωπικη αποψη.
Αντε θα βαλεις τις φωτο απο το "κοριτσι απο σπιτι"(κυριολεκτικα ομως ε φιλε?) :cool:
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από KRS »

panosduc έγραψε:Αποψη μου......θεωρω οτι μεγαλυτερη αξια εχει ενα αριστο μαμα απο ενα καστομ κ ας ειναι φορτωμενο.Προσωπικη αποψη.
Tι αξία μπορεί να έχει ένα 900 ή 1000ss, τερπλανσικό?
Όπως και ένα 900ss τετραγωνοφάναρο, απλό?

Η αγοραστική τους αξία, παγκοσμίως, κυμαίνεται από 1.500-4.500 ταβάνι για τα τερμπλανσικά και 2.000-4.500 για τα τετραγωνοφάναρα απλά, αναλόγως της κατάστασης τους. Ό,τι ξεφεύγει απ' αυτά σε τιμή, απλά δεν πρόκειται να πουληθεί ποτέ.

Η μόνη περίπτωση να γίνουν συλλεκτικά τα τερμπλανσικά ή τα τετραγωνοφάναρα απλά, είναι να μείνουν λίγες εκατοντάδες από τα χιλιάδες που κατασκευάστηκαν. Θα πάρει λίγα χρόνια ακόμα αυτό... :tooth2:

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι τα τερμπλανσικά, παρόλο που ήταν καλά μηχανάκια, ήταν εμπορική αποτυχία..

Επίσης, χαλαρώστε λίγο με τα ss...δεν είναι το κορυφαίο μηχανάκι που 'χει βγάλει η εταιρεία..ένας πιστός στρατιώτης, μια φτηνή ντουκάτι για όσους δεν μπορούσαν να πάρουν 851/888, 916/96/98, 749/999 κλπ...άσχετο αν σε εμάς αρέσουν.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από panosduc »

Κ λεω....θα απαντησει ...δεν θ απαντησει.Αδερφε οπως θα διαβασες......προσωπικη γνωμη εγραψα.Ουτε εγραψα περι συλλεκτικοτητας.Απλα το ςς ειναι ενα υπερτιμιο μοτορι με αρχαια πλεον τεχνολογια που....καραγουσταρω εγω προσωπικα.Κ τα γουσταρω μαμα εντελως.Κ για να σε προλαβω...οταν πηρα το ςς μπορουσα χρηματικα να παρω κ 916-888-749 κ λοιπα κουμαρα.
Τους χαιρετισμους μου παιδια! :hibye:
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 01:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από markous »

μονο 851 ρε :mrgreen:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

markous έγραψε:μονο 851 ρε :mrgreen:

Μονο αγαπη καλε! :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 09:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από takis »

KRS έγραψε: Tι αξία μπορεί να έχει ένα 900 ή 1000ss, τερπλανσικό?
Όπως και ένα 900ss τετραγωνοφάναρο, απλό?

Η αγοραστική τους αξία, παγκοσμίως, κυμαίνεται από 1.500-4.500 ταβάνι για τα τερμπλανσικά και 2.000-4.500 για τα τετραγωνοφάναρα απλά, αναλόγως της κατάστασης τους. Ό,τι ξεφεύγει απ' αυτά σε τιμή, απλά δεν πρόκειται να πουληθεί ποτέ.

Η μόνη περίπτωση να γίνουν συλλεκτικά τα τερμπλανσικά ή τα τετραγωνοφάναρα απλά, είναι να μείνουν λίγες εκατοντάδες από τα χιλιάδες που κατασκευάστηκαν. Θα πάρει λίγα χρόνια ακόμα αυτό... :tooth2:

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι τα τερμπλανσικά, παρόλο που ήταν καλά μηχανάκια, ήταν εμπορική αποτυχία..

Επίσης, χαλαρώστε λίγο με τα ss...δεν είναι το κορυφαίο μηχανάκι που 'χει βγάλει η εταιρεία..ένας πιστός στρατιώτης, μια φτηνή ντουκάτι για όσους δεν μπορούσαν να πάρουν 851/888, 916/96/98, 749/999 κλπ...άσχετο αν σε εμάς αρέσουν.

Έψαχνα να βρω καρμπυρατεράτο τετραγωνοφάναρο όπως το ήθελα , ατρακάριστο, άβαφο , ακανιβάλιστο και σε πολύ καλή κατάσταση μηχανικά και εμφανισιακά , 3-4 χρόνια. Στην Ελλάδα είναι ελάχιστα , τα προσεγμένα ακόμα λιγότερα και καλά φυλαγμένα. Συνολική παραγωγή 900 SS-SL-SP κοντά στα 25000 κομμάτια αν θυμάμαι καλά και ήδη τα μηχανάκια έχουν 25 χρόνια στην πλάτη τους και δεκάδες (εκατοντάδες) χιλιάδες χιλιόμετρα στις ρόδες τους.Αυτό κάνει τους survivors σχετικά σπάνιους και τα καλά κομμάτια ακόμα σπανιότερα. Συλλεκτικά όπως τα bevel σίγουρα δεν θα γίνουν όμως αυτό δεν σημαίνει πως τα μηχανάκια αυτά δεν έχουν ξεκινήσει να ζητιούνται. Πριν κάποια χρόνια τα πρώτα 916 ήταν στα αζήτητα του mobile σε τιμές κάτω από 3000. Βρείτε μου τώρα 94αρι 916 (και αν είναι και S ... ). Το SS δεν ήταν ποτέ φτηνό μηχανάκι ,γιατί η Ducati δεν πούλαγε φτηνά και η τιμή του ήταν παραπλήσια ενός 748. Σήμερα ποιο λέτε να πουληθεί ακριβότερα και γρηγορότερα; Τέλος μπορεί η σχεδίαση-τεχνολογία του να είναι αρχαίες , όμως αυτή η σχεδίαση είναι που το κάνει να έχει ανθρώπινη αλλά και πολεμική θέση οδήγησης , με φρένα εντελώς αποδεκτά σήμερα , στήσιμο που ξεπερνά τον μέσο οδηγό και μοτέρ που καταλαβαίνεις την μικρή ιπποδύναμη μετά τα 160-170 αλλά και που αυτή η ιπποδύναμη σου επιτρέπει να χουφτώνεις το γκάζι όσο θες χωρίς τον φόβο να πεις τον δεσπότη Παναγιώτη.
Αυτά τα λίγα για την SS , δεν την αγόρασα για να κονομήσω όταν και αν γίνει "συλλεκτικιά". Την έδωσα πριν 20 χρόνια και το μετάνιωσα σχεδόν αμέσως. Ίσως είναι αρκετοί σαν εμένα που τις ψάχνουν να τις ξαναβρούν και να μην τις ξαναδώσουν ποτέ
IMG_5155a.jpg
Υ.Γ. Έχω και τα ολόσωμα φαίριγκ. Την προτιμώ με τα μισά σε αντίθεση με παλιά , σημάδι του χρόνου που περνάει
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από KRS »

panosduc έγραψε:Κ λεω....θα απαντησει ...δεν θ απαντησει.Αδερφε οπως θα διαβασες......
και λέω θα μου στείλει π.μ...ως συνήθως...δεν θα μου στείλει π.μ....

Τελικά SS ή Caponord?
takis έγραψε:
Έψαχνα να βρω καρμπυρατεράτο τετραγωνοφάναρο όπως το ήθελα , ατρακάριστο, άβαφο , ακανιβάλιστο και σε πολύ καλή κατάσταση μηχανικά και εμφανισιακά , 3-4 χρόνια.

Στην Ελλάδα είναι ελάχιστα , τα προσεγμένα ακόμα λιγότερα και καλά φυλαγμένα.

Μου επιτρέπεις να προσθέσω και στην τιμή που το θες. Γιατί εδώ Ελλάδα για απλό ss, ζητάνε από 4,5κ μέχρι και 6κ, πρόσφατα.

Συνολική παραγωγή 900 SS-SL-SP κοντά στα 25000 κομμάτια αν θυμάμαι καλά και ήδη τα μηχανάκια έχουν 25 χρόνια στην πλάτη τους και δεκάδες (εκατοντάδες) χιλιάδες χιλιόμετρα στις ρόδες τους.Αυτό κάνει τους survivors σχετικά σπάνιους και τα καλά κομμάτια ακόμα σπανιότερα.


Στο εξωτερικό υπάρχουν πολλά ακόμα και στις τιμές που είπα. Το ξέρεις, το ξέρω. Kαι φυσικά οι κέντρο-Ευρωπαιοί τα μηχανάκια τους τα προσέχουν, όχι όπως εδώ..Ξεκίνησα να φτιάξω τη στεγανοποίηση στη φλάντζα που είναι στη βάση του πίσω κυλίνδρου και είδα τι greek πατέντα έχει πέσει από τους ducati-experts των Αθηνών...που χρυσοπληρώνονται..και είναι και ειδικοί σε αυτά τα μηχανάκια...υποτίθεται...
Προσωπικά αν αγοράσω ξανά ducati 25ετιας, θα' ναι μόνο από εξωτερικό.




Υ.Γ. Έχω και τα ολόσωμα φαίριγκ. Την προτιμώ με τα μισά σε αντίθεση με παλιά , σημάδι του χρόνου που περνάει.

Με τα μισά φαίρινγκ εκτός ότι είναι πιο όμορφη, ψύχεται και καλύτερα.
Aυτό εδώ είναι το μόνο SS που αξίζει να πάρει κάποιος:

http://www.ebay.co.uk/itm/1992-Ducati-9 ... SwXYtYtGLn

Τα λεφτά πολλά, αλλά είναι το μόνο που δικαιολογεί τον τίτλο superlighτ.


Φτηνή παρηγοριά ήταν για όσους δεν είχαν τα λεφτά για το μεγάλο sbk που κόστιζε αρκετά παραπάνω.

Στα υπόλοιπα που λες, δεν θα διαφωνήσω, αλλά τα χρόνια έχουν περάσει για τα μηχανάκια αυτά και δεν μπορούμε εδώ μέσα κάποιοι επειδή τα γουστάρουμε να λέμε όλη την ώρα για δαύτα.

Μπαίνει κάνας άνθρωπος δω μέσα που θέλει να πάρει καινούριο ducati και δεν ξέρει, ρωτάει και του απαντάνε π.χ σαν τα παλιά δεν έχει, πάρε SS πάρε το ένα πάρε το άλλο...

Δηλαδή ο άσχετος τρίτος θα νομίσει ότι πρέπει να αγοράσει μηχανάκια 15ετιας-25ετιας για να πάρει ducati της προκοπής και ότι όλα τα καινούργια είναι ματρακάδες...
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 09:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από takis »

KRS έγραψε:
Μου επιτρέπεις να προσθέσω και στην τιμή που το θες. Γιατί εδώ Ελλάδα για απλό ss, ζητάνε από 4,5κ μέχρι και 6κ, πρόσφατα.




Στο εξωτερικό υπάρχουν πολλά ακόμα και στις τιμές που είπα. Το ξέρεις, το ξέρω. Kαι φυσικά οι κέντρο-Ευρωπαιοί τα μηχανάκια τους τα προσέχουν, όχι όπως εδώ..Ξεκίνησα να φτιάξω τη στεγανοποίηση στη φλάντζα που είναι στη βάση του πίσω κυλίνδρου και είδα τι greek πατέντα έχει πέσει από τους ducati-experts των Αθηνών...που χρυσοπληρώνονται..και είναι και ειδικοί σε αυτά τα μηχανάκια...υποτίθεται...
Προσωπικά αν αγοράσω ξανά ducati 25ετιας, θα' ναι μόνο από εξωτερικό.


Στο mobile , τα σε υποφερτή κατάσταση ξεκινάνε από 4 k. Υπολόγισε πόσο θα φτάσει εδώ αγοράζοντας γουρούνι στο σακί. Όσο για τους Ευρωπαίους , παρατηρώντας τις (πανάκριβες) ανακατασκευές τους , κρίνοντας από μηχανάκι εξωτερικού που ήρθε στα χέρια μου αλλά και από μηχανάκια φίλων , σε διαβεβαιώ πως οι περισσότεροι είναι για τον γάιδαρο καβάλα.



Aυτό εδώ είναι το μόνο SS που αξίζει να πάρει κάποιος:

http://www.ebay.co.uk/itm/1992-Ducati-9 ... SwXYtYtGLn

Αυτό είναι το SS που ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ γιατί τα μπράτσα μαγνησίου των marvic θα έχουν γίνει χώμα σήμερα



Τα λεφτά πολλά, αλλά είναι το μόνο που δικαιολογεί τον τίτλο superlighτ.


Φτηνή παρηγοριά ήταν για όσους δεν είχαν τα λεφτά για το μεγάλο sbk που κόστιζε αρκετά παραπάνω.

Στα λεφτά του SL κάποιος αγόραζε SBK . Συνειδητή η επιλογή του αερόψυκτου για πολλούς λόγους (ευχρηστία , αξιοπιστία , λιγότερο βάρος) και άλλωστε μέχρι τα 160-170 δεν έχει να ζηλέψει και πολλά από τα υδρόψυκτα. Αν σε αυτά προσθέσεις και την απλότητα τότε τα sbk παίζουν μπάλα μόνο στην πίστα (κάτι γνωστό από παλιά που όμως παραβλέπουμε)

Στα υπόλοιπα που λες, δεν θα διαφωνήσω, αλλά τα χρόνια έχουν περάσει για τα μηχανάκια αυτά και δεν μπορούμε εδώ μέσα κάποιοι επειδή τα γουστάρουμε να λέμε όλη την ώρα για δαύτα.

Μπαίνει κάνας άνθρωπος δω μέσα που θέλει να πάρει καινούριο ducati και δεν ξέρει, ρωτάει και του απαντάνε π.χ σαν τα παλιά δεν έχει, πάρε SS πάρε το ένα πάρε το άλλο...

Δηλαδή ο άσχετος τρίτος θα νομίσει ότι πρέπει να αγοράσει μηχανάκια 15ετιας-25ετιας για να πάρει ducati της προκοπής και ότι όλα τα καινούργια είναι ματρακάδες...

Χρήστο όποιος αγοράζει όχι μηχανή αλλά ηλεκτρικό σκουπάκι συμβουλευόμενος αγνώστους του , είναι άξιος της μοίρας του και αν τελικά στρίψει διακριτικά από την Audoducati γιατί "πείσθηκε" ότι πρέπει να αγοράσει παλιό μηχανάκι , αυτό δεν με απασχολεί γιατί μετοχές της Ducati δεν έχω
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Ducati που πωλούνται τώρα.

Δημοσίευση από KRS »

takis έγραψε:...
Τάκη, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω για τη συντήρηση που κάνουν οι Ευρωπαίοι στα μηχανάκια και τα αυτοκίνητα τους...TUV δεν περνούν όπως εδώ και οι μηχανικοί εκεί είναι μηχανικοί όχι σαλτιμπάγκοι ματσακονιάριδες..

Τώρα όσον αφορά τα συλλεκτικά/ανακατασκευασμένα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.
Οι "συλλέκτες" να πουλήσουν θέλουν..οπότε το απέξω κούκλα (ή και μαϊμού) από μέσα πανούκλα είναι ένα σενάριο λογικό.

Το superlight που έβαλα λένε ότι έχει 22κάτι χιλιάδες μίλια..σε ευρωπαικούς δρόμους, έτσι?
Όχι ελληνικούς..οπότε δεν θα είναι και τόσο χώμα οι ζάντες..αλλά και να 'ναι, πιστεύω ότι συμφωνούμε ότι ήταν το μόνο πραγματικό sl και οι ζάντες δεν νομίζω ότι είναι λόγος κάποιος να το αποφύγει. Τις αλλάζεις στην τελική με ένα ζευγάρι σαν τις δικές μου, που είναι τσάμπα, και όταν θες να το εκθέσεις βάζεις τις Μarvic.

Σε ό,τι αφορά το αερόψυκτο, όπως είπα, συμφωνούμε σε όλα. Απλά, οι περισσότεροι μην που πεις ότι δεν ονειρεύονταν ένα 888 ή ένα 916, αλλά δεν είχαν τα λεφτά να το πάρουν και κατέληξαν με SS.


Για τα audoducati:

Ούτε εγώ έχω μετοχές στην ducati και δεν με απασχολεί πώς πάνε οι πωλήσεις της.

Απλά λέω ότι δεν είναι σωστή εικόνα για to forum να απαντάμε σε κάποιον που ρωτάει για καινούριο ducati, να του λέμε πάρε το παλιό, το γνήσιο, είναι αλλιώς, είναι έτσι, είναι γιουβέτσι, πάρε το SS, άσε τα Audi, τα γερμανικά, τα τευτονικά κλπ..

Σε πολλούς είναι αδιάφορα, όπως εμένα, αλλά δεν μπορούμε να αρπάζουμε τον κόσμο από τα μούτρα επειδή ρώτησε/πήρε καινούριο ducati ή να κράζουμε μηχανάκια που δεν έχουμε οδηγήσει καν...που στην τελική, αντικειμενικά, είναι 1000 φορές καλύτερα από τα παλιά.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Απάντηση