hyper 11 για μουλαρι...

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

dimirex έγραψε: Αν πάλι φτάσω σε σημείο που θα χρειαστεί να εμφαθύνω τεχνικά και μεμονωμένα σε κάτι αυτού που λέγεται ducati, θα προτιμήσω να το συζητήσω με κάποιον που έχει φάει τα νιάτα του στο αντικείμενο από κάποιον που απλά έχει διαβάσει ή έχει ακούσει σχετικά.
μαζι σου...ρωτησε και κατι επιπλεον τον γνωστη...πως τα εχει καταφερει η ντουκατι να μην μπορει να φτιαξει μηχανακι ικανο να κερδισει στα χερια οποιουδηποτε πλην στονερ...
Άβαταρ μέλους
ClassicNikos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 19:52
Gender: Male
Bike: 916SPS
Other: hypermotard 1100

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από ClassicNikos »

μαζι σου...ρωτησε και κατι επιπλεον τον γνωστη...πως τα εχει καταφερει η ντουκατι να μην μπορει να φτιαξει μηχανακι ικανο να κερδισει στα χερια οποιουδηποτε πλην στονερ...
με τον ιδιο τροπο που το καταφερε και η σουζουκι και η καβασακι πριν αποσυρθει,
οι παντοδυναμοι γιαπωνεζοι,που πηραν 2-3 νικες στην εποχη των τετραχρονων
τουλαχιστον η ντουκατι περιπτερο ειναι αλα ψαξε να δεις ποσες νικες εχει
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ...Η........SS 750 ΤΟΥ 1974, ΚΑΙ Ο ........ JIMI HENDRIX.........
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimirex »

Έλα, έλα πάρε κόσμε!!! Ροξ, σάμαλι, πατατάκια και άλογα με το τσουβάλι έχουμε λέμε!!!
Όλα τα σφάζουμε, όλα τα μαχαιρώνουμε!!!

Με δύο γιουσουμούρια, προσφορά στην μισή τιμή και 100 άλογα για haliablousa... βελτιώνουμε varkadero και gsxr στα +122.7 άλογα με δώρο ένα τατού στην γάμπα κι ένα σετ havaianas της επιλογής σας... τουρμπίζουμε το όνειρο του κάθε μοτοσυκλετιστή, TDM, ώστε να παραμείνει όνειρο!!!
Απόψε στην γειτονιά σας σε μια και μοναδική εμφάνιση... το δεξί χέρι του soichiro honda θα σας αποκαλύψει την μυστική συνταγή της coca-cola και θα σας προσφέρει 85 δεσμοδρομικά άλογα ως αναμνηστικό!!!

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimirex »

ClassicNikos έγραψε:τουλαχιστον η ντουκατι περιπτερο ειναι αλα ψαξε να δεις ποσες νικες εχει
...εεεε, υπερβολές κι εσύ!!! Άσε τον κόσμο να ονειρεύεται...
Reduce to the Max
Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

ξεκιναει η ντουκατι ομαδες ψυχολογικης υποστηριξης των πελατων της...

διακεκριμενοι ψυχολογοι θα κανουν group therapy sessions με θεμα "οχι πια κλαμα με τις λεξεις "αποδοση" και "αξιοπιστια"

ειδικες τιμες σε ιδιοκτητες υγροψυκτων...

μετα απο καθε θεραπεια θα ακολουθει το γνωστο event με κοκκινα μπλουζακια και καπελακια "we love ducaudi"...

για τους αγωνες θα τα πουμε μολις βρω λιγο χρονο...
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 14:14
Gender: Male

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από vagosm »

Reinmeister έγραψε:ξεκιναει η ντουκατι ομαδες ψυχολογικης υποστηριξης των πελατων της...

διακεκριμενοι ψυχολογοι θα κανουν group therapy sessions με θεμα "οχι πια κλαμα με τις λεξεις "αποδοση" και "αξιοπιστια"

ειδικες τιμες σε ιδιοκτητες υγροψυκτων...

μετα απο καθε θεραπεια θα ακολουθει το γνωστο event με κοκκινα μπλουζακια και καπελακια "we love ducaudi"...

για τους αγωνες θα τα πουμε μολις βρω λιγο χρονο...
:suicide:
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Bart »

:bowall:
:tooth2: εδώ θα έρθω να συμφωνήσω !
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από KRS »

dimirex έγραψε:Έλα, έλα πάρε κόσμε!!! Ροξ, σάμαλι, πατατάκια και άλογα με το τσουβάλι έχουμε λέμε!!!
Όλα τα σφάζουμε, όλα τα μαχαιρώνουμε!!!

Με δύο γιουσουμούρια, προσφορά στην μισή τιμή και 100 άλογα για haliablousa... βελτιώνουμε varkadero και gsxr στα +122.7 άλογα με δώρο ένα τατού στην γάμπα κι ένα σετ havaianas της επιλογής σας... τουρμπίζουμε το όνειρο του κάθε μοτοσυκλετιστή, TDM, ώστε να παραμείνει όνειρο!!!
Απόψε στην γειτονιά σας σε μια και μοναδική εμφάνιση... το δεξί χέρι του soichiro honda θα σας αποκαλύψει την μυστική συνταγή της coca-cola και θα σας προσφέρει 85 δεσμοδρομικά άλογα ως αναμνηστικό!!!

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Mην ευτελίζεις τη συζήτηξη...

-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Xenokratis »

@ Dimirex = Τριμάρισε μου λιγο στις ψηλές το echo, γιατί χάνει resonance στις χαμηλομεσαίες και μπουκώνει τη ντουντούκα στο Datsun!! Μη πάθουμε καμιά ζημιά...και τοχω και για πατάτες!

@ KRS = Tρολάρεις τέτοιο ποστ ρε μλκ? Με τί άντερα? Τι γνώση?!?!
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από KRS »

Xenokratis έγραψε:
@ KRS = Tρολάρεις τέτοιο ποστ ρε μλκ? Με τί άντερα? Τι γνώση?!?!

Θέλει άντερα να διαβάζω τον erv kanemoto τόσες μέρες...

Θα μας κυνηγήσει το χαλιαμπούσα club, ετοιμαστείτε:



Εκεί θα δούμε ποίος έχει άντερα...
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Rein, ακρως ειρωνικό απο την στιγμή που η ολη σου ύπαρξη στο φόρουμ το συγκεκριμένο βασίζεται στο να τσιγκλάς μονίμως τους άλλους.

Απλά, όμορφα και χωρίς fanboy-ιλίκια : Εδω μέσα φίλε, τι ακριβώς μπήκες να κάνεις ? Τι περιμένεις να σου πουνε ? Οτι τα Ιταλικά ειναι όλα μπουρδέλα ? Και στην περίπτωση που ειναι, τι ακριβώς κάνεις εδω μέσα ?

Απίστευτα αυτάρεσκο στο σημείο του attention whore-ing το να είσαι προκατειλημμένος με μια συγκεκριμένη μάρκα και να ανοίγεις λογαριασμό μονο και μονο για να "μοιράσεις γνώσεις" σε ολους τους αδαείς και πληβείους σαν και εμας (αναφέρομαι στα αλλα σου topic/posts) - εκτος και αν πρέπει να ξέρουμε απο αριθμό κομβίων και ξεβουλώματα καρμπυρατέρ για να μας επιτρέπεις εσυ και μερικοι άλλο να καβαλάμε αυτο που γουστάρουμε να καβαλάμε.

Ο μόνος λόγος που είσαι εδω μέσα (και το ξερεις πολύ καλά) : Την βρίσκεις με το να προκαλείς και να δημιουργείς τζέρτζελο - και μην αρχίσουμε να κρυβόμαστε πίσω απο τα δάχτυλο μας με την πρόφαση "κάνουμε συζήτηση περι τεχνολογιών κινητήρων"(μεταξύ άλλων) γιατι φίλτατε δε γεννηθήκαμε και εχθές και ουτε είμαστε και τόσο μ@λ@κες.
Γουστάρεις απλά να φουσκώνεις το ego σου "πουλώντας γνώσεις", αλλος λόγος δεν υπάρχει, θα το ξαναπώ, δε γεννηθήκαμε και εχθές...

Στο συγκεκριμένο topic, μπήκες εσύ να ρωτήσεις εμάς για HM1100, απαντήσεις σου δώσανε μερικοι, ωραία λοιπόν, τι αλλο περιμένεις πλην φυσικά απο να τα κάνεις γι'αλλη μια φορά πόρνη εδω μέσα ? Μηχανάκι θα πάρεις τελικά ή είναι τόσο σκατά που τελικά...δεν ? Και αφου το ήξερες οτι ειναι μπουρδέλα, για ποιον ακριβώς λόγο άνοιξες το topic ? Το topic γιατί ειναι ακόμα ανοιχτό ? Αφου απαντήσεις σχετικά με το μηχανάκι έλαβες, οπότε ? Χαβαλές να γίνεται ομως, ορθά ?

Tο βλέπω απο τώρα το έργο : Aμα δεν το πάρεις, θα ειναι γιατι αποφάσισες τελικά οτι ειναι μπουρδέλο και "δεν αξίζει" - και στην περίπτωση που το πάρεις, οτι και να γίνει, πάλι μπουρδέλο θα το βγάλεις γιατί, θα πρεπει να επιβεβαιώσουμε και την προκατάληψη μας ρε φίλε, σωστά τα λέω ? Μάλλον οχι ομως...

Το αστείο ομως και άκρως ειρωνικό ξέρεις ποιο είναι ? Οτι "καθηγητάδες" και ξερόλες υπάρχουν παντού - ιδίως μετά την εξάπλωση του internet...έχει καταντήσει γραφικό, ειτε για PC-ια μιλάμε, ειτε για κινητά, είτε για μηχανάκια είτε για σουτιέν...πάντα το ίδιο, ΠΑΝΤΑ υπάρχουν μερικοι που "ξέρουν" καλύτερα απο όλους, γιατι, καθένας έχει ενα μαγαζάκι της γειτονιάς και ξερει παραπάνω απο ολους τους χαζούς που σπουδάσανε για τα περισσότερα χρόνια της ζωής τους industrial design/mechanical engineering κ.α στα Politecnico di Milano/Unimore Modena e Reggio Emilia/Imperial college London/TUM Technical university of Munich μεταξύ πολλώ άλλων...Είπαμε, ο κυρ.Μήτσος της γειτονιάς μας πάντα ξέρει καλύτερα.

Εκτος και αν οι συγκεκριμένοι κύριοι έχουν και τα ανάλογα διαπιστευτήρια και έχουν εργαστεί σε μια μεγάλη πολυεθνική...
καρμπυρατέρ ξέρω να ξεβουλώνω και εγώ στο γκαράζ μου, δεν θα με παρουν όμως στη Βοlogna/Varese/Tokyo/Hamamatsu για τις μηχανικές/μηχανολογικές μου γνώσεις.

Καθίστε τώρα να μαλώνετε για πρωταθλήματα και λοιπές παπαριές, είπαμε όμως, ολα πρέπει να ακολουθούν το πρώτυπο της μπάλας σ'αυτή την χώρα, ολα είναι ΠΑΟΚ Vs ΑΡΗΣ, Βαζελος Vs Γαυρος, ΠΑΣΟΚ Vs ΝΔ...Επίσης, εννοείται οτι εμείς ξέρουμε πάντα καλύτερα απο τον διπλανό μας, στη δε περίπτωση που δεν συμφωνεί μάλιστα με τα λεγόμενά μας (πως τολμάει ο άτιμος!), ειναι αυτομάτως μ@λ$κ@ς/ποζεράς/*εισάγετε κοσμητικό επίθετο της επιλογής σας.

Τα περι "ψυχολογικής υποστήριξης" και οι λοιπές ηλιθιότητες...άκρως οξύμωρο απο τη στιγμή που κάνεις ακριβώς το ίδιο αλλα...για την "ομάδα" της επιλογής σου.

Κοινώς Rein, δεν εισαι τοσο ωραίος, "αντικειμενικός" ή γαμιστερός οπως πολύ πιθανόν να νομίζεις για τον εαυτό σου,αυτάρεσκος ομως ναι - και επειδή είσαι μάλλον και μιας Α ηλικίας...το trolling στην ηλικία σου ειναι - αν μη τι άλλο - άστοχο.

Δες το ως εξής : Είναι σα να μπαίνει κάποιος σε φόρουμ αποκλειστικό για Honda και να αρχίζει τα "ΧΑΧΑ, φυσικά ρε 'σεις δε σπάνε/χαλάνε αφου η συντριπτική πλειοψηφία των μοτέρ τους ειναι το λιγότερο push-αρισμένα σε σχέση με του ανταγωνισμού"(ακομα και του Γιαπωνέζικου - υπάρχει η Yammy γι'αυτό εξάλλου) και "πάρτε περιφερειακά που ωχριούν σε σχέση με του ανταγωνισμού", και " ας το γυρίσει μονο σε παραγωγή παπακίων/scooter"...Κατα τα άλλα όμως, μηχανάκι με 0 φρένα, 50 αλόγατα στα 10 χιλιάρικα ξέρει να πουλάει...
1-2-3 φορές, την μ@λ$κι@ σου θα την πεις, τη 10η φορά όμως θα αρχίζεις να γεύεσαι τις τομάτες στον αέρα καθως θα στις εκτοξεύουν οι υπόλοιποι συνομιλητές σου - και με το δίκιο τους κιόλας...Ξέρεις γιατί ? Γιατι δεν είναι πρέπον να ζαλίζεις μονίμως όρχεις στην προσπάθεια να λες μονίμως "το δικό σου"...

Εκτός βέβαια και αν η επανάληψη και το "μοιρασμα γνώσης" ειναι κάτι το οποίο δεν μπορείς να κάνεις χωρίς καθώς ο καθένας μας πρέπει να βρίσκει τρόπους για να κοιμάται ήσυχος το βράδυ.
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimirex »

God is An Astronaut έγραψε:...
Χαρά στο κουράγιο σου!!!
Θα μείνω λίγο σε αυτό που έγραψες για το υπερόπλο των 10000€... το είχα ξεχάσει να σου πω την αλήθεια...
Στα χέρια του σωστού βελτιωτή τα 50 γίνονται εύκολα... 150!!! Δεν χρειάζεται και πολλά... 2 κατσαβίδια, μια ματσόλα, κι ένα αλενόκλειδο για την ροϊκή, λίγο σιδερόστοκο για να ανεβάσεις την συμπίεση, ένα κινητό android για την χαρτογράφηση, και λίγο χώρο στο πεζοδρόμιο απ' έξω...

Α... και ένα τέτοιο υπερόπλο, δεν χρειάζεται φρένα.
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimirex »

KRS έγραψε:Θα μας κυνηγήσει το χαλιαμπούσα club, ετοιμαστείτε:
Ρε φίλε, ο τύπος δεν θα μπορούσε κάλλιστα να καβαλάει hayabusa ή XX;;;;
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από gonzo »

God is An Astronaut τον εκτέλεσες κανονικά . Κλείδωστε το αφού hyper δεν πρόκειτε να πάρει το παιδί έτσι κι αλλιώς για tdm τον βλέπω :thumbsup:
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από KRS »

dimirex έγραψε: Ρε φίλε, ο τύπος δεν θα μπορούσε κάλλιστα να καβαλάει hayabusa ή XX;;;;
Noμίζω ΜΟΝΟ χαγιαμπούσα θα καβάλαγε.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

God is An Astronaut έγραψε:.................

το βασικο χαρακτηριστικο των φανατισμενων ξερεις ποιο ειναι? ο κομπλεξισμος...τι συνεπαγεται αυτο? ανυπαρξια λογικου ειρμου...κατα συνεπεια δεν προκειται να ασχοληθω επισταμενα με το παραπανω συνοθυλευμα ατακτων σκεψεων,παρα θα σταθω σε ενα δυο σημεια τα οποια εβγαζαν καποιο νοημα...

στο βασικο δια ταυτα λοιπον...μπηκα και ρωτησα για ενα συγκεκριμενο μηχανακι...καποιοι μου απαντησαν και ξεκινησε ενας διαλογος...καποια επελεξαν να ειρωνευτουν και απαντηθηκαν στο ιδιο στυλ...δεχθηκα ειρωνια και απαντησα...προσεξε τον χρονικη συνεχεια...

στον δικο σου εγκεφαλο και πολλων αλλων αυτο μεταφραζεται ως εριστικοτητα απο μερους μου...σε φυσιολογικους εγκεφαλους μεταφραζεται ως αντιδραση στο ιδιο επιπεδο...η λεξη αντιδραση σημαινει οτι εχει προηγηθει δραση...τοσο απλο...για καποιους...

επισης,επειδη μπλεκεις βασικες εννοιες και χαρακτηριστικα...δεν ειμαι αυταρεσκος...σνομπ ειμαι και μαλιστα σπανια...

παμε στο παρελθον...εαν καποιος ερχοταν στον δικο μου χωρο (μοτοσυκλετιστικο ας πουμε) και χαρακτηριζε την αγαπημενη μου μαρκα μπουρδελο,τεκμηριωνοντας τα λεγομενα του,δεν θα ειχα κανενα προβλημα...θα αντεπιχειρηματολογουσα κι αν τα καταφερνα θα εκανε μοκο και θα τελειωνε το ζητημα εκει...εαν δεν τα καταφερνα θα εκανα μοκο και παλι θα τελειωνε το ζητημα εκει...

τι συμβαινει συνηθως και συνεβη και εδω? ελλειψει επιχειρηματων αρχισαν οι χαρακτηρισμοι...επισης παγια τακτικη οσων αδυνατουν να ανταπεξελθουν σε εναν διαλογο,στην περι ης ο λογος περιπτωση,τεχνικο...

ξερεις τι αποδεικνυει οτι εισαι η φωτογραφια του κομπλεξικου? το οτι θεωρεις αδιανοητο να θελω εγω να αγορασω ντουκατι και μπηκες σε διαδικασια ερωταπαντησεων τις οποιες εκανες μονος μια και στον δικο σου εγκεφαλο φαινονταν λογικες...

εαν διαβαζες προσεκτικα τα ποστς μου σε αυτο το νημα,μεχρι να αρχισουν οι μαλακιες και το κεφαλι σου δεν ηταν μπουκωμενο απο το "ducati vince" θα αντιλαμβανοσουν πως μπορει καποιος να θεωρει μια εταιρεια,μπουρδελο στο σκεπτικο,αλλα παραταυτα να αγοραζει μηχανακι της,εφ οσον το συγκεκριμενο θα μπορουσε να καλυψει τις αναγκες του...ξερω...η ντουκατι ειναι θρησκεια,ειναι λατρεια,ειναι τροπος ζωης...τραγικο που δεν υπαρχει δυνατοτητα σεξουαλικης συνευρεσης μαζι της...καποιοι ομως την βλεπουν ως εταιρεια παραγωγης μοτοσυκλεττων και μονον...απιστευτο ετσι?

ακομη πιο απλα...οπως μπορεσα να πιω καφε με καποιους απο σας σε μια συγκεντρωση σας και να συζητησω χαλαροτατα μαζι τους ΚΑΙ για τα μηχανακια τους,ετσι μπορω ακομη και να αγορασω...

τοσο απλα...(παλι για καποιους,στους οποιους δεν ανηκεις)...
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

αυτάρεσκος, -η, -ο

- (για πρόσωπο) που ευχαριστιέται θαυμάζοντας τον εαυτό του και τις πραγματικές ή υποθετικές αρετές του
- (για ενέργεια ή στάση) που ταιριάζει σε ένα τέτοιο άτομο, που δείχνει αυταρέσκεια


Θαρρώ πως χρησιμοποίησα το σωστό επίθετο/χαρακτηρισμό, το snob-ιλίκι που αναφέρεις το οποίο και είναι και αυτό εμφανέστατο (και που κατηγορείς άλλους γι'αυτο κιόλας) προκύπτει απο το παραπάνω - Φάσκεις και αντιφάσκεις όμως οπότε... ενδέχεται να θεωρήσεις και αυτη τη σκέψη ως "άτακτη".

Τη χρονική συνέχεια την έχω προσέξει, εδω και χρόνια, είχες και άλλα mega-hit στο top 10 οπου ανοιξει θέμα για να κανεις "σχολείο" τους υπολοίπους...Μάλλον δεν είδες που το ανέφερα στο πανω ποστ.Αυτα για τα περι "κομπλεξισμού".


Σχετικά με τα διαφόρων ειδών μυαλά : Το ήξερα, βέβαια, εχουμε μάθει οτι όποιος δε συμφωνεί με τα λεγόμενά μας = μ@λ$κ@ς/κόμπλας - ώπα, το ανέφερα και αυτό στο προηγούμενο ποστ.
Τι λέγαμε πριν περι αυταρέσκειας ? ;)

Σχετικά με ολα τα άλλα : για 4η φορά, άκρως, άκρως ειρωνικό (και οξύμωρο) το να ζητάς και τα ρέστα απο πάνω και απο τη μια να αναφέρεσαι στο χλευασμό και ειρωνείες που δέχτηκες απο τη στιγμή που κάνεις ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο (χρόνια τώρα) επίσης χρησιμοποιώντας χαρακτηρισμούς.
2 μέτρα και 2 σταθμά το λένε αυτό στο χωριό μου φίλτατε ή αλλιώς, διπλό standard...

Ξέρεις τι αποδεικνύει οτι είσαι η φωτογραφία του κομπλεξικού? Οτι κάθεσαι επι σειρά ετών να trollάρεις εδω μέσα προκαλώντας (γιατί στο χωριό/πόλη σου μάλλον έχεις μάθει οτι οποιος δε συμφωνει μαζί σου ειναι αυτομάτως και κομπλΕΞΙΚΚος πληβείος) και έχεις και το θράσος να ζητάς και τα ρέστα απο πάνω βγάζοντας τους όλους μ@λ@κες λες και γεννηθήκαμε όλοι χθες.
Με την πρόφαση "λοιπόν, σήμερα θα μιλήσουμε για το πόσο μπ@υρδέλα ειναι τα οχήματά σας καθώς και το ποσο μ@λάκες είστε που σκάσατε Χ αριθμό χρημάτων και άμα τολμήσετε αντίλογο ειστε αυτομάτως ψώνια/μ@λάκες" δουλειά δε γίνεται, και το να κρυβόμαστε ταυτόχρονα πίσω απο τα δάχτυλό μας με τη δικαιολογία "έλλειψη επιχειρημάτων" οταν το σκατο έχει πιάσει ταβάνι ως default αιτιολογία...δεν...

Τι με νοιάζει κύριέ μου, ειτε Panigale πάρετε, ειτε F4 Serie oro, ειτε TDM900 ειτε Τmax το ίδιο μου κάνει εμένα, ουτε στο πορτοφόλι σου είμαι (κατι το οποίο δε θα έκανα ποτέ) ουτε και θα πληρώνω εγω τη συντήρηση του(ς).

Πρόβλημα προσωπικό δεν έχω με το άτομο σου καθώς - να το πω απλά - δεν με ενδιαφέρεις, ουτε ως άνθρωπος καθώς δε σε ξέρω, ουτε και ως χρήστης, με την επανάληψη έχω όμως μεγάλο πρόβλημα ιδίως όταν κρύβεται πίσω απο μια ευτελή δικαιολογία "μα εγω συζήτηση πάω κάνω !" προφασιζόμενος (φυσικά) την διεύρυνση των μηχανικών/μηχανολογικών μας οριζόντων, είπαμε...

Κατι τελευταίο, επειδή δεν υπήρξα ποτέ fan των επιλεκτικών απαντήσεων (μερικά τα προσπέρασες ατακτούλη) :

Tα διαπιστευτήρια σου ? Σπουδές που έκανες ? Τι τελείωσες ? Το μαγαζί που το έχεις ? Και μην ανησυχείς, δεν θα το θεωρήσουμε διαφήμιση, οχι τίποτα αλλο αλλα για να ξέρουμε με ποιον μιλάμε κιόλας καθως και το απο ποιον θα πρέπει να αποκτήσουμε γνώσεις.

Ευχαριστώ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος God is An Astronaut την Δευ 20 Μαρ 2017, 21:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 14:14
Gender: Male

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από vagosm »

Reinmeister έγραψε:

το βασικο χαρακτηριστικο των φανατισμενων ξερεις ποιο ειναι? ο κομπλεξισμος...τι συνεπαγεται αυτο? ανυπαρξια λογικου ειρμου...κατα συνεπεια δεν προκειται να ασχοληθω επισταμενα με το παραπανω συνοθυλευμα ατακτων σκεψεων,παρα θα σταθω σε ενα δυο σημεια τα οποια εβγαζαν καποιο νοημα...

στο βασικο δια ταυτα λοιπον...μπηκα και ρωτησα για ενα συγκεκριμενο μηχανακι...καποιοι μου απαντησαν και ξεκινησε ενας διαλογος...καποια επελεξαν να ειρωνευτουν και απαντηθηκαν στο ιδιο στυλ...δεχθηκα ειρωνια και απαντησα...προσεξε τον χρονικη συνεχεια...

στον δικο σου εγκεφαλο και πολλων αλλων αυτο μεταφραζεται ως εριστικοτητα απο μερους μου...σε φυσιολογικους εγκεφαλους μεταφραζεται ως αντιδραση στο ιδιο επιπεδο...η λεξη αντιδραση σημαινει οτι εχει προηγηθει δραση...τοσο απλο...για καποιους...

επισης,επειδη μπλεκεις βασικες εννοιες και χαρακτηριστικα...δεν ειμαι αυταρεσκος...σνομπ ειμαι και μαλιστα σπανια...

παμε στο παρελθον...εαν καποιος ερχοταν στον δικο μου χωρο (μοτοσυκλετιστικο ας πουμε) και χαρακτηριζε την αγαπημενη μου μαρκα μπουρδελο,τεκμηριωνοντας τα λεγομενα του,δεν θα ειχα κανενα προβλημα...θα αντεπιχειρηματολογουσα κι αν τα καταφερνα θα εκανε μοκο και θα τελειωνε το ζητημα εκει...εαν δεν τα καταφερνα θα εκανα μοκο και παλι θα τελειωνε το ζητημα εκει...

τι συμβαινει συνηθως και συνεβη και εδω? ελλειψει επιχειρηματων αρχισαν οι χαρακτηρισμοι...επισης παγια τακτικη οσων αδυνατουν να ανταπεξελθουν σε εναν διαλογο,στην περι ης ο λογος περιπτωση,τεχνικο...

ξερεις τι αποδεικνυει οτι εισαι η φωτογραφια του κομπλεξικου? το οτι θεωρεις αδιανοητο να θελω εγω να αγορασω ντουκατι και μπηκες σε διαδικασια ερωταπαντησεων τις οποιες εκανες μονος μια και στον δικο σου εγκεφαλο φαινονταν λογικες...

εαν διαβαζες προσεκτικα τα ποστς μου σε αυτο το νημα,μεχρι να αρχισουν οι μαλακιες και το κεφαλι σου δεν ηταν μπουκωμενο απο το "ducati vince" θα αντιλαμβανοσουν πως μπορει καποιος να θεωρει μια εταιρεια,μπουρδελο στο σκεπτικο,αλλα παραταυτα να αγοραζει μηχανακι της,εφ οσον το συγκεκριμενο θα μπορουσε να καλυψει τις αναγκες του...ξερω...η ντουκατι ειναι θρησκεια,ειναι λατρεια,ειναι τροπος ζωης...τραγικο που δεν υπαρχει δυνατοτητα σεξουαλικης συνευρεσης μαζι της...καποιοι ομως την βλεπουν ως εταιρεια παραγωγης μοτοσυκλεττων και μονον...απιστευτο ετσι?

ακομη πιο απλα...οπως μπορεσα να πιω καφε με καποιους απο σας σε μια συγκεντρωση σας και να συζητησω χαλαροτατα μαζι τους ΚΑΙ για τα μηχανακια τους,ετσι μπορω ακομη και να αγορασω...

τοσο απλα...(παλι για καποιους,στους οποιους δεν ανηκεις)...

Δεν θα καθήσω να γράψω έκθεση για να απαντήσω στην όλη λογική σου, στην οποία έχεις ένα δικιο με τον τρόπο που ξεκίνησες το thread, αλλα απο την στιγμή που δέχτηκες όπως λές προσωπική επίθεση και ειρωνία ως προς το πρόσωπο σου και εσυ απο την μεριά σου άρχισες να ειρωνεύεσαι μια ολόκληρη εταιρία (που στο κάτω κάτω το 99% των μελών την γουστάρουν ο καθένας για τον δικό του λόγο) και μαζί με την εταιρία, έμμεσα και όλους εμάς μεσα στο forum που είτε είμαστε κάτοχοι, είτε πρόκειται να γίνουμε, είται απλά μας αρέσει, τότε αδερφέ εμένα προσωπικά αυτό μου φέρνει σε κομπλεξ. Ποιός είσαι εσυ να ειρωνευτείς την επιλογή την δικιά μου; επειδή κρίνεις με άλλα κριτήρια; Και αν δεν είναι κόμπλεξ τότε αντιφάσκεις στα λεγώμενα σου που λες οτι απαντάς σε αυτους που σε ειρωνεύτηκαν με τον ίδιο τρόπο ενώ στην ουσία κατηγορείς τους πάντες.

Και για να μην παρεξηγηθώ δεν έχω θέμα με την προσωπική αποψη του καθενός για την εν λόγω εταιρία. Ο καθένας έχει την γνώμη του και τα πιστεύω του. Αλλά ρε φίλε εσυ δεν δείχνεις μόνο οτι εχεις θέμα με την ducati αλλα και με όποιον απλά την γουστάρει, γιατι με το μυαλό το δικό σου δεν δεν δέχεσαι οτι θα έπρεπε να υπαρχει ανθρωπος να την αγοράζει ducati για την καύλα του. Και ο λόγος αν έχω καταλάβει καλά είναι επειδή για τα λεφτά της δεν βγάζει αρκετά άλογα! Σωστά; Δηλαδή αυτό είναι το κριτήριο για να αγοράσει κάποιος μηχανή;

Τέλος πάντων επειδή βλέπω οτι η αντιπαράθεση φέρνει ακόμα μεγαλύτερη αντιπαράθεση καλα είναι να λήξει το θέμα εδώ. Νομίζω πήρες τις απαντήσεις που ζητούσες. Δεν χρειάζονται ούτε άλλες προσβολές ουτε αλλες επιθέσεις απο κανέναν μας.
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimitris848 »

Να πώ κι εγώ το δικό μου σάν μέλος απο το 2008 και έχοντας δεί και τις ένδοξες ας πούμε στιγμές του φόρουμ-κλάμπ ...όταν ήταν πιό πολύ κλάμπ ένα πράμα (να μήν παρεξηγηθώ..). Μα βρε φίλε Reinmeister άνοιξες εξαρχής θέμα ....hyper 11 για μουλάρι ?? :)) . Τί περίμενες ας πούμε ? Κάποιο αίσιο τέλος ? :wsmile:

Αυτά και όβερ. :thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 14:14
Gender: Male

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από vagosm »

dimitris848 έγραψε:Να πώ κι εγώ το δικό μου σάν μέλος απο το 2008 και έχοντας δεί και τις ένδοξες ας πούμε στιγμές του φόρουμ-κλάμπ ...όταν ήταν πιό πολύ κλάμπ ένα πράμα (να μήν παρεξηγηθώ..). Μα βρε φίλε Reinmeister άνοιξες εξαρχής θέμα ....hyper 11 για μουλάρι ?? :)) . Τί περίμενες ας πούμε ? Κάποιο αίσιο τέλος ? :wsmile:

Αυτά και όβερ. :thumbsup:
Εντάξει αυτό μην το παρεξηγείς. Εννοεί οτι το θέλει για να κάνει τα πάντα και να μην παθει τπτ.
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimitris848 »

vagosm έγραψε: Εντάξει αυτό μην το παρεξηγείς. Εννοεί οτι το θέλει για να κάνει τα πάντα και να μην παθει τπτ.
Το κατάλαβα ότι είπε για μουλάρι για να αντέχει-κάνει τα πάντα ....αλλά δέν λές σε φόρουμ Ντουκατίστι ...χάιπερ για μουλάρι. Προκαλείς απόψεις έτσι θέλουμε δέν θέλουμε. Πές για όλες τις χρήσεις ...σάν το αλεύρι ένα πράγμα ...πές για καθημερινό, πές για παπί άν είσαι και χεράς...

Δείχνεις ότι μάλλον δέν εκτιμάς αυτό που μελλοντικά πιθανόν να καβαλάς και αυτό περαιτέρω δείχνει το πόσο νοιάζεσαι για την περιουσία σου ή δείχνει πιθανόν πτυχές του χαρακτήρα σου. Βέβαια σαφώς δέν είμαστε στο πορτοφόλι του καθενός οπότε περι ορέξεως σουβλάκια.

Αλλά τουλάχιστον να δείχνουμε τη δέουσα προσοχή στο τί λέμε κατα τα λογικά κοινωνικά τεκταινόμενα ας πούμε και όχι σάν απρόσωπα πληκτρολόγια όλοι μας. Δέν θέλω να επακταθώ τόσο γιατί μπορεί να γίνω και κουραστικός.
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

vagosm έγραψε:

Δεν θα καθήσω να γράψω έκθεση για να απαντήσω στην όλη λογική σου, στην οποία έχεις ένα δικιο με τον τρόπο που ξεκίνησες το thread, αλλα απο την στιγμή που δέχτηκες όπως λές προσωπική επίθεση και ειρωνία ως προς το πρόσωπο σου και εσυ απο την μεριά σου άρχισες να ειρωνεύεσαι μια ολόκληρη εταιρία (που στο κάτω κάτω το 99% των μελών την γουστάρουν ο καθένας για τον δικό του λόγο) και μαζί με την εταιρία, έμμεσα και όλους εμάς μεσα στο forum που είτε είμαστε κάτοχοι, είτε πρόκειται να γίνουμε, είται απλά μας αρέσει, τότε αδερφέ εμένα προσωπικά αυτό μου φέρνει σε κομπλεξ. Ποιός είσαι εσυ να ειρωνευτείς την επιλογή την δικιά μου; επειδή κρίνεις με άλλα κριτήρια; Και αν δεν είναι κόμπλεξ τότε αντιφάσκεις στα λεγώμενα σου που λες οτι απαντάς σε αυτους που σε ειρωνεύτηκαν με τον ίδιο τρόπο ενώ στην ουσία κατηγορείς τους πάντες.

Και για να μην παρεξηγηθώ δεν έχω θέμα με την προσωπική αποψη του καθενός για την εν λόγω εταιρία. Ο καθένας έχει την γνώμη του και τα πιστεύω του. Αλλά ρε φίλε εσυ δεν δείχνεις μόνο οτι εχεις θέμα με την ducati αλλα και με όποιον απλά την γουστάρει, γιατι με το μυαλό το δικό σου δεν δεν δέχεσαι οτι θα έπρεπε να υπαρχει ανθρωπος να την αγοράζει ducati για την καύλα του. Και ο λόγος αν έχω καταλάβει καλά είναι επειδή για τα λεφτά της δεν βγάζει αρκετά άλογα! Σωστά; Δηλαδή αυτό είναι το κριτήριο για να αγοράσει κάποιος μηχανή;

Τέλος πάντων επειδή βλέπω οτι η αντιπαράθεση φέρνει ακόμα μεγαλύτερη αντιπαράθεση καλα είναι να λήξει το θέμα εδώ. Νομίζω πήρες τις απαντήσεις που ζητούσες. Δεν χρειάζονται ούτε άλλες προσβολές ουτε αλλες επιθέσεις απο κανέναν μας.
καμια σχεση...οπως εγραψα και παραπανω το οτι θεωρω το σκεπτικο μιας εταιρειας λαθος και τα μηχανακια της μπουρδελα,δεν σημαινει απολυτως τιποτα για τους κατοχους τους...ειδικα οσον αφορα τον τομεα της καυλας,οπως το θετεις,παραγοντας ο οποιος δεν απτεται λογικης...

με βαση το σκεπτικο σου,θα πρεπει να προσβαλλω και τον εαυτο μου που μπηκα στο σκεπτικο αποκτησης ντουκατι,κατι που φυσικα δεν ισχυει...

αν ηταν ετσι,καθε φορα που καποιος εβριζε την χοντα η την σουζουκι θα προσβαλλομουν προσωπικα,κατι που θεωρω ηλιθιο...

αναφορικα με το "μουλαρι" ειναι συνηθεστατη εκφραση που ξερουμε ολοι τι αφορα...οι αγωνιζομενοι δε, ξερουν ακριβως...

περαν αυτου το ιδιο μηχανακι για καποιον ειναι πυραυλος για καποιον αλλο κασα,για καποιον αντικειμενο λατρειας και για καποιον αλλο μουλαρι...συμβαινει και ειναι απολυτως φυσιολογικο και σε καμια περιπτωση μεμπτον...τωρα,εαν καποιος που βλεπει το χαιπερ ως την πεμτουσια του μοτοσυκλετισμου, παρεξηγειται που εγω το βλεπω μουλαρι,προσωπικα το θεωρω παραλογο και περαν τουτου δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο...δεν ειναι δικο ου το προβλημα μια και ποτε δεν ταυτιζομαι με οτι οδηγω...

εαν ηταν ετσι,καθε φορα που καποιος κακοχαρακτηριζε τα μηχανακια μου θα επρεπε να παρεξηγουμαι...δεν το κανω διοτι το θεωρω χαζο...παρεξηγηγηση τιθεται οταν χαρακτηριζεται η δουλεια πανω στο μηχανακι,χωρις τεκμηριωση...

αυτα βασικα,τα οποια εγω θεωρω αυτονοητα...
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από panosduc »

Αδερφε για να καταλαβω γιατι το χασαμε το κορμι με τοσα ανωφελα ποσταρισματα.
Θες-ψαχνεις ενα μπουρδελο μουλαρι.......ε δεν υπαρχει εδω μεσα τετοιο πραμα.Μαλλον λαθος πορτα χτυπησες. :cool:
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimirex »

Άκου φίλος: όταν μπαίνεις εδω μέσα με έπαρση να ξέρεις ότι τα ειρωνικά σχόλια είναι πάγια διαδικασία... θα έπρεπε να καταλάβεις ότι εδώ δεν είναι ούτε το moto.gr ούτε το εγώ-ο-μηχανικότατος.gr για να αραδιάζεις θεωρίες προσπαθώντας να μας πείσεις γιατί είναι μπουρδέλα τα ducati... στο είπανε και παραπάνω, δεν είμαστε χθεσινοί και κυρίως δεν είμαστε της θεωρίας χωρίς αποδείξεις ιδίως σε αυτό που λέγεται ducati...

Φαντάσου να έμπαινες σε μια αντιπροσωπεία: το ίδιο θα ήταν αν έμπαινες να τους πεις ήρθα να αγοράσω ένα από τα μπουρδέλα σας και το ίδιο αν ήσουν ήδη κάτοχος και αφού έχεις περάσει κάποιο διάστημα μαζί του (θα ξέρεις βέβαια ότι ένα μοντέλο της ducati μπορεί να έχει τεχνικές διαφορές και από χρονιά σε χρονιά) να έμπαινες να τους πεις το μηχανάκι σας είναι μπουρδέλο γιατί έτσι κι έτσι; Eσύ πως νομίζεις ότι θα σου συμπεριφερόντουσαν;
A, και πού 'σαι εδώ δεν είμαστε ούτε αντιπροσωπεία ούτε ψάχνουμε πελάτες - ότι κάνουμε το κάνουμε για την πάρτη μας και την καυλάντζα μας... όποιος θέλει ιπποδυνάμεις από αυτές που θεωρείς εσύ καλές, μπορεί να ψάξει και αλλού που θα του έρθουν και πιο φθηνά...

Κατόπιν τούτου πες μου εσύ ποιός είναι ο κομπλεξικός εδώ μέσα...

πάρε λοιπόν το μπουρδέλο που λες, κάντο βίδες, γράψε χιλιόμετρα και έλα να μας πεις με στοιχεία γιατί και πόσο μπουρδέλο είναι...

Αυτά περι μπουρδέλων...

Όσο για το "γύρισμα" που έκανες πιο πάνω με τον stoner, υπάρχει θεματική ενότητα εδώ μέσα ειδικά γι αυτό και μπορούμε να το συζητήσουμε εκεί... αν και προσωπικά δεν έχω εμπειρία από desmosedici θα χαρώ να ακούσω την άποψη σου με στοιχεία και νούμερα από την δική σου συμβίωση με αυτό το μηχανάκι... το ίδιο ισχύει και για τα πολύ τεχνικά εδώ μέσα χωρίς αερολογίες όμως, έτσι;
Reduce to the Max
Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

ακου φιλος...εσυ μπορει να χρειαζεσαι να σου εξηγουν τα προφανη περισσοτερες απο μια φορες,προσωπικα ομως κουραζομαι...τα πα μια φορα...οποιος καταλαβε καταλαβε...

στο αγωνιστικο δια ταυτα...

για να σχολιασει καποιος το αγωνιστικο gp της ντουκατι και οποιοδηποτε αλλο μηχανακι,τεχνικα,πρεπει,κατ εσε, να εχει προσωπικη πειρα επ αυτου κι οχι απλως τεχνικη καταρτιση...

τραβα πεστο αυτο στους ειδικους δημοσιογραφους των Gp να γελασουν και τα πεζοδρομια...

υ.γ. αυτα περι "χθεσινων" και "σημερινων" τα λεγαμε στο δημοτικο με μεγαλη επιτυχια...με την ενηλικιωση κατεστησαν απλως γραφικα...

εαν θεωρεις οτι εισαι σε θεση να εμπλακεις σε τεχνικη συζητηση,επι των Gp,ριξε μου λινκ του θρεντ που αναφερεις και τα λεμε εκει...

αν ειναι να μου αρχισεις παλι τις ιστοριες για το αγριο σκυλι της αυστραλιας μην μπεις στον κοπο...
Απάντηση