hyper 11 για μουλαρι...

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

βασικα ψηνομουν με το εξης σκεπτικο...τα βριζω που τα βριζω τοσα χρονια,να παρω ενα να κανω βιδες το μοτερ να δω τι περιθωρια βελτιωσης εχει και απο πλευρας αποδοσης και αξιοπιστιας...

αλλωστε σε οτι και να καταληξω,η βελτιωση ειναι εκ των ων ουκ ανευ...
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimirex »

Πριν το σκεφτείς εσύ υπάρχουν κάποιοι που το έχουν ήδη κάνει.
Πολύ γενικά το μοτέρ μπορεί να φτάσει αξιόπιστα τα 110-115 άλογα ενώ υπάρχουν και περιπτώσεις που ξεπερνούν τα 130 άλογα αλλά που θα χρειάζονται λύσιμο σε συγκεκριμένο αριθμό χιλιομέτρων (~1000).
Όλα τα παραπάνω είναι στον τροχό από διβάλβιδο αερόψυκτο μοτέρ και πάντα με την ανάλογη ροπή.

Επίσης στις extreme περιπτώσεις έρχεται και μια μείωση βάρους που μπορεί να φτάσει και κάτω από 130Kg.
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
ClassicNikos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 19:52
Gender: Male
Bike: 916SPS
Other: hypermotard 1100

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από ClassicNikos »

φιλος ξεχνατο,δεν εισαι για ντουκατι,
παρε ιαπωνα που σε ξερει και τον ξερεις,
να φας ψωμακι ζεστο
εγω εχω αεροψικτο 1000 και σερνετε,ασε της βλαβες...
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ...Η........SS 750 ΤΟΥ 1974, ΚΑΙ Ο ........ JIMI HENDRIX.........
Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

dimirex έγραψε:Πριν το σκεφτείς εσύ υπάρχουν κάποιοι που το έχουν ήδη κάνει.
Πολύ γενικά το μοτέρ μπορεί να φτάσει αξιόπιστα τα 110-115 άλογα ενώ υπάρχουν και περιπτώσεις που ξεπερνούν τα 130 άλογα αλλά που θα χρειάζονται λύσιμο σε συγκεκριμένο αριθμό χιλιομέτρων (~1000).
Όλα τα παραπάνω είναι στον τροχό από διβάλβιδο αερόψυκτο μοτέρ και πάντα με την ανάλογη ροπή.

Επίσης στις extreme περιπτώσεις έρχεται και μια μείωση βάρους που μπορεί να φτάσει και κάτω από 130Kg.
δεν μου λεει απολυτως τιποτα το οτι το εχουν κανει αλλοι...εαν δεν δω, προσωπικα, σχεδια του μοτερ και δεν μετρησω για να δω σκεπτικο σχεδιασης και κατασκευης συμπερασμα δεν βγαζω...

ο μονος τροπος για να αποκτησω αποψη δυνατοτητων και σχεδιασης ειναι μονο κατ ιδιαν...
Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

ClassicNikos έγραψε:φιλος ξεχνατο,δεν εισαι για ντουκατι,
παρε ιαπωνα που σε ξερει και τον ξερεις,
να φας ψωμακι ζεστο
εγω εχω αεροψικτο 1000 και σερνετε,ασε της βλαβες...
αγαπητε,το οτι σερνεται ειναι μια πραγματικοτητα και ειναι λογικο διοτι μιλαμε για μοτερ σχεδον 50 ετων...το οτι η ντουκατι τα παρηγαγε και τα πουλουσε χρυσαφι μεχρι δυο τρια χρονια πριν,χρεωνοντας το ονομα τα μισα λεφτα δεν λεει κατι...

αυτο που λεει ειναι να θεωρει ο καθε κατοχος οτι εχει αγορασει τον αφρο της τεχνολογιας και αποδοσης...

το οτι μπηκα στην διαδικασια να παρω ντουκατι δεν σημαινει οτι ξαφνικα τα εκτιμησα κιολας...ουτε ποτε ψωνιζα με γνωμονα το ονομα ουτε ετρωγα τον σανο που ηθελε να με ταισει η καθε εταιρεια,ειτε αυτη λεγοταν ντουκατι ειτε απριλια ειτε χοντα...

εχω τις γνωσεις να κρινω προσωπικα και πιστεψε με ειμαι σε θεση να το κανω παρα πολυ καλα...
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από dimirex »

Reinmeister έγραψε:αυτο που λεει ειναι να θεωρει ο καθε κατοχος οτι εχει αγορασει τον αφρο της τεχνολογιας και αποδοσης...
...μάλλον τον αφρό της πολυπλοκότητας θες να πεις καθώς κάποτε το μοτέρ και μόνο κόστιζε περισσότερο (σίγουρα όχι για τις επιδόσεις του) απ' ότι όλο το υπόλοιπο μηχανάκι των top περιφερειακών και υλικών.

Πάντως στις top βελτιώσεις αυτό που γνωρίζω είναι ότι το μόνο που παραμένει OEM είναι οι ψύκτρες των κυλίνδρων...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimirex την Τετ 15 Μαρ 2017, 16:57, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Raf »

Μιας και εισαι η τομη των μηχανοκινητων,ο σουπερ βελτιωτης και ότι άλλο δεν ξερω...
Δεν μας βαζεις κανα ντοκουμεντο από τα εργα σου???? να δουμε και εμεις οι ταπεινοι.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Xenokratis »

Αφου ειναι τενεκέδες πρωιστορικοι και εσυ ως μεγας γνώστης των blueprints και του r&d μιας εταιρειας σα τη ducati την θεωρεις σκουπιδι που πουλιώταν σε τιμη χρυσαφη...γιατι ασχολεισαιμε το ρημαδι και δε πας να παρεις κανα ηδη ετοιμο που σηκωνει σκαλισμα και περνει και αλογα με μονο βιτσα στο κ***ο...Καθως ως γνωστης θα ξερεις οτι τα αφτερμαρκετ και οι πατεντες στα ντουκατι για να βγαλουν αλογα απτο σταβλο ειναι ακριβο χομπι......

Α ρε ταλιονι τριζουνε τα κοκκαλα σου....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από KRS »

Xenokratis έγραψε:....
Γιατί είσαι επιθετικούλης?

Ο άνθρωπος θα ξανασχεδιάσει τον κινητήρα στα σημεία που πάσχει...θα το κατοχυρώσει και θα το στείλει Μπολώνια..και μετά θα του κάνουν άγαλμα, αποκαθηλώνοντας Ταλειώνει, Μπόρδη κλπ..
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 21:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από ASLAN »

ClassicNikos έγραψε:φιλος ξεχνατο,δεν εισαι για ντουκατι,
παρε ιαπωνα που σε ξερει και τον ξερεις,
να φας ψωμακι ζεστο
εγω εχω αεροψικτο 1000 και σερνετε,ασε της βλαβες...
Ετσι φιλαρακι ,βαζε τον κοσμο να παιρνει χονδα ,μπας και μεινει και κανα καλο δευτερο χερι Ιταλικο για μας που δεν νιωθουμε απο τετρακυλινδρη τεχνολογια ,τι πενηντα τι εκατονπενηντα μουλαρια το ιδιο μας κανει .
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 00:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Bart »

Καλησπέρα και ας σε πήραν από τα μουτρα...
Το χαιπερ είναι για καγκουρες αυτή είναι η αλήθεια.
Τώρα το γιατί δεν κάνει για σταματα ξεκινά φταίει το σκορτσαρισμα του ξηρού.
Επίσης είναι οξύμωρό εφόσον λες ότι έχεις την γνώση,ρωτάς ντουκατοφαν αν κάνει!
:hibye:
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 20:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από cronos »

Παλουκάρια μιας και είμαι εδώ πολλά χρονάκια και το έργο το συγκεκριμένο με τον rein το έχω ξαναδεί χαλαρώστε και βγάλτε τις παρωπίδες.Δεν σας έβρισε την γκόμενα.Είπε το αυτονόητο για το αερόψυκτο μοτέρ.Μεροκάματο να σας κόλαγε η ducati δεν θα κάνατε τέτοια επίθεση.Και όχι δεν τον ξέρω,ούτε φίλοι ήμαστε. :hibye:
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Xenokratis »

Μεροκάματο δε μας δινει η ντουκάτι...απο αλλού το πέρνουμε....αλλα επειδή το έργο τοχουμε δει άπειρες φορες εδω μεσα απο ψωνιστήρι, αρπακολατζήδες, σαλταδόρους-πηγενελάκηδες κτλ.....μεχρι ειδικους πυρινικών αντιδραστήρων...εχουμε αποκτήσει πλεον ευαισθισιες. Σημεια των καιρών? Δε ξερω ποσο πιο ευγενικα να το θεσω...αλλα κάπου το δουλεμα θα πρεπει να πεσει στα φρένα γιατι έρχετε και φουρκέτα.....
Αυτα και πολυ ασχοληθηκαμε
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

cronos έγραψε:Παλουκάρια μιας και είμαι εδώ πολλά χρονάκια και το έργο το συγκεκριμένο με τον rein το έχω ξαναδεί χαλαρώστε και βγάλτε τις παρωπίδες.Δεν σας έβρισε την γκόμενα.Είπε το αυτονόητο για το αερόψυκτο μοτέρ.Μεροκάματο να σας κόλαγε η ducati δεν θα κάνατε τέτοια επίθεση.Και όχι δεν τον ξέρω,ούτε φίλοι ήμαστε. :hibye:
κρονε δεν εχω θεμα ρε συ...αν ηταν να ζοριζομαι με τα ψυχολογικα του καθενος,θα χα γινει η dr ruth... παλιοτερα επιχειρηματολογουσα,απανωντας στα εκαστοτε ζορια,αλλα τσαμπα εγραφα μια και οι περισσοτεροι δεν ηταν σε θεση να κατανοησουν ουτε τα βασικα απ οτι εγραφα...

ας τους λοιπον να πουν τον πονο τους...δεν προκειται να ασχοληθω...οποιος θελει να γραψει επι του θεματος θα απαντηθει...

υ.γ. ακομη περιμενω την γνωμη σου,επι του ερωτηθεντος... :cool:
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Xenokratis »

Αφου τα ξέρεις ολα ρε μαστορα και εμεις εδω οι ασχετοι αγοράζουμε μπακατέλες για χιλιάρικα...
Δεν ανοιγιες κανα ιντερνετ να διαβάσεις για το πράμα να μην μας εχεις και αναγκη?
Γιατι ξερεις ειναι λιγάκι οξυμωρο να ρωτάς ανθρωπους που δεν καταλαβαινουν ουτε τα βασικα απο αυτα που τους εξηγεις για να παρεις αποψεις και γνωμες για κατι που υποτιθεται δε γνωριζεις.....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 20:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από cronos »

Reinmeister έγραψε: υ.γ. ακομη περιμενω την γνωμη σου,επι του ερωτηθεντος... :cool:
Λοιπόν το 1100 το είχα 7 χρόνια περίπου.Είναι και μ@μω τα μηχανάκια.Στρίβει,φρενάρει και έχει ροπή να φαν και οι κότες.Είναι πολύ απολαυστικό μηχανάκι.Το μόνο μείον που έχει για εμένα είναι η μικρή αυτονομία.Σε νορμάλ μηχανάκι ανάβει λαμπάκι στα 150-160 χλμ.Στο δικό μου με ολόσωμη μονή termi,dp ecu,χωρίς καταλύτες και τέτοια μου άναβε λαμπάκι στα 110-120 χλμ.Κατά τα άλλα δεν του άλλαξα ούτε λαμπάκι πορείας και ούτε με άφησε ποτέ.Τώρα για δίσκους συμπλέχτη,κατανάλωση και θερμοκρασίες να 'χαμε να λέγαμε.Οι δίσκοι δεν θα βγάλουν 30000 φεύγα χλμ θα σου βγάλουν 20000 χλμ με το δούλεμα που έχεις σκοπό να του κάνεις.Εφόσον πας σε 1100 κυβικά "παπάκι" δεν νομίζω να σε ενδιαφέρουν αυτά.Δεν είσαι χθεσινός για να γράψω τα αυτονόητα.Στο ξαναγράφω το μηχανάκι είναι απόλαυση και αν σου κάτσει το προξενιό θα το καψουρευτείς.
Reinmeister
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ 06 Μαρ 2011, 18:02

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Reinmeister »

cronos έγραψε: Λοιπόν το 1100 το είχα 7 χρόνια περίπου.Είναι και μ@μω τα μηχανάκια.Στρίβει,φρενάρει και έχει ροπή να φαν και οι κότες.Είναι πολύ απολαυστικό μηχανάκι.Το μόνο μείον που έχει για εμένα είναι η μικρή αυτονομία.Σε νορμάλ μηχανάκι ανάβει λαμπάκι στα 150-160 χλμ.Στο δικό μου με ολόσωμη μονή termi,dp ecu,χωρίς καταλύτες και τέτοια μου άναβε λαμπάκι στα 110-120 χλμ.Κατά τα άλλα δεν του άλλαξα ούτε λαμπάκι πορείας και ούτε με άφησε ποτέ.Τώρα για δίσκους συμπλέχτη,κατανάλωση και θερμοκρασίες να 'χαμε να λέγαμε.Οι δίσκοι δεν θα βγάλουν 30000 φεύγα χλμ θα σου βγάλουν 20000 χλμ με το δούλεμα που έχεις σκοπό να του κάνεις.Εφόσον πας σε 1100 κυβικά "παπάκι" δεν νομίζω να σε ενδιαφέρουν αυτά.Δεν είσαι χθεσινός για να γράψω τα αυτονόητα.Στο ξαναγράφω το μηχανάκι είναι απόλαυση και αν σου κάτσει το προξενιό θα το καψουρευτείς.
οπως αντιλαμβανομαι κανα 10/100 στον κλεινον αστυ...δεν ειναι τραγικο για τα κυβικα και την αεροψυξη...

το εαν θα καντσει θα εξαρτηθει απο πολλους παραγοντες...οψιομεθα...

πολλες ευχαριστιες αγορινα...να χαιρεσαι το νερο... :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
sinner.lady
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Τετ 31 Μαρ 2010, 21:03
Gender: Male
Bike: Monster S2

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από sinner.lady »

Ρε παιδιά μια χαρά είναι ο ξηρός μέσα στην πόλη...

Οι δίσκοι μου βγάλανε κοντά στα 40.000 .. (που δεν ξέρω αν ήταν καν καινούριοι όταν αγόρασα το μηχανάκ..)
Κυρίως το είχα στην Αθήνα κέντρο, ταξίδια σε όλη την ελλάδα, 3 track days..

Άσε που προς το τέλος της ζωής των δίσκων το είχα και καθημερινά σχεδόν σε πίστα καρτ..

Επίσης νομίζω με το σωστό γρανάζωμα δεν σκροτσάρει κι όλας...

Ντάξει λάμπες έχει κάψει πάνω από 15.. αλλά να ναι καλά το κουτάκι κάτω από τη σέλα...! :cool:
-----------
Αυτοί που είναι να μάθουν, θα μάθουν. Οι υπόλοιποι θα διοικούν επιχειρήσεις.
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 13:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από panosduc »

sinner.lady έγραψε:Ρε παιδιά μια χαρά είναι ο ξηρός μέσα στην πόλη...

Οι δίσκοι μου βγάλανε κοντά στα 40.000 .. (που δεν ξέρω αν ήταν καν καινούριοι όταν αγόρασα το μηχανάκ..)
Κυρίως το είχα στην Αθήνα κέντρο, ταξίδια σε όλη την ελλάδα, 3 track days..
Ετσι...! :thumbsup: Μια χαρα ειναι κ μες την πολη,δεν ειναι κ τοσο τραγικο.με το 748 κ ss 1000 δεν ειχα θεμα, ουτε κ με την αεροψυξη.
SS Forever γατακια..
Miguel
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Δευ 01 Ιουν 2015, 10:57
Gender: Male

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Miguel »

Τι είπανε για τα Ducati μας ;;;;;
Οταν δεν υπάρχει μοτοσυκλετιστική παιδεία είναι μάταιο να ασχολούμαστε ... ουτε λόγος για Ιαπωνέζικα σπουπίδια "του καλουπιού " και της μαζικής παραγωγής που μετά απο 6 μήνες δε θυμούνται ούτε το όνομα τους...
Ετσι γουστάρουμε, να τα βελτιώνουμε, και να τα υπερ προσέχουμε με όλα τα βίτσια που έχουνε απο κατασκευής..
Με πεθαμένους σχιστομάτιδες που δε μιλάνε κατευθείαν στη καρδιά ουδεμία σχεση και επαφή δε θέλουμε να έχουμε....

Η μοτοσυκλέτα ΕΙΝΑΙ ΙΤΑΛΙΑ ,,γελάμε με οτιδήποτε άλλο...
16473604_10210112455461027_2898291837005766524_n.jpg
16473604_10210112455461027_2898291837005766524_n.jpg
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Κυρ 19 Μαρ 2017, 01:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προβολή στην δημοσίευση
Monster S4
996s
998s
999s
Brutale 910r
F4 1000 312r
1098r
Hypermotard 1100
F4R 1000
Tuono V4 1100 Factory
Άβαταρ μέλους
Tycho Moon
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 16:27
Gender: Male

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Tycho Moon »

M900 ξηροκάμπανο και κάνω τα πάντα. Αν σ´ αρέσει το Ηyper, πάρτο. Μη μασάς.
Δεν γερνάμε ποτέ.... Ο χρόνος είναι άπειρος.... Για εμάς, τα ζεστά καλοκαίρια θα είναι για πάντα στον ορίζοντα....
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Ritsman »

Το hyper δεν κανει για κινηση..... παρε υδροψυκτο
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 20:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από cronos »

Ritsman έγραψε:Το hyper δεν κανει για κινηση..... παρε υδροψυκτο
Πατρίδα έχεις καβαλήσει ντούκο υδρόψυκτο σε κίνηση ειδικά καλοκαίρι;Εγκαύματα στα πόδια παθαίνεις,ειδικά όταν ανάβουν τα βεντιλατέρ κεντάει ο πισινός σου :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από Ritsman »

cronos έγραψε:
Πατρίδα έχεις καβαλήσει ντούκο υδρόψυκτο σε κίνηση ειδικά καλοκαίρι;Εγκαύματα στα πόδια παθαίνεις,ειδικά όταν ανάβουν τα βεντιλατέρ κεντάει ο πισινός σου :mrgreen:

Τα ιδια δλδ.... ε τοτε μην παρει ντουκο..... :mrgreen:

ειδικοτερα ομως το 1100 μοτερ δεν κανει για μουλαρι.... γενικοτερα θα επελεγα λιγοτερα κυβικα απο πολλες αποψεις....
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 13:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: hyper 11 για μουλαρι...

Δημοσίευση από panosduc »

Οτιδηποτε 1000αρι παρεις θα παρει φωτια ο ποπος.....
Μεταξυ υγροψυκτου κ αεροψυκτου...προτειμω τον αερα.....πολυ καλυτερα.
Τωρα 1000αρι για παπι σκυλι γαιδουρι ....χλωμο το κοβω... :mrgreen:
SS Forever γατακια..
Απάντηση