Επέκταση ντεποζιτου

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
ThanosKat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 21:20
Gender: Male

Επέκταση ντεποζιτου

Δημοσίευση από ThanosKat »

Καλησπέρα σας, ειμαι αναβάτης υψους 1.85 και εχω ενα 848. Προσπαθω καιρο τωρα να βολευτω επανω του και καταλαβα οτι εαν καταφερω να καθισω πιο πισω στη σελα μπορω να παψω να βασιζομαι στο τιμονι εντελως και να οδηγαω πολυ πιο ανετα. Εχω βαλει pads στα πλαινα του ντεποζιτου για τα φρεναρισματα κτλπ αλλα θελω να βαλω ενα υλικο ωστε να επεκτινω το ντεποζιτο λιγο ετσι ωστε να με κραταει ακομα πιο πισω. Βρηκα καποιες λυσεις στο ιντερνετ αλλα ηταν για Panigale 899++ και διαφορα Japan.

Εχει καποιος καμια ιδεα? Μηπως υπαρχει καποιο φαρδί tank pad για το ντεποζιτο? Πλαστικο/καρμπον κομματι επεκτασεις?

https://www.hsbkracing.com/images/thumb ... 1104_o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Σε αυτη την επεκταση αναφερόμουν συγκεκριμενα.
Ευχαριστώ εκ τω προτέρων!
Άβαταρ μέλους
fuzion
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Δευ 29 Οκτ 2012, 08:26
Gender: Male

Re: Επέκταση ντεποζιτου

Δημοσίευση από fuzion »

απ οσους εχω δει πιστα βαζουν πολλα κομματια νεοπρεν η αντιστοιχες πατεντες. δε νομιζω να υπαρχει κατι ετοιμο για 848!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Επέκταση ντεποζιτου

Δημοσίευση από jks »

χρησιμοποιησε τους προσαγωγους σου ...
οι εσοχες στο τεποζιτο γιαυτο το λογο ειναι...
τα ποδια πρεπει να κουραζονται και οχι τα χερια, αλλιως δεν καθεσαι σωστα.


αν πας πιο πισω στο καθισμα (βαζοντας ενα κυβο απο neopren στο V του τεποζιτου οπως ο Σπυρος_ZX) θα γινει ακομα χειροτερο το βασανο για τους καρπους σου...

σφιξε το τεποζιτο αναμεσα ποδια σου και "παρε" λιγο βαρος απτους καρπους σου μεσω των ραχιαιων σου...
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 00:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: Επέκταση ντεποζιτου

Δημοσίευση από Bart »

Μετά κάνε ασκήσεις γιογκαπιλατες να μεταφερθει η πυελος και με σωστές αναπνοές ίσιο κορμό και Θεού θέλοντος όλα θα είναι κομπλέ
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
vagourman
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2017, 20:08
Gender: Male

Re: Επέκταση ντεποζιτου

Δημοσίευση από vagourman »

:)) :)) :)) :)) :))
Απάντηση