Ducati η όχι?

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

Τελικά αξίζει να δώσεις ένα σωρό λεφτά για να μπεις στον κόσμο της ducati η όχι?
Τελικά Πόσο αξιόπιστες είναι οι μηχανές της ?
Ειδικα οι multistrada του 2011-14 που σκέφτομαι να αγοράσω.
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από spyroszx »

Makispat έγραψε:Τελικά αξίζει να δώσεις ένα σωρό λεφτά για να μπεις στον κόσμο της ducati η όχι?
Τελικά Πόσο αξιόπιστες είναι οι μηχανές της ?
Ειδικα οι multistrada του 2011-14 που σκέφτομαι να αγοράσω.
Θα σου απαντήσω εν τάχει και λίγο συνοπτικά, βλέποντας ότι είχες ΚΤΜ στην κατοχή σου,είναι στην ίδια μοίρα με τα ΚΤΜ,από αξιοπιστια-συντηρηση-χρηση και από οδηγική απόλαυση
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

Δεν ξέρω αν μπορώ να τα συγκρίνω Γτ είναι διχρονα
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από dimitris848 »

Makispat έγραψε:Δεν ξέρω αν μπορώ να τα συγκρίνω Γτ είναι διχρονα
Κι εγώ ασχολήθηκα κάμποσα χρόνια με το χώμα και οδήγησα ΚΤΜ με τα φανταστικά White Power (μαγικό χαλί..). Αυτό θα λέει (χοντρικά) προφανώς ο άνωθεν φίλος spyroszx. Δέν παίζει ρόλο δίχρονα ή τετράχρονο. Η οδηγική απόλαυση είναι λίγο πιό αυξημένη στα ΚΤΜ νομίζω απο άλλα Ιαπωνικά (πάντα στο χώμα) που μπορεί κάποια Ιαπωνικά να έχουν πιό "αέρινη" συμπεριφορά ο.κ. αλλά ώς εκεί.

Και απο σέρβις είναι στην ίδια κατηγορία με τα ΚΤΜ θα λέει ο spyroszx (σε σχέση με τα Ιαπωνικά ας πούμε), καθώς και στη χρήση που θέλει λίγο πιό προσεγμένη χρήση (λίγο... και στις λεπτομέρειες κρίνεται το πράγμα) και απο συντήρηση.

Δηλαδή όλα ένα κλίκ πιό πάνω για να έχεις την καλύτερη ίσως οδηγική απόλαυση που υπάρχει σε μηχανές (Ducati γάρ). Δέν είναι τίποτα τραγικό δηλαδή.
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

Ευχαριστώ παιδιά καταλαβα τι εννοείτε, για αυξημένη κατανάλωση λαδιου για πρόβλημα με πίσω φρένο κτλ που διαβασα ότι παρουσιαζει το multi τι παίζει ?
Παρένθεση σκέφτομαι το multi γιατί Μ αρέσουν τα στροφιλικια έχει μπόλικη δύναμη αλλά Κ είναι Κ άνετο για ένα μακρινό ταξίδι δικαβαλο μπορείς όμως να την εμπιστευτείς ? Η θα βρεθώ στην μέση του δρόμου να κάνω ωτοστόπ
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 23:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από REDRIDER »

ΌΧΙ

Φίλε μου καλησπέρα.....με όλο το συμπάθειο και χωρίς να θέλω να παρεξηγηθείς, όταν ξεκινάς να αγοράσεις μια μότο που μπορεί να σου αρέσει αλλά είσαι προκατειλημμένος για το αν, αν, αν....θα σου απαντήσω όχι στην ερώτησή σου.Πάρε κάτι άλλο γιατί πάντα θα έχεις στο μυαλό σου τις κουβέντες των απανταχού έξυπνων πως χαλάνε, θέλουν λάδια, θέλουν το ένα και το άλλο.

Ducati παίρνεις γιατί τα γουστάρεις, γιατί σε κ@υλώνουν και γιατί δε σκέφτεσαι κόστη συντήρησης, αναλώσιμα και χίλια δυο. Είναι ιδιαίτερες μηχανές, έχουν ψυχή και σε αποζημιώνουν με το παραπάνω.

Έχει λοιπόν πολλά μηχανάκια γρήγορα πια,που στρίβουν και με λιγότερα χρήματα, χωρίς να σκέφτεσαι αν θα πάθει κάτι.

Θα σου απαντούσα τελείως διαφορετικά αν έλεγες πως το είδα, μου άρεσε και θα το πάρω και δεν με νοιάζει τίποτα από όσα λένε.

Φιλικά πάντα :hibye: :hibye:
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Xenokratis »

Χωρις να παρεξηγηθω και παντα φιλικά....αδερφέ μου....ΟΧΙ!

Οι λόγοι ίδιοι με αυτους που προανέφερε ο red rider πιο πανω!Μπορω να γραφω μια βδομάδα γιατί ενας ανθρωπος που αποζητα μοτοσυκλετιστικες συγγινησεις δεν πρεπει να σκέφτεται καν το ονομα ducati στη λιστα με τις πιθανες του λυσεις!
Αλλα πρόκειται για λυσεις....τι δινω τι περνω....3-11,3-12....

Η ducati δεν ειναι αυτό...αν εχει τυχει να διαβασεις προσφατα μια δημοσιευση ενος τυπά απο την κρήτη που εχει ενα ραδιφωνικο show και γράφει για μοτοσυκλετες...σε 5 γραμμες εκλειει ολη την πραγματικοτητα για αυτες της μοτοσυκλετες.

Αν η σκεψη σου ηταν...δεν αντεχω αλλο...το θελω...θα σουλεγα ορμα και μη σκεφτεσαι τιποτα...ξεκινωντας με το "αν αξιζει να δωσεις ενα σκασμο λεφτα για 2 ροδες"……με το χερι στη καρδια...οχι και παλι οχι και ξανα οχι!
Ειδικα αν αυτα τα λεφτα δεν "περισσευουν" και θα στερηθεις πολλα πραγματα απτην προσωπικη σου ζωη....χιλιες φορες παρε ενα tdm η ενα vstrom και καντα ολα βενζινες και ταξίδια!

Μετά απο 10 χρονια με ντουκους....αυτο λεει η λογική....ομως για καποιους ανθρώπους η λογική δεν είναι κρητιριο για την επιλογή μοτοσυκλέτας...
Καθε φορα που παω να το βαλω μπροστά...δεν ξέρω τι θα γίνει και η ανάσα μου είναι κομμένη...και κάθε φορα που πέρνει....η καρδία νου φτερουγιζει.....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από argy »

+848
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 09:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από stamatis »

Xenokratis έγραψε:Καθε φορα που παω να το βαλω μπροστά...δεν ξέρω τι θα γίνει και η ανάσα μου είναι κομμένη...και κάθε φορα που πέρνει....η καρδία νου φτερουγιζει.....
Καλά, τώρα το τερματισες! Εκτός και αν έχεις καμιά ντουντουκα 30+ ετών.
Μετά από 18 χρόνια με ducati θα έλεγα ότι αποτελούν ιδιαίτερες μοτοσυκλέτες για διάφορους λόγους. Κοινώς άμα κάποιος το σκέφτεται καλύτερα ας μην προχωρήσει σε αγορά. Άλλωστε οι ιαπωνικές εταιρείες έχουν μια χαρά μοτοσυκλέτες..
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
fuzion
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Δευ 29 Οκτ 2012, 08:26
Gender: Male

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από fuzion »

παιδια υπερβολες. ειπαμε οχι και να μη ξερεις αν θα παρει μπροστα! ολα τα μηχανακια εχουν τα προβληματα τους και παντου μπορει να μπλεξεις.

αλλα βασικα πιστευω τρολλαρει ο ΟΠ οποτε δεν απαντω :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2016, 23:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Μου φαινεται εμεις οι ιδιοι κραταμε ζωντανο τον "μυθο" της αναξιοπιστιας των Ducati.Ο ανθρωπος δεν ψαχνει 916 του 95,Multi 1200 ψαχνει.

Αν ειναι να λεμε στον κοσμο "παω να βαλω μπροστα και δεν ξερω αν θα παρει" δεν ειναι να μπαινουν πιθανοι αγοραστες στο φορουμ,θα φευγουν τρεχοντας.

Προσωπικα ειμαι στο 3ο Ducati (τα δυο 15ετιας) και δεν εχουν χασει μιζια.Δεν θα ειχα κανενα ενδοιασμο να παρω Multi 1200.
giannis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιουν 2008, 13:12
Gender: Male
Other: V4s
Επικοινωνία:

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από giannis »

.....γουστάρεις...???? Εχεις €€€ ????? Πέρνεις ...
......γουσταρεις...???? Δεν εχεις €€€ ??? Χρεωνεσε παλι πέρνεις..

Γουστάρεις τρελά ....δεν ρωτάς κανένα κάνεις την καυλα σου κ οπου βγει...


Ανταλακτικα....ζημιες...προβληματα...καυλες....συγκινησεις ολα ειναι λαχειο....οτι σου κατσει...
Αυτα απο μενα με ολο τον σεβασμο ...
ex 750ss
ex 999
ex MTS 1000s
ex HYPER 1100s
ex MONSTER S4RS
ex 1098s tricolore
ex monster 1100s
ST4S
Panigale V4s
?
Άβαταρ μέλους
Factory
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Σάβ 02 Ιαν 2016, 17:21
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Factory »

Οσοι απηντησαν μιλησαν ορθά..
Εγω παλι να σου πω οτι εξαρτάται κ η χρηση για την οποια το θες..
Για καθημερινη χρηση δεν θα το συνιστούσα..
Οπως δεν θα συνιστουσα κανενα μηχανακι μεγαλο σε κυβικα..
Για βολτες κ τουριστική χρηση θα ελεγα ναι..
Επισης πολυ σημαντικο σε αυτα τα μοτο ειναι ο μαστορας..
Αν δεν εχεις καποιον έμπιστο κ γνώστη μάστορα τοτε θαναι λιγο πιο δυσκολα .. κ αυτο γιατι δεν τα πιανουν ολοι τα ντουκατι.. Κ απο αυτους που τα πιανουν ελαχιστοι τα γνωριζουν.. Δεν ειναι σαν τα vstrom tdm που προαναφερθηκαν τα οποια τα φτιαχνει οποιοσδηποτε..
Εγω παντως εζησα τις καλύτερες εμπειριες με το mts 1000 κ δεν μου εβγαλε καμια ζημια..
Husqvarna 125 - Honda SF400 - Husqvarna 610 - Kawasaki ZX9r C2 -TDM 900 - Honda VFR 800 vtec - Vstrom 1000 K6 - Kawasaki ZX12r A1 - Hayabusa K8 - Suzuki Bandit 1250 - CBR XX - Yamaha R1 2003 - AT 750 RD07 - Tuono Factory 06...
Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

Για αρχή να ευχαριστησω όλους όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν κ κατά την συνέχεια μερικές διευκρινίσεις...
Τα χρήματα δεν θα τα στερήσω από τις οικογενειακές μου υποχρεώσεις κ μπορώ να τα διαθέσω ευχαρίστως για δυο ρόδες.
Επειδή ακριβώς δεν θέλω να καθοδήγησω την σκέψη μου Κ κατά συνέπεια την απόφαση μου από διάφορους τυχάρπαστους κ προκατειλημμένους για τα Ducati γενικός... Γράφτηκα στο forum για αυτόν ακριβώς τον λόγο... Να μάθω από τους κατόχους το τι παίζει για το μοντέλο που με ενδιαφερει.
Όσον αφορά τα service και την συντήρηση με όλες μου τις μηχανές ήμουν και είμαι (κύριος και πολύ εντάξει)
Αυτό που θα ήθελα να μάθω για το multistrada είναι αν βγάζει αδικαιολόγητες βλάβες ενώ είσαι εντάξει με την συντήρηση... Μέχρι στιγμής από ψάξιμο εδώ μέσα διάβασα ευχάριστα πράγματα όπως αντικατάσταση κυλινδροκεφαλης ακόμα κ εκτός εγγύησης αλλά Κ δυσάρεστα όπως υπερβολική κατανάλωση λαδιού.
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

Factory έγραψε:Οσοι απηντησαν μιλησαν ορθά..
Εγω παλι να σου πω οτι εξαρτάται κ η χρηση για την οποια το θες..
Για καθημερινη χρηση δεν θα το συνιστούσα..
Οπως δεν θα συνιστουσα κανενα μηχανακι μεγαλο σε κυβικα..
Για βολτες κ τουριστική χρηση θα ελεγα ναι..
Επισης πολυ σημαντικο σε αυτα τα μοτο ειναι ο μαστορας..
Αν δεν εχεις καποιον έμπιστο κ γνώστη μάστορα τοτε θαναι λιγο πιο δυσκολα .. κ αυτο γιατι δεν τα πιανουν ολοι τα ντουκατι.. Κ απο αυτους που τα πιανουν ελαχιστοι τα γνωριζουν.. Δεν ειναι σαν τα vstrom tdm που προαναφερθηκαν τα οποια τα φτιαχνει οποιοσδηποτε..
Εγω παντως εζησα τις καλύτερες εμπειριες με το mts 1000 κ δεν μου εβγαλε καμια ζημια..

Η χρήση που το θέλω είναι μόνο για βολτες κ ταξίδια με όσο το δυνατόν περισσότερες στροφές.
Για σέρβις αναγκαστικά στην Θεσσαλονίκη που είναι η ποιο κοντινή....(150χιλιομετρα )αντιπροσωπεια της ducati για την οποία δεν έχω καμια πληροφορία σχετικά με το πόσο (καλοι) είναι στο service
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Xenokratis »

Οπως έγραψε και ο συντροχος απο πάνω...όλα ειναι λαχείο.

Το γεγονός οτι κάποιοι εχουμε τα αντερα να αναφερουμε τις ζημιες η εστω την κακοτυχια μας με τα μηχανάκια δε παει να πει ουτε οτι προσβάλουμε την αξιοπιστια της ducati ουτε οτι μαχόμαστε υπερ της ομερτάς για να μη μπάξουμε καινουργιο κόσμο στην "κάστα". Σιγά τους γαλαζοαίματους κιολας!

Το οτι στα φόρουμ των υπολοίπων εταιρειών χαιδευονται και λένε το τι γαμάτα μηχανακια πήραμε και το ποσο κορόιδα ειναι οι "υπόλοιποι" που σκάσανε ένα σκασμό λεφτά και πήραν κατι "'αλλο" με αφήνει παγερά αδιάφορο. Μέστο σπίτι υπάρχουν αλλα 3 γιαπονέζικα και εχω εμπειρία...(άσχημη και απο αυτά...) Το οτι αναφέρουμε προβλήματα σε μοτοσυκλέτες που απαρτίζουν μηχανολογικο-ηλεκτρολογικο και ηλεκτρονικό εξοπλισμό, οποιοσδήποτε χωρις πτυχίο μηχανολόγου μηχανικού μπορεί να καταλάβει οτι τα πράγματα ανα πάσα ώρα μπορούν να πάνε στραβά.

Στο δια ταυτα...αγαπητέ συντροχέ και μακάρι σύντομα κάτοχε multistrada, το γεγονός οτι ενα πουσαρισμένο v2 "τσιμπάει" λαδάκι ειναι λογικό να προκαλέι μια ξυνίλα...δες ομως τον ανταγωνισμό σε τι επίπεδα κατανάλωσης λαδιού ειναι και η κουβέντα μας μπορεί να πάει πιο βαθειά, την ώρα που η βεμβέ στα προηγουμενης γενιάς 1200 Boxer (αεροψυχτα) δικαιολογούσε 1λιτρο στα 1000!!!!!

Η ζωη ειναι πολύ μικρή για να αναλώνεσαι καλοκαιριάτικα με τον κάθε "ειδικό" επι της Ducati για την αποφαση σου...αν το βλέπεις και σου τρέχουν τα σάλια...ορμα...απλα!

p.s: η τιμή κεφαλής για τα Multi Πρώτης γενιάς ειναι στα 280κατι ευρώ αν θυμάμαι ακόμα καλα!! :whistling:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

wheelsdeal έγραψε:Μου φαινεται εμεις οι ιδιοι κραταμε ζωντανο τον "μυθο" της αναξιοπιστιας των Ducati.Ο ανθρωπος δεν ψαχνει 916 του 95,Multi 1200 ψαχνει.

Αν ειναι να λεμε στον κοσμο "παω να βαλω μπροστα και δεν ξερω αν θα παρει" δεν ειναι να μπαινουν πιθανοι αγοραστες στο φορουμ,θα φευγουν τρεχοντας.

Προσωπικα ειμαι στο 3ο Ducati (τα δυο 15ετιας) και δεν εχουν χασει μιζια.Δεν θα ειχα κανενα ενδοιασμο να παρω Multi 1200.
Ευχαριστώ φίλε
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

Xenokratis έγραψε:Οπως έγραψε και ο συντροχος απο πάνω...όλα ειναι λαχείο.

Το γεγονός οτι κάποιοι εχουμε τα αντερα να αναφερουμε τις ζημιες η εστω την κακοτυχια μας με τα μηχανάκια δε παει να πει ουτε οτι προσβάλουμε την αξιοπιστια της ducati ουτε οτι μαχόμαστε υπερ της ομερτάς για να μη μπάξουμε καινουργιο κόσμο στην "κάστα". Σιγά τους γαλαζοαίματους κιολας!

Το οτι στα φόρουμ των υπολοίπων εταιρειών χαιδευονται και λένε το τι γαμάτα μηχανακια πήραμε και το ποσο κορόιδα ειναι οι "υπόλοιποι" που σκάσανε ένα σκασμό λεφτά και πήραν κατι "'αλλο" με αφήνει παγερά αδιάφορο. Μέστο σπίτι υπάρχουν αλλα 3 γιαπονέζικα και εχω εμπειρία...(άσχημη και απο αυτά...) Το οτι αναφέρουμε προβλήματα σε μοτοσυκλέτες που απαρτίζουν μηχανολογικο-ηλεκτρολογικο και ηλεκτρονικό εξοπλισμό, οποιοσδήποτε χωρις πτυχίο μηχανολόγου μηχανικού μπορεί να καταλάβει οτι τα πράγματα ανα πάσα ώρα μπορούν να πάνε στραβά.

Στο δια ταυτα...αγαπητέ συντροχέ και μακάρι σύντομα κάτοχε multistrada, το γεγονός οτι ενα πουσαρισμένο v2 "τσιμπάει" λαδάκι ειναι λογικό να προκαλέι μια ξυνίλα...δες ομως τον ανταγωνισμό σε τι επίπεδα κατανάλωσης λαδιού ειναι και η κουβέντα μας μπορεί να πάει πιο βαθειά, την ώρα που η βεμβέ στα προηγουμενης γενιάς 1200 Boxer (αεροψυχτα) δικαιολογούσε 1λιτρο στα 1000!!!!!

Η ζωη ειναι πολύ μικρή για να αναλώνεσαι καλοκαιριάτικα με τον κάθε "ειδικό" επι της Ducati για την αποφαση σου...αν το βλέπεις και σου τρέχουν τα σάλια...ορμα...απλα!

p.s: η τιμή κεφαλής για τα Multi Πρώτης γενιάς ειναι στα 280κατι ευρώ αν θυμάμαι ακόμα καλα!! :whistling:
Ευχαριστώ φίλε, το multi μου αρέσει σαν ομορφιά αλλά Κ γι αυτά που μπορεί να προσφέρει....δυναμη άνετο ταξίδι αλλά και στήσιμο όταν γουςταρεις στροφιλικια να φτάσει το χαμόγελο στα αυτια τώρα για τα λάδια κ τα ξίδια που έλεγε κάποιος ότι μετάνιωσε για την αγορά γιατί καίει υπερβολικά λάδι τι να πω, Για τις κεφαλες κτλ κοιτάω μοντέλο 2013 που απ όσο ξέρω δεν υπάρχει τέτοιο θεμα
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
stasinos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιούλ 2012, 06:32
Gender: Male
Bike: 996
Other: 851-907 paso-RF 900
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από stasinos »

giannis έγραψε:.....γουστάρεις...???? Εχεις €€€ ????? Πέρνεις ...
......γουσταρεις...???? Δεν εχεις €€€ ??? Χρεωνεσε παλι πέρνεις..

Γουστάρεις τρελά ....δεν ρωτάς κανένα κάνεις την καυλα σου κ οπου βγει...


Ανταλακτικα....ζημιες...προβληματα...καυλες....συγκινησεις ολα ειναι λαχειο....οτι σου κατσει...
Αυτα απο μενα με ολο τον σεβασμο ...
Γιαννιό 40 χρονών έγινες , και δε σου φύγαν οι γκάβλες ? :wsmile:
ΜΙΜΗΣ ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ Συνταξιούχος Μηχανικός επιγείων και εναέριων μέσων τεχνικής Σχολής Ο.Α.Ε.Δ. το 1970.ΕΞΠΕΡ στη συντήρηση/επισκευή Ducati motor (σεμινάρια εκπαίδευσης στην Ιταλία . . . .)
giannis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιουν 2008, 13:12
Gender: Male
Other: V4s
Επικοινωνία:

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από giannis »

Και για τα επόμενα 40...ετσι με βλέπω. ...Καλά να είμαστε. ..
ex 750ss
ex 999
ex MTS 1000s
ex HYPER 1100s
ex MONSTER S4RS
ex 1098s tricolore
ex monster 1100s
ST4S
Panigale V4s
?
Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

ενταξει με πεισατε ρε αλανια.... εχω βαλει ηδη αγγελια το ktm 250 και το feizer......... :cool: :cool: :cool:
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από argy »

Makispat έγραψε:ενταξει με πεισατε ρε αλανια.... εχω βαλει ηδη αγγελια το ktm 250 και το feizer......... :cool: :cool: :cool:
Με το καλό εύχομαι...
Makispat
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2018, 17:20
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από Makispat »

ευχαριστω !!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Yamaha xt 660 2006
Suzuki gsxr 600 2007
Yamaha feizer 600 s2 2008
Ktm 200 exc 2005
Ktm 250 exc six days 2009
Suzuki Gsxr 750 K 10
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 10:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από LAVEY »

αν έχεις τα λεφτα, χτυπα 13-14 μοντελο. βρες και καποιο με λιγα χλμ φουλ εξτρα και θασαι πρωτος! δεν θα το μετανιώσεις. :glimpse:
και να ξερεις το μηχανακι παει παντου! είναι για καθημερινη χρηση και εμενα δεν εχει κανει κιχ. :thumbsup:
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
Άβαταρ μέλους
papakias
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ 10 Μαρ 2017, 19:08
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: Daytona 675

Re: Ducati η όχι?

Δημοσίευση από papakias »

Τα ντουκάτι είναι μοτο με ψυχή και χαρακτήρα αυτός που θέλει ντουκάτι δεν συμβιβάζεται με τίποτα άλλο.Σου εύχομαι να το πάρεις :cheers:
Απάντηση