ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sakisketc
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:35
Gender: Male

ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από sakisketc »

Γραφω αυτο το κειμενο με αφορμη την κατασταση στην οποια βρεθηκα και το πως αντιμετωπιστηκα απο τους "κυριους"αντιπροσωπους !
Ειχα αναφερει και παλαιοτερα σε ενα θεμα που ειχα ανοιξει σχετικα με ενα προβλημα που ειχε το μαυρο κλειδι απο το Multi μου.Οταν πηγα λοιπον να ρωτησω για την αντικατασταση του κλειδιου ή την επισκευη του, μου ειπαν πως το κοστος ανερχεται στα 120 ευρω και οτι θα το στειλουν στην Ιταλια στα κετνρικα της ducati και οτι θα παρει καποιο χρονο κτλ
Ενα παιδι απο το φορουμ (Multi89) τον οποιο και ευχαριστω για τη συμβουλη του,με προετρεψε να παω και να κανω αιτημα goodwill στην αντιπροσωπεια (κατι το οποιο δεν ηξερα οτι υπαρχει αλλα ΟΥΤΕ μου το ειπαν οι ιδιοι τους)μιας και ειχε το ιδιο προβλημα και αυτος.
Επειδη ομως στην πόρνη πουτανιες δεν πιανουν και ημουν και λιγο καχυποπτος για την ολη διαδικασια και για το αν οντως θα φτασει το αιτημα μου στους Ιταλους,ειχα ηδη επικοινωνησει με την Ducati στην Ιταλια, οι οποιοι ηταν πολυ εξυπηρετικοι(με πηραν και τηλεφωνο!!)και τους ειπα το προβλημα μου καθως και το γιατι θα επρεπε να πληρωσω για μια δυσλειτουργια για την οποια δεν φερω ευθυνη!Μου ειπαν εμμεσα οτι με το αιτημα λογικα θα δεχτουν την αντικατασταση(δεν ηξερε σιγουρα ο υπαλληλος γιατι θα εξεταζοταν απο αλλο τμημα) αλλα για το θεμα των χρηματων δεν ξερουν τιποτα αυτοι..και θα πρεπει να ψαξω εγω σε ολα τα εξουσιοδοτημενα για να βρω καλυτερη τιμη.
Οταν λοιπον ξαναπηγα για να κανω το αιτημα σαφως και δεν τους αρεσε μιας και χρησιμοποιοουσαν χιλιες δυο δικαιολογιες οτι μαλλον δεν θα γινει δεκτο,ειναι πολλα χρονια εκτος εγγυησης η μηχανη κτλ κτλΕγω ομως επεμεινα και μου λενε θα σε παρουμε τηλεφωνο σε 10 μερες να σου πουμε ..μετα απο 15 μερες και αφου τους πηρα εγω τηλεφωνο (δεν πιστευω να με επαιρναν αυτοι ετσι κ αλλιως)μου λενε:
"θα στο κανουμε το κλειδι,περνα αυριο"
"Ποσον καιρο θα κανει ,θα παει Ιταλια και θα το επιστρεψουν;" ρωταω...
"Σε μια ωρα θα ειναι ετοιμο "μου λενε
Πηγα λοιπον την επομενη και πηρα το κλειδι μου με εμφανης τη δυσαρεσκεια ζωγραφισμενη στα προσωπα τους ,αφου καταλαβαν οτι δεν μπορουσαν να κανουν αλλιως και το χειροτερο οτι ξεμπροστιαστηκαν σε μενα καθοτι αλλιως μου τα παρουσιαζαν και αλλιως εγιναν στο τελος.
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από dimirex »

Η εμπειρία από αντιπροσωπείες στην Ελλάδα λέει ότι όπου μπορούν να σε πιάσουν, θα σε πιάσουν.
Η μόνη λύση είναι να διαβάσεις και να ψαχτείς μόνος σου ώστε αν χρειαστεί να συναναστραφείς ξανά μαζί τους να ξέρουν ότι γνωρίζεις και να τους έχεις πάντα στην φέρμα...
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
sakisketc
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:35
Gender: Male

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από sakisketc »

αυτο ακριβως που λες...
Άβαταρ μέλους
multi89
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Κυρ 08 Σεπ 2013, 21:26
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: Sym gts 300
Τοποθεσία: Ηράκλειο/Αθήνα

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από multi89 »

Με γειες το νεο key!! :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από argy »

Τελικά όπως και στην δική μου περίπτωση ο επιμενων νικά! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 13:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από panosduc »

ολες οι αντιπροσωπειες τα ιδια σκ@τ@ ειναι.......εμενα εδω μου ζηταγαν 4500$ για μια ζημια που τελικα κοστιζε 350$+καμμια 200αρια$ εργατικα σε mazda..... :angry3:
τι μηχανες τι αυτοκινητα τα ιδια χαλια παντου..
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από Stelios62 »

panosduc έγραψε:ολες οι αντιπροσωπειες τα ιδια σκ@τ@ ειναι...... τι μηχανες τι αυτοκινητα τα ιδια χαλια παντου..


....σωωωωπα !Δεν σε πιστευω .....! :mrgreen: :mrgreen:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tonionio
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 13:44
Gender: Male

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από tonionio »

Η κεντρική αντιπροσωπία δυστυχώς είναι απαραδέκτη. Αλαζονική συμπεριφορά, υπερβολικο μπλά μπλά και παπατζα χωρς λόγο και καμια σημασία αν βλέπουν ότι δεν μπορούν να σου πάρουν χρήματα. Επίσης ειναι απαράδεκτοι και σε θέματα επαγγελματισμού και συμπεριφοράς προς τον πελάτη (μιλάω από προσωπική εμπειρία).

Πολύ κρίμα...Δεν αξίζει η Ducati να έχει τέτοιους εκπροσώπους.
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 21:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από ASLAN »

tonionio έγραψε:
Πολύ κρίμα...Δεν αξίζει η Ducati να έχει τέτοιους εκπροσώπους.
Eχεις συναναστραφει επαγγελματικα με Ιταλους ? Μπροστα τους οι Ελληνες αντιπροσωποι ειναι αγιοι .
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 09:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από bros400pgm »

ASLAN έγραψε: Eχεις συναναστραφει επαγγελματικα με Ιταλους ? Μπροστα τους οι Ελληνες αντιπροσωποι ειναι αγιοι .


3 εμπειριες με μαμα εταιριες (Arrow, IceParts,DimSport/DimDyno)... Οι Ελληνες ειναι συμπαθεστατοι οντως :tooth2: :tooth2: :tooth2:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
tonionio
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 13:44
Gender: Male

Re: ΜΗΝ τρωτε τον παπα

Δημοσίευση από tonionio »

ASLAN έγραψε:
Eχεις συναναστραφει επαγγελματικα με Ιταλους ? Μπροστα τους οι Ελληνες αντιπροσωποι ειναι αγιοι .
Όχι δεν έχω συναναστραφεί να σου πω την αλήθεια αλλά δεν νομίζω ότι ειναι λογική να ψάχνουμε τα χείριστα για να αιτιολογήσουμε τα χειρότερα..

Ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να υπάρχει τέτοια εικόνα για μια εταιρία που γουστάρουμε και θα πήγαινε ακόμα καλύτερα αν είχε ένα αξιόλογο εκπρόσωπο.
Απάντηση