Are You The New Ducati Scrambler?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Xenokratis »

:whistling:

Μαζι σας σε ολα...και για τη χρηστικότητα του υγρού...και το σερβισαμπιλιτι και όλα....

Το θέμα ειναι ρε αλεχαντρο ειναι οτι εσυ και ο κάθε εσυ που μεσα σε μια 5ετια κάνεις ΟΣΑ χιλιομετρα θα κανουν σε όοοολη τους τη ζωή, οολοι τους μαζι (των οδηγών της καλοκαιριάς), ειναι λογικό να ζητάς κατι πιο user friendly πιο μαλακό και ανθρώπινο γιατι εχουν πιαστει οτι μυς εχεις στο αριστερο ξερό σου....

Ο τυπας με τη φράτζα που ΠΛΕΟΝ ολες οι μοτοσυκλετες σε αυτον απευθυνονται γιατι δυστηχώς ειναι η πλειοψηφια του αγοραστικού κοινού....ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ το μαλακο και πιο ευχρηστο μηχανάκι? Να πάει απο εξάρχεια - γκαζι και απο ψυρρή πλατεία Μοναστηρακιου??

Η σέλα του όντως δείχνει πλατφόρμα...
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από HackmaN »

Tα είπατε όλα και δεν έχω τί να γράψω!
Συμφωνώ με τον ASLAN για το ότι το ξηρό είναι μόνο για SBK άντε και κανα μεγάλο Monster και SF.
O Xenokratis τα είπε όλα με το όνομά τους! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Xenokratis έγραψε: Ο τυπας με τη φράτζα που ΠΛΕΟΝ ολες οι μοτοσυκλετες σε αυτον απευθυνονται γιατι δυστηχώς ειναι η πλειοψηφια του αγοραστικού κοινού....ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ το μαλακο και πιο ευχρηστο μηχανάκι? Να πάει απο εξάρχεια - γκαζι και απο ψυρρή πλατεία Μοναστηρακιου??
Ο τυπος με/χωρις φρατζα γι'αυτο το λογο θελει το μαλακο και ευχρηστο μηχανακι (γι'αυτο και τα vstrom, tdm και ΣΙΑ πουλανε σα τρελα): να παει απο εξαρχεια - γκαζι - πετρογκαζι και να μη του ξυνισει ο σκληρος συμπλεκτης, να μη τον ζαλισει το κοπανημα του συμπλεκτη, να μην αγκομαχισει με τα κλειστα κλιπον και το μικρο κοψιμο τιμονιου, να μην..., να μην..., να μην... και στο τελος πει αμην! :glimpse: Για τον ιδιο λογο αδιαφορει επιδεικτικα και για το αν φοραει αναρτησεις Mupo (http://www.mupo.it" onclick="window.open(this.href);return false; :)) ), μουπες, μουπα, σουπα... για το αν οι βαλβιδες του θα βαρανε παλαμακια στις 852000 στροφες και αλλα τετοια παρομοια (ασχετως μαρκας) τα οποια προοριζονται για συγκεκριμενο κοινο (ειτε τα αξιοποιει ειτε οχι :whistling: :glimpse: )

Εγω στα @@ μου και αν με πονεσει (λιγο, ειμαστε κομαντο λεμε :tooth2: ) ο αριστερος πηχης και οι καρποι μου... Με το που κανω μπραφ και γουσταρω τα ξεχναω ολα, αλλα εγω δε συντηρω τη ducati και την καθε ducati (το αντιθετο μαλιστα, δεν τους συμφερει να εχουν πελατες σαν και μενα :gap: ). Γι'αυτο λοιπον πολυ καλα εκαναν και εβγαλαν το Scrambler, οπως και τοτε που εβγαλαν το Mostro 900 και ξεπουλησαν (για τις αρχες του '90 που ducati=σκληροπυρηνικο και ζημιαρικο αγωνιστικο μηχανακι, το Μ900 ηταν οτι ειναι σημερα το Scrambler)
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από KRS »

ENGAKATS έγραψε:Γι'αυτο λοιπον πολυ καλα εκαναν και εβγαλαν το Scrambler, οπως και τοτε που εβγαλαν το Mostro 900 και ξεπουλησαν (για τις αρχες του '90 που ducati=σκληροπυρηνικο και ζηιαρικο αγωνιστικο μηχανακι, το Μ900 ηταν οτι ειναι σημερα το Scrambler)
Υπερβάλλεις και το ξέρεις..
το ίδιο σκληρό και κακότροπο ήταν,απλά ήταν γυμνό και δεν το γούσταραν οι τότε ντουκατίστι...
Επίσης δεν εκμεταλλεύτηκε καμμία μόδα, όπως το σκράμπλερ ή το cafe-racer της guzzi..
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ENGAKATS »

KRS έγραψε: Υπερβάλλεις και το ξέρεις..
Καθολου, θα δεις που θα πουλησει τρελα και θα μπασει κ'αλλους στον σουπερ-εξτρα-ουλτρα-μεγκα τρεντι κοσμο της Ducati :tooth2:

Αν μαλιστα συγκρινεις τα προηγουμενα "low budget" μηχανακια της Ducati με το Scrambler θα δεις οτι εχουν κανει ΠΟΛΛΑ βηματα μπροστα, δεν θα το πετυχαιναν αλλιως!

KRS έγραψε: το ίδιο σκληρό και κακότροπο ήταν,απλά ήταν γυμνό και δεν το γούσταραν οι τότε ντουκατίστι...
Η ορεξη ανοιγει απ'το ματι... :glimpse:. Ουτε το ΗΜ γουσταραν ολοι οταν εμφανιστηκε σαν concept αλλα τωρα ολοι μας ψοφαμε για ενα 1100 evo :cool:

KRS έγραψε: Επίσης δεν εκμεταλλεύτηκε καμμία μόδα, όπως το σκράμπλερ ή το cafe-racer της guzzi..
Και τι μ'αυτο;; Θα του πεσει ο κωλ0ς επειδη εκμεταλλευεται ενα trend της εποχης μας;; Μια χαρα ψηλα τον κραταει το αμορτισερ της Kayaba που φοραει :cool:

Αν ειναι για το καλο της ducati, ας βγω λαθος αλλα πολυ "φοβαμαι" πως σε 5-10 χρονια θα το εχουμε χωνεψει και θα εχει και δικο του κινημα απο πισω :glimpse: :glimpse:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 19:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

εγω παντως το αγοραζα ανετα.
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ENGAKATS »

πυξιδας990 έγραψε:εγω παντως το αγοραζα ανετα.
+1 (αν μου περισσευαν τα €€€ :tooth2: :gap: )
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Stelios62 »

Ταπεινη γνωμη ..... οταν η ducati θα τα ισοπεδωσει ολα στον βωμο της ..... ανεσης του πελατη θα σβησει και απο τον χαρτη διοτι δεν υπαρχει και λογος υπαρξης , τα εξ ανατολης μηχανακια ειναι τελεια εδω και δεκατιες πανω στα γουστα του πελατη .......!

.... και μην μου πειτε οτι το design π.χ. με τα φωτα εμπρος σαν ματια μελισσας η μυγας η ερπετου η godzila , τα χιαστη ledakia στο κωλοφαναρο ή οτιδηποτε αλλη εικαστικη πλαστικο-μορφια (πλαστικο-φοβια τα λεω εγω ) κ.λ.π κ.λ.π ειναι κατι που οι αλλοι δεν μπορουν να σχεδιασουν πλεον .... οποτε η πρωτοποριακη μοδα θα της ανηκει για παντα ..... ! :whistling:

Εδω ειναι που θα χαθει και το παιχνιδι εαν η σκληροπυρηνικη της ..... υποσταση ή και μυθος αμα το θελετε ετσι ..... δεν συνεχιστει απο εμας που ειμαστε ερωτευμενοι με αυτο το σημα κατετεθεν 2L κινητηρα της και το σκληροπυρηνικο της κρατημα που δυστυχως δεν ειναι για ..... καθημερινη χρηση. :))
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Xenokratis »

Πολύ μαρεσει το θέμα....
Αλεχάντρο....συμφωνάω απολυτα μαζι σου....ΝΑΙ...εμεις οι "σκληροπυρινικοι" του κ#λου δλδ...τι να πουνε και μερικες ψυχές απο δω μεσα....που τοχουμε το πράμα κάπως αλλιώς στο μυαλό μας...και το θέμα μοτοσυκλετα ειναι σε άλλη διάσταση και ΟΧΙ 3 μηνες τοκαλοκαιρι για μοστρα μπας και βγάλουμε κανα μονί...ειμαστε φύρα για τη Ducati και την κάθε Ducati....Θέλει κατανάλωση....οκ....

Εκει λοιπον που σαν εξωκοινοβουλευτικος :whistling: θα συμφωνήσω με τον σύντροφο Στελιο...ειναι οτι
ΜΗΠΩΣ χανεται η ουσία??
Ευκολοδήγητο Ducati, ευκολοδήγητο με μεγάλη διάρκεια συντηρησης ΚΤΜ, ΠΡΟΣΗΤΟ σε τιμή MV Agusta......Κάτι δε πάει καλα μάγκες....δεν λέω οτι ειναι απαραίτητα κακο....Ομως οταν εχεις μάθει στο πίσω μερος του μυαλού σου οτι F4 δε θα αγοράσεις ΠΟΤΕ και έρχεται μια γκάμα απο 4-5-6 μηχανάκια που εχουνε το σήμα..(εστω) της ΜV σε τιμή που πέρνεις γιαπονέζικο χιλιάρι....τότε μάλλον το μοτοσυκλετιστικο στερέωμα δέχεται επίθεση απο εξωγηινους.......
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Stelios62 »

:offtopic:

... πες τα ρε .... συντροφε ....! :tooth2:
... ριξε και κανενα ξυλο στην φωτια να θυμηθουμε καμμια ιστορια απο τ'ανταρτικο ....! :scared3:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Xenokratis »

Stelios62 έγραψε: ... ριξε και κανενα ξυλο στην φωτια να θυμηθουμε καμμια ιστορια απο τ'ανταρτικο ....! :scared3:
:offtopic:

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 21:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ASLAN »

Για κατσετε ρε συντροφοι ,δηλαδη το πανιγαλε ειναι λιγοτερο ducati απο το 996 ,999 και 1098 ?
Το scrabler ειναι λιγοτερο ducati απο τα τα μονστερ ? Το καινουργιο μονστερ λιγοτερο απο το παλιο ?Το καινουργιο hyper απο το παλιο ?
Ισα ισα λεω εγω ,ειναι οσο ducati τα παλια χωρις τα ελαττωματα χαρακτηρα τους .
Καθε καινουργιο μοντελο το ιδιο παραμυθι .
Κραταω μονο μια επιφυλαξη για το diavel ,αυτο ηταν κανονικη αρπαχτη για να μαζεψουν usd απο τους γιανκηδες .
εν το μεταξυ ολοι ειμαστε νοσταλγοι του ενδοξου παρελθοντος αλλα απο μακρια ,μολις ερθει η ωρα να μπει το χερι στην τσεπη παμε στα σιγουρα .
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Stelios62 »

... αμα ακουγοντας την λεξη monster , multi , hyper , diavel , streetfighter , scrambler παρ΄ολο που οι πωλησεις τους ητανε σαρωτικες εν σχεση με τα κλιπονατα ....... σου ερχεται ενας ανατριχιαστικος ειρμος σκεψεων γυρω απο την ενδοξη αγωνιστικη ιστορια ducati που την κρατησε ζωντανη , τοτε ...... ή γιναμε μοδα προσωρινη ή γερασε το φανατικο αγοραστικο κοινο της ducati πλεον ......!

Ποσο μεγαλυτερη αιγλη θα ειχε το panigale σημερα εαν δεν υπηρχαν αυτα τα μοντελα ? Αλλα οταν και εδω σε αυτη την κλιπονατη κατηγορια καθε χρονο περναμε σε καινουργιο μοντελο νομιζω οτι και οι φαν της ducati εχουνε κουραστει πλεον να ασχολουνται ..... λεω εγω τωρα που εχω και .... οστεοπορωση ....! :nosepick:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 21:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ASLAN »

To 1994 η ducati ειχε ΔΥΟ μοντελα σε εναν κυβισμο το καθενα ,916 και μονστερ ,σημερα σχεδον 20 χρονια μετα εχει ,panigale ,monster ,hyper ,multi ,diavel ,scrambler ,streetfighter .Nομιζω οτι δεν υπαρχει πελατης που δεν θα βρει μηχανη στην κατηγορια που θελει εκτος απο σκουτερ και εντουρο .Εαν ειχε η ducati επιβιωσει εως σημερα με δυο μοντελα θα την ηξεραν εικοσι στην Ελλαδα ,μερικες χιλιαδες στον κοσμο ,ανταλλακτικα μονο εαν πηγαινες και εκλαιγες δυο μερες εξω απο την πορτα τους στη Μπολονια ,ενα forum μονο στην Αμερικη και το 99% εδω μεσα θα οδηγουσε Γιαπωνεζικο .
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 19:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

ASLAN έγραψε:To 1994 η ducati ειχε ΔΥΟ μοντελα σε εναν κυβισμο το καθενα ,916 και μονστερ ,σημερα σχεδον 20 χρονια μετα εχει ,panigale ,monster ,hyper ,multi ,diavel ,scrambler ,streetfighter .Nομιζω οτι δεν υπαρχει πελατης που δεν θα βρει μηχανη στην κατηγορια που θελει εκτος απο σκουτερ και εντουρο .Εαν ειχε η ducati επιβιωσει εως σημερα με δυο μοντελα θα την ηξεραν εικοσι στην Ελλαδα ,μερικες χιλιαδες στον κοσμο ,ανταλλακτικα μονο εαν πηγαινες και εκλαιγες δυο μερες εξω απο την πορτα τους στη Μπολονια ,ενα forum μονο στην Αμερικη και το 99% εδω μεσα θα οδηγουσε Γιαπωνεζικο .
αν υπηρχε και το εδω μεσα :whistling: :whistling:
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 00:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από markous »

ειχε και το ss το 94 :whistling:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Rouggas »

Xenokratis έγραψε: Ευκολοδήγητο Ducati, ευκολοδήγητο με μεγάλη διάρκεια συντηρησης ΚΤΜ, ΠΡΟΣΗΤΟ σε τιμή MV Agusta......Κάτι δε πάει καλα μάγκες....δεν λέω οτι ειναι απαραίτητα κακο....Ομως οταν εχεις μάθει στο πίσω μερος του μυαλού σου οτι F4 δε θα αγοράσεις ΠΟΤΕ και έρχεται μια γκάμα απο 4-5-6 μηχανάκια που εχουνε το σήμα..(εστω) της ΜV σε τιμή που πέρνεις γιαπονέζικο χιλιάρι....τότε μάλλον το μοτοσυκλετιστικο στερέωμα δέχεται επίθεση απο εξωγηινους.......
Μα δεν είναι κακό να μπορείς να πάρεις ένα ''μικρότερο'' και όχι τόσο εξωτικό μηχανάκι της μάρκας που σ'αρέσει...δεν πάει να πει ότι το F4 ή το 916 χάνουν την ιστορία τους και όλα αυτά που έχει ο καθένας μας στο κεφάλι του...μαγαζιά είναι κι οι εταιρείες και κάπως πρέπει να επιβιώσουν.
Αν η Ducati δεν έβγαζε τα monster το '90 για να μπορέσει να επιβιώσει, άποψή μου είναι ότι θα ήταν σαν την Agusta ή τη Bimota...1 μηχανάκι τη δεκαετία, κι άμα...δηλαδή τώρα, το 2015 έπρεπε να κυκλοφορεί το 999 :wsmile: Panigale θα βλέπαμε το 2034 :mrgreen: Ξενοκράτη με πιανς ? :))


Πάντως, μ'άρεσε που κυκλοφόρησε η ducati το scrabler...πρώτον γιατί έβγαλε κι η triumph και κάπως πρέπει να παραμείνει ανταγωνιστική κι η ducati....και δεύτερον γιατί το κυκλοφορούσε και παλιά, όπως και η triumph βεβαίως...δεν ξύπνησαν μια μέρα κι είπαν θα βγάλουμε scrabler, υπάρχει και μια ιστορία για την αγαπημένη μας DUfuckinCATI :mrgreen: ....επίσης, φαντάζομαι ότι τότε δεν υπήρχαν χιπστερς, φιστερς, μπιστερς....υπήρχαν Ανθρώποι...κάποιοι οδηγούσαν ss, κάποιοι F1, κάποιοι scrabler μονοκίλυνδρα και αν υπήρχε και multi τότε, σίγουρα κάποιοι θα το είχαν...επίσης είχαν και μουστάκια ε ! και φράτζες, και τζίβες, και μούσα και κόντρα ξύρισμα... :glimpse: :))


Το ίδιο πράγμα είναι και με τις βέσπες που έχουν γίνει της μοδός...οδηγάνε λέει οι χιπστερς, κι άλλες τετοιες ταμπελες...και δε βγαζω εμενα απ'εξω, το΄χω πει μερικες φορες...
Ελα μου ομως που απο τον γυρισμό απο το Λεωνιδιο στα διοδιο της γεφυρας βλεπω μια βεσπα...καμοια 60αρια ο ανθρωπος, κι η βεσπα δηλαδη μαλλον ιδια σειρα ηταν :wsmile: σταματαω διπλα του...
-Γεια, του λεω
-Γεια, μου λεει
-Ησουν στο οδοιπορικο ?
-Ναι, αλλα φαγαμε πολυ νερο, μου λεει
-Κι εμεις φτασαμε μεχρι το Λεωνιδιο αλλα δεν πηραμε μερος
-Δε πειραζει παιδι μου, θα τρωγατε πολυ νερο, μου λεει
Ντραπηκα λιγο, δεν θα σας πω ψεματα....χαιρετηθηκαμε και εφυγα...

Την επομενη θα προσπαθησω να εχω πιο ανοιχτο μυαλο :wsmile: :hibye:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από tesla »

το προβλημα με τη ντουκατι πλεον ειναι το ντιζαιν...εχει χαθει η εξωτικοτητα τους...εγω ειμαι συμφωνος με την εξελιξη, αλλα πλεον δεν φτιαχνει μηχανακια για αφησες...φτιαχνει μηχανακια, που αν εν ηταν βαμενα κοκκινα...θα ηταν αδιαφορα...

hyper πιο ασχημο απο το προηγουμενο, σαν χτ

Image

Image

και η αντιθεση...

Image

Image




το μικρο σβκ της ντουκατι

Image

Image


το μικρο της αγκουστα....μπρρρρρρρ ριγος

Image


Image



αυτο ειναι το προβλημα...η εταιρια οντως βελτιωθηκε σε καθε τομεα, αξιοπιστες δυνατες μηχανες...αλλα η μαγεια χαθηκε...εριξαν το βαρος μονοπαντα στη ζυγαρια...
opanos
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από KRS »

markous έγραψε:ειχε και το ss το 94 :whistling:
ss είχε από το 89..και paso stock είχε το '94..και 851/888 πιο παλιά αντί για 916..και ελέφαντα στην ομόσταυλη...αλλά δεν ήταν του συρμού.

Του συρμού την έκανε η επιτυχία στα sbk και η γενικότερη διαχείριση του brand, κυρίως, από το ΤXPG.
Δεν νομίζω ότι θα βγάλει πουθενά η συζήτηση ρε παίδες..
αλλά γενικά έχω μια εντύπωση ότι τα πάντα φθίνουν, αλλοιώνονται και ομογενοποιούνται τα τελευταία χρόνια και σε αυτό δεν θα αποτελούσε εξαίρεση η μοτοσυκλέτα, η ντουκάτι και ό,τι άλλο..
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Rouggas »

Tesla, οριστε μηχανακι για αφισα, το 2015 :whistling:

Image
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 00:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από markous »

Rouggas έγραψε:Tesla, οριστε μηχανακι για αφισα, το 2015 :whistling:

Image
δεν του αρεσει γιατι δεν εχει σιδερια :mrgreen:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 17:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από daculas367 »

trellis.jpeg
Aυτό, ο ξηροκάμπανος και το μπουμπουνητό είναι οι λόγοι να έχω τη μηχανή μου
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 21:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ASLAN »

και ο Χαρισον Φορντ μπορουσε να πιλοταρει οποιο υπερσυγχρονο τζετ ηθελε αλλα προτιμουσε να πιλοταρει ενα μονοκινητηριο του Β παγκοσμιου .
Τσακιστηκε βεβαια με τον ματρακά αλλα ειχε χαρακτηρα που δεν εχει κανενα τζετ.

http://www.protothema.gr/world/article/ ... ison-ford/" onclick="window.open(this.href);return false;
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Rouggas & tesla +1 :thumbsup:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Stelios62 »

ASLAN έγραψε:και ο Χαρισον Φορντ μπορουσε να πιλοταρει οποιο υπερσυγχρονο τζετ ηθελε αλλα προτιμουσε να πιλοταρει ενα μονοκινητηριο του Β παγκοσμιου .
Τσακιστηκε βεβαια με τον ματρακά αλλα ειχε χαρακτηρα που δεν εχει κανενα τζετ.......
.... καπου εχεις μπερδευτει νομιζω πανω σ'αυτο το θεμα , αλλα δεν ειναι κακο ..... εξαλλου αναλογικα αυτο εκμεταλλευονται και οι εμπορικοι οικοι μαζικης παραγωγης ...... αμεση ανανεωση του μοντελου ..... μολις συσκευαστει και κατεβει και το τελευταιο κομματι απο την αλυσιδα παραγωγης ξεκιναει η συναρμολογηση του επομενου πιο βελτιωμενου ...... λεφτα και αγοραστες υπαρχουν .....!!!! :whistling:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση