Are You The New Ducati Scrambler?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Με το συμπάθιο μάγκες αλλά η εταιρεία δεν ζεί απο εσάς και εμένα που μαζέψαμε κανα' φραγκάκι, πήραμε 1 μοτοσακό και ολα good...
Πως έχουμε απαίτηση απο μια εταιρεία οταν δεν της στάζουμε φράγκα δεν μπορώ να το καταλάβω, δεν κάνει λειτούργημα στην τελική...

Καλά τα λέει ο Aslan μωρέ, επίσης, αλλη καλή ατάκα που είχα διαβάσει εδω μέσα απο εναν κύριο ηταν το "ψυχολογικό χρηματιστήριο"

Aυτή η hardcore-ιλα για χάρη της hardcore-ιλας ρε αγαπητά μου παιδιά ώρες-ώρες καταντάει πιο γραφική και απο τα μάρμαρα του Παρθενώνα, κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια...
Το άλλο παλικάρι που έχει στο garage του Panigale R/Pani SL/D16/MTS1200 ταυτόχρονα είναι χαζός και "οχι TRUE Ducat-ιστας" (οτι σκατά και να σημαίνει αυτό) να υποθέσω, σωστά ?

Θα'θελα παρα πολυ να'ξερα το πόσο θα σας "χαλούσε" να σας δωρίζανε κανα' Papagale/Scrambler/MTS1200 κτλπ κτλπ, ξέρετε, απο αυτά τα "μη-true Ducati" που προορίζονται για τις "μάζες"...

Μια χαρά Ducati είναι τα σημερινά, ο ηχος παραμένει καυλερός, τα φρένα τους το ίδιο, το design τους - αμα δεν έχεις μείνει στην δεκαετία του 80'/'90) καργα-sexy (εκείνο το monster1200...θέλω να βάλω το πουλί μου στην 2πλη εξάτμιση και να τραβήξω ξερογκαζιά στις 6000RPM) και καλύτερες μοτοσυκλέτες ποιοτικά είναι πλέον...Ενα ξηροκάμπανο μας αφαίρεσαν και αρχίσανε μερικοί τις jihad...
Οι "ρομαντικοί" μπορούν να μείνουν με τα μηχανάκια που ηδη εχουν αν τοσο επιθυμούν, τα περι "χαρακτήρα" μοτοσυκλέτας...τα σίδερα και τα πλαστικά είναι για να εξυπηρετούν ΕΜΑΣ και οχι το αντίθετο, αλλά είπαμε, ψυχολογικό χρηματιστήριο...

Συγγνώμη για το ύφος του post, στην τελική ειναι η άποψή σας και δεν έχουμε και τίποτα να χωρίσουμε, παρόλα αυτά, κακό πράμα οι ταμπέλες και ο ελιτισμός κύριοι - το να μην μας αρέσει κάτι, δεκτόν, το να επαναλαμβάνουμε κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια με μια μικρή δόση χολής όμως είναι άλλο πράμα...

Η ολη συζήτηση με παραπέμπει στα Γυμνασιακά και Λυκειακά μου χρόνια - τότε που μπορούσες να καθεσαι και να μιλάς/μαλώνεις περι μουσικής με τις ώρες σχετικά με το ποια μπάντα "ξεπουλήθηκε", ποια έχει παραμείνει "true" και οτι ολες οι άλλες μπάντες είναι για τα "γίδια" και τις "μάζες", εμμμμ... :mrgreen:

Σε άλλα νέα : Ρωτήστε κολλητό που έχει ΜΤS1000 και πήρε χθες βόλτα για μερικά χλμ ενα MTS1200S για το πως του φάνηκε και αν θα το άλλαζε...χθές άμα είχε το κασέρι για μοτοσυκλέτα 23.000€ ;)

Aγαπώ σας
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 21:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από nasa »

Υπάρχουν οι εξής κατηγορίες ducatisti


Γνώμη μ πάντα .


Πιτσιρικαδες χιπτστεροτρεντιδες μουσατοι με τατοο κ φραγκα που παίρνουν τα καινούρια που τους πασαρει η μαμά χωρίς φόβο κ πάθος......


Μεσήλικες γουαναμπιδες τρεντιδες νοσταλγοι των νιατων τους που παίρνουν κ δαυτοι ότι νέο βγάζει η μαμά και μετα βγάζουν σελφιζζζζ στο φειμπουκ για το πόσο γουσταρουν .......


Σκληρά χουφταλα που καβαλανε ντουκους καιρό και τα καινούρια τους φαίνονται πλειμομπιλ.......


Μέσα σε αυτο το βασικό πλαίσιο αγοραστών υπάρχουν υποκατηγοριες σε κάθε τμήμα του ανάλογα με το ύφος,την χρήση,το στατους,τον σκοπό, Θα παει μακρυά η βαλίτσα.......

Το παράδοξο της όλης ιστορίας είναι ότι σε μια μαζωξη ducati όπως ενα wdw ας πούμε κ ενώ συνήθως υπαρχει να δεις ότι ποθει η ψυχή σου απο μοτορια,


Οι παλιοί κρυφοβλεφαριαζουν τα καινούρια,καβατζωμενοι πίσω απο την αίγλη της σπανιοτητας των επίπλων τους........


Οι νέοι κρυφοκαβλαντιζουν τα έπιπλα των παλιών καλυμενοι πίσω απο την τρεντια των σύγχρονων παιχνιδιών τους.........




Κ Έτσι θα πηγαίνει .............
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
meccanica
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Πέμ 15 Οκτ 2009, 20:09
Gender: Male
Other: ktm superduke 990

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από meccanica »

Μιλησες σοφα γεροντα :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Stelios62 »

.... αυτο το σ/κ στο 36ωρο οδοιπορικο που οργανωνει η λεσχη Μοτο Guzzi - φωτο και ενημερωση σε αλλο ποστ - ειδα νεους γερους αλλα και ωραιες γυναικες να πηγαινουν ΣΦΑΙΡΑ και επι ωρες , οτι ειδος και χρονολογιας μηχανακι φανταστεις. Αρα λοιπον, ουτε το μοντελο μηχανης ουτε η ηλικια ουτε το φυλο ξεχωριζουν τον φανατικο λατρη της μοτοσυκλετας ...... αυτο για μενα ειναι και το σημαντικοτερο απ΄ολα. :))

Α! .... και να μην ξεχασω, απο τις 100 - 150 μηχανες που μετρησα ειδα τεσσερα (4) .... ducati , 1 βεσπα και τα υπολοιπα γιαπωνεζικα , κτμ και bmw..... αν αυτο βοηθαει σε καποιο συμπερασμα .......! :zep:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 21:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ASLAN »

Θέλω sportclassic biposto υγροκάμπανο ,1000αρι με abs και ντίζα , made in thailand στα 9000 ευρω . :mrgreen:
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 21:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από nasa »

Εδώ που μένω παίζουν κανά δυο panigale

Ενα rc 8

Μερικά μονστερ


Και πολλά 660 smc.




Όσοι τα έχουν έχουν μουσια, τατουάζ,γυαλιά καθρέφτη, κ τα σπάνε με παντιλικια έξω απο τις καφετέριες όπου μετα αραζουν κ πίνουν φρεντο με το μοτορι απέναντι στην ευθεία που έχουν κάτσει .


O tempora. O mores.......
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 19:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

nasa έγραψε:Εδώ που μένω παίζουν κανά δυο panigale

Ενα rc 8

Μερικά μονστερ


Και πολλά 660 smc.




Όσοι τα έχουν έχουν μουσια, τατουάζ,γυαλιά καθρέφτη, κ τα σπάνε με παντιλικια έξω απο τις καφετέριες όπου μετα αραζουν κ πίνουν φρεντο με το μοτορι απέναντι στην ευθεία που έχουν κάτσει .


O tempora. O mores.......
μουσι εχω
τατου εχω
παπαγαλο δεν εχω.
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Ritsman »

nasa έγραψε:Υπάρχουν οι εξής κατηγορίες ducatisti...........

Οι χιπστερ μαστορα ειναι νεα μοδα.... δεν υπηρχαν παντα ....

και επειδη μου ανοιγεις το στομα και θα ξεφυγω της κουβεντας... υπηρχαν , υπαρχουν και θα υπαρχουν
3 κατηγοριες ελληνων ντουκατεων

τα παιδια που διαθετουν ενα μηχανακι οτι κι αν ειναι αυτο απο 620 μεχρι 1098 αλλα τα φραγκα τους ειναι περιορισμενα και φτανουν να συντηρουν μεχρι και το μηχανακι που εχουν, αυτοι εχουν το ψωνιο, τελεια και παυλα. Πουλανε μουρη δεξια και αριστερα σε φαση "κοιτα ρε μαλακα εχω Ducati" και καμαρώνουν σαν γυφτικο σκερπανι (αυτο δεν σημαίνει οτι δεν αγαπουν το μηχανακι τους)

υπαρχουν οι λεφταδες, που στο γκαραζ τους εχουν περισσοτερα απο 1 Ducati και συνηθως δεν ειναι μοντερακια 620 , ειναι ππαπαγκαλε, μουλτιστραδια δεκαεξαδεσμικα κτλ κτλ και συνιθως σνομπαρουν τις λοιπες 2 κκατηγοριες (οχι απαρατητα ομως) (μακαρι να ημουν κι εγω σαυτη την κατηγορια)

και υπαρχουν και οι ρετρολαγνοι με μηχανακια περασμενων δεκαετιων που αυτοι σνομπαρουν ΟΛΑ τα νεα Ducati γιατι φυσικα τιποτα δεν ειναι πιο γνησιο απο το pantah κτλ κτλ κτλ.... και η σκληροπυρινικοτητα τους δεν σταματαει εκει αλλα αν δεν ειναι ιταλικο και κοκκινο δεν ειναι μηχανακι

Τωρα.... αν προσβαλα καποιον να του ζητησω προκαταβολικα συγνωμη αλλα ειμαι σιγουρος
οτι σε καποια κατηγορια ανοικετε κι εσεις, οπως φυσικα κι εγω που εχω πεσει στην ιδια παγιδα με εσας
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
jordano
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 532
Εγγραφή: Δευ 04 Ιουν 2012, 12:49
Gender: Male
Τοποθεσία: θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από jordano »

:killer2: :bruce: :killer3: :teasing1:

:wsmile: :hibye:
ὤλετο μέν μοι νόστος, ἀτὰρ κλέος ἄφθιτον ἔσται
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 19:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

Ritsman έγραψε:

Οι χιπστερ μαστορα ειναι νεα μοδα.... δεν υπηρχαν παντα ....

και επειδη μου ανοιγεις το στομα και θα ξεφυγω της κουβεντας... υπηρχαν , υπαρχουν και θα υπαρχουν
3 κατηγοριες ελληνων ντουκατεων

τα παιδια που διαθετουν ενα μηχανακι οτι κι αν ειναι αυτο απο 620 μεχρι 1098 αλλα τα φραγκα τους ειναι περιορισμενα και φτανουν να συντηρουν μεχρι και το μηχανακι που εχουν, αυτοι εχουν το ψωνιο, τελεια και παυλα. Πουλανε μουρη δεξια και αριστερα σε φαση "κοιτα ρε μαλακα εχω Ducati" και καμαρώνουν σαν γυφτικο σκερπανι (αυτο δεν σημαίνει οτι δεν αγαπουν το μηχανακι τους)

υπαρχουν οι λεφταδες, που στο γκαραζ τους εχουν περισσοτερα απο 1 Ducati και συνηθως δεν ειναι μοντερακια 620 , ειναι ππαπαγκαλε, μουλτιστραδια δεκαεξαδεσμικα κτλ κτλ και συνιθως σνομπαρουν τις λοιπες 2 κκατηγοριες (οχι απαρατητα ομως) (μακαρι να ημουν κι εγω σαυτη την κατηγορια)

και υπαρχουν και οι ρετρολαγνοι με μηχανακια περασμενων δεκαετιων που αυτοι σνομπαρουν ΟΛΑ τα νεα Ducati γιατι φυσικα τιποτα δεν ειναι πιο γνησιο απο το pantah κτλ κτλ κτλ.... και η σκληροπυρινικοτητα τους δεν σταματαει εκει αλλα αν δεν ειναι ιταλικο και κοκκινο δεν ειναι μηχανακι

Τωρα.... αν προσβαλα καποιον να του ζητησω προκαταβολικα συγνωμη αλλα ειμαι σιγουρος
οτι σε καποια κατηγορια ανοικετε κι εσεις, οπως φυσικα κι εγω που εχω πεσει στην ιδια παγιδα με εσας
ενσταση.
υπαρχει και 4η.

αυτοι που απλα εχουν ducati :whistling:
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από KRS »

Ritsman έγραψε:

υπηρχαν , υπαρχουν και θα υπαρχουν 3 κατηγοριες ελληνων ντουκατεων

τα παιδια που διαθετουν ενα μηχανακι οτι κι αν ειναι αυτο απο 620 μεχρι 1098 αλλα τα φραγκα τους ειναι περιορισμενα και φτανουν να συντηρουν μεχρι και το μηχανακι που εχουν, αυτοι εχουν το ψωνιο, τελεια και παυλα. Πουλανε μουρη δεξια και αριστερα σε φαση "κοιτα ρε μαλακα εχω Ducati" και καμαρώνουν σαν γυφτικο σκερπανι (αυτο δεν σημαίνει οτι δεν αγαπουν το μηχανακι τους)
Πρόσθεσε και καμιά άλλη κατηγορία Ριτς, γιατί με την εις άτοπον μάλλον οι περισσότεροι ανήκουμε σ' αυτή... :mrgreen:
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Ritsman »

Αντε για σας μονο να φτιαξω και 4


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
58
Dermi
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 20:59
Gender: Male
Other: 2015 Scrambler
Τοποθεσία: Athens

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Dermi »

Ritsman έγραψε:

Οι χιπστερ μαστορα ειναι νεα μοδα.... δεν υπηρχαν παντα ....

και επειδη μου ανοιγεις το στομα και θα ξεφυγω της κουβεντας... υπηρχαν , υπαρχουν και θα υπαρχουν
3 κατηγοριες ελληνων ντουκατεων

τα παιδια που διαθετουν ενα μηχανακι οτι κι αν ειναι αυτο απο 620 μεχρι 1098 αλλα τα φραγκα τους ειναι περιορισμενα και φτανουν να συντηρουν μεχρι και το μηχανακι που εχουν, αυτοι εχουν το ψωνιο, τελεια και παυλα. Πουλανε μουρη δεξια και αριστερα σε φαση "κοιτα ρε μαλακα εχω Ducati" και καμαρώνουν σαν γυφτικο σκερπανι (αυτο δεν σημαίνει οτι δεν αγαπουν το μηχανακι τους)

υπαρχουν οι λεφταδες, που στο γκαραζ τους εχουν περισσοτερα απο 1 Ducati και συνηθως δεν ειναι μοντερακια 620 , ειναι ππαπαγκαλε, μουλτιστραδια δεκαεξαδεσμικα κτλ κτλ και συνιθως σνομπαρουν τις λοιπες 2 κκατηγοριες (οχι απαρατητα ομως) (μακαρι να ημουν κι εγω σαυτη την κατηγορια)

και υπαρχουν και οι ρετρολαγνοι με μηχανακια περασμενων δεκαετιων που αυτοι σνομπαρουν ΟΛΑ τα νεα Ducati γιατι φυσικα τιποτα δεν ειναι πιο γνησιο απο το pantah κτλ κτλ κτλ.... και η σκληροπυρινικοτητα τους δεν σταματαει εκει αλλα αν δεν ειναι ιταλικο και κοκκινο δεν ειναι μηχανακι

Τωρα.... αν προσβαλα καποιον να του ζητησω προκαταβολικα συγνωμη αλλα ειμαι σιγουρος
οτι σε καποια κατηγορια ανοικετε κι εσεις, οπως φυσικα κι εγω που εχω πεσει στην ιδια παγιδα με εσας
εγω ακομα δεν καταλαβαινω τις κατηγοριοποιησεις και τις "ταμπελες" μεσα σε ενα forum φτιαγμενο απο ανθρωπους-λατρεις μιας μαρκας μοτοσυκλετων και προορισμενο παλι για ανθρωπους-λατρεις τις ιδιας μαρκας.

δηλαδη πρεπει σονι και καλα να υπαρχει ο "καλυτερος" ducatista ή ο "χειροτερος"? Η μηπως πρεπει να μηδενιζουμε τις νεες γεννιες ανθρωπων που εντασονται σε μια τετοια κοινοτητα? Σεβομαι απολυτα τους παλαιοτερος και πιο εμπειρους σε τεχνικα-οδηγικα θεματα ducatisti, αλλα ειναι κριμα και ολιγον τι τοξικο για την κοινοτητα να κατηγοριοποιουμε και να γινομαστε ελιτιστες.

Η εταιρια εξελιχθηκε και αρχισε να δημιουργει μοτοσηκλετες πιο ασφαλεις για τους αναβατες της (ναι, τα ηλεκτρονικα ισως μια μερα μας σωσουν απο ενα δυστυχημα και ας κανουν την μοτοσυκλετα λιγοτερο "hardcore"). Η μοδα πηγε στα ρετρο, ηρθαν και οι χιπστερς, αλλα κακα τα ψεματα ολοι λιγο ως πολυ ειμαστε λιγακι παρελθοντολαγνοι, αρα που ειναι το κακο? Η εταιρια προσπαθει να ενταξει στους κυκλους τις την νεα γεννια και θα επρεπε να χαιρομαστε που θα εχουμε περισσοτερα ατομα αναμεσα μας με το ιδιο παθος.

Υ.Γ: Ritsman, προς θεου δεν παει προς εσενα το comment περι τοξικοτητος. Παρεθεσα το κειμενο σου γιατι ηθελα να συμπληρωσω πανω σε αυτο.
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Stelios62 »

:offtopic: ... μηπως ξερετε ποτε θα βγαλει station-wagon ή κατι σε ..... "κλουβα"εκδοση η ferrari ? .... Ξερετε πρεπει να κουβαλαω και την πεθερα μου τωρα μαζι στο supermarket λογω αγκυλωσης αλλα και λογω κρισης θελω κατι αξιοπιστο για ταξιδια , πιστα φυσικα αλλα και για καθημερινη χρηση στην δουλεια μου (διανομες) .... ευχαριστω εκ των προτερων και ..... συγνωμη για την παρενθεση ... ! :whistling:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από HackmaN »

Δεν είμαστε σκληροπηρυνικοί κατά ανθρώπων. Είμαστε ρομαντικοί ή κολλημένοι ίσως με την παλιά αίγλη της εταιρείας που δεν υπέκυπτε σε εμπορικές τάσεις.
Πλέον βγάζει ένα μοντέλο μόνο και μόνο για να πάρει κοντοπαντελονάτους μουστακαλήδες σαν πελάτες.
Και συνεχίζω την πιπίλα με το χιπστεριλίκι και τη νέα τάση της μόδας με ρετρό μηχανές τέτοιου τύπου, καθότι δεν μπορώ να ακούσω εκδοχές περί φθηνού μοντέλου/entry level και λοιπά.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟ όταν σου έχει το Σκαράμπλερ στα 10.700€ και με 11.500 παίρνεις το Μonster 821.
Τες πα... τί να λέμε... Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
ClassicNikos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 19:52
Gender: Male
Bike: 916SPS
Other: hypermotard 1100

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από ClassicNikos »

Το κραξιμο σε καθε νεο μηχανακι ειναι μοναδικο προνόμιο των ντουκατιστι. Σε ολες της αλλες μαρκες αυτο δεν παιζει.αυτο ειναι και το αδύνατο σημειο της κοινότητας ντουκατι στην Ελλάδα. Εγω που ειμαι μιας ηλικίας καπως μεγάλης θυμάμαι τι κράξιμο έφαγαν τα monster.multi.999. Και γενικα ολα.κανενα δεν γλίτωσε. Μονο το 916 ηταν ντουκατι.αντε και το 1098.
μαλον δεν παμε καλα εεεεε
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ...Η........SS 750 ΤΟΥ 1974, ΚΑΙ Ο ........ JIMI HENDRIX.........
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Rouggas »

ClassicNikos έγραψε:Το κραξιμο σε καθε νεο μηχανακι ειναι μοναδικο προνόμιο των ντουκατιστι. Σε ολες της αλλες μαρκες αυτο δεν παιζει.αυτο ειναι και το αδύνατο σημειο της κοινότητας ντουκατι στην Ελλάδα. Εγω που ειμαι μιας ηλικίας καπως μεγάλης θυμάμαι τι κράξιμο έφαγαν τα monster.multi.999. Και γενικα ολα.κανενα δεν γλίτωσε. Μονο το 916 ηταν ντουκατι.αντε και το 1098.
μαλον δεν παμε καλα εεεεε
Πες τα ρε Νικο και δε μπορω :thumbsup:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από Rouggas »

HackmaN έγραψε:Δεν είμαστε σκληροπηρυνικοί κατά ανθρώπων. Είμαστε ρομαντικοί ή κολλημένοι ίσως με την παλιά αίγλη της εταιρείας που δεν υπέκυπτε σε εμπορικές τάσεις.
Την αίγλη και την κάθε αίγλη τη φτιάχνουμε μοναχοί μας...και η Ferrari μπορεί να έχει αυτή την αίγλη που λες, αλλά ποιος δεν θα γούσταρε ένα οποιοδήποτε εξ'ανατολής Skyline :glimpse: Μηχανάκια και αυτοκίνητα είναι...

Hackman, κολλημένοι σίγουρα....και ελπιζω να μην παρεξηγηθεί για άλλη μια φορά ο γραπτός λόγος :hibye:

Και για να χαλάσει και λίγο η παλιά αίγλη της αγαπημένης μας ducati....

Image

Image

Image
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

ClassicNikos έγραψε:Το κραξιμο σε καθε νεο μηχανακι ειναι μοναδικο προνόμιο των ντουκατιστι. Σε ολες της αλλες μαρκες αυτο δεν παιζει.αυτο ειναι και το αδύνατο σημειο της κοινότητας ντουκατι στην Ελλάδα. Εγω που ειμαι μιας ηλικίας καπως μεγάλης θυμάμαι τι κράξιμο έφαγαν τα monster.multi.999. Και γενικα ολα.κανενα δεν γλίτωσε. Μονο το 916 ηταν ντουκατι.αντε και το 1098.
μαλον δεν παμε καλα εεεεε
Τώρα να το πώ ? Αμα είχαμε 18000-23000€ για νεο Ντούκο κάθε φορά που έβγαινε θα σου έλεγα πόσο θα τα κράζαμε και πόσο λάτρεις των ροζ γυαλιών θα ήμασταν... :mrgreen:

Στο Ducati.ms, "Και παλιούς" έχει (μέσος όρος ηλικίας εκει μέσα ειναι ανω των 40-φευγα) που είχαν/έχουν τα παντα απο Duc αλλά και το φραγκακι ρέει, μάντεψε, αυτά τα περι "πραγματικών Ducati" και "Ducatisti" δεν υπάρχουν, αναρωτιέμαι το γιατί :cool:
Μπορείς να έχεις ανετα στο γκαράζ σου pantah ή SS παλαιάς κοπής δίπλα απο SF1098 ή Μ1200 ή ΜΤS1200 ή Pornigale, κανενα πρόβλημα, το σύμπαν θα παραμείνει ως έχει...

Καλα κάνουν και μας κράζουν ορισμένοι ως προς την 'pure-ιλα".

Ταμπέλες παντού, κακό πράμα...

YΓ : Σχετικά με την...αίγλη της Duc...νομίζω πως το θυμόμαστε όλοι αυτό, σωστά ? :mrgreen:
Εικόνα

Ως hipster-o-μη-true-Ducatιστας, 1000 φορές να μου έδινες κατι με τα φρένα, γκάζι/ροπή και styling του Diavel παρά...αυτό το πράμα...
Ναι, το Diavel, αυτή την "μ@λ$κι@" φτιαγμένη για τους "Αμερικλάνους", τουλάχιστον δεν πήγε άπατο οπως το Indiana (το οποιο παρεμπιπτόντως είχε φτιαχτεί για το ιδιο target group)

ΥΓ 2 : ουτε μουσια έχω, ουτε και tattoo και είμαι και αρκετά άνω των "-άντα" :))
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από KRS »

@Rouggas

Τα regolarita κλπ ήταν στην γκάμα της ducati πριν το '70..
Μετά που βγήκαν τα ss κλπ δεν ξανασχολήθηκε με 125αρια για το πόπολο.
God is An Astronaut έγραψε:Τώρα να το πώ ? Αμα είχαμε 18000-23000€ για νεο Ντούκο κάθε φορά που έβγαινε θα σου έλεγα πόσο θα τα κράζαμε και πόσο λάτρεις των ροζ γυαλιών θα ήμασταν...


Nομίζω ότι είναι περισσότερο θέμα αισθητικής παρά αφραγκίας.
Bέβαια, αυτό για να αποδειχθεί πρέπει αυτός που έχει τα 23.000 να πάει να πάρει τη γριά, π.χ 916/96/98 που και χέρια θέλει και για περιορισμένη χρήση είναι και την κάνουν μεροκάματο τα multi κλπ.

Οι "κουκουέδες" ας μείνουμε με τις γραίες και οι "ρεβιζιονιστές" πάρτε τα καινούρια :mrgreen:
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από tesla »

βασικα με 8κ παιρνεις μτ09 τωρα που ειναι πριονι, τι σκραμπλερ και μλκιες :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
opanos
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

tesla έγραψε:βασικα με 8κ παιρνεις μτ09 τωρα που ειναι πριονι, τι σκραμπλερ και μλκιες :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Πέρνα μια βόλτα απο διπλανό φορουμ γενικού περιεχομένου να διαβάσεις περι...δράκων... Πρέπει να πατάει και D16 σύμφωνα με τα λεγόμενα ορισμένων... :mrgreen:

Και που είσαι, μη τολμήσεις ΚΑΝ να πεις κατι κακό για το μεΚανάκι γιατι...παίζει να δεχτείς την οργή/μένος των Θεών... :mrgreen:

Και που να δεις για το Tracer κιολας...Μαλ@κας είσαι να στάξεις 23Κ για λαδιέρα ? Παρε ενα tracer ρε καρμίρη να δεις άσπρη μέρα :wsmile:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος God is An Astronaut την Παρ 08 Μάιος 2015, 13:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από tesla »

καλα λογικο ειναι...αυτης της χρηματικης κατηγοριας και κυβικων γιαμαχα παντα πατουσαν οτι κυκλοφορουσε στους δρομους...μια 10ετια τωρα τα tdm ακομα ξεσκιζουν μπουσα διαφορα 1000αρια σσ τουονα κλπ κλπ κλπ :mrgreen:
opanos
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από HackmaN »

Ωραίεςοι φώτο με τα εκτρώματα του παρελθόντος.
Βασικά του μακρινού παρελθόντος, όπου δεν υπήρχαν και τόσες κατηγορίες μότο όπως τώρα ή δεν ξεχώριζαν και τόσο εμφανισιακά.

Και αφού λοιπόν ήρθατε στα λόγια μου, από τα λάθη του παρελθόντος μαθαίνεις, δεν τα επαναλαμβάνεις! :glimpse:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 19:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Are You The New Ducati Scrambler?

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

το φορουν δεν ειναι ουτε ρετρολαγνικο,ουτε new age.
ειναι απο ολα.
μεμωνομενα μελη αυτοχαρακτηριζονται και καλα κανουν για παρτη τους.
η συντριπτικη πλειοψηφεια δεν εχει κοληματα.
αρκει μια βολτα σε μια μαζωξη και θα το καταλαβετε.



god ειπα να στο γραψω τοτε και διπλα.
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση