Λαμπακι Ρεζερβας

Απάντηση
Dermi
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 20:59
Gender: Male
Other: 2015 Scrambler
Τοποθεσία: Athens

Λαμπακι Ρεζερβας

Δημοσίευση από Dermi »

Σημερα το scrambler-ακι μου εκανε κατι που δεν περιμενα - ποσο μαλλον αφου εχει μονο 5000 χιλιομετρα στο κοντερ του. Εχω γεμισει χτες με βενζινη (παντα απο το ιδιο πρατηριο που εμπιστευομαι και παντα 100αρα) και εχω κανει 34 χιλιομετρα απο το τελευταιο γεμισμα... ειμαι για καφε, την εχω παρκαρει σε σκια, παω να φυγω και οπως την αναβω μου βγαζει λαμπακι για ρεζερβα!!! Την σβηνω, βγαζω το κλειδι, ξαναναβω και ολα οκ... να ανησυχησω? :think2:
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Λαμπακι Ρεζερβας

Δημοσίευση από HackmaN »

Φλοτέρ χαλασμένο;
Έχεις εγγύηση;
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Λαμπακι Ρεζερβας

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

HackmaN έγραψε:Φλοτέρ χαλασμένο;
Έχεις εγγύηση;
Ηack, 1 φορά του το έκανε αδερφέ μου, μην τον τρομάζουμε τον άνθρωπο άδικα, πιθανό είναι να φάγανε στιγμιαία "φλασιά" τα ηλεκτρικά, it happens... :)
Βλέπε επίσης : ενδειξη νεκράς ενω δεν εχεις νεκρά, να εχεις νεκρά και...να μην το δείχνει στο καντράν, φλασιές του EOBD φωτακίου μια στις (πολύ) τόσες (και να μην δείχνει σφάλμα οταν το περάσεις απο διαγνωστικό) κ.ο.κ...

Αμα αρχίσει να το κάνει συχνά...τοτε να αρχίσει να ανησυχεί ο Dermi (και να ειναι ίσως το φλοτέρ) :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Λαμπακι Ρεζερβας

Δημοσίευση από HackmaN »

Σε τέτοια ας πούμε, "μικροπροβλήματα", πάντα αφήνουμε ένα μικρό διάστημα να δούμε αν θα... γιάνει μόνο του! :glimpse:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Λαμπακι Ρεζερβας

Δημοσίευση από Stelios62 »

..... ειναι φλοτερ τελικα ή ..... ηλεκτροδιο που πιανει ¨αλατα¨?........ και που συνηθως το καθαριζουν αλλα μεταξυ μας στο τελος θελει αλλαγμα? Οποτε αγνοηστε το και γυριστε το στην ...... ΄ρεζερβα΄ :mrgreen: ........ και στον υπολογισμο των χιλιομετρικων αποστασεων , ειναι θεμα συνηθειας.
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dermi
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 20:59
Gender: Male
Other: 2015 Scrambler
Τοποθεσία: Athens

Re: Λαμπακι Ρεζερβας

Δημοσίευση από Dermi »

αρχικα, να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις/συμβουλες! δεν μου εκανε ξανα κατι απο τοτε ουτε ειχαμε στο παρελθον κανενα θεμα (γενικα η συμβιωση μαζι της ηταν παντα ευχαριστη και αρμονικη)! ευτυχως εχω εγγυηση μεχρι Μαρτιο (3 μαρτιου 2015 την πηρα) οποτε, αν γινει ξανα καμια στραβη θα την παω για ελεγχο! απλα ειπα να ρωτησω γιατι πανικοβληθηκα λιγακι :))
Απάντηση