ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Τα στολιδια των κοριτσιων...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
anastasia
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ 05 Ιουν 2009, 19:29
Gender: Female
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Κορυδαλλός ( απέξω..)

ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από anastasia »

Καλημέρα σε όλους :) ..πριν από 10 μέρες περίπου πηρα το 696... ζήτησα απο τα παιδιά της hell του πειραια να μου βάλουν συναγερμο αλλα προέκυψε θέμα... μου είπαν οτι μπορώ να βάλω μόνο τον εργοστασιακό λόγω εγγύησης αλλά οτί ο εργοστασιακός έχει βγάλει προβλήματα του τύπου μπαίνει την ώρα που η μηχανή έιναι σε κίνηση :zep: .... αναγκαστικά η μηχανή εμεινε χωρίς συναγερμο και τωρα το άγχος μου χτυπάει κοκκινο όταν αφήνω το μηχανάκι μόνο του... ξέρει κανείς να μου πει τι γίνεται με το θέμα?? 'εχετε ακούσει κάτι???
Άβαταρ μέλους
Zissis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Τρί 19 Μάιος 2009, 10:42
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονικιος οικονομικος μεταναστης στα ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από Zissis »

Κατα αρχην καλοριζικο.............

Δεν μας ειπες αν ο συναγερμος της Ducati ειναι δωρο...........Αν οχι μην τον βαλεις...........Αν σου δημιουργησει προβλημα λειτουργιας αφου ειναι στη εγγυηση εσυ θα πηγαινεις εκει μεχρι να πετυχεις τον σωστο συναγερμο που θα δουλευει σωστα.............Παραμυθια σου λενε............Αν διαλεξεις αλλον συναγερμο ΞΑΝΑ δεν εχεις προβλημα........αυτα περι εγγυησης δεν ισχυουν...............θα πρεπει να αποδειξουν οτι ο εκτος Ducati συναγερμος ευθυνεται για την βλαβη..........και εδω ερχεται το ερωτημα...τι βλαβη μπορει να παθει η μοτοσυκλετα σου απο τον συναγερμο?............Καμια..........αν ειναι ελατωματικος ο συναγερμος το πολυ-πολυ να σου αδειασει την μπαταρια την οποια θα αντικαταστησουν στα πλαισια της εγγυησης του συναγερμου...........Εχω συναγερμους εδω και πολλα χρονια στις μοτοσυκλετες μου.......ακριβους και φθηνους................Μου εκατσαν και προβληματικοι οι οποιοι μου ειχαν ακινητοποιησει την μοτοσυκλετα αλλα ζημια δεν εκαναν ποτε...........Για μενα βαλε τον Ducati αν ειναι τζαμπα αλλιως βαλε καποιον επωνυμο.........Εγω εχω META SYSTEM στο Multi και απο οτι ξερω τον εχουν και αλλοι εδω στο φορουμ και δεν εχουν κανενα προβλημα............(ασε που εχει και μικρο σιλικονατο αδιαβροχο χειρηστηριο που το εχεις στα κλειδια χωρις να υπαρχει προβλημα........)
:hibye:
ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ...........................Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

Αρχικα καλοριζικο! Δευτερον. Συναγερμος my ass.. Ακομα κι εγω ξερω να τον απενεργοποιω.. :roll2: Το καλυτερο αντικλεπτικο ειναι η κουκουλα! Αλλα να μη γραφει τι μηχανη ειναι! Ειχα δει καποια στιγμη μια μηχανη αραγμενη σε πυλωτη με κουκουλα η οποια εγραφε πανω με ΤΕΡΑΣΤΙΑ κοκκινα γραμματα "DUCATI 999"! :xxx: :parta:
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
Zissis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Τρί 19 Μάιος 2009, 10:42
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονικιος οικονομικος μεταναστης στα ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από Zissis »

red_mostro620 έγραψε:Αρχικα καλοριζικο! Δευτερον. Συναγερμος my ass.. Ακομα κι εγω ξερω να τον απενεργοποιω.. :roll2: Το καλυτερο αντικλεπτικο ειναι η κουκουλα! Αλλα να μη γραφει τι μηχανη ειναι! Ειχα δει καποια στιγμη μια μηχανη αραγμενη σε πυλωτη με κουκουλα η οποια εγραφε πανω με ΤΕΡΑΣΤΙΑ κοκκινα γραμματα "DUCATI 999"! :xxx: :parta:

Δεν διαφωνω για την κουκουλα..αλλα σιγουρα ενα οπλισμενο συανγερμο καλης ποιοτητας δεν μπορεις να τον απενεργοποιησεις.............. :cool:
ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ...........................Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

Zissis έγραψε: Δεν διαφωνω για την κουκουλα..αλλα σιγουρα ενα οπλισμενο συανγερμο καλης ποιοτητας δεν μπορεις να τον απενεργοποιησεις.............. :cool:
Ε καλα ειπαμε δεν ειμαι και κλεφτρονι! :zep: :innocent2:
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
Zissis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Τρί 19 Μάιος 2009, 10:42
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονικιος οικονομικος μεταναστης στα ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από Zissis »

Καλυτερος συναγερμος ειναι να μενεις στο νησι............απο που θα φυγουν αν το παρουν? :innocent2:
ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ...........................Εικόνα
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 17:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από indianos »

ego sto Hyper plirosa 300 euro gia ton ergostasiako mono kai mono gia na exo to xeiristirio poy grafei ducati kai kati filarakia moy exoyn balei kaliteroys me ta misa lefta!to onoma plironeis oxi oti einai kaliteros!bale meta einai oi kaliteroi!
Image
Άβαταρ μέλους
foufoutos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Κυρ 07 Δεκ 2008, 00:03
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από foufoutos »

Οι συναγερμοι που πουλαει η Ducati ειναι spyball που ειναι απο τους κορυφαιους στην αγορα.
Το οτι ειναι spyball το καταλαβανεις αμεσως γιατι το χειριστηριο ειναι ακριβως ιδιο με αυτο που δινει η
Spyball απλα αλλαζει το χρωμα στα κουμπια (κοκκινο αντι για μπλε).

Για μενα καλυτερα να παρεις Spyball (ή αλλη μαρκα) παρα να πληρωσεις χρυσο τον ιδιο συναγερμο, που
απλα θα γραφει Ducati επανω.

:hibye:
Χαρίτος
"Αν οι ηλεκτρικές καρέκλες ήταν Ντουκατι θα'χαν γλυτώσει οι μισοί."
Copyright: Λυκος.
Άβαταρ μέλους
manibelas
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Πέμ 18 Σεπ 2008, 20:23
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: GILERA
Τοποθεσία: Λουτρακι

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από manibelas »

Καλοριζικο και καλοταξιδο και απο μενα. Σημασια εχει οταν θα βαλεις συναγερμο να μπαινει με φυσες και οχι να πρεπει να κοψεις καλωδια για τις παροχες... Και το νου σου οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει μην βασιζεσαι ποτε μονο σε αυτον.
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από D3§m02K »

foufoutos έγραψε:Οι συναγερμοι που πουλαει η Ducati ειναι spyball που ειναι απο τους κορυφαιους στην αγορα.

.
.
.

Για μενα καλυτερα να παρεις Spyball (ή αλλη μαρκα) παρα να πληρωσεις χρυσο τον ιδιο συναγερμο, που απλα θα γραφει Ducati επανω.
+ΟΛΑ

Και μη μασάς από ακύρωση εγγύησης και λοιπά. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:58

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από mostro620 »

Zissis έγραψε:Κατα αρχην καλοριζικο.............

Αν διαλεξεις αλλον συναγερμο ΞΑΝΑ δεν εχεις προβλημα........αυτα περι εγγυησης δεν ισχυουν
Ισχύουν και παράισχύουν. Εαν άλλος ηλεκτρολόγος, πλήν εξουσιοδοτημένου, βάλει χέρι στα κυκλώματα, η αντιπροσωπεία - ακόμα και για άσχετο λόγο - θα σφυρίζει αδιάφορα. Το νου σου! :glimpse:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
elfakos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Σάβ 24 Μάιος 2008, 19:38
Gender: Male
Other: versys
Τοποθεσία: πειραιας

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από elfakos »

καλοριζικη η κουκλα..εγω οταν παραγγειλα τη μηχανη παραγγειλα μαζι κ τον εργοστασιακο που ομως δεν ηρθε ποτε..ο πωλητης μου ειπε να μην βαλω καποιον αλλο αφτερ μαρκετ γιατι θα εχω προβλημα με τα ρευματα..μεχρι στιγμης δεν εχω βαλει αλλα προσανατολιζομαι προς τον ΜΕΤΑ..οσον αφορα τη κουκουλα ειχα κ μου τη κλεψανε..εκτος αυτου επρεπε ν αφησω τη μηχανη να κρυωσει για να την βαλω..
Άβαταρ μέλους
anastasia
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ 05 Ιουν 2009, 19:29
Gender: Female
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Κορυδαλλός ( απέξω..)

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από anastasia »

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές...από ότι φαίνεται οι απόψεις διαφέρουν :) ... προς το παρόν την κουκουλώνω αν και αυτο δεν εμπόδισε κάποιους να μου την πετάξουν κάτω πριν απο λίγες μέρες....τουλάχιστον δεν την πήραν :)
Άβαταρ μέλους
konstantin690
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Τετ 12 Νοέμ 2008, 15:49
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: Μπαααα!!!
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από konstantin690 »

Γεαι χαρα σε ολους,

Γιατι θελεις συναγερμο?
Η DUCATI απο 2001-02 (δεν ειμαι και σιγουρος) και μετα εξοπλιζει ολα τα μοντελα με εργοστασιακο Immobilizer, που σημαινει οτι δεν παιρνει μπροστα με ΤΙΠΟΤΑ αν δεν εχεις το κλειδι.
Αρα, γιατι θελουμε συναγερμο? Νομιζω μονο για το ΙΟΥ-ΙΟΥ-ΙΟΥ στην περιπτωση που καποιος την "σκουντηξει" με ασχημες διαθεσεις, για να δημιουργει πανικο στον επιδοξο κλεφτη και για "ξυπναει" τον ιδιοκτητη αν αυτος βρισκεται σε αποσταση που μπορει να τον ακουσει (Shock Alarm). Υπαρχει και συναγερμος με τηλειδοποιηση.
Το παραμυθι με τον μη εργοστασιακο συναγερμο ειναι γνωστο, δημιουργει προβλημα με τα ρευματα και τριχες κατσαρες. :zep:
Εγω παντως εχω βαλει ενα συναγερμο συνδεδεμενο μονο στην βασικη λειτουργεια (Shock Alarm), δηλαδη, το "σκουνταμε" και ξυπναει την γειτονια, κοστος, 25ευρω με τα μεταφορικα, ειναι σε λειτουργια περιπου 5 μηνες, και οχι, δεν εχω προβλημα με τα ρευματα!!!
Ποσο εχει ο εργοστασιακος συναγερμος?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος konstantin690 την Κυρ 12 Ιούλ 2009, 17:15, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Κωνσταντινος
Άβαταρ μέλους
konstantin690
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Τετ 12 Νοέμ 2008, 15:49
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: Μπαααα!!!
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από konstantin690 »

Το Κοντρολ.
IMGP2039.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Κωνσταντινος
Άβαταρ μέλους
konstantin690
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Τετ 12 Νοέμ 2008, 15:49
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: Μπαααα!!!
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από konstantin690 »

Η εγκατασταση, δυο καλωδια με μια ασφαλεια στην μεση συνδεμενα στην μπαταρια, μονο, δουλευει οπως πρεπει και κανει αυτο που πρεπει (Shock Alarm), τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω.
IMGP2045.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Κωνσταντινος
Άβαταρ μέλους
anastasia
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ 05 Ιουν 2009, 19:29
Gender: Female
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Κορυδαλλός ( απέξω..)

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από anastasia »

Μου είχαν πει ότι κοστίζει 240 ευρώ ο εργοστασιακός..
Άβαταρ μέλους
konstantin690
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Τετ 12 Νοέμ 2008, 15:49
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: Μπαααα!!!
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από konstantin690 »

anastasia έγραψε:Μου είχαν πει ότι κοστίζει 240 ευρώ ο εργοστασιακός..
Ναι ε? :cool:
Για να βαλουμε λιγο τα πραγματα στην θεση τους.
Το θεμα με τους συναγερμους ειναι σοβαρο για οχηματα χωρις εργοστασιακο Immobiliser, εκει οντως χρειαζεται κατι αξιοπιστο και δοκιμασμενο (και ακριβο) γιατι παρεμβαλεται σε συστηματα τροφοδοσιας (καυσιμου η ρευματος) προκειμενου να ειναι αδυνατη η εκκινηση της μηχανης, γιατι αν μπλοκαρει........ :whistling:
Τωρα που οι κατασκευαστες εχουν υποχρεωθει (νομιζω με Νομο της Ευρωπαικης Ενωσης) να εξοπλιζουν τα οχηματα τους με μηχανισμο Immobiliser που σημαινει οτι δεν παιρνει μπροστα με τιποτα αν δεν εχεις το κλειδι το μονο που θελουμε απο ενα συναγερμο ειναι το Shock Alarm. Βαζεις ενα με 20ευρω που εχει μονο μια συνδεση στην μπαταρια, δεν μπλοκαρει με τιποτα, αμα χασεις τα κοντρολ δεν στεναχωριεσαι ιδαιτερα (τον πετας και βαζεις αλλο, κλαις για 20ευρα ΟΧΙ για 240) και κανει αυτο που πρεπει.
Κωνσταντινος
Giorgosport1000s
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 23:17
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Other: BMW 1200 gs
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από Giorgosport1000s »

Μπορεις να κοιταξεις και για καποιο λουκετο δισκοφρενου με ενσωματομενο συναγερμο σε συνδυασμο με την κουκουλα, οπως το abus detecto που θεωρειτε κορυφαιο στην κατηγορια. Δεν κανει τοσο δυνατο ηχο οσο ο κλασσικος συναγερμος αλλα ειναι αρκετος για να τρομαξει το κλεφτρονι!
Ασε που επειδη σφυριζει αν κινηθει η μοτοσυκλετα δεν προκειτε ποτε να το ξεχασεις και να ξεκινησεις (δοκιμασμενο) :wsmile: !
Άβαταρ μέλους
Αχιλλέας
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Κυρ 17 Αύγ 2008, 10:31
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: monster MONO
Τοποθεσία: Samos

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από Αχιλλέας »

anastasia έγραψε:Καλημέρα σε όλους :) ..πριν από 10 μέρες περίπου πηρα το 696... ζήτησα απο τα παιδιά της hell του πειραια να μου βάλουν συναγερμο αλλα προέκυψε θέμα... μου είπαν οτι μπορώ να βάλω μόνο τον εργοστασιακό λόγω εγγύησης αλλά οτί ο εργοστασιακός έχει βγάλει προβλήματα του τύπου μπαίνει την ώρα που η μηχανή έιναι σε κίνηση :zep: .... αναγκαστικά η μηχανή εμεινε χωρίς συναγερμο και τωρα το άγχος μου χτυπάει κοκκινο όταν αφήνω το μηχανάκι μόνο του... ξέρει κανείς να μου πει τι γίνεται με το θέμα?? 'εχετε ακούσει κάτι???
εχω βαλει το συναγερμο της ducati και τον εχω πανω απο ενα χρονο και δεν μου εχει παρουσιασει προβλημα....
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 20:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από cronos »

και το δικο μου μηχανακι φοραει τον εργοστασιακο συναγερμο και ειναι μια χαρα.
κανενα προβλημα μεχρι τωρα.και το καλο ειναι οτι δεν βαραει για ψηλου πηδημα.
parex
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ 25 Μάιος 2009, 16:44
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από parex »

καλησπερα παιδες, εγω εχω 1 696 και απο τη πρωτη μερα του εβαλα τον εργοστασιακο 250 ευρα, αλλα μου εχει βγει πολυ καλος,δεν ειχα ποτε προβλημα μεχρι τωρα....
ειχα ακουσει και εγω ολλα αυτα περι εγγυησης και ειπα να μη το ρισκαρω

και απως ειπε και ο φιλος στο προηγουμενο post δε χτυπαει για ψιλου πιδιμα
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από Γιωργος »

Παιδια προσοχη, μακρια απο ΜΕΤΑ ΣΥΣΤΕΜΣ, σαν μηχανημα ειναι οκ αλλα οι ανθρωποι του, αντιπρωσοπεια κτλ ειναι για γελια! Και τα Ιταλα και τα Ελληναρια, μια σκετη κοροιδια!!! Βαλτε κανα Τζαπαν να ειστε σιγουροι..... :hibye:
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
ANDRE
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ 29 Ιούλ 2009, 20:57
Gender: Male
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από ANDRE »

Εγώ έχω στο νου μου να βάλω αυτον http://www.karafinas.gr/shop/greek/Prod ... sition=371" onclick="window.open(this.href);return false;. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.Παίζει να έχω κάποιο πρόβλημα με ρεύματα κλπ? Με την εγγύηση της αντιπροσωπείας τι παίζει? Τη χάνω? :where:
...γιατί είναι ducati.-
Άβαταρ μέλους
ninja
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 31 Αύγ 2017, 13:49
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ?????

Δημοσίευση από ninja »

Υπαρχουν καπου οι οδηγιες για τον γνησιο συναγερμο της Ducati;
Απάντηση