Αδικο αλκοτεστ

Μακρυά από μας...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
christosar
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ 09 Οκτ 2008, 19:27
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από christosar »

Ειμαι εχθες με το κουτι γυρναω απο το club εχω πιει 2 ποτα απο τις 00:00 κ εχει παει 5 το πρωι...Με σταματανε με κανουν αλκοτεστ βγαινω fail, με φωναζουν στον βαν για λεπτομερη μετρηση ποσα mg/lt εχω στο αιμα, φυσαω μου λεει σαν νεος οδηγος το οριο σου ειναι 0,09 mg/lt κ εμενα το μηχανημα με βγαζει 0,16 mg/lt, με γραφει 200Ε και 7 ποντους....Γυρναω σπιτι κ με τρωνε τα διαβολια κ εκει τρωω σκαλωμα κ λεω ''Τι νεος οδηγος ρε !@#$ μου απο το 2006 το εχω το διπλωμα''.
Ξυπναω σημερα παιρνω τηλ στην τροχαια να μαθω για ποσα χρονια θεωρεισαι νεος οδηγος κ με λενε για 2 και εγω οδηγαω 2 χρονια κ 10 μηνες!! Εκει φορτωνω σιγα σιγα, επομενη ερωτηση, ποσο ειναι το οριο mg/lt αν ΔΕΝ εισαι νεος οδηγος κ με λενε 0,25 mg/lt δλδ με 0,16 ειμαι μεσα σε αυτο!!!! Εκει φορτωνω ακομα πιο πολυ! Μου λεει αν πιστευεις πως εχει γινει λαθος ελα με την κληση στα κεντρικα κ με το διπλωμα σου κ αν ειναι οπως τα λες θα κανεις ενσταση.
Δλδ ρε γαμωτο 2 αστυνομοι πηρανε το διπλωμα μου στα χερια τους χθες, αν δεν ειδανε αυτο τι στο καλο βλεπανε? την φοτο μου αν ειναι ομορφοπαιδο? Ενταξει το ξερω, δεν επρεπε να πιω ουτε 2 ποτα, επρεπε εκεινη την ωρα να τους πω δεν ειμαι νεος οδηγος κανετε λαθος, αλλα ψαρωσα, πρωτη φορα τρωω κληση για αλκοολ.
Πιστευτε οτι ητανε λαθος, οτι δεν ξερουν να μετρανε, η........Ας τον γραψω τον λαλακα πιτσιρικας ειναι θα παει να την πληρωσει, εχουμε κ εκλογες να μαζεψουμε κανα φραγκο...
Οπως κ να χει δευτερα πρωι θα παω να δω τι θα με πουνε κ στα κεντρικα...Η συνεχεια δικια σας...
The term desmodromic is derived from two Greek roots, desmos (controlled, linked) and dromos (course, track).
katerinios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 09:41
Gender: Male
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από katerinios »

Welcome to Ελλαδα... Μην πληρωσεις τπτ!!!! Σε κατι τετοιες φασεις θα 'θελε να εισαι δικηγορος τσακαλακος να ξερεις ποτε σε παιρνει να αρχισεις να βαρας στα αυτια μηνυσαρες!
Δες το θετικα, αν σου ξανατυχει θα μπορεις να τους την πεις!
Τωρα για το τρεξιμο κ την γραφειοκρατια....αστο....
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 09:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από bros400pgm »

Ποιος σου ειπε ομως, οτι οι αστυνομικοι δεν ειχαν πιει?? :whistling: :whistling: :whistling:


Παντως, φανταζομαι, οτι αν πας με το διπλωμα σου (και ισχυει αυτα που λενε/λες) και την κληση στον διοικητη και του εξηγησεις, θα αθωωθεις...............

Δεν βλεπω κατι περιεργο για τα περαιτερω :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
the Italian
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Κυρ 06 Απρ 2008, 22:36
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 690 DUKE R
Τοποθεσία: Χολαργος Αθηνα

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από the Italian »

bros400pgm έγραψε:Ποιος σου ειπε ομως, οτι οι αστυνομικοι δεν ειχαν πιει?? :whistling: :whistling: :whistl
Και τι ειχαν πιει.... :cool:
Ρουμελιωτης Αντωνης
Άβαταρ μέλους
interista
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: Τετ 19 Αύγ 2009, 11:58
Gender: Male
Bike: 748SPS
Τοποθεσία: Βολος

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από interista »

Εγω αυτα σιχαθηκα και αποφασισα να παρω μηχανη και να βγαλω την πινακιδα. οταν λοιπον αποφασιζεις να πινεις παρε μια μοτο. αντε ευκαιρια να παρεις μια ducati. α και για την κληση μην πληρωνεις μια
Άβαταρ μέλους
Geo-g
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2009, 11:11
Bike: ST2

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από Geo-g »

Αν εχεις σκοπο να πληρωσεις τελικα την κληση εχε κατα νου πως μπορεις να πληρωνεις μονο
100 γιουρια μεσα σε 10 'η 20 μερες (δεν θυμαμαι , το γραφει επανω ) .
Το νου σου ομως μην μετρας εργασιμες μερες , βαλε αργιες και σκ . Την εχω πατησει με
το μετρημα και εκατσα στην διακοσαρα !
Για αυτο που λες νεος και παλιος δεν το ξερω !
Μαλιστα εμενα παροτι την εφαγα , μαζι με 5 μπονους , δεν με αφηναν να φυγω με το οχημα ,
μεχρι να με μετρησει το κολοκυθοτετοιο τους πως ειμαι στο οριο ! :zep:
Άβαταρ μέλους
foufoutos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Κυρ 07 Δεκ 2008, 00:03
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από foufoutos »

interista έγραψε:οταν λοιπον αποφασιζεις να πινεις παρε μια μοτο.
Ακουγεται σαν διαφημιστικη καμπανια του υπουργειου μεταφορων... :tooth2: :zep:
Χαρίτος
"Αν οι ηλεκτρικές καρέκλες ήταν Ντουκατι θα'χαν γλυτώσει οι μισοί."
Copyright: Λυκος.
Άβαταρ μέλους
Geo-g
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2009, 11:11
Bike: ST2

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από Geo-g »

interista έγραψε:Εγω αυτα σιχαθηκα και αποφασισα να παρω μηχανη και να βγαλω την πινακιδα. οταν λοιπον αποφασιζεις να πινεις παρε μια μοτο. αντε ευκαιρια να παρεις μια ducati. α και για την κληση μην πληρωνεις μια
Εμενα παντως πεταχτηκε μες την μεση τελευταια στιγμη που αν ανοιγα γκαζι να τον αποφυγω,
το πιθανοτερο θα ηταν να τον παρω παραμαζωμα , μαζι με τον συνεπιβατη αγκαλιτσα !
Και να δεις μετα ! Οχι αλκοτεστ θα μου εκαναν ........οχι για πινακιδα ........οχι ανυπακοη
στην αρχη ........Για ανθρωποκτονια εκ προμελετης θα το στηνανε αυτοι ! :killer2:
Παντως τα ορια που εχουν βαλει ειναι πολυ μικρα ! Καλα κανουν και μαζευουνε μεθυσμενους,
για την ασφαλεια μας ειναι, αλλα μαζευουν τους λαθος οι μ@λ@κες !Και γραφουν με βαση τα
νουμερα που τους εχουν δωσει τα μεγαλα κεφαλια ......"σημερα θα μου κοψετε τοσες κλησεις "!
Άβαταρ μέλους
DARK ANGEL
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Σάβ 29 Αύγ 2009, 14:37
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Παγκράτι

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από DARK ANGEL »

Λοιπον φιλε μας..αυτο που ειναι πλεον γνωστον ειναι το πως λειτουργει η τροχαια...δηλ. τους λενε θελουμε τοσες κλησεις το πρωι να κοψετε το κεφαλι σας να μας τις φερετε(αυτο που τους νοιαζει ειναι τα νουμερα οτι κ καλα γινεται δουλεια,τα χρηματα πανε στο δημοπου βεβαιωθηκε η παραβαση)...κι ετσι προφανως χωρις να κοιταξουν πολλα πολλα σε εγραψαν ,πραγμα ομως που οπως λες ηταν λαθος κ για αυτο μην πληρωσεις μια αν ειναι ετσι...! θα πας εκει με σοβαρο υφος ,χωρις τσαμπουκαδες γιατι θα σε αρχισουν στις ψαροτικες π@π@ριες κ θα απαιτησεις να μαθεις τι ακριβως ισχυει κ αν σε εγγραψαν νομιμα...αν δεν επρεπε να σε γραψουν σιγουρα θα βρεις δικιο!!
Ducati ή θάνατος
Άβαταρ μέλους
christosar
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ 09 Οκτ 2008, 19:27
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από christosar »

Δεν λες καλα που συγκρατησα την φραση του που με αποκαλεσε νεο οδηγο... Αν δεν μου το ελεγε θα πηγαινα σαν μοσχαρι να τα σκασω τα ευρω, επειδη 2 (να μην τους χαρακτηρισω) αστυνομοι δεν ξερουν να κανουν σωστα την δουλεια τους ειμαι αναγκασμενος εγω να τρεχω δευτεριατικα κ να υπομενω ολη αυτη διαδικασια? καλα λεει ο κατερινιος, τις μηνυσαρες πρεπει να κοπανουσα αν ηξερα που με παιρνει κ που οχι :angry3:
The term desmodromic is derived from two Greek roots, desmos (controlled, linked) and dromos (course, track).
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 15:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από Master Yoda »

interista έγραψε:. οταν λοιπον αποφασιζεις να πινεις παρε μια μοτο.
?????????????
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
dio
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: Σάβ 26 Απρ 2008, 15:02

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από dio »

interista έγραψε:Εγω αυτα σιχαθηκα και αποφασισα να παρω μηχανη και να βγαλω την πινακιδα. οταν λοιπον αποφασιζεις να πινεις παρε μια μοτο. αντε ευκαιρια να παρεις μια ducati. α και για την κληση μην πληρωνεις μια

Χαβαλε κανεις, ετσι;
Άβαταρ μέλους
interista
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: Τετ 19 Αύγ 2009, 11:58
Gender: Male
Bike: 748SPS
Τοποθεσία: Βολος

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από interista »

Ρε παιδια δεν εννοω να γινεις λιαρδα. 4 με 5 ποτα να εχεις πιει δεν ειναι καλυτερα να εχεις μια μοτοσυκλετα? σε χτυπαει και ο αερας και νιωθεις και καλυτερα. αμα τωρα πεσεις σε μπλοκο μπορεις να ξεφυγεις ενω με το αμαξι που να πας. Τωρα αμα θες να πιεις την μιση κουβα και την αλλη μιση ρωσια παρε ταξι. γιατι τα μετρα ειναι πολυ αυστηρα. τοτε εδω στο βολο με τα τσιπουραδικα που εχουμε οι μπατσοι πρεπει να καναν μπλοκα απο τις 2 το μεσημερι. αμα σε γραφουν με 2 ποτα φαντασου τι σου κανουν με 2 τσιπουρα....
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:58

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από mostro620 »

Εγώ θα σταθώ σε κάτι άλλο ρε παίδες:

Τα όρια είναι διαφορετικά αν είσαι νέος ή παλαίουρας οδηγός ?? :zep:

Κάποιοι έχουν λιώσει στην μ@λ@κί@ σε αυτή την χώρα...
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 21:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από nasa »

ο παλιος ειναι αλλιως ρε φιλε..... :glimpse: και πινει .....και γουσταρει...και την βλεπει και αλλιως.....αμα λαχει να ουμ...... :cool: μαμω την τρελλα μου στο δρομοκαιτειο που ζουμε...... :shock:
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Pablo Ducatista
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:46
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Βολάρα

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από Pablo Ducatista »

mostro620 έγραψε:Εγώ θα σταθώ σε κάτι άλλο ρε παίδες:

Τα όρια είναι διαφορετικά αν είσαι νέος ή παλαίουρας οδηγός ?? :zep:

Ναι οι νέοι έχουν πιο αραιό αίμα και μικρότερη αντοχή στο αλκοόλ... :kpaido:
Είναι απλά για γέλια και για κλάματα...
....Riding a Dream....
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 15:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από Master Yoda »

mostro620 έγραψε:
Κάποιοι έχουν λιώσει στην μ@λ@κί@ σε αυτή την χώρα...
....και το κυριως προβλημα ειναι οτι αυξανονται με γεωαλγεβρικη προοδο.
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
Pablo Ducatista
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:46
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Βολάρα

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από Pablo Ducatista »

Γι'αυτό έχουμε και εκλογές ρε παιδιά...
Για να αλλάξουμε τα πράγματα... :lolol: :lolol: :lolol:
....Riding a Dream....
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 15:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από Master Yoda »

Pablo Ducatista έγραψε:Γι'αυτό έχουμε και εκλογές ρε παιδιά...
Για να αλλάξουμε τα πράγματα... :lolol: :lolol: :lolol:
pablo.....εχεις αδικο να ειρωνευεσαι....θα αλλαξουν τα πραματα και θα το δεις.......................................
.......................
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
...
θα γινουν ακομα χειροτερα..................
. :bang2: :bang2: :bang2: :bang2:
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
dio
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: Σάβ 26 Απρ 2008, 15:02

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από dio »

interista έγραψε:Ρε παιδια δεν εννοω να γινεις λιαρδα. 4 με 5 ποτα να εχεις πιει δεν ειναι καλυτερα να εχεις μια μοτοσυκλετα? σε χτυπαει και ο αερας και νιωθεις και καλυτερα. αμα τωρα πεσεις σε μπλοκο μπορεις να ξεφυγεις ενω με το αμαξι που να πας. Τωρα αμα θες να πιεις την μιση κουβα και την αλλη μιση ρωσια παρε ταξι. γιατι τα μετρα ειναι πολυ αυστηρα. τοτε εδω στο βολο με τα τσιπουραδικα που εχουμε οι μπατσοι πρεπει να καναν μπλοκα απο τις 2 το μεσημερι. αμα σε γραφουν με 2 ποτα φαντασου τι σου κανουν με 2 τσιπουρα....

Φιλε Ιντεριστα πεντε ποτα δεν ειναι καθολου αστεια υποθεση, ηδη τα αντανακλαστικα και η ικανοτητα κρισης εχουν παει περιπατο.. κι εσυ προτεινεις να παιζουμε και κυνηγητο με τα στρουμφ στα μπλοκα; Πασκαλά;
Λεμε για τους μπαρμπαδες που βγαινουν στο δρομο μετα απο τσιπουρα, λεμε για τους μπεκρηδες ταριφες, λεμε για τον ενα για τον αλλο αλλα οταν ειναι για εμας τοτε ισχυουν αλλα μετρα και σταθμα;
`Σε χτυπαει ο αερας και νιωθεις και καλυτερα..` εχω καιρο να ακουσω τοσο μεγαλη μπαρουφα...
Για να σοβαρευτουμε λιγο και να αρχισουμε να αναλαμβανουμε τις ευθυνες μας οι ιδιοι πρωτα και μετα να μας φταινε οι μπατσοι και οι υπολοιποι ....
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

dio έγραψε: Για να σοβαρευτουμε λιγο και να αρχισουμε να αναλαμβανουμε τις ευθυνες μας οι ιδιοι πρωτα και μετα να μας φταινε οι μπατσοι και οι υπολοιποι ....
+618
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 17:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από daculas367 »

Οπως τα λέει ο dio :hibye: , +904 όλα ξεκινάνε από εμάς. Αν το εφάρμοζαν όλοι αυτό θα ήταν όλα πολύ καλύτερα :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
christosar
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ 09 Οκτ 2008, 19:27
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Αδικο αλκοτεστ

Δημοσίευση από christosar »

ΟΚ ολα καλα η κληση ακυρωθηκε και οι ποντοι, ηταν ευγενικοι κ μου ζητησαν κ συγγνωμη αλλα οι ευθυνες μπαλακι... Φταει μου ειπανε το υπουργειο συγκοινωνιων επειδη στα καινουρια τα διπλωματα γραφουνε σαν ημερομηνια εκδοσης την τελευταια ημερομηνια απο οποιοδηποτε διπλωμα, και επειδη τωρα το Φεβρουαριο εβγαλα το διπλωμα για την μηχανη αυτο φαινοτανε... Αλλα κ παλι εγω αναρωτιεμαι, τοσος κοπος του ητανε του βλακα να γυρισει το διπλωματακι απο πισω κ να το κοιταξει λεπτομερως. Τεσπα τελος καλο κ ελπιζω να μην τυχει κ σε κανεναν αλλον.
The term desmodromic is derived from two Greek roots, desmos (controlled, linked) and dromos (course, track).
Απάντηση