επειδη γινονται διαφορα....

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
loco7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 26 Σεπ 2009, 00:32
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: cb 500

επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από loco7 »

πριν απο 2-3 εβδομαδες ημουν σε αναζητηση Monster. τελικα δεν κατεληξα καπου και για καποιους λογους εκανα στην ακρη για λιγο(ελπιζω!!!) το θεμα της μηχανης.
ειχα δει μια αγγελια στο car.gr για ενα Monsteraki απο ενα καταστημα της Ηλιουπολης στα 3.400 του 2003 κτλ . πηγα μια βολτα απο εκει χωρις να εχω κατι να χασω λογω των ομορφω φωτογραφιων και της προσιτης τιμης για ενα μοντελο του 03. Η μηχανη ηταν.......παρατημενη για 4 χρονια!!!σε ενα υπογειο(οπως μου ειπαν για να δικαιολογησουν τα σχετικα χαμηλα χιλιομετρα της) και ετσι οι υπευθυνοι του μαγαζιου την πηραν οπως μου ειπαν και την περιποιηθηκαν για να λειτουργησει ξανα. μαλιστα εκτος απο καινουργια λαστιχα εκαναν ενα σωρο "δουλειες πανω στη μηχανη της ταξεως των 950ευρω!(μου εδειξε και αποδειξη. πολυ χαλαρα το παιδι μου ειπε οτι μου τη δινει και 3.000 .χωρις να παζαρεψω τιποτα. τα χιλιομετρα της ελαχιστα....αλλα ειπαμε ....4 χρονια σε υπογειο εταιριας....... εγω τον ρωτησα αμα δινει καποια εγγυηση αλλα η απαντηση ηταν αρνητικη οπως και απο οτι καταλαβα και το να κοιταξω το μηχανακι σε δικο μου ανθρωπο....

γιατι σας τα λεω ολα αυτα??????

εχθες εψαχνα στο νετ και χαζευα αγγελιες σκοτωνοντας τον χρονο μου ως συνηθως :)) :)) :)) και πεφτω πανω στην παρακατω αγγελια.............

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/395651/" onclick="window.open(this.href);return false;

οι εργασιες που λεει η αγγελια ειναι αυτες που μου ειχε πει ο "υπευθυνος" του μαγαζιου
τα λαστιχα που αλλαξαν ιδια
η σουμα των τιμων του συνεργιου που λεει ιδια στο περιπου
οι ζαντες ηταν βαμμενες οπως λεει και η αγγελια που σας εδωσα
η περιοχη ιδια , Ηλιουπολη
τα χιλιομετρα ιδια

και επισης , ακομα και η ονομασια της αγγελιας ηταν η ιδια........
ducati monster dark 620.......'03

με τις τελειες με τα ολα της

δεν θελω να πω ονομασια του καταστηματος γιατι το ψωμι του βγαζει μπορει να εχει οικογενεια και εγω δεν θελω να του κανω μεγαλυτερο κακο.
τον πηρα σημερα τηλ γιατι νευριασα να δω τι θα μου πει και να τον ρωτησω....γιατι μου την εδινε 3.400(ή οκ 3000) πριν απο 2 εβδομαδες. ηταν κλειστο το κινητο και καλυτερα γιατι μετα ειπα σιγα μην ασχοληθω για κατι που δεν με ενδιαφερει.

ΑΠΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΓΓΕΛΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ!!!! ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΠ' ΟΨΙΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..... απλα γινονται διαφορα οπως λεω και στον τιτλο..........
Άβαταρ μέλους
immortale
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Τετ 09 Σεπ 2009, 21:30
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από immortale »

Αυτο αν δεν λεγεται αλητεια πως αλλιως λεγεται.....
Μανωλης
panosduc

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από panosduc »

κακος φιλαρακι...ΠΡΕΠΕΙ να πεις το μαγαζι και το μονο που μπορει να σου κανει ειναι να σου κλασει μια μαντρα α.....α.. :angry3: γιατι αν το επαιρνες και σου μαδουσε στο δρομο θα εκλεγες με μαυρο δακρυ....αλλα ΟΛΟΙ φανταζονται ποιος ειναι.και σε πληροφορω μια χαρα την βγαζει... :hibye:
Άβαταρ μέλους
bonnie
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 20:15
Gender: Female
Other: triumph thruxton
Τοποθεσία: ηρακλειο τσι κρητης

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από bonnie »

αν καταλαβα καλα, λες για ενα συγκεκριμενο καταστημα, το οποιο εχει μια.. προιστορια λιγο κακής φημης.. θελει ψαξιμο καλο, έλεγχο της μηχανης πρωτα κ προσοχη στα λεγομενα των ιδιοκτητων. γενικα, οχι μονο για τους συγκεκριμενους!
υπομονη..

:wsmile:
στριβω, αρα υπαρχω! (λεμε τωρα...)

Εικόνα
Clear your Way to enter your HighWay!
Desmopower

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από Desmopower »

παλι αυτος ειναι :angry3:
Οταν ακουω ηλιουπολη.....μου σηκωνεται η τριχα πλεον

απορω πως επιβιωνει.... :zep:
parex
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ 25 Μάιος 2009, 17:44
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από parex »

παιδια εγω πιστευω πως πρεπει να γηνει καταγγελια στον τηπο στην ηλιουπολη
α καθενασ σκεφτεται αυτο, σιγα να μην ασχοληθω. αλλα κανει μεγαλο κακο.... γιατι ετσι πολυ απλα θα τη πατισει και καποιοσ πολυ ευκολα και ετσι αυτο το ρεμαλι θα επηβειωνει σε βαροσ καποιον απο μας.....
Άβαταρ μέλους
rommel
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 05:49
Gender: Male
Bike: 749
Other: runner
Τοποθεσία: Κανκούν

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από rommel »

το λαμόγιο :shock: δεν έχει το Θεό του τελικά...
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από Master Yoda »

parex έγραψε:παιδια εγω πιστευω πως πρεπει να γηνει καταγγελια στον τηπο στην ηλιουπολη
α καθενασ σκεφτεται αυτο, σιγα να μην ασχοληθω. αλλα κανει μεγαλο κακο.... γιατι ετσι πολυ απλα θα τη πατισει και καποιοσ πολυ ευκολα και ετσι αυτο το ρεμαλι θα επηβειωνει σε βαροσ καποιον απο μας.....
υπαρχει καποιος δικηγορος εδω μεσα? μας λεει μια τιμη κανουμε τη διαιρεση και αν μας παιρνει........δεδομενου οτι μπορουμε να στηριξουμε ολα αυτα που ελεχθησαν κ τωρα και στο παρελθον δεν υπαρχει λογος να μενουμε στα λογια.....σωστα??
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
interista
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: Τετ 19 Αύγ 2009, 12:58
Gender: Male
Bike: 748SPS
Τοποθεσία: Βολος

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από interista »

μια καλη τακτικη ειναι πριν την αγορασεις μεταχειρισμενη εφοσον εχεις καταληξει , να την πας σε ενα συναργειο για ενα κοιταγμα. αμα δειλιασει ο πωλητης τοτε κατι τρεχει. την πρωτη μηχανη που ειχα παρει ηταν ενα fazer 04 και οταν την πηρα ειχε ακομα 1 μηνα εγγυηση, επειδη ειχα κατεβει αθηνα να την παρω και δεν ειχα σπιτι να μεινω, δεν ειχα ευκαιρια να το κανω αυτο αλλα εκανα κατι αλλο. τον ειπα απο την αρχη οτι μολις την παρω ανεβαινω βολο και αμα εχει κατι η μηχανη να μου το πει να το ξερω. μου ειπε οτι ειναι οκ. και ετσι και εγινε. καλο ψαξιμο. συμφωνω παντως με τον eksarthrosi ,τετοιοι μακακες πρεπει να παρουν ενα μαθημα
Άβαταρ μέλους
delta1098
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 09:38
Gender: Male
Other: RSV1000R
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από delta1098 »

ρε παιδια τι εχει γινει με τον τυπο?μπορειτε να πειτε?
γιατι ψιλιαζομαι πιοιος ειναι και εχω βρει ενα mille απο εκει και σκεφτομουν να το χτυπησω
Άβαταρ μέλους
nickmostro
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: BMW G650 Xmoto
Τοποθεσία: Πειραιας/Νικαια

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από nickmostro »

Mπορεις να μου στειλεις με π.μ το ονομα???
:hibye:
Άβαταρ μέλους
The Bologneean
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1628
Εγγραφή: Δευ 15 Δεκ 2008, 13:38
Gender: Male
Other: Monster S4 (r.i.p.)
Τοποθεσία: stone(d) city

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από The Bologneean »

αντε παλι με αυτον.... :whistling:
εχω και γω μικρα ραματακια για την γουνα του....
ειχε αναφερει αλλαγες οι οποιες ποτε δεν ειχαν γινει.. ευτηχως οχι σημαντικες....
παμε ολοι εκει ... να του κανουμε ενα τσαμπουκα να γελασουμε??
εχεται υποψην σας τι δυναμη εχει μια αντιπρωσοπια 20-30 ατομων που μιλανε για 1600 μελλοντικους η πρωιν πελατες του?? :whistling:
μεχρι και μηχανακι θα μας χαρισει για να μην τον δωσουμε....
οσο για το οτι.."οικογενεια εχει...μην του κανεις αμελέτητα..."
δεν ειναι ετσι... ολοι αυτοι που κοροιδευει δεν εχουν?? :hibye:
Θωμάς
Proud member of...
Εικόνα
ΜπεεΕεεΕΕΕεεεΕΕΕεεεεΕΕ
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από D3§m02K »

The Bologneean έγραψε:εχεται υποψην σας τι δυναμη εχει μια αντιπρωσοπια 20-30 ατομων που μιλανε για 1600 μελλοντικους η πρωιν πελατες του?? :whistling:
Αν έχουμε λέει . . .
Άβαταρ μέλους
ChrisHYM
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Παρ 06 Φεβ 2009, 13:48
Gender: Male
Bike: SS750
Other: 1098 Decepticon
Τοποθεσία: Αθήνα-Μπαγκλαντες
Επικοινωνία:

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από ChrisHYM »

ποιος ειναι ρε παιδια??
Καιω ΜΟΝΟ ΝΙΤΡΟΓΛΥΚΕΡΙΝΟΜΕΘΑΝΟΛΗ....Και νομιζω ηδη οτι ειμαι ημιτρελος
Εικόνα
CANNIBALE
Άβαταρ μέλους
loco7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 26 Σεπ 2009, 00:32
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: cb 500

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από loco7 »

παιδια , ι δεν εχω ακουσει κατι γενικα για το συγκεκριμενο μαγαζι που σηζητατε στην Ηλιουπολη επειδη ειμαι "νεος" στο θεμα μηχανης. μαλλον επεσα στον μαλακα καπακια. το ονομα του μαγαζιου μου διαφευγει αλλα ξερω και θυμαμαι πως να παω εκει. ειναι και η διαυευθηνση αποθηκευμενη στο gps του τουτου μου οποτε χαλαρα θα το βρω . οποιος ενδιαφερεται να του το στειλω με π.μ

επισης θα τον παρω τηλεφωνακι καποια απο αυτες τις μερες και θα σας πω....τι ειπαμε.... μα δω τι θα απαντησει γιατι με βαλατε στην πριζα :glimpse:

επισης ημουν λιγο μαλακος στο πρωτο ποστ γιατι δεν ηθελα να νομιζει κανεις οτι ΙΣΩΣ εχω κατι προσωπικο με τον πωλητη και θελω να του κανω κακο. φυσικα ειναι αλητης. φυσικα θα ημουν χαζος να την επαιρνα. αλλα επειδη υπαρχουν παιδια που πανω στην βιασυνη τους και στην κα$#λα τους να παρουν μηχανη τους πιανουν κοροιδα κατι τετοιοι τυποι καλο ειναι να τα ακουσει ενα χερακι...

επαναλαμβανω οτι θα σας πω πιο μαγαζι ειναι, για να μου πειτε αν ειναι αυτο που εχετε στο μυαλο σας γιατι ειμαι περιεργος και δεν εχω ακουσει κατι. απλα σκεφτειτε να το επαιρνε (λανθασμενα)καποιος απο εμας . μετα τι να του κανεις? να του ριξεις κατω τη τζαμαρια? να τον πλακωσεις? τι να καταλαβεις... αυτοι οι ανθρωπποι που σκεφτονται μονο πως θα σου φανε τα $$$$ σου μονο αν τους χτυπησεις εκει θα πονεσουν.....

απλα να αναφερω οτι το συγκεκριμενο μαγαζι πουλουσε κυριως αυτοκινητα και παρεπιπτωντως....5-6 μηχανακια. εχει και ενα fazer στη σελιδα του στο car. τωρα θυμηθηκα οτι εχει και προσωπικη σελιδα, οποτε παω να το ψαξω. αυριο εχω λιγο τρεξιμο γενικα λλα θα προσπαθησω να τον παρω ενα τηλ. και οπως ειπαμε οποιος ενδιαφερεται να του πω σε π.μ ποιο μαγαζι ειναι.....

(ακομα αναρωτιεμαι γιατι σε π.μ....μηπως παρα ειμαι καλος??????????????)
Άβαταρ μέλους
loco7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 26 Σεπ 2009, 00:32
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: cb 500

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από loco7 »

Μαγκες.... βρηκα τη σελιδα του στο car.gr ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΤΟ ΜONSTER ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ!!!τι να πω πουληθηκε και εμφανιστηκε παλι μονο του????? υποπτα τα πραγματα.....
και οπως σας ειπα εχει 7 μηχανες για πουλημα.... και τα υπολοιπα αυτοκινητα..
Άβαταρ μέλους
loco7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 26 Σεπ 2009, 00:32
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: cb 500

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από loco7 »

με συχωρειτε για τα πολλα ποστς. επιτηδες δεν κανω "επεξεργασια" γιατι θελω να φαινεται οτι τα εκανα σε διαφορετικες στιγμες :)

μετα απο την ολοκληρωση της ερευνας..............................αποφασισα να ανακοινωσω το ονομα του μαγαζιου..............

μπανοντας στο http://carstation.car.gr/contact/" onclick="window.open(this.href);return false;

θα δειτε το νουμερο του κινητου που δινεται για επικοινωνια...........

για μπειτε τωρα και στο λινκ που σας εδωσα παραπανω..................... ΟΧΙ μην ανεβαινετε!!! θα σας το ξαναγραψω εγω!
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/395651/" onclick="window.open(this.href);return false;

ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ! ΑΛΛΑ ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ????!!!!

CARSTATION
λοιπον παιδες το ονομα του μαγαζιου που "επιχειρησε" να μου πουλησει με τοσο θρασσος αυτο το κατα τ αλλα πανεμορφο μηχανακι... ντροπη του μαζευουμε χρηματα στερουμενοι αλλα πραγματα για να τα οικονομανε τα λαμογια. τα κινητα ειναι ιδια!!! επαγγελματιας λοιπον που αποφασισε να πουλησει σαν ΕΝΑΣ ΑΤΥΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΙΔΙΩΤΗΣ το MONSTER του γιατι δεν εχει λεφτακια να το φτιαξει. μπειτε γρηγορα να το δειτε μηπως την ψιλαστει με καποιο τροπο και το αλλαξει αλλα δεν νομιζω.
περιμενω τις απαντησεις σας και γενικα οποιος ξερει κατι να το πει και για αλλα μαγαζια(ακομα και με π.μ αν δεν θελει "δημοσια" και καλα) για να ξερουμε ολοι μας.

αυτο ηταν το μαγαζι που λεγατε οι υπολοιποι παιδια???


*************επισης κατι τελευταιο...........πηγαιντε στο Google και γραψτε "carstation ducati monster ηλιουπολη " ακριβως ετσι!!!
θα σας βγαλει το εξης link ΜΟΝΟ ΤΟΥ

Ducati MONSTER 620 DARK - Επιβατικά
CARSTATION ΜΑΡΙΝΟΥ ΑΝΤΥΠΑ 62 2109939088 panagiotistt@hotmail.com message ... Ducati MONSTER 620 DARK.... '03 - € 3.450. Μεγαλύτερες Εικόνες; Εκτύπωση ...
carstation.car.gr/bikes/.../326388/ - Προσωρινά αποθηκευμένη - Παρόμοιες


οταν πατησετε στο λινκ θα διαπιστωσετε οτι η αγγελια για το ducati monster που διαφημιζοταν και υπηρχε σαν λινκ ...απουσιαζει!!!!!!!!!!!αυτο για να κλεισει το θεμα της ερευνας!!
Άβαταρ μέλους
The Bologneean
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1628
Εγγραφή: Δευ 15 Δεκ 2008, 13:38
Gender: Male
Other: Monster S4 (r.i.p.)
Τοποθεσία: stone(d) city

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από The Bologneean »

δεν ειναι ο ιδιος τελικα...
τι γινεται ολοι οι απατεωνες στην ηλιουπολη μαζευτικαν...
Θωμάς
Proud member of...
Εικόνα
ΜπεεΕεεΕΕΕεεεΕΕΕεεεεΕΕ
panosduc

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από panosduc »

ναι...οντως δεν ειναι αυτος που σκεφτομαστε σχεδον ολοι...... :)) μου ψιλοφανηκε περιεργο γιατι ..ενταξει ειναι παπατζης ο τυπος αλλα αυτο που μας ειπε ο φιλος ξεπερναει τα ορια του προιγουμενου παπατζη.... :)) τελικα η ιλιουπολη εχει καταντησει αντρο...παπατζηδων.. :whistling:
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από D3§m02K »

Μάστορα, η λαμογιά και το παπατζιλίκι δεν έχουν σύνορα. . . Πάνε παντού . . . όπου υπάρχουν πρόβατα . . .

Μπράβο στο παλικάρι που την έψαξε πιο πολύ και δεν πήγε σαν πρόβατο στην σφαγή.
Πού ζει ορισμένος κόσμος ήθελα νά'ξερα ρπμ; Δεν καταλαβαίνουν πως με το internet, μπορούν πολύ εύκολα πλέον να φαληρίσουν αν κάνουν καγκουριές; :zep:

Όπως και το αντίθετο βέβαια, έτσι; :glimpse:
zouzoulas
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 11:56
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: Δεν είμαι απ' αυτούς
Τοποθεσία: ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (πίσω από το Χίλτον μωρέ)

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από zouzoulas »

Καλησπέρα σε όλους !!!

Δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το κόλλημα να μην αναφερόμαστε στα ονόματα των ΑΠΑΤΕΩΝΩΝ???

Αν όλοι αυτοί (και πιστέψτε με είναι δυστυχώς η πλειοψηφία)φοβόντουσαν μην χάσουν το ψωμάκι τους, δεν θα συμπεριφερόντουσαν με αυτό τον τρόπο. Και στο κάτω κάτω δηλαδή δεν πουλάνε φτυάρια, αλλά εμπορεύματα που έχουν άμεση σχέση με την ζωή και την σωματική ακεραιότητα των πελατών τους ή στη καλύτερη περίπτωση με τη κλοπή των πελατών τους!!!!

Συνεπώς, προτείνω να γίνει μια λίστα με τους μαύρους και όποιος από αυτούς τους κυρίους διαφωνεί ας μας στείλει mail με την επιχειρηματολογία του (δεν θα το κάνει γιατί χέστηκε! κορόϊδα θα υπάρχουν πάντα όπως λένε). Αντίστοιχα να κάνουμε και μια λίστα με τους άσπρους (καλή πώληση, καλό after sales service κτλ.). Και μετά ας αναρωτιούνται οι μεν γιατί πουλάνε και οι δεν γιατί μειώνονται τα κορόϊδα από την πιάτσα...

Και για να μην κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΤΕ από GLOBAL MPC Λ.Αλεξάδρας 85.

Το γιατί σας το γράφω όποτε μου το ζητήσετε, για να μην μακρυγορώ σε αυτό το μήνυμα...
Monsterizing
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από Master Yoda »

zouzoulas έγραψε:Καλησπέρα σε όλους !!!

Δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το κόλλημα να μην αναφερόμαστε στα ονόματα των ΑΠΑΤΕΩΝΩΝ???

Αν όλοι αυτοί (και πιστέψτε με είναι δυστυχώς η πλειοψηφία)φοβόντουσαν μην χάσουν το ψωμάκι τους, δεν θα συμπεριφερόντουσαν με αυτό τον τρόπο. Και στο κάτω κάτω δηλαδή δεν πουλάνε φτυάρια, αλλά εμπορεύματα που έχουν άμεση σχέση με την ζωή και την σωματική ακεραιότητα των πελατών τους ή στη καλύτερη περίπτωση με τη κλοπή των πελατών τους!!!!

Συνεπώς, προτείνω να γίνει μια λίστα με τους μαύρους και όποιος από αυτούς τους κυρίους διαφωνεί ας μας στείλει mail με την επιχειρηματολογία του (δεν θα το κάνει γιατί χέστηκε! κορόϊδα θα υπάρχουν πάντα όπως λένε). Αντίστοιχα να κάνουμε και μια λίστα με τους άσπρους (καλή πώληση, καλό after sales service κτλ.). Και μετά ας αναρωτιούνται οι μεν γιατί πουλάνε και οι δεν γιατί μειώνονται τα κορόϊδα από την πιάτσα...

Και για να μην κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΤΕ από GLOBAL MPC Λ.Αλεξάδρας 85.

Το γιατί σας το γράφω όποτε μου το ζητήσετε, για να μην μακρυγορώ σε αυτό το μήνυμα...

σωστοστ!
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
Geo-g
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2009, 12:11
Bike: ST2

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από Geo-g »

zouzoulas έγραψε:Καλησπέρα σε όλους !!!

Δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το κόλλημα να μην αναφερόμαστε στα ονόματα των ΑΠΑΤΕΩΝΩΝ???

Αν όλοι αυτοί (και πιστέψτε με είναι δυστυχώς η πλειοψηφία)φοβόντουσαν μην χάσουν το ψωμάκι τους, δεν θα συμπεριφερόντουσαν με αυτό τον τρόπο. Και στο κάτω κάτω δηλαδή δεν πουλάνε φτυάρια, αλλά εμπορεύματα που έχουν άμεση σχέση με την ζωή και την σωματική ακεραιότητα των πελατών τους ή στη καλύτερη περίπτωση με τη κλοπή των πελατών τους!!!!

Συνεπώς, προτείνω να γίνει μια λίστα με τους μαύρους και όποιος από αυτούς τους κυρίους διαφωνεί ας μας στείλει mail με την επιχειρηματολογία του (δεν θα το κάνει γιατί χέστηκε! κορόϊδα θα υπάρχουν πάντα όπως λένε). Αντίστοιχα να κάνουμε και μια λίστα με τους άσπρους (καλή πώληση, καλό after sales service κτλ.). Και μετά ας αναρωτιούνται οι μεν γιατί πουλάνε και οι δεν γιατί μειώνονται τα κορόϊδα από την πιάτσα...

Και για να μην κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΤΕ από GLOBAL MPC Λ.Αλεξάδρας 85.

Το γιατί σας το γράφω όποτε μου το ζητήσετε, για να μην μακρυγορώ σε αυτό το μήνυμα...

Συμφωνω απολυτα μαζι σου στην πρωτη παραγραφο να λεμε το ονομα και τον λογο που δεν μειναμε ευχαριστημενη απο καποιο καταστημα !
Η δημιουργια λιστας , καλης 'η κακης , νομιζω πως θα δημιουργισει μια χαοτικη κατασταση διοτι
ο καθενας εχει διαφορετικα κρητιρια αξιολογισης !
Το να γραφουμε σε αναλογα θρεντ το ονομα καποιου και εξηγωντας τον λογο του ποστ μας ,δινετε η ευκαιρια σε ολους να συμετεχουν , οπως εγινε παραπανω , και να βρισκουμε μια ακρη στα λεγομενα μας , αν ειναι παρεξηγηση , αν εγινε ενα λαθος μια φορα ,κ.τ.λ. !
Με αυτον τον τροπο διασφαλιζουμε να μην υπαρχουν παρεξηγησεις και καταληξουμε με λιστες πολλων σελιδων τυπου Σιντλερ !
Απο εκει και περα ο καθενας μας μπορει να ανατρεξει σε αντοιστιχα ποστ να ενημερωθει 'η και να ξαναρωτησει για νεα ,πριν κανει καποια αγορα !
zouzoulas
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 11:56
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: Δεν είμαι απ' αυτούς
Τοποθεσία: ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (πίσω από το Χίλτον μωρέ)

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από zouzoulas »

Δεν διαφωνώ μαζί σου αγαπητέ Geo-g αλλά θεωρώ ότι υπάρχει ένα αντικειμενικό κριτίριο που ισχύει για όλους ανεξαιρέτως του τρόπου αξιολόγησης που έχει ο καθένας : το κριτίριο συστήνω ή όχι το μαγαζί σε ένα φίλο μου και εφόσον το ducatisti απευθύνεται σε φίλους έστω και εξ' αποστάσεως, μπορούμε να το υιοθετήσουμε.

Και για να γίνουμε και σιχαμερά αντικειμενικοί (πράγμα που δεν κάνουν βέβαια οι απατεώνες παπατζήδες της πιάτσας) και να αποφύγουμε τις λίστες Σίντλερ, κοτσάρουμε και μια βαθμολογία και τσακκκκ τους βάζουμε τους κυρίους να γίνουν μέλη στο site για να παρακολουθούν το σκορ της γυφτιάς τους.

Τέλος και επειδή το κουράσαμε, το πρόβλημα είναι ότι πολύς κόσμος δεν γουστάρει να αναφέρει διευθύνσεις και ονόματα όπως αρχικά έκανε ο loco7 άντε να ψάχνει ο καθένας postarismata με "υπόνοιες" και επειδή "δεν γίνονται επαναστάσεις χωρίς απώλειες" ας κάψουμε και κανά δύο νοικοκυραίους ώστε να μεριμνήσουν και αυτοί για την εικόνα του κλάδου τους (όχι μόνο τα πελατάκια).
¨
Υ.Γ. Όλα τα ανωτέρω ισχύουν και για τον "συμπαθέστατο" κλάδο των Συνεργείων (μου έχουν χρεώσει έως και αλλαγή καρμπυρατέρ σε δίχρονο μηχανάκι χα χα).
Monsterizing
Άβαταρ μέλους
Geo-g
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2009, 12:11
Bike: ST2

Re: επειδη γινονται διαφορα....

Δημοσίευση από Geo-g »

zouzoulas έγραψε: αγαπητΗ Geo-g
Δεν με πειραζει που με περνανε για αγορακι , κανω την διορθωση για το γουστο !

Και βεβαια το βασικο κρητιριο ειναι ενα ! Ειδη εχω κραξει επωνυμα ανθρωπο σε αλλο ποστ και θα συνεχισω να το κανω !
Και επειτα δεν κουραζουμε κανενα θεμα ! Συζηταμε και ανταλασουμε αποψεις !
Αυτο που ηθελα κατα κορον να εννοειθει ειναι ,πως με λιστα φοβαμαι τους παρορμητικους της παρεας που θα ψαχνουν να βρουν ονοματα χωρις δευτερη σκεψη για να γινει μεγαλη και τρανη η λιστα ! Αυτο μονο και τιποτε αλλο !
Απο εκει και περα ,μεσα ειμαι να καψουμε μερικους γιατι εχουμε και καποια αξιοπρεπεια σαν ανθρωποι , αλλα να γινει με τακτ και οπως αρμοζει στους ducatisti !
Αυτο που ειπες για να τους βάζουμε τους κυρίους να γίνουν μέλη στο site για να παρακολουθούν το σκορ της γυφτιάς τους. Δεν ειν κακο ΧΙΧΙΧΙΧΙ , πουλυ μ"αρεισ ! :thumbsup:
Απάντηση