Συνεργειο αναζητηση

Εμπειριες απο την πιατσα...
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από D3§m02K »

Stelios62 έγραψε:Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
Άσχετο αλλά . . . Θεές! ! ! Νά 'σαι καλά, να τις χαίρεσαι! ! ! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Duced »

D3§m02K έγραψε: Άσχετο αλλά . . . Θεές! ! !
Ειδικα το Pantah :love5:

Στελιο, το ειχες φετος στις Μελωδικες?
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
hpe200016v
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί 03 Μαρ 2009, 23:54
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από hpe200016v »

Stelios62 έγραψε:Και πολύ λογικά σου απάντησε, σιγά μην "άνοιγε" ένα παροπλισμένο 20 χρονών, για να πληρωθεί ένα service των 100 ή 150 € , που ποιός ξέρει ποιός και τι είχε κάνει εκεί μέσα, το οποίο αν έκανε μπαμ την επόμενη ή την παραεπόμενη μέρα θα το πήγαινες πίσω και θα τούλεγες "μάστορα έσπασε , δεν έκανες καλή δουλειά , ξαναφιάξτω και χωρίς λεφτα please" ή μήπως δεν θάκανες έτσι ?

......τα ducati δεν παλιωνουν ποτε γιατι εχουν "ψυχη" μεσα τους,αυτο το ξερω καλα....
..... σου φαινεται τιποτα παροπλισμενο,παλιο η χρεπι απο τα παρακατω ...εεεε? :fyou:




να τις χαιρεσε τις κουκλες φιλε


Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα


...ας ειναι καλα οι μηχνικοι ducati... :teasing3: :teasing3: :teasing3: :teasing3:[/quote]
αν δεν κουδουναει χαλασε
nestoras996
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 29 Μάιος 2008, 11:18
Gender: Male
Bike: Sport 1000S
Other: Harley Davidson

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από nestoras996 »

Τα μηχανάκια σου είναι πραγματι ωραία και να τα χαίρεσαι, αλλά επί του προκειμένου εσύ ο ίδιος χαρακτήρισες το Pantah σου παροπλισμένο το 1990, και προφανώς η σημερινή του κατάσταση δεν έχει σχέση με την τότε.

Αν θέλεις πράγματι να αποδόσεις τα του Καίσαρος στον Καίσαρα κάνε το εξής :

Λάσπωσε το, πασάλειψε το με λάδια, φόρτωσε το και σ΄ένα τρίκυκλο, και πάρε σβάρνα όλα τα περιβόητα και πολυδιαφημισμένα Ducatoσυνεργεία, ζητώντας "μάστορα θα μου κάνεις ένα σερβισάκι ?"

Στήσε και μια κάμερα με καλό ζούμ σε απόσταση ασφαλείας, θάχει πολύ γέλιο, κάτσε και συ λίγο μακρυούτσικα γιατί το 24άρι γερμανοπολύγωνο που θα σου πετάξει ο φιρμάτος μάστορας μπορεί να σ΄αφήσει στον τόπο.

Κάνε λοιπόν τα παραπάνω, αν θες νάσαι δίκαιος, και μετά γράψε μας τι σούπε ο κάθε μάστορας, έτσι για να γελάσει κάθε πικραμένος
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Stelios62 »

Αν θέλεις πράγματι να αποδόσεις τα του Καίσαρος στον Καίσαρα κάνε το εξής :

Λάσπωσε το, πασάλειψε το με λάδια, φόρτωσε το και σ΄ένα τρίκυκλο, και πάρε σβάρνα όλα τα περιβόητα και πολυδιαφημισμένα Ducatoσυνεργεία, ζητώντας "μάστορα θα μου κάνεις ένα σερβισάκι ?"

........ωωωωωω.........δεν καταλαβες καρντια μου.....
.......φορεσα το κρανος μου,τα γαντια μου,το εβαλα εμπρος και το πηγα οδηγωντας στο
μαστορα ( οχι μεσα σε κουτες πανω στο τρικυκλο).....
.....παρκαρησα ανετος εξωθεν του καταστηματος ....αλλα εφαγα πορτα... :getout2:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
xvassilis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Τετ 15 Απρ 2009, 13:55
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Other: Bev 250
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από xvassilis »

Ρε Νέστωρα τι είναι αυτά που λές και γράφεις;

Με την λογική σου δηλαδή αμα πάω το multi μου σε 10 χρόνια στον Θωμά ή στoν καθέ Θωμαφαμπιατοφιλλιπάκηwhatadream and the furious grande president chief θα μου πει δεν στο φτιάχνω το μοτορι επειδή είναι παλίο;

Kαι δεν κατάλαβα είναι λίγα 100 ή 150 euro που παίρνουν για μερικές ώρες δουλειάς;

Eσυ τα βγάζεις αυτά τα λεφτά την ΗΜΕΡΑ και σου φαινονται λίγα;

Η δουλειά τους είναι και πατίνι να τους πας να το φτιάξουν, αλλα βλέπεις επειδή είναι μια χούφθα εχουν την πολυτέλεια να διώχνουν πελάτες.
vassilis
nestoras996
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 29 Μάιος 2008, 11:18
Gender: Male
Bike: Sport 1000S
Other: Harley Davidson

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από nestoras996 »

Stelios62 έγραψε:Αν θέλεις πράγματι να αποδόσεις τα του Καίσαρος στον Καίσαρα κάνε το εξής :

Λάσπωσε το, πασάλειψε το με λάδια, φόρτωσε το και σ΄ένα τρίκυκλο, και πάρε σβάρνα όλα τα περιβόητα και πολυδιαφημισμένα Ducatoσυνεργεία, ζητώντας "μάστορα θα μου κάνεις ένα σερβισάκι ?"

........ωωωωωω.........δεν καταλαβες καρντια μου.....
.......φορεσα το κρανος μου,τα γαντια μου,το εβαλα εμπρος και το πηγα οδηγωντας στο
μαστορα ( οχι μεσα σε κουτες πανω στο τρικυκλο).....
.....παρκαρησα ανετος εξωθεν του καταστηματος ....αλλα εφαγα πορτα... :getout2:
Οτι πείτε ! :wsmile: , αλλά έτσι από περιέργεια εκεί γύρω στο΄90, as far as I remember, τα περισσότερα συνεργεία δούλευαν σφυρί και καλέμι και μέχρι φλορέτες "έπιαναν", ποιός λοιπόν τόφιαξε το λουλούδι ? :cool:
desmodim
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 09 Σεπ 2008, 18:01
Gender: Male
Other: multistrada

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από desmodim »

hpe200016v έγραψε:
δηλαδη ρε φιλε,ποσες φορες πηγες στο φαμπιατο και εισαι δυσαρεστημενος;γιατι αν πηγες μια φορα και ετυχε κατι στραβο,ο.κ στραβες τυχαινουν σε ολους τους μηχανικους,αλλα δεν παυει να ειναι ενας απο τους πιο παλιους και εμπειρους μαστορους.και εγω ακουω διαφορα χαζα και ασχημα για τους αλλους μηχανικους........δηλαδη αυτοι ΔΕΝ ειναι καλοι;;; :glimpse: μην χαντακωνουμε λοιπον μηχανικους που εχουν δειξει την αξια τους ετσι επειδη καποια φορα τους εκατσε λαθος.εξαλλου για να εχουμε σοβαρη γνωμη θα πρεπει να εχουμε παει καμποσες φορες για να μπορεσουμε να πουμε ..αν καποιος δεν ειναι καλος.[/quote]
οχι πηγα 3 φορες και την πρωτη δεν βρηκε οτι η γειωση ηταν ξεσφυκτη στο multi 620 που ειχα τοτε και πηγαιναμε για μιζα ασε που ηταν ο λογος που το εδωσα η μηχανη επερνε μετα απο 6 μιζιες αλλαξαμε πρωτα και διακοπτη και τελευταια ηταν η μιζα αυτη εφταιγε :thumbsup: :thumbsup: ελα που το παληκαρι που την πηρε την μερα που την πηρε την πηγαμε στον φιλλιπακι να την δει και οταν την ακουσε εσφιξε την γειωση και οοοοοοο :hi: :hi: :hi: εφτιαξε η μιζα (το σερβις στον φαμπιατο ειχε γινει ) μετα παω κολλητο με monster ειχε βαλει ψυγειο λαδιου (για σερβις το πηγαμε μετα απο παρακινηση δικια μου :zep: :zep: ) δεν το εχεις βαλει σωστα λεει ασε θα το φτιαξω και θα το ρυθμισω μετα αρχισε να τρεχει λαδια και να σβηνει και η μηχανη , λεω ενταξει ετυχε μωρε αντε να παω και το 1000 εσβηνε ειδικα οταν ηταν κρυο θελει ρυθμισει μου λεει ασε να το δω και θα σου πω μετα δυο μερες θελει βαλβιδες ρυθμιση (παντα η ασφαλειες ειναι σπασμενες μα παντα ομωε και στο 620 το δικο μου και στο monster ?) και θα σου αλλαξω τα ιριδιου και θα φτιαξει ποσο θα παει μαστορα ? θα δουμε , 300 φιλε οταν πηγα να το παρω και η μηχανη κρυα εβγαζε ακαφτες ασε που το καπακι του βολαν δεν το ειχαν βαλει καλα οι προηγουμενοι και εσταζε ολο μαστορα μηπως ειναι απο τον αισθητηρα στροφων οχι με τιποτα παλι καλα που κατι πειραζουμε και εμεις εβγαλα τον αισθητηρα και εβαλα κολλα και ολα καλα σταματησε , πηγα και για να ρωτησω ποσο θα παει να βγαλει καπακια απο το βολαν και απο το μοτερ ποσο να σου παρω μωρε ενα κατοσταρικο μην μου λες λοιπον οτι πηγα μια φορα και εβγαλα συμπερασμα εκανα πολυ υπομονη, σορρυ για το μακροσυρτο δεν ηθελα να τα γραψω καιρο ολα αυτα αλλα , εσενα μπορει να σου κανει την καλυτερη δουλεια εμενα 3 φορες δεν την εκανε μαστορα που σου λεει οτι για το μικρο σερβις σου περνω 100 ευρω εργασια χαριστικα πρωτη φορα ειναι σαν να σου λεει μετα θα σε σκισω δεν εχω κατι με εσενα φυσικα μην το παρεις προσωπικα δεν εχω κατι μαζι σου :thumbsup: :thumbsup:[/quote]
Άβαταρ μέλους
PC997
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 18:11
Gender: Male
Bike: GT 1000
Other: KX250F 2018

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από PC997 »

Stelios62 έγραψε:Και πολύ λογικά σου απάντησε, σιγά μην "άνοιγε" ένα παροπλισμένο 20 χρονών, για να πληρωθεί ένα service των 100 ή 150 € , που ποιός ξέρει ποιός και τι είχε κάνει εκεί μέσα, το οποίο αν έκανε μπαμ την επόμενη ή την παραεπόμενη μέρα θα το πήγαινες πίσω και θα τούλεγες "μάστορα έσπασε , δεν έκανες καλή δουλειά , ξαναφιάξτω και χωρίς λεφτα please" ή μήπως δεν θάκανες έτσι ?

......τα ducati δεν παλιωνουν ποτε γιατι εχουν "ψυχη" μεσα τους,αυτο το ξερω καλα....
..... σου φαινεται τιποτα παροπλισμενο,παλιο η χρεπι απο τα παρακατω ...εεεε? :fyou:


Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα


...ας ειναι καλα οι μηχνικοι ducati... :teasing3: :teasing3: :teasing3: :teasing3:[/quote]

Κούκλες και τα τρία αλλα η αγάπη ειναι το pantah !!

Και για να πω κάτι σχετικά με το topic καλό ειναι να μην απαξιώνουν οι ίδιοι οι μηχανικοί το προϊόν τους, για τους εξουσιοδοτημένους μιλάω
Periklis
s2000gr
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ 07 Ιουν 2010, 11:25
Gender: Male
Bike: 996

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από s2000gr »

Παιδια κανενα καλο συνεργειο θεσσαλονικη εχετε κατα νου?
Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
jordano
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 532
Εγγραφή: Δευ 04 Ιουν 2012, 13:49
Gender: Male
Τοποθεσία: θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από jordano »

s2000gr, εγώ πάω στον Βασίλη τσιτσάκη (bike - therapy), ο άλλος είναι ο θαλασσούδης. εσύ αποφασίζεις.
ὤλετο μέν μοι νόστος, ἀτὰρ κλέος ἄφθιτον ἔσται
strada 7
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Κυρ 21 Απρ 2013, 21:32
Gender: Male
Bike: 748SP

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από strada 7 »

Θωμας Νταης και απο εμενα 8 απροβληματιστα χρονια σερβις (2 χρονια monster-6 χρονια multistrada ) κανενα προβλημα και παντα στην ωρα του !!
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από argy »

strada 7 έγραψε:Θωμας Νταης και απο εμενα 8 απροβληματιστα χρονια σερβις (2 χρονια monster-6 χρονια multistrada ) κανενα προβλημα και παντα στην ωρα του !!

Έχει και στη Θεσ/νικη; :whistling:
strada 7
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Κυρ 21 Απρ 2013, 21:32
Gender: Male
Bike: 748SP

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από strada 7 »

Δε νομιζω αργυρη αλλα θα του το προτεινω!!! :))
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Since1970 »

Αντικειμενικά μιλώντας κανείς μας δεν πηγαίνει ευχαρίστως στο συνεργείο και ο λόγος απλός : O μάστορας είναι γιατρός, το συνεργείο νοσοκομείο και όλοι ενδεχομένως γουστάρουμε να κάνουμε παρέα τον γιατρό, να πίνουμε μπύρες και να τρώμε κοψίδια μαζί του αλλά στον ιατρικό του πάγκο κάνεις δεν γουστάρει να ξαπλώνει την καλή του, απλό είναι, εε?

Τώρα σε ποιόν μάστορα? Μα σ αυτόν που πιστεύουμε ότι ξέρει την δουλειά και μας εμπνέει και εμπιστοσύνη, και λέγωντας δουλειά δεν εννοώ να ρυθμίσει η ακόμα και να λύσει και να δέσει μια μοτοσυκλέτα, εννοώ να βρεί το πρόβλημα σε μια ζαβή η κανιβαλισμένη μοτοσυκλέτα και να το λύσει μια και καλή, δλδ αν ξέρει τα δύσκολα σκεφτείτε πόσο απλό γι αυτό θάνε ένα απλό σερβάκι.

Και ο πιό κουλός από μας αν έχει διάθεση, χώρο, χρόνο, workshop manual και κατάλληλα εργαλεία μπορεί να λύσει και να δέσει άνετα το οποιδήποτε μηχανάκι, αλλά αυτό δεν μας κάνει μάστορες, έτσι δεν είναι?

Μάστορας λοιπόν δεν είναι αυτός που κάνει τα παραπάνω και απλά έχει και ένα χώρο και μια ταμπέλλα συνεργείου, μάστορας είναι αυτός που μπορεί να σου δέσει με κλειστά μάτια ένα μοτέρ που του το πάς στο ζεμπίλι, αυτός που μπορεί να λύσει και να φιάξει σωστά ένα κανιβλισμένο και σφαγμένο κινητήρα (από σειρά ασχέτων προηγούμενων "μαστόρων") η κάποιος που μπορεί να βελτιώσει ακόμα και έναν λάθος κατασκευαστικά κινητήρα και να τον κάνει να δουλεύει σωστά, η κάποιος που μπορεί να κάτσει ακόμα και στον τόρνο και να σου σώσει το εξάρτημα που μπορεί νάχει μια κατοστάρα ευρά καινούργιο η που μπορεί και να μην υπάρχει.

Πόσους τέτοιους μαστόρους ξέρετε λεβέντες μου?
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

Θωμας Νταης. Καλος μηχανικος και ωραιος τυπος :thumbsup:
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
jimkapa
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 952
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 13:21
Gender: Male
Bike: 999
Τοποθεσία: Kastoria
Επικοινωνία:

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από jimkapa »

Since1970 έγραψε:Αντικειμενικά μιλώντας κανείς μας δεν πηγαίνει ευχαρίστως στο συνεργείο και ο λόγος απλός : O μάστορας είναι γιατρός, το συνεργείο νοσοκομείο και όλοι ενδεχομένως γουστάρουμε να κάνουμε παρέα τον γιατρό, να πίνουμε μπύρες και να τρώμε κοψίδια μαζί του αλλά στον ιατρικό του πάγκο κάνεις δεν γουστάρει να ξαπλώνει την καλή του, απλό είναι, εε?

Τώρα σε ποιόν μάστορα? Μα σ αυτόν που πιστεύουμε ότι ξέρει την δουλειά και μας εμπνέει και εμπιστοσύνη, και λέγωντας δουλειά δεν εννοώ να ρυθμίσει η ακόμα και να λύσει και να δέσει μια μοτοσυκλέτα, εννοώ να βρεί το πρόβλημα σε μια ζαβή η κανιβαλισμένη μοτοσυκλέτα και να το λύσει μια και καλή, δλδ αν ξέρει τα δύσκολα σκεφτείτε πόσο απλό γι αυτό θάνε ένα απλό σερβάκι.

Και ο πιό κουλός από μας αν έχει διάθεση, χώρο, χρόνο, workshop manual και κατάλληλα εργαλεία μπορεί να λύσει και να δέσει άνετα το οποιδήποτε μηχανάκι, αλλά αυτό δεν μας κάνει μάστορες, έτσι δεν είναι?

Μάστορας λοιπόν δεν είναι αυτός που κάνει τα παραπάνω και απλά έχει και ένα χώρο και μια ταμπέλλα συνεργείου, μάστορας είναι αυτός που μπορεί να σου δέσει με κλειστά μάτια ένα μοτέρ που του το πάς στο ζεμπίλι, αυτός που μπορεί να λύσει και να φιάξει σωστά ένα κανιβλισμένο και σφαγμένο κινητήρα (από σειρά ασχέτων προηγούμενων "μαστόρων") η κάποιος που μπορεί να βελτιώσει ακόμα και έναν λάθος κατασκευαστικά κινητήρα και να τον κάνει να δουλεύει σωστά, η κάποιος που μπορεί να κάτσει ακόμα και στον τόρνο και να σου σώσει το εξάρτημα που μπορεί νάχει μια κατοστάρα ευρά καινούργιο η που μπορεί και να μην υπάρχει.

Πόσους τέτοιους μαστόρους ξέρετε λεβέντες μου?

Ελα ντε..!! που ειναι κανενας τετοιος.....!!! :thumbsup: :thumbsup:
ιδου το ερωτημα...... :cool:
Δημήτρης Κ.

Ο πάγος είναι πολιτισμός...
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Since1970 »

jimkapa έγραψε:
Ελα ντε..!! που ειναι κανενας τετοιος.....!!! :thumbsup: :thumbsup:
ιδου το ερωτημα...... :cool:
Φυσικά και υπάρχουν τέτοιοι μάστορες φίλε μου, απλά δεν έχουν καλογιαλισμένες τζαμαρίες και χειρουργικά άσπρα πλακάκια στο πάτωμα ούτε γλυκανάλατα χαμόγελα ούτε μαρκετίστικες συμπεριφορές στο κάθε ούφο που με ύφος δέκα καρδιναλίων μπαίνει στο μαγαζί και επιτακτικά απαιτεί να παρατήσουν ΟΛΟΙ τα εργαλεία και κάτσουν ΟΛΟΙ σούζα διότι μόλις μπήκε στο μαγαζί ο Μέγας, ο Τρανός, ο Παντογνώστης, ο opinion leader, ααααα άμα ήξερες φίλε μου τι έχουν ακούσει αυτά τα μαστόρια απ τον κάθε παπάρα που νομίζει ότι έπιασε τον Πάπα απ τ αμελέτητα επειδή και καλά αγόρασε Ducati.......
Αλλο μάστορας φίλε και άλλο δημοσιοσχεσίτης που ξέρει να ξεχωρίζει το ίσιο απ το σταυρωτό κατσαβίδι και έβαλε και ταμπέλα συνεργείου, δυστυχώς, και μακάρι και οι πραγματικοί μάστορες να βάζανε κι αυτοί λίγο νερό στο κρασί τους αλλά είναι πιθανότερο η Ducati να πετάξει το desmo στα σκουπίδια παρά οι συγκεκριμένοι ντουκατομάστορες τα χούγια τους.
Άβαταρ μέλους
Atanaz
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Δευ 09 Μαρ 2009, 00:27
Gender: Male
Bike: 999R
Other: 350GTL, 907ie,m600
Τοποθεσία: Καπανδρίτι
Επικοινωνία:

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Atanaz »

Το Διαγγελάκη τον γνωρίζετε?? Αυτός είναι γιατρος.. :whistling:




που ξέρει όπως λίγοι...



και περιμένω να μου πεί καποιος το αντίθετο :innocent2:
living in the fast lane..
Άβαταρ μέλους
PC997
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 18:11
Gender: Male
Bike: GT 1000
Other: KX250F 2018

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από PC997 »

Την ψήφο μου στον Νταη.

(Γνώμη μου στο θέμα μηχανικος/Συνεργειο θα πρεπει να λέμε τα πράματα με το όνομα τους,ο καλός να διαφημίζεται και ο άσχετος να παίρνει μαύρο,δεν καταλαβαίνω γιατι δεν θα πρεπει να μην ονοματιζουμε τους καλούς,αλλα και να λέμε και αυτούς που εχουν κάνει σοβαρά λάθη και παραλήψεις )
Periklis
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από argy »

Και μιας και λέμε για συνεργεία και περιόδους σερβις κλπ για να δούμε τι λέει η Ducati στους πελάτες της:



Book a maintenance check for your Ducati

Hi Argirios,

almost two years have gone by since you purchased your Superbike 848evo. You've enjoyed miles after miles of the open road getting in tune with your two-wheeled partner.

In order to continue enjoying your Ducati experience, it’s important that your bike undergo an
“OIL SERVICE” two years after its purchase. This service involves a change of the engine oil, specific checks and, if necessary, small adjustments. We'd also like to remind you that valve clearance only needs to be adjusted after every 12,000 km - when a “DESMO SERVICE” is required.



If you have yet to schedule the service, book an appointment with your Ducati dealer and take advantage of the opportunity to discover our apparel range or the ways to customize your motorcycle with
original accessories.




If you no longer possess this motorcycle please click here to inform our Customer Service.




Desmodromic regards,
The Ducati Team
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

argy έγραψε:Και μιας και λέμε για συνεργεία και περιόδους σερβις κλπ για να δούμε τι λέει η Ducati στους πελάτες της:



Book a maintenance check for your Ducati

Hi Argirios,

almost two years have gone by since you purchased your Superbike 848evo. You've enjoyed miles after miles of the open road getting in tune with your two-wheeled partner.

In order to continue enjoying your Ducati experience, it’s important that your bike undergo an
“OIL SERVICE” two years after its purchase. This service involves a change of the engine oil, specific checks and, if necessary, small adjustments. We'd also like to remind you that valve clearance only needs to be adjusted after every 12,000 km - when a “DESMO SERVICE” is required.



If you have yet to schedule the service, book an appointment with your Ducati dealer and take advantage of the opportunity to discover our apparel range or the ways to customize your motorcycle with
original accessories.




If you no longer possess this motorcycle please click here to inform our Customer Service.




Desmodromic regards,
The Ducati Team
πως σε προσεχουν.............το κελεπουρι :mrgreen:
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από KRS »

Επίσης να προσθέσω ότι μάστορας είναι αυτός που σου φτιάχει το μηχανάκι σαν να είναι δικό του και δεν σου παρέχει ποιότητα εργασίας και "ράψιμο" κουστουμιού ανάλογα με το πώς σε "κόβει"...

Ύφος χιλίων καρδιναλίων συναντάς και σε μάστορες που ίσως δεήσουν αν κάνεις τάμα στον Άγιο τάδε,προστάτη των δικυκλιστών να ασχοληθούν με τη μοτοσυκλέτα σου...
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

KRS έγραψε:Επίσης να προσθέσω ότι μάστορας είναι αυτός που σου φτιάχει το μηχανάκι σαν να είναι δικό του και δεν σου παρέχει ποιότητα εργασίας και "ράψιμο" κουστουμιού ανάλογα με το πώς σε "κόβει"...

Ύφος χιλίων καρδιναλίων συναντάς και σε μάστορες που ίσως δεήσουν αν κάνεις τάμα στον Άγιο τάδε,προστάτη των δικυκλιστών να ασχοληθούν με τη μοτοσυκλέτα σου...
:thumbsup: :thumbsup:
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
sakman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2008, 10:19
Gender: Male
Bike: SS1000
Other: CBX 750 MONTESA 414
Τοποθεσία: Βριλήσσια

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από sakman »

Αχ τι είδαν τα ματάκια μου σήμερα που βρέθηκα για άσχετο λόγο σε ένα επίσημο συνεργείο , ( ποιο επίσημο δεν γίνετε ) .
Αχ τι είδα και ο κοσμάκης πλήρωνε αδρά .
The Uncle Εικόνα
Απάντηση