Ποιος ο λογος?

Εμπειριες απο την πιατσα...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Λοιπον νεο θεμα οσων αφορα το μηχανικο κομματι της μοτο σας και οχι μονο.Λοιπον την πηγα οπως ειπα στο φιλλιπακη και ακομα εκει ειναι μια και αγορασα πρωτη φορα μοτο και μαλιστα ενα απο τα ολα κορυφαια μοντελα της ducati(γιατι απλα ολα τα μοντελα της ducati ειναι κορυφαια).Του ειπα να με ενημερωση οταν της κανει ελεγχο την πηγα την παρασκευη και μαλλον θα ανεβω να την παρω πεμπτη απογευμα κατα της 7 χτες απογευμα με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι η μηχανη εχει ανοιχτη οχι απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο της ντουκατι,αυτο το ειδε γιατι η κολλες που την κολλισανε δεν της βαζουνε συνεργεια της ντουκατι!
Και ρωταω εγω τωρα σαν ασχετος απο μοτοσυκλετες ποιος ο λογος να ανοιξει το μοτερ ο πρωην της?Ειναι κακο αυτο?Σημερα θα την βαλει στο κομπιουτερ να δει αναλυση καυσεως(ή καπως ετσι δεν θυμαμαι),οποιος ειναι κατοχος ντουκατι 999 ας μου στειλε πρωσοπικο μυνημα να τον παρω ενα τηλεφωνο να με βοηθειση πανω στα πολλα ερωτηματα μου σαν νεος μοτοσυκλετιστης?
Ευχαριστω περιμενω βοηθεια σας!
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από mostro620 »

ducatisti 999s έγραψε:Λοιπον νεο θεμα οσων αφορα το μηχανικο κομματι της μοτο σας και οχι μονο.Λοιπον την πηγα οπως ειπα στο φιλλιπακη και ακομα εκει ειναι μια και αγορασα πρωτη φορα μοτο και μαλιστα ενα απο τα ολα κορυφαια μοντελα της ducati(γιατι απλα ολα τα μοντελα της ducati ειναι κορυφαια).Του ειπα να με ενημερωση οταν της κανει ελεγχο την πηγα την παρασκευη και μαλλον θα ανεβω να την παρω πεμπτη απογευμα κατα της 7 χτες απογευμα με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι η μηχανη εχει ανοιχτη οχι απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο της ντουκατι,αυτο το ειδε γιατι η κολλες που την κολλισανε δεν της βαζουνε συνεργεια της ντουκατι!
Και ρωταω εγω τωρα σαν ασχετος απο μοτοσυκλετες ποιος ο λογος να ανοιξει το μοτερ ο πρωην της?Ειναι κακο αυτο?Σημερα θα την βαλει στο κομπιουτερ να δει αναλυση καυσεως(ή καπως ετσι δεν θυμαμαι),οποιος ειναι κατοχος ντουκατι 999 ας μου στειλε πρωσοπικο μυνημα να τον παρω ενα τηλεφωνο να με βοηθειση πανω στα πολλα ερωτηματα μου σαν νεος μοτοσυκλετιστης?
Ευχαριστω περιμενω βοηθεια σας!
Χρήστο ο κινητήρας μιας μοτοσυκλέτας (όπως κάθε μηχάνημα) μπορεί να απαιτήσει ανά πάσα στιγμή έλεγχο ή κάποια επέμβαση σε περίπτωση προγραμματισμένης συντήρησης ή βλάβης.

Απλούστατα στον προηγούμενο κάτοχο χρειάστηκε κάποια στιγμή να αφαιρεθεί κάποιο καπάκι οπότε χρειάστηκε κόλλα για την επανατοποθέτηση του. :glimpse:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Τhanks!Ναι αλλα εγω εχασα την υπολοιπη 13 μηνες ακομα εγγυηση που ειχα επειδη ο πρωην της πηγε σε μη εξουσιοδοτημενο συνεργειο!Υπαρχει περιπτωση να ειχε καει το μοτερ ή κατι αλλο σοβαρο για να εκανε κατι τετοιο?Να ανυσηχω?
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από mostro620 »

Χρήστο ο πλέον κατάλληλος άνθρωπος είναι ο Στέλιος. Ρώτα τον ότι θες και είμαι σίγουρος ότι είναι πρόθυμος να σου απαντήσει για οποιαδήποτε απορία. :thumbsup:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Ευχαριστω αλεξανδρε.
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από jks »

ημουνα μπροστα φιλε, :whistling: μαυρο τεποζιτο απο 999 το οποιο το ειχε βγαλμενο για να αλλαξει φιλτρακι βενζινης και ειδε οτι η πλαστικη φλαντζα που στεγανοποιει το τεποζιτο ειχε πανω κολλα !!

δεν εχω δει σε service manual για κανενα μοντελο να βαζουνε κολλα στις φλαντζες αυτες... σου ειπε οτι βρηκε και φλαντζοκολλες αλλου ??
οσο ημουν εκει δεν ειδα κατι περιεργο παντως...

μιλαμε το μοτορι στο ψυρισε κανονικοτατα ρε, ειχε βγαλει δυναμοκλειδο και ελεγχε μια μια τις βιδες στο σασι και κινητηρα αν εχουνε παρει κτλ..
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Ευχαριστω jks για την απαντηση!Εσυ ειδες κατι το κακο πανω της?Πως σου φανηκε η μηχανη μου?Ελεγε κατι ο στελιο πανω σε αυτα που εβλεπε?Πολλες ερωτησεις κανω ε? :zep: :zep:
Αλλα αδερφε με εχει φαει το αγχος κυριολεκτικα!Μηλησα με τον στελιο και μου ειπε οτι θα την δει παντου δεν εχω αμφιβολεια απο την στιγμη που την πηγα και μηλησα μαζι του καταλαβα οτι ο στελιος ειναι μαστορας καλος πανω στης ντουκατι και με παθος!Αλλα φοβαμει μην θελω κανα 2000 ευρω για να την φερω στα ισια της! :shock: :shock:
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από jks »

ρε εννοια σου, ο Στελαρας εχει πολυ μερακι και ειναι προσεκτικος..
αν δει κατι εννοειται οτι θα στο πει.. και αν ειναι κατι που κοστιζει
η δεν ξερω τι, θα σε παρει τηλεφωνο να σε ρωτησει... δεν θα σου σκασει το παραμυθι και καλα σου αλλαξα τον.. εγκεφαλο φερε αλλα 500 ευρα..

παντως εγω μια χαρα το ειδα το μηχανακι...απλα ΔΕΝ το ακουσα να δουλευει.. ολα καλα θα πανε :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

jks έγραψε:ρε εννοια σου, ο Στελαρας εχει πολυ μερακι και ειναι προσεκτικος..
αν δει κατι εννοειται οτι θα στο πει.. και αν ειναι κατι που κοστιζει
η δεν ξερω τι, θα σε παρει τηλεφωνο να σε ρωτησει... δεν θα σου σκασει το παραμυθι και καλα σου αλλαξα τον.. εγκεφαλο φερε αλλα 500 ευρα..

παντως εγω μια χαρα το ειδα το μηχανακι...απλα ΔΕΝ το ακουσα να δουλευει.. ολα καλα θα πανε :thumbsup:
Ναι αυτο μου το ειπε και ο ιδιος οτι εαν εχει κατι παραπανω θα σε παρω να σου το πω πριν κανω κατι!!Αφου το ειδες μια χαρα και δουλευει και καλα απο οτι μου ειπε και ο στελιος και ο βασιλης ο velerougas που την εκανε ενα τεστακι οταν την πηρα ψιλοανακουφιστικα!!! :)) :)) :))
Ευχαριστω jks!
Tα υπολοιπα θα τα δει ο υπολογιστης του στελιου!
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από jks »

Γιαννη με λενε !! :mrgreen: :mrgreen:



(δεν το εχω γραψει στην υπογραφη μου ο βλακας...)
Άβαταρ μέλους
birel-motosport
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1249
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:27
Gender: Male
Bike: Desmosedici RR
Other: 1098S, RX32SV, kTM
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από birel-motosport »

δεν νομίζω ότι χάνεις την εγγυηση...........
υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν... και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυΐας και βλακείας είναι, ότι η ιδιοφυΐα έχει όρια
πωλούνται
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

birel-motosport έγραψε:δεν νομίζω ότι χάνεις την εγγυηση...........
Δεν γνωριζω πολλα για πω κατι με βεβαιοτητα,παντως ο φιλλιπακης μου ειπε που απο την στιγμη που εχει βαλει αλλος χερι πανω στην μηχανη(στο μηχανικο κομματι της) και οχι απο την ducati χανεις την εγγυηση γιατι πλεον η μηχανη τροποποιηθηκε απο αλλον.Να σου πω δεν γνωριζω αλλα λογικο μου ακουγετε ο ορος της εγγυησης.
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

jks έγραψε:Γιαννη με λενε !! :mrgreen: :mrgreen:



(δεν το εχω γραψει στην υπογραφη μου ο βλακας...)
Χαρηκα γιαννη!Βαλτο ρε συ να μην σε λεμε jks :zep: !
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από mostro620 »

birel-motosport έγραψε:δεν νομίζω ότι χάνεις την εγγυηση...........
Πάντως για την ισχύ της εγγύησης τσεκάρουν ακόμα και τα σημάδια απο μαρκαδόρο πάνω σε κάθε βίδα για να ξέρουν εάν έχουν λυθεί οπότε πόσο μάλλον να βρουν κόλλες στα καπάκια...

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά μάλλον δεν παίζει εγγύηση. :nono1:

Ελπίζω να κάνω λάθος
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

mostro620 έγραψε: Πάντως για την ισχύ της εγγύησης τσεκάρουν ακόμα και τα σημάδια απο μαρκαδόρο πάνω σε κάθε βίδα για να ξέρουν εάν έχουν λυθεί οπότε πόσο μάλλον να βρουν κόλλες στα καπάκια...

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά μάλλον δεν παίζει εγγύηση. :nono1:

Ελπίζω να κάνω λάθος
Ναι οντως μου εκανε και καποιες ερωτησεις για κατι σημαδια κιτρινου χρωματος απο μαρκαδορο πανω στο μπροστινο γραναζι!Πριν λιγο μιλησα με τον στελιο και μου λεει οτι μπορει και να μην χασω την εγγυηση σε αρκετα μερη μεχρι και σε κανενα να μην την χασω παντως μου λεει πολη καλη φαινεται θα την κανει και βολτα αυριο να εχει καλητερη εντυπωση και ΦΥΣΙΚΑ περιμενουμε να την περασει απο τον υπολογιστη!Ααα και μου την ρυθμισε να πηγαινει ποιο φιλικα μεχρι να την μαθω να την πηγαινω και εαν αργοτερα που θα ξερεις μου λεει την ξαναρυθμιζουμε! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
Rock-ass
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: Παρ 23 Μάιος 2008, 15:24
Other: 695 R

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από Rock-ass »

τον valerouga που τον πέτυχες ρε Χρηστάκη??
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Nikos Rokas έγραψε:τον valerouga που τον πέτυχες ρε Χρηστάκη??
Aλλαξαμε υποπλαισια!Φοβερος μαστορας μπορω να πω το σπητι του ειναι ανωτερο και απο μηχανοστασιο φορτηγου πλοιου!Εχει τα παντα!!
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
Rock-ass
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: Παρ 23 Μάιος 2008, 15:24
Other: 695 R

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από Rock-ass »

μάλλον θα με πετύχεις κι εμενα την πέμπτη.. see you Χρηστάρα!
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Nikos Rokas έγραψε:μάλλον θα με πετύχεις κι εμενα την πέμπτη.. see you Χρηστάρα!
Πεμπτη απογευμα θα ειμαι πιθανον!Ελα απο εκει το απογευμα!Nα βρεθουμε να πιουμε κανενα καφεδακι γιατι στο καπακι την κανω καλαματα δεν θα κατσω πολυ,αν και θα γουσταρα να καθομουνα να βρισκομασταν στην συναντησει της πεμπτης ολοι μαζι!!!see you!
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
Rock-ass
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: Παρ 23 Μάιος 2008, 15:24
Other: 695 R

Re: Ποιος ο λογος?

Δημοσίευση από Rock-ass »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Απάντηση