750 sport 2002

All Supersport models (2V & 4V)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

750 sport 2002

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλη σας μερα, μερικες φωτο απο την δικια μου, να μου πειτε και την γνωμη σας. Εχω κανει αρκετη δουλεια πανω και ακομα πρεπει να κανω μερικα πραματακια. Ετοιμαζω και το μονοσελο και θα ηθελα να ρωτησω που μπορω να βρω neoprene και σε τι παχος υπαρχει.

Γιωργος
DSC02861.JPG
DSC02866.jpg
DSC02859.JPG
DSC02460.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 22:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από johnduc »

Μπραβο Γιωργο,ομορφα τα καλαμια σου και οι εξατμισεις...ολα θα τα κανεις,υπομονη και ρευστο να καβατζωνεις μονο! :mrgreen: :glimpse: :thumbsup:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από ducativiper »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
No Fear
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1245
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 22:59
Gender: Male
Τοποθεσία: Μεγαλόπολη

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από No Fear »

Ωραιο μοτορι!Με λιγες βελτιωσεις θα γινει ακομα καλυτερο,οπως του Desmodromic Svarth :thumbsup:
Johnny
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από Γιωργος »

Αν εννοεις το 900 του Σπυρου απο Κερκυρα, ειναι πολυ καλο, ειδικα το βαψιμο του σκελετου ειναι καλυτερο απο το εργοστασιακο! Εχει παρα πολλα πραματα πανω, εχω καιρο να το φτασω..τωρα σκεφτομουνα να το βαψω γιατι με τον καιρο και με το tank bag εχει γδαρθει σε αρκετα σημεια και σκεφτομαι να το κανω παλι μαυρο ματ αλλα καλυτερης ποιοτητας. Φυσικα στα σχεδια ειναι και αλλαγη κινητηρα με 900αρι. Δεν ξερω, παρα ολα αυτα που μου λενε, δεν θελω να το αλλαξω, ουτως η αλλως θα πρεπει να το ''σκοτωσω'' και δεν μου παει. Ο επιμενων νικα και εγω θα επιμενω μ'αυτο το μηχανακι που γουσταρω τρελα.

Γιωργος
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
Road67
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιούλ 2008, 14:30
Gender: Male
Other: Xmax, Fazer
Τοποθεσία: Αττικη

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από Road67 »

Γιωργος έγραψε:Αν εννοεις το 900 του Σπυρου απο Κερκυρα, ειναι πολυ καλο, ειδικα το βαψιμο του σκελετου ειναι καλυτερο απο το εργοστασιακο! Εχει παρα πολλα πραματα πανω, εχω καιρο να το φτασω..τωρα σκεφτομουνα να το βαψω γιατι με τον καιρο και με το tank bag εχει γδαρθει σε αρκετα σημεια και σκεφτομαι να το κανω παλι μαυρο ματ αλλα καλυτερης ποιοτητας. Φυσικα στα σχεδια ειναι και αλλαγη κινητηρα με 900αρι. Δεν ξερω, παρα ολα αυτα που μου λενε, δεν θελω να το αλλαξω, ουτως η αλλως θα πρεπει να το ''σκοτωσω'' και δεν μου παει. Ο επιμενων νικα και εγω θα επιμενω μ'αυτο το μηχανακι που γουσταρω τρελα.

Γιωργος
Eλπιζω να μη με δαγκωσετε γιατι ακουσα οτι εδω μεσα το συνηθιζετε :angry7: :lolol: :lolol: αλλα στην ομορφη κουκλιτσα σου θα ταιριαζε πολυ και το κοκκινο - μπορντω που χρησιμοποιει η yamaha στο fazer 1000.
Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

-Θέλω breva 1100-
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 22:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από johnduc »

Tι να καμωμεν...γουστα ειναι αυτα,εβαλα το φιμωτρο! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από Γιωργος »

:whistling: πως το λενε το χρωμα να το ζητησω????
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 22:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από johnduc »

Γιωργος έγραψε::whistling: πως το λενε το χρωμα να το ζητησω????
γουτουπου κωδ66...για φρειζερ :mrgreen:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από Γιωργος »

Σιγουρα?? μην καμωμεν κανα λαθος και βγει κανα χρωμα για σουτζουκι!!! ξερεις αυτα, πανω κατω ιδια ειν ολα, θελει μεγαααααααλη προσοχη!! :glimpse:
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 22:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από johnduc »

Γιωργος έγραψε:Σιγουρα?? μην καμωμεν κανα λαθος και βγει κανα χρωμα για σουτζουκι!!! ξερεις αυτα, πανω κατω ιδια ειν ολα, θελει μεγαααααααλη προσοχη!! :glimpse:
να σου πω τωρα που το λες καλυτερα να μπεις στο..
http://www.gou-tou-pou.com" onclick="window.open(this.href);return false;
για να σαι σιγουρος...και εμενα με μπερδευουν! :mrgreen:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από Γιωργος »

Πω πω, τι μου εκανες, εχει τοσα τζαπανικα χρωματα εκει μεσα που εγω τα βλεπω ολα κοκκινα τωρα!!! τι λες να φταιει?



Γιωργος ΝΤΟΥΚΑΤΙ ΦΟΡ ΕΒΕΡ σου λεω!!!

ακου εκει κοκκινο φρεζαιρ πως το λενε... ελα παναια μου...
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 22:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από johnduc »

Γιωργος έγραψε:Πω πω, τι μου εκανες, εχει τοσα τζαπανικα χρωματα εκει μεσα που εγω τα βλεπω ολα κοκκινα τωρα!!! τι λες να φταιει?



Γιωργος ΝΤΟΥΚΑΤΙ ΦΟΡ ΕΒΕΡ σου λεω!!!

ακου εκει κοκκινο φρεζαιρ πως το λενε... ελα παναια μου...
θα σου πει ο γιατρος...ειπαμε αλλα δεν τα ξερουμε και ολα...αντε στο μαμησαμε το θρεντ,συμμορφωσου λεμε :lolol: :lolol: :lolol:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από D3§m02K »

Γιώργο, εγώ είμαι που σε ρώταγα για το πηρούνι και τις ανοδειώσεις στις Σέρρες :thumbsup:

Λοιπόν, στο μόνο που μπορώ να δώσω τη γνώμη μου είναι στην αισθητική γιατί από μηχανολογικά δεν νομίζω πως μπορώ να σου πω κάτι καινούριο . . . :glimpse:

Γνώμη μου;
Όπως είπες, όλα τα πλαστικά μαύρο dark.
> Τα καλάμια ΔΕΝ τα πειράζεις - είναι κ@vl@ :thumbsup:
> Πλαίσιο, ψαλίδι, ζάντες, μπότες, rearsets, μαρσπιέ συνοδηγού (αν μείνουν), τιμονόπλακα και κάτω γέφυρα καθώς και καπάκια κάρτερ gun metal grey (θα σου βρω κωδικό αν σε ενδιαφέρει)
> Αν είναι να κατεβάσεις κινητήρα για να κοτσάρεις τον 900, βάψε το κάρτερ, τις κυλινδροκεφαλές και τους λαιμούς της εξάτμισης με μαύρη matt θερμοανθεκτική βαφή (έχω ψάξει για κεραμική αλλά δεν παίζει πουθενά στην Ελλάδα . . . )

Όπως και νά'χει, το μοτόρι είναι όλα τα λεφτά κι ό,τι και να κάνεις είμαι σίγουρος ότι θα βγει g@m@w :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 22:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από johnduc »

να σε πωωω...κατι σε ασημι με γαλαζιο θα σε ενδιεφερε???Κατι απο τα παλια εσες ισως θα ηταν μοναδικο το εργαλειο και θα εδενε το μπλε πειρουνι αψογα... :wsmile: :wsmile: :wsmile:
Εικόνα
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από Γιωργος »

Φιλε D3§m02K σε θυμαμαι! Οι ιδεες σου ειναι πολυ καλες και συμφωνω μονο που ο φιλος desmodromic εχει το καπακι του συμπλεκτη βαμενο με ενα χρωμα ανθρακι μεταλικο που κανει ενα εφεκτ πολυ ομορφο, το χρωμα δεν ειναι λειο για να καταλαβεις εχει ηφη οπως τα χρυσα μας, δαγκανες και τρομπες. Ετσι σκεφτομαι για τα καπακια, δεν θελω ομως να βαψω τιμονοπλακες κτλ, μονο τα ουσιωδη! Οσο για το γαλαζιο της γιαγιας, μου φαινεται οτι δεν ταιριαζει καθολου στο δικο μου (ειδα στο ιντερνετ παραδειγματα) και ειναι καλυτερα στα κλασικα τα οποια ειναι απλα ενα ονειρο! Νομιζω οτι ενα μαυρο ματ με το μοτερ ανθρακι θα ειναι κουκλα. Προς το παρων εχω αλλαξει φρενα μπροστινο, ψαλιδι και ζαντα 5,5. Πρωτα η ασφαλεια και μετα και μετα τα υπολοιπα. Παντως τα ss ηταν και ειναι καταπληκτικα μηχανακια και γενικα ο αεροελαιοψηκτος κινητηρας ειναι ολα τα λεφτα. Το μικροβιο με τα ducati το κολησα απο τη μοτο της φωτογραφιας, gt750 του 72, ανεβαινα πανω και ταξιδευα απο 5 χρονων..

Γιωργος
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
jimmysds
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ 19 Μάιος 2008, 11:23
Gender: Male
Bike: 999R
Other: ktm990adv,300exc-e
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από jimmysds »

θυμασαι τι ειχαμε παθει με το gt του θειου σου? πως το κοιταγαμε .....και μετα καβαλαγαμε τα chapy και ονειρευομασταν ducati.....χε χε :))
Γιωργος έγραψε:Φιλε D3§m02K σε θυμαμαι! Οι ιδεες σου ειναι πολυ καλες και συμφωνω μονο που ο φιλος desmodromic εχει το καπακι του συμπλεκτη βαμενο με ενα χρωμα ανθρακι μεταλικο που κανει ενα εφεκτ πολυ ομορφο, το χρωμα δεν ειναι λειο για να καταλαβεις εχει ηφη οπως τα χρυσα μας, δαγκανες και τρομπες. Ετσι σκεφτομαι για τα καπακια, δεν θελω ομως να βαψω τιμονοπλακες κτλ, μονο τα ουσιωδη! Οσο για το γαλαζιο της γιαγιας, μου φαινεται οτι δεν ταιριαζει καθολου στο δικο μου (ειδα στο ιντερνετ παραδειγματα) και ειναι καλυτερα στα κλασικα τα οποια ειναι απλα ενα ονειρο! Νομιζω οτι ενα μαυρο ματ με το μοτερ ανθρακι θα ειναι κουκλα. Προς το παρων εχω αλλαξει φρενα μπροστινο, ψαλιδι και ζαντα 5,5. Πρωτα η ασφαλεια και μετα και μετα τα υπολοιπα. Παντως τα ss ηταν και ειναι καταπληκτικα μηχανακια και γενικα ο αεροελαιοψηκτος κινητηρας ειναι ολα τα λεφτα. Το μικροβιο με τα ducati το κολησα απο τη μοτο της φωτογραφιας, gt750 του 72, ανεβαινα πανω και ταξιδευα απο 5 χρονων..

Γιωργος
http://www.ownersdirect.co.uk/greece/GR1440.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από Duced »

Που εγινε η ανωδιωση στο πηρουνι?
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από D3§m02K »

Duced έγραψε:Που εγινε η ανωδιωση στο πηρουνι?
Ιταλία γμτ. . . :sad1:
Γιωργος έγραψε:. . . μονο που ο φιλος desmodromic εχει το καπακι του συμπλεκτη βαμενο με ενα χρωμα ανθρακι μεταλικο που κανει ενα εφεκτ πολυ ομορφο, το χρωμα δεν ειναι λειο για να καταλαβεις εχει ηφη οπως τα χρυσα μας, δαγκανες και τρομπες. . .
Γιώργο, υποθέτω πως αυτή η υφή γίνεται με "άγρια" ηλεκτροστατική βαφή. Τουλάχιστον οι δικές μου τρόμπες και δαγκάνες είναι βαμμένες έτσι σε άλλο χρώμα βέβαια (όπως ήταν βαμμένο το πλαίσιο και οι ζάντες του πρώτου Monster 900)

Αυτό το gun metal grey που σου λέω είναι ένα σκούρο ασημένιο που κάνει κάτι σαν "νεύρα" σε λίγο πιο σκούρα γκρίζα απόχρωση (σαν το χρώμα του τιτανίου ένα πράγμα). Αν ποτέ κατεβάσω κινητήρα, ξέρω ότι έτσι θα βάψω το πλαίσιο :))

:hibye:
Άβαταρ μέλους
jimmysds
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ 19 Μάιος 2008, 11:23
Gender: Male
Bike: 999R
Other: ktm990adv,300exc-e
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από jimmysds »

ετσι το αγορασε βαμμενο, το ειχε κανει ο προηγουμενος :thumbsup:
Duced έγραψε:Που εγινε η ανωδιωση στο πηρουνι?
http://www.ownersdirect.co.uk/greece/GR1440.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: 750 sport 2002

Δημοσίευση από Γιωργος »

Γεια σας παιδες, η ανωδιωση εγινε ιταλια, δυστηχως δεν γνωριζω ακριβως πως και που και τι αλλα ειναι τελεια, λες και ειναι απο το εργοστασιο ετσι, και ειναι ενα απλο showa απο 900. Φιλε μιας και λες chappy....To κυκλοφορω ξανα και ειναι τελειο, ολοκαινουργιο! Το μονο japan που γουσταρω τρελα.
Γιωργος
Απάντηση