ποτό και οδήγηση μηχανής..

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Rouggas »

Theodosakos έγραψε: Πάμε να φύγουμε και πάει να κατέβει το πεζοδρόμιο ακριβώς μπροστά στο αμάξι μου και του πέφτει το μηχανάκι.
Σταματάει στην κολώνα της ΔΕΗ η πτώση λόγω μπαγκαζιέρας. Άπειρος, συμβαίνει.
.......καπου εκει θα επρεπε να εχει σταματησει το βραδυ για τον φιλο σου.....οσο απειρος κι αν ειναι καποιος δεν του πεφτει ετσι η μηχανη :cool: .....του κλειδωνεις την μηχανη εκει και τον πας σπιτι......

Θα σου προτεινα να του μιλησεις....αλλα οχι χαλαρα...να τον ξυπνησεις λιγακι και του δωσεις να καταλαβει οτι αυτο που κανει δεν ειναι σωστο...
Και καλα αν δεν τον ενδιαφερει γι'αυτον.....παει στο καλο....ο αλλος ομως που θα βρεθει στον δρομο του τι φταιει??
Προσπαθησε να τον ταρακουνησεις λιγο παντως....

Και ναι.....και εγω στα νιατα μου συνεχιζω να πινω :mrgreen: αλλα οταν καταλαβω οτι δεν το'χω τ'αφηνω,και λεω στον φιλο μου να με παει σπιτι..... :hibye:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Rouggas »

dagger moon έγραψε: Βαλε τον φιλο σου να διαβασει αυτα που γραφουμε .
το αυτο......
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
Zaxaroplastis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 15:32
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Zaxaroplastis »

dagger moon έγραψε:
εγω θα σταθω σε αυτο ....
και σορυ αν φανω σκληρη ... με τι μυαλο δικαιολόγησες τον μ@λάκα στην κοπέλα ?
με τι αιτιολογια ?
μην του κανεις χαλάστρα του π@πάρα ?
Κι αν την επομενη φορα παρει το κοριτσι μαζι του και πιει τον Βοσπορο και πεσει και τραυματιστει η σκοτωθει ή μεινει αναπηρη ... τι φταιει ρε συ το κοριτσι ? επειδη ειναι αυτος τσαμπα μαγκας ?
και ελα πες μου αν συμβει κατι τετοιο το πως θα αισθανθεις εσυ μετα ... που τον δικαιολόγησες.
Τωρα αυτουνου οτι και να του πεις ... μ@λακας ξυπνάει μ@λάκας κοιμάται .
Για μενα οσοι πινουν και οδηγουν ανηκουν στην ιδια κατηγορια με τους ακρανωτους.
Ειναι ανευθυνοι , επιπόλαιοι και wannabe αυτοχειρες .

Κι εγω πινω - η μαλλον επινα ... απο την μερα που ξαναοδηγησα μηχανή δεν παιζει να οδηγησω ακομα και αν εχω πιει μονο μια μπυρα . Δεν εμπιστευομαι τον εαυτο μου ...

Μιλα του , ξανα και ξανα .... κι αν τυχει να ξαναβρεθειτε ... και πιει ... παρε τα κλειδια , γραψτον και μην τον δικαιολογησεις ξανα .
Αν δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτον κανε κατι για τον-την αθωο-α που θα παει να παρει δικάβαλο.
επειδή πραγματικά μ' αρέσει που μιλάς όπως νιώθεις έτσι και θα σου απαντήσω αντίστοιχα..
σου φαίνεται γελοίος λόγος; εμένα όχι! αλλά δεν ήταν ο μοναδικός λόγος επίσης..πέρα από όλα τα υπόλοιπα που αυτός και μόνο ο λόγος συνεπάγεται..
στο κάτω κάτω όλοι μεγάλοι και υπεύθυνοι άνθρωποι είναι, δε μιλάμε για πιτσιρίκια..

επειδή είναι τελείως άπειρος αυτό που θέλω είναι να του δώσω να καταλάβει πόσο επικίνδυνη είναι η μηχανή χωρίς το ποτό.. τα υπόλοιπα ας τα βρει μόνος του..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zaxaroplastis την Πέμ 16 Σεπ 2010, 08:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μόνο τα πρόβατα φοβούνται έξω απ' το μαντρί... :cool:
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από dimitris848 »

Φίλε Theodosako :) με πασσάρεις εμένα για φίλο σου και του δίνεις το τηλέφωνό μου (άν θέλεις με π.μ) ...για κάποιο λόγο να μιλήσουμε, ή άν είσαι Αθήνα να βγούμε κάποια στιγμή να μιλήσουμε και απο κοντά ..με τον φίλο σου. Η τον σοκάρεις απο μόνος σου πρίν του μιλήσω ο ίδιος. Βάλτου βιντεάκια για αρχή απο youtube (ψάξτο λίγο..) και μετά μία βόλτα απο το ΚΑΤ ένα Σάββατο δήθεν ότι πάς να δείς ένα γνωστό σου γιατρό (να σας συμβουλέψει και τυχόν για κάποιο πρόβλημα υγείας δικό σου ή και δικό του) αλλά τελικά δέν ήταν εκεί γιατί κάτι του προέκυψε... :) :hibye:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 21:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από dagger moon »

Theodosakos έγραψε:

επειδή πραγματικά μ' αρέσει που μιλάς όπως νιώθεις έτσι και θα σου απαντήσω αντίστοιχα..
ναι, για να μη του κάνω χαλάστρα! σου φαίνεται γελοίος λόγος; εμένα όχι! αλλά δεν ήταν ο μοναδικός λόγος επίσης..πέρα από όλα τα υπόλοιπα που αυτός και μόνο ο λόγος συνεπάγεται..
στο κάτω κάτω όλοι μεγάλοι και υπεύθυνοι άνθρωποι είναι, δε μιλάμε για πιτσιρίκια..

επειδή είναι τελείως άπειρος αυτό που θέλω είναι να του δώσω να καταλάβει πόσο επικίνδυνη είναι η μηχανή χωρίς το ποτό.. τα υπόλοιπα ας τα βρει μόνος του..

Οχι δεν μου φαινεται γελοιος ο λόγος ... αλλα μεγαλύτερη χαλάστρα απο αυτην που κανει ο θανατος δεν υπάρχει ...
Ξερω οτι κατι τετοιο σαν το χθεσινο σε κανει να τα χανεις , να μην ξερεις πως να φερθεις , τι να πεις και πως να το πεις , κι αν ο αλλος ειναι ετοιμος να σε ακουσει , να καταλαβει οτι νοιαζεσαι και θες το καλό του ...
Λες οτι ειναι απειρος ... ολοι μας υπηρξαμε απειροι ... οσοι ακουσαμε τους εμπειρους κερδισαμε ... οσοι δεν υπερκτιμησαμε τις δυνατοτητες μας , κερδισαμε .
Τι να πω ... φερτον στο zoo ενα βραδυ, ή στον Λυκαβητό .... να γνωρισει πραγματικους μοτοσυκλετιστες , μπας και νοιωσει καποια πραγματα.
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
fantaraki
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2008, 03:41
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από fantaraki »

Theodosakos έγραψε: Είναι το ποτό και η οδήγηση από αυτά που είτε τα καταλαβαίνεις μόνος σου, είτε όσες φορές και να σου τα πούνε δεν υπάρχει περίπτωση να βάλεις μυαλό!!
Προσπάθησε να τον πείσεις οτι είναι κρίμα και για αυτόν και ειδικά για όποιον άλλο πάρει στο λαιμό του και αν δεν καταλάβει ευχήσου του καλή τύχη. Στα χέρια της θα είναι πλέον...
Άβαταρ μέλους
Zaxaroplastis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 15:32
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Zaxaroplastis »

ευχαριστώ όλους πάντως..!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zaxaroplastis την Πέμ 16 Σεπ 2010, 08:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μόνο τα πρόβατα φοβούνται έξω απ' το μαντρί... :cool:
nikos k
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Σάβ 21 Μαρ 2009, 19:29
Gender: Male
Bike: 888
Other: tm en250f
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από nikos k »

επειδη ειναι απειρος οπως λες δηλαδη εχει αυξημενο χρονο αντιδρασης κατα την οδηγηση εστω κ 1 ποτο ειναι πολυ ποσο μαλλον το καλοκαιρι που η ελλειψη υπνου κ η αφυδατωση κανει τα πραγματα πολυ χειροτερα ασε που θα νομιζει με 3-4 ποτα οτι οδηγει κ καλυτερα αλλωστε δεν θα ειναι κ ομονος στον δρομο που θα εχει πιει ειναι κριμα να χανονται τοσοι ανθρωποι επειδη ειμαστε ψωροπερηφανοι κ το ελεγχουμε,αντεχουμε το αλκοολ :zep:
Άβαταρ μέλους
vale46
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 16:32
Gender: Male
Bike: SS800
Other: husaberg

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από vale46 »

εμενα μου ακροτηριαστικη η ωνυχοφορος φαλαγγα απο τη παραμεσο του αριστερου μου χεριου.με τοπικη πανω σε αμαξι.ακομα δεν το εχω ξεπερασει. :zep: περυσι το σεπτεμβριο απο ξυδια. :zep: :zep: :zep:
Άβαταρ μέλους
bloodydiver
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: Παρ 19 Φεβ 2010, 18:52
Gender: Male
Bike: SS750
Other: KTM 640

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από bloodydiver »

για εμενα οι μεθυσμενοι οδηγοι ( εκτος λιγακι των μηχανοβιων γιατι αυτοι εχουν @@ γιανα καβαλαν 2 ροδες μεθυσμενοι ασχετα αν ειναι ανεπιτρεπτο σαν ιδεα )

θελουν κλοτσιες..παρα πολλες.

μυαλο να του βαλεις το βλεπω λιγο δυσκολο...

αλλα πες του κατι..

ο κουμπαρος του θειου μου οδηγαγε παντα μεθυσμενος ειχε στουκαρει κανα 3 φορες με αμαξι αλλα ευτυχος δεν κλεγαμε κανεναν αθωο..

μια μερα, τον χωρισε η γυναικα του κ σαλεψε τελειος..

εκεινο τον καιρο μου λεει θελω tdm του λεεω παρε σκουτερ δεν εισαι εσυ για τετοια βλαμενε με τα μυαλα που κουβαλας.. βαλθικε κ ψαχναμε στο site με τις αγγελιες αγωρασε ενα κ το οδηγαγε κ αυτο μεθυσμενος.



ενα βραδυ πηρε το θειο μου τηλ να αραξουν ο θειος μου εκατσε λιγο γιατι δουλευει διανομεας το βραδυ, κ του ειπε:

-επιδει σε παω χρονια κ εισαι ο μονος που αξιζεις..θελεις να πλουτισεις? κανε μια ασφαλεια στο ονομα μου κ θα σου υπογραψω τα δικαιοματα..γιατι σε λιγο καιρο που θα παει θα γινω

τεσπα με τα πολλα

εκεινο το βραδι ο μ@λ$κ@ς πηγε στη γυναικα του.. ποιος ξερει τι του ειπε κ εκεινη η π0ρνη κ στο γυρισμο καπου στο υψος της καβαλας εγεινε...

αποτελεσμα!?... ακροτιριασμος ολοκλιρου του αριστερου χεργιου απο τον ομο κ 1 μηνα + νοσοκομιο..

τραγικο μαγκες αλλα οπως το γραφω ειναι.!
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Rouggas »

bloodydiver έγραψε:για εμενα οι μεθυσμενοι οδηγοι ( εκτος λιγακι των μηχανοβιων γιατι αυτοι εχουν @@ γιανα καβαλαν 2 ροδες μεθυσμενοι ασχετα αν ειναι ανεπιτρεπτο σαν ιδεα )
......δηλαδη οι μηχανοβιοι δεν γινεται να μεθυσουν και να τρακαρουν??
Κι εστω οτι εχουν οτι εχουν τα @ρχ%δια να καβαλησουν αυτες τις 2 ροδες...........που ειναι τα @ρχ%δια τους για να μην καβαλησουν μεθυσμενοι?? :cool:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
bloodydiver
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: Παρ 19 Φεβ 2010, 18:52
Gender: Male
Bike: SS750
Other: KTM 640

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από bloodydiver »

Rouggas έγραψε:
......δηλαδη οι μηχανοβιοι δεν γινεται να μεθυσουν και να τρακαρουν??
Κι εστω οτι εχουν οτι εχουν τα @ρχ%δια να καβαλησουν αυτες τις 2 ροδες...........που ειναι τα @ρχ%δια τους για να μην καβαλησουν μεθυσμενοι?? :cool:
σωστα τα λες αλλα θα προτιμουσα 1000 μηχανες στο δρομο με μεθησμενο αναβατη παρα 1 αυτοκινιτο
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Rouggas »

bloodydiver έγραψε: σωστα τα λες αλλα θα προτιμουσα 1000 μηχανες στο δρομο με μεθησμενο αναβατη παρα 1 αυτοκινιτο
Δεν μπορω να καταλαβω που το στηριζεις αυτο που λες.....αλλα οκ...αποψη σου...

Εξαλλου κανεις μας δεν ειναι αγιος...Ολοι καποια στιγμη μπορει να παραστρατησουμε.... :hibye:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης Γκουρ
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 16:00
Gender: Male
Bike: 748R
Τοποθεσία: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ - ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Παναγιώτης Γκουρ »

Μακριά από μεθύσια και μηχανές μαζί. 2 τουμπάρες έφαγα και το χώνεψα.
Πάντως αυτό που έγινε με το μπαρ του Λύκου, μου θύμισε πριν μερικά χρόνια όταν είχα πάει Αμερική για μια εκπαίδευση στο Νέο Μεξικό. Εκεί όταν ζητήσαμε 2ο ποτό από το μπαρ, ο μπάρμαν μας ρώτησε αν οδηγούμε και μας είπε πως αν οδηγούσαμε, μόνο αν του δίναμε τα κλειδιά θα μας σέρβιρε και στο τέλος θα μας φώναζε και ταξί..
Κοίτα να δεις διαφορά ν ο ο τ ρ ο π ί α ς. :zep:
Άβαταρ μέλους
loop46
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ 19 Φεβ 2009, 21:29
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S
Other: θα ηθελα αλλα μπα...
Τοποθεσία: αθηνα / ν.ηρακλειο

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από loop46 »

θα σου πω τι εχω κανει εγω σε αντιστοιχη περιπτωση...

τον επιασα και του ειπα η δεν οδηγεις οταν βγαινουμε και γινομαστε η ξεχασε με, δεν μπορω να χασω φιλο απο μ@λ$κι@ και να αισθανομαι οτι δεν εκανα αρκετα για να τον προστατεψω... προτιμω να ληξουμε την φιλια μας τωρα παρα να ληξει με ανωθεν διαταγη.

εννοειται οτι δεν με ακουσε και ξαναεγινε λιωμα και καβαλησε αλλα αυτη ηταν και η τελευταια φορα που βγηκαμε.

σκληρο αλλα πιστεψε με θα ειναι πιο σκληρο οταν ερθει η ωρα για τα κακα μανταντα και εχεις γνωρισει τη μαμα του τον μπαμπα του την γκομενα του και γενικοτερα εχετε μπερδεψει τις ζωες σας...

μαθαινω οτι προς το παρον ειναι στα ποδια του και ευχομαι παντα ετσι να ειναι.
H μεγαλύτερη εξέλιξη στις ιατρικές μεταμοσχεύσεις είναι ο έρωτας. Δίνεις την καρδιά σου και παίρνεις τα @@ σου !!!
Απάντηση