Εξάτμιση για Piaggio NRG 50cc

Εμπειριες απο την πιατσα...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreasS4
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: Κυρ 08 Μαρ 2009, 22:27
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: Vespa 300 Gts
Τοποθεσία: Αθήνα - Παγκράτι

Εξάτμιση για Piaggio NRG 50cc

Δημοσίευση από andreasS4 »

Πρέπει να αλλάξω εξάτμιση στο scooter,μια και η υπάρχουσα τρύπησε και αν τη ξανακολλήσω θα είναι για λίγο....ρώτησα για Gianneli που θα του "έδινε" κιόλας και μου είπαν ότι το κόστος φτάνει τα 140 Ε :angry3: ....που μπορώ να δω για κπ φθηνότερη ή μεταχειρισμένη σε καλή κατάσταση?? Καμιά ιδέα?
Andreas S4

No Line On The Horizon !!..!!
Άβαταρ μέλους
rommel
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 05:49
Gender: Male
Bike: 749
Other: runner
Τοποθεσία: Κανκούν

Re: Εξάτμιση για Piaggio NRG 50cc

Δημοσίευση από rommel »

για ψάξε στο car.gr στα ανταλλακτικά, παίζει να βρεις κάτι αν το τσεκάρεις συχνά
GeoZ
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ 27 Ιουν 2009, 18:10
Gender: Male
Bike: SS750
Other: μερικές ακόμα
Τοποθεσία: Ζάκυνθος

Re: Εξάτμιση για Piaggio NRG 50cc

Δημοσίευση από GeoZ »

andreasS4 έγραψε:Πρέπει να αλλάξω εξάτμιση στο scooter,μια και η υπάρχουσα τρύπησε και αν τη ξανακολλήσω θα είναι για λίγο....ρώτησα για Gianneli που θα του "έδινε" κιόλας και μου είπαν ότι το κόστος φτάνει τα 140 Ε :angry3: ....που μπορώ να δω για κπ φθηνότερη ή μεταχειρισμένη σε καλή κατάσταση?? Καμιά ιδέα?
Στον λαιμό δεν σου τρύπησε;
Αγόρασε τον σκέτο και άλλαξε τον ή 15 ή 20 ευρώ έχει,οι άλλες οι εξατμίσεις μόνο βαβούρα θα προσθέσουν.
Τα κουλάδια τραγουδάνε ακόμα......
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
andreasS4
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: Κυρ 08 Μαρ 2009, 22:27
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: Vespa 300 Gts
Τοποθεσία: Αθήνα - Παγκράτι

Re: Εξάτμιση για Piaggio NRG 50cc

Δημοσίευση από andreasS4 »

...GEo...ρώτησα για το μπροστά κομμάτι του λαιμού και μου είπαν ότι πλέον βγάζουν ένα κωδικό ο οποίος έχει κόφτη και θα το γονατίσει... :angry3:
Andreas S4

No Line On The Horizon !!..!!
Άβαταρ μέλους
mxait
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1915
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 13:00
Gender: Male
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια

Re: Εξάτμιση για Piaggio NRG 50cc

Δημοσίευση από mxait »

Αντρέα πήγαινε στον παπαγίαννη. Λογικα θα μπορεί να σου φτίαξει λαιμό... ειναι πολύ καλος εξατμισας απ οτι λένε όλοι... και φτηνός :thumbsup:
Στακάτος.....

member of pastitsada racing team
GeoZ
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ 27 Ιουν 2009, 18:10
Gender: Male
Bike: SS750
Other: μερικές ακόμα
Τοποθεσία: Ζάκυνθος

Re: Εξάτμιση για Piaggio NRG 50cc

Δημοσίευση από GeoZ »

andreasS4 έγραψε:...GEo...ρώτησα για το μπροστά κομμάτι του λαιμού και μου είπαν ότι πλέον βγάζουν ένα κωδικό ο οποίος έχει κόφτη και θα το γονατίσει... :angry3:
Μλκς λένε,ένα σωληνάκι έχει που το κόβεις κάνεις 2 πόντες και πάπαλα, ασε που δεν νομίζω να έχουν κόψει τον κωδικό από τα πριν τα γιούρορημάδια αμα βάλεις αυτον τον λαιμό έτσι θα είναι σαν να κρατάς τον τρύπιο,ασε που πριν κανα μήνα αγόρασα 2-3 και υπήρχαν κανονικά.
Αλλιώς κάνε καμιά βολτούλα απο βουλιαγμένης και πάρε κανέναν ιμίτα,μερικοί κινέζικοι σε κουτάκια στα χρώματα της Ιταλίας κρατάνε και παραπάνω απο τους γνήσιους.
Τα κουλάδια τραγουδάνε ακόμα......
Γιώργος
Απάντηση