Ποτό και οδήγηση

Μακρυά από μας...
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από REDRIDER »

Μετά τον φίλο Γιάννη (jks) είναι η σειρά μου να σας αναφέρω ένα συμβάν που μου έτυχε χθές όπου λίγο έλειψε να χάσω τη ζωή μου τόσο εγώ όσο και άλλα 5 άτομα.Ήταν περίπου 1.30 το μεσημέρι στη Χαλκιδική και φέυγω με το αυτοκίνητο από το σπίτι της κοπέλας μου με τη γιαγιά της και μια άλλη κυρία με σκοπό να πάρουμε φαγητό από εστιατόριο μόλις 1,5χλμ μακριά.Καθώς πλησιάζω στο μαγαζί και ελέγχω τους καθρέπτες μου βλέπω ένα αγροτικό που ερχόταν από πίσω σε μεγαλη όμως απόσταση.Παράλληλα από το απέναντι ρεύμα δεν ερχόταν κανείς.Ανάβω αριστερό φλας με σκοπό να στρίψω ώστε να μπω στο πάρκινγκ του καταστήματος.Καθώς ξεκινώ να στρίβω με χαμηλή φυσικά ταχύτητα ακούω το μπάμ και χάνω το κόσμο.Ναι λοιπόν το αγροτικό σε δευτερόλεπτα έφτασε δίπλα μου και έπεσε επάνω μου με περίπου 100χλμ/ώρα.Στη συνέχεια έπεσε σε σταθμευμένο αυτοκίνητο και μετά από τρία τετακέ σταμάτησε.Ο πανικός μεγάλος.Αφού βεβαιώθηκα πως οι δύο κυρίες που ήταν μαζί μου ήταν καλά προσπάθησα να βγώ αλλά η πόρτα του οδηγού δεν άνοιγε.Έτσι βγάινοντας από τον συνοδηγό αντίκρισα παντού πλαστικά και λαμαρίνες διάσπαρτα. Ενώ οδηγός του αγροτικού ερχόταν να ζητήσει τα ρέστα και άκουσε ότι δεν άκουσε στη ζωή του ένιωσα ότι έχω μπει σε αποστακτήριο.Μάλιστα, ο αχρείος ετών 67 αφού κατέβασε τα κέρατά του σε τσίπουρα μεσημεριάτικα βγήκε στο δρόμο να σκοτώσει.Παραπατούσε δεν καταλάβαινε τι έλεγε.Οι τρεις δικαιολογίες του ήταν οι παρακάτω,
α)χρυσέ μου άνθρωπε δεν άναψες φλας (για καλή μου τύχη ο διακόπτης έμεινε σπασμένος προς τα κάτω που σημαίνει πως το είχα ανάψει,αλλά και οδηγός που ερχόταν πολύ πίσω μου το είχε δει αναμμένο)
β)χρυσέ μου άνθρωπε δεν είδα ότι έχεις ανάψει φλας :xxx:
γ)είδα το φλας αναμμένο και εσένα που έστριβες αλλά φαντάστηκα πως θα προλάβαινα να περάσω :xxx: :xxx: :xxx: :xxx:
Για να φανταστείτε πόσο χάλια ήταν δεν κατάλαβε πως χτύπησε και το σταθμευμένο αυτοκίνητο.
Ήρθε λοιπόν η τροχαία και αφού του έκανε αλκοτέστ και το μηχάνημα χτύπησε κόκκινα (το τσίπουρο που ήπιε αντιστοιχούσε σε έξι!!! ποτήρια γεμάτα ουϊσκι χωρίς νερό,πάγους κτλ)
Αμέσως τον πήγανε στο τμήμα να του πάρουν αίμα.Βέβαια μου έκαναν και εμένα αλκοτέστ και βγήκε αρνητικό.
Ακόμη και εκεί όμως ισχυριζόταν πως δεν έχει πιεί και πως πονούσε και η καρδιά του.Εύστοχα ο αστυνομικός του είπε ''Όταν τα κατέβαζες δεν πονούσες?''
Αποτέλεσμα το αυτοκίνητό μου να καταστραφεί από την πόρτα του οδηγού,το φτερό και το παρπρίζ,το σταθμευμένο να τσαλακωθεί όλη η αριστερή πλευρά από μπροστά ώς πίσω και του αχρείου να έχει ζημιά μπροστά και δεξιά.
Αυτά όμως είναι τα λιγότερα.Ευτυχώς που άνοιξε ο αερόσακος τύπου κουρτίνας και έτσι δεν έσπασα το κεφάλι μου στο τζάμι του οδηγού,ευτυχώς που φορούσα ζώνη,ευτυχώς που άνοιξε ο πλευρικός αερόσακος και έχω δεν σπάσει κανένα παϊδι και πόδι αφού η πόρτα μπήκε μέσα,ευτυχώς που φορούσαν ζώνη οι κυρίες που ήταν μαζί μου,ευτυχώς δεν είχα στρίψει περισσότερο διότι θα με έκοβε στη μέση και τώρα θα ήμασταν :inocangel: ,ευτυχώς που το παιδί που είχε το άλλο αυτοκίνητο καθυστέρησε να βγεί από το μαγαζί χαζεύοντας στην τηλεόραση τους Ολυμπιακούς και δε σκοτώθηκε,ευτυχώς που ο αχρείος δεν έπαθε τίποτα αν και δεν φορούσε ζώνη,ευτυχώς που δεν έπαιζαν παιδάκια στο προαύλιο όπως γίνεται συνήθως και δε θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν,ευτυχώς που δεν ερχόταν αυτοκίνητο από το απέναντι ρεύμα και δεν έγινε μεγαλύτερο κακό,ευτυχώς που ήμουν με το αυτοκίνητο γιατί συνήθως πηγαίνω Χαλκιδική με τη μηχανή.
Το νου μας όλοι λοιπόν σε κάθε βήμα εκεί έξω με όποιο μέσο και να κυκλοφορούμε.Έχει γίνει ο δρόμος αγώνας για επιβίωση.Να προσπαθείς να μη σε βρεί το κακό γιατί αν σε βρεί την πάτησες.
Η αλήθεια΄είναι πως δεν έχω ξεπεράσει το σοκ και φοβάμαι λίγο να οδηγήσω.Γύρίσαμε Θεσσαλονίκη για χαλάρωση και να ξεχαστούμε.Το μόνο που έχω να ευχηθώ σε όλους μας είναι ασφαλή χιλιόμετρα με προσοχή... :hibye:
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
dessert

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από dessert »

Τι να πώ... Να ήταν το τελευταίο σου εύχομαι!!! Αφού είσαστε όλοι καλά, αυτό μετράει! Τέτοια καθίκια, πρέπει να τα κλείνουν μέσα με τη μία! Ακου δεν είδε, δεν άκουσε, δεν ήπιε... :angry3:

Περαστικά και αγύριστα! :hibye:
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από D3§m02K »

Πω πω ρε φίλε . . . Μ' έπιασε η ψυχή μου . . . :sosad:

Φτάνει που εσύ και οι συνεπιβάτες σου είστε καλά κι όλα τ' άλλα φτιάχνονται . . .

Το νου παιδιά εκεί έξω με τα ζώα . . .
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Περιμενε λιγο για να καταλαβω.Ο δρομος εχει δυο κατευθυνσης μια για ανοδο και μια για καθοδο,εσυ εισουν ακινητοποιημενος στο δεξι ακρω της μιας κατευθυνσης και εκανες σχεδον αναστροφη για να πας στο παρκινγκ οπου βρισκοταν στην πλευρα της αλλης κατευθυνσης?ή ησουν πανω στην λωριδα κατυθυνσης σου και πηγες να περασεις στο παρκινγκ της που βρισκοταν στην απενταντι λωριδα κατευθυνσης?
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από REDRIDER »

Ήμουν ακριβώς στην διαχωριστική λωρίδα και έστριβα απέναντι στο παρκινγκ του καταστήματος
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

ok :thumbsup: Αφου δεν επαθες τιποτα στην υγεια σου παλι καλα με τον βλαχομπεκρουλιακα που σε βρηκε!Περαστικα!
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 10:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από bros400pgm »

Aγυριστα να ειναι φιλαρακι.......................και ολες οι λαμαρινες φτιαχνονται.

Προσεξε μονο, μηπως σε εκεινο το σημειο ειχε συνεχομενη διαχωριστικη γραμμη, και βγεις συνυπαιτιος και εσυ (εστω και σε μικρο ποσοστο) :wsmile:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από REDRIDER »

Στο σημείο που έγινε το ατύχημα υπήρχε διακεκομμένη γραμμή όμως όταν ο άλλος ξεκίνησε την προσπεραση περασε από διπλή αρχικά.Η τροχαία του έκοψε παράβαση για μέθη,ενώ μου ανέφεραν πως η σήμανση του δρόμου δεν επηρεάζει τη δική μου πορεία δεδομένο του ότι είχα ανάψει φλας οπότε μου είπαν πως δεν έκανα καμία παράβαση.Όσο για το αυτοκίνητο δεν με πειράζει αφού είναι εταιρικό οπότε από αύριο θα αντικατασταθεί.Το γαμώτο με τρώει και ο βλάκας που βγήκε στο δρόμο χωρίς να έχει αίσθηση τησ κατάστασής του.Ξέχασα να πω πως κουβαλούσε και φυάλες υγραρίου ευτυχώς δεμένες οπότε καταλαβαίνετε τι θα γινόταν αν κάτι πήγαινε ακόμη πιο στραβά. :sosad:
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
Άβαταρ μέλους
geo_multi
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 20:49
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Τοποθεσία: Γκασμαδονήσι (ή αλλιώς Μυτιλήνη)

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από geo_multi »

Περαστικά ρε φίλε! Πάλι καλά που δεν είχατε τίποτα χειρότερα.

Ένα θα πω. Ήσουν με το αυτοκίνητο, με αερόσακους, αεροσακάκια, κουρτίνες, κουρτινάκια. Τι θα γινότανε αν έστριβε κάποιος με μηχανή...? Πραγματικά βγαίνεις στον δρόμο και δεν ξέρεις τι σε περιμένει στην γωνία, μπορεί και ο Χάρος. :sosad:
Για αυτό θέλει πολύ σύνεση, αυτοσυγκράτηση, προνοητικότητα και συγκέντρωση όταν βγαίνουμε στον δρόμο.

Και μακριά από μας τα κακά, καλά χιλιόμετρα να έχουμε... :hibye:
Γιώργος

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά που θα σε κάψει
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από johnduc »

Ωρε φιλεεε....αλλα αφου ειστε καλα και δεν εγινε κατι που δεν γυρναει πισω...ολα θα ξαναγυρισουν στους ρυθμους τους και θα σου φυγει και το σοκ...περαστικα και αλλα κακα μακρια!
Εγω απο μπεκροκανατα τυπα πριν τρια χρονια κοντεψα να μεινω απο κεφαλι...και δεν βγαζει ανταλλακτικα για το μοντελο μου πλεον η μανα μου!Ακομη τραβιεμαι με τον αυχενα... :zep:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από REDRIDER »

Και μια φώτο...
DSC00091.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από D3§m02K »

REDRIDER έγραψε:Και μια φώτο...
Πάλι καλά να λες που σε βρήκε εκεί και όχι πιο πίσω . . .
Άβαταρ μέλους
Miyu
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 11:43
Gender: Female
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: Λευκαδα

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από Miyu »

Εμεις τα ειπαμε και στο τηλ....

Ειχες αγιο και σας φυλαξε....να πας να αναψεις καμια λαμπαδα ισα με το μποι σου και ευχομαι να ειναι το τελευταιο. :)
"...για να μην καταρρευσουμε , πρεπει να αναζητησουμε ξανα
τη χαρα στην αξια των απλων πραγματων και των ανθρωπινων σχεσεων.
σε οτι δεν αγοραζεται"
ΠΙΕΡ ΠΑΟΛΟ ΚΑΛΤΣΟΛΑΡΙ



Θελει κοτσια να φτιαχνεις χωρο γιαυτα που γουσταρεις.
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από Punisher »

Να τον βάλουνε μέσα και να μην ξαναδει το φως της μέρας ποτέ ξανα στο πέρας της ζωής του... Εγώ αυτό έχω να πω μόνο...
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
Άβαταρ μέλους
5os
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 11:12
Gender: Male
Bike: 1098R
Other: Beverly 250
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από 5os »

πάλι καλά που έληξε όπως έληξε

φυλακή και πάλι φυλακή για να μην πώ εκτέλεση για τους μεθύστακες
5os


ΦΟΙΒΟΣ
Άβαταρ μέλους
Pablo Ducatista
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:46
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Βολάρα

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από Pablo Ducatista »

Ευτυχως που εισαι καλα τα αλλα γινονται...
Τωρα ομως παρε το αιμα σου πισω απο τον αλητη που ειναι Γέρος,Μεθυσμενος και ζητουσε και τα ρεστα τη στιγμη που εσυ ειδες το χαρο με τα ματια σου...
Μακαρι να βγηκε εκει το κακο φιλε μου...
:thumbsup:
....Riding a Dream....
Άβαταρ μέλους
REDMONSTER
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:44
Gender: Male
Bike: Monster S4
Other: KTM Adventure 990
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από REDMONSTER »

Καλα, απορω πως κρατηθηκες και δεν τον σκοτωσες με τα χερια σου...τιποτα αλλο δεν σου λεω...δεν ξερω πλεον πως θα αντιδρουσα αν μου συνεβαινε κατι παρομοιο...επειδη εχει τελειωσει η υπομονη μου και επειδη δεν υπαρχει δικαιοσυνη για τετοιους ανθρωπους τουλαχιστον στειλτον παραλυτο στο νοσοκομειο με σπασμενο οτι κοκκαλο εχει και δεν εχει για να το απολαυσεις...σε κατι τετοιες στιγμες μου ερχεται στο μυαλο το Fight Club...και για να σε βοηθησω στη σκεψη σου παραπανω που ελεγες τι θα γινοταν αν...και αν...ξεχνα τις μεγαλες κυριες που κουβαλουσες μαζι και σκεψου τι θα γινοταν Αν ειχες την γυναικα σου εγγυο και τα παιδακια σου στο πισω καθισμα...και μετα πεσμου πως θα αντιδρουσες...

Περαστικα φιλαρακο και αφου ειστε εσεις σωοι και αβλαβεις κανε τον σταυρο σου και μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο. !!!!
Δημήτρης - Κι αν ειμαι ροκ !!!
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από REDRIDER »

Σήμερα μου έστειλε η τροχαία το χαρτί συμβάντος.Λοιπόν στο έλεγχο μέθης που του έκαναν σημείωσαν ποσοστό 0,35!!!!!!!!!!!!!!.Σε ερώτησή μου πως είναι δυνατόν αφού το μηχάνημα στο δρόμο έδειξε 2,10 η αιματοληψία να βγήκε 0,35 μου απάντησαν πως δεν είχε προλάβει να μπεί στο αίμα η αλκοόλη διότι ήπιε πρόσφατα,ενώ στο δρόμο μέτρησε η αναπνοή.Δεν έχω άλλα λόγια να πώ.Απλά λυπάμαι για όλους αυτούς.Ο αχρείος κατοικεί στο χωριό όπου έχει έδρα η τροχαία.Είναι οντως έτσι όπως μου τα είπαν ή κάποιος προσπαθεί να καλύψει κάτι?
Ντροπή σας αλήτες
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
dessert

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από dessert »

REDRIDER έγραψε:Σήμερα μου έστειλε η τροχαία το χαρτί συμβάντος.Λοιπόν στο έλεγχο μέθης που του έκαναν σημείωσαν ποσοστό 0,35!!!!!!!!!!!!!!.Σε ερώτησή μου πως είναι δυνατόν αφού το μηχάνημα στο δρόμο έδειξε 2,10 η αιματοληψία να βγήκε 0,35 μου απάντησαν πως δεν είχε προλάβει να μπεί στο αίμα η αλκοόλη διότι ήπιε πρόσφατα,ενώ στο δρόμο μέτρησε η αναπνοή.Δεν έχω άλλα λόγια να πώ.Απλά λυπάμαι για όλους αυτούς.Ο αχρείος κατοικεί στο χωριό όπου έχει έδρα η τροχαία.Είναι οντως έτσι όπως μου τα είπαν ή κάποιος προσπαθεί να καλύψει κάτι?
Ντροπή σας αλήτες
Βασικά έτσι είναι. Η μέτρηση της αναπνοής δεν είναι απολύτως έγκυρη και είναι από την νομοθεσία, αμφισβητήσιμη. Η αιματολογική είναι αυτή που μετράει... Τώρα για τον χρόνο που θέλει για να δείξει δεν γνωρίζω, δεν είμαι γιατρός, ο Doc μάλλον θα μπορούσε να βοηθήσει... Καλά ξεμπερδέματα... :hi:
Άβαταρ μέλους
Κωνσταντίνος Τύρλας
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 12:59
Gender: Male
Bike: 999R
Other: 750SS
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Τύρλας »

Γιώργο φίλε μου περαστικά αλλά δες το αλλοιώς,ο διπλανός μου ξεκίνησε την περασμένη βδομάδα με οικογένεια για διακοπές και δυστυχώς.........δεν γύρισε ,όλη η Μηχανιώνα κλαίει ακόμα.
Φίλος 28 Μαίων στην πανελλήνια .......την φωτογραφία του την έχω στην κουζίνα ,κάθε μέρα του λέω καλημέρα,θα αργήσω πολύ να το ξεπεράσω (αν) και αυτός με κοιτάει από ψηλά........το γιατί άφησέ το κοίταξε την υγεία σας και μόνον αυτήν...
Κωνσταντίνος
Kωνσταντίνος
" Κάλλιο ροκκάς και εντουράς παρά στρητάς και καρεκλάς "
info@sgstudio.gr
www.sgstudio.gr
dessert

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από dessert »

Κωνσταντίνος Τύρλας έγραψε:Γιώργο φίλε μου περαστικά αλλά δες το αλλοιώς,ο διπλανός μου ξεκίνησε την περασμένη βδομάδα με οικογένεια για διακοπές και δυστυχώς.........δεν γύρισε ,όλη η Μηχανιώνα κλαίει ακόμα.
Φίλος 28 Μαίων στην πανελλήνια .......την φωτογραφία του την έχω στην κουζίνα ,κάθε μέρα του λέω καλημέρα,θα αργήσω πολύ να το ξεπεράσω (αν) και αυτός με κοιτάει από ψηλά........το γιατί άφησέ το κοίταξε την υγεία σας και μόνον αυτήν...
Κωνσταντίνος
Έχει δίκιο ο Κωνσταντίνος. :thumbsup:
Το 2002 κάποιος υπο την επήρεια ναρκωτικών, με πήρε σβάρνα, στα φανάρια στο κέντρο της πόλης. Σηκώθηκε και έφυγε, αφήνοντας με μέσα στο δρόμο με σπασμένη κλείδα. Ο αξιωματικός υπηρεσίας, δεν έγραψε τίποτα στο βιβλίο συμβάντων , μιας και ήρθε στο νοσοκομείο, πρίν βγεί η πλάκα και η ώρα είχε πάει 12:00 και σχολούσε. Βρήκα τον αδελφό του "τύπου" ένα χρόνο μετά σε γειτονικό χωριό, να οδηγεί το αυτοκίνητο που με "διόρθωσε". Τον σταμάτησα με σκοπό να τον σαπίσω στο ξύλο. Αλλά δεν... Τίποτα δεν έκανα. Με την βοήθεια της τοπικής αρχής, έμαθα οτι πρόκειται για αθίγγανο με έδρα "τρεχαγύρευε" και ένα "τσαντίρι" περιουσία σε κάποιον καταυλισμό.
Την υγεία σου κοίτα και μην περιμένεις να βγάλεις άκρη απο χαρτιά και διαδικασίες... :glimpse:
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από REDRIDER »

Τι να πω ρε παιδιά.Άλλο κακό να μην βρει κανέναν μας και τις οικογένειές μας...
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από D3§m02K »

Παιδιά, τί λέτε; Ο Γιώργος και οι συνεπιβάτες του ευτυχώς είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Την υγεία του (τη φυσική και την πνευματική) την έχει ο άνθρωπος. Αυτό πάει. Τελείωσε. Να μην ξανάρθει τίποτα κακό σου εύχομαι Γιώργο.

Από εδώ και πέρα μπορεί άνετα να g@mh$3! το σπίτι του ζώου του όρθιου. Έτσι για παραδειγματισμό και μόνο.
dessert

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από dessert »

D3§m02K έγραψε:Παιδιά, τί λέτε; Ο Γιώργος και οι συνεπιβάτες του ευτυχώς είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Την υγεία του (τη φυσική και την πνευματική) την έχει ο άνθρωπος. Αυτό πάει. Τελείωσε. Να μην ξανάρθει τίποτα κακό σου εύχομαι Γιώργο.

Από εδώ και πέρα μπορεί άνετα να g@mh$3! το σπίτι του ζώου του όρθιου. Έτσι για παραδειγματισμό και μόνο.

Ναι ρε συ Κώστα. Μακάρι να βγάλει άκρη! Δεν λέμε το αντίθετο. Ίσως να γίναμε λίγο "γραφικοί" γιατί είχαμε κάποια άσχημα παραδείγματα... Δεν του λέμε να σταματήσει, να το κυνηγήσει και ας το φτάσει όπου μπορεί. Τις προτεραιότητες, υπενθυμίσαμε... :)
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Ποτό και οδήγηση

Δημοσίευση από D3§m02K »

dessert έγραψε:Τις προτεραιότητες, υπενθυμίσαμε... :)
:thumbsup:
Απάντηση