θερμαινομενα γκριπς

Τα στολιδια των κοριτσιων...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Lobesia
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 22:54
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Vespino
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

θερμαινομενα γκριπς

Δημοσίευση από Lobesia »

D3§m02K έγραψε:Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Γιατί έβαλες άλλη γκαζιέρα;
Αν κατάλαβα ορθά μιλάς για τα grips. Μετά από τις χειμερινές μου εξορμήσεις πέρυσι αποφάσισα ότι είναι επιτακτική ανάγκη τα θερμαινόμενα. Οπότε δερ γιου γκου. Τα oxford που φορώ είναι κομματάκι χοντροκομμένα αλλά πραγματικά κάνουν καταπληκτική δουλειά!!
Στυλιανός Κ.
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Θερμαινομενα γκριπς

Δημοσίευση από D3§m02K »

Α! ΟΚ. Είδα αυτό το καλώδιο που σκάει στο δεξί grip και νόμιζα πως είναι γκαζιέρα. Τώρα είδα πως παίζει και στο αριστερό.
Άβαταρ μέλους
mostradamos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:22
Gender: Male
Bike: Monster 695

θερμαινομενα γκριπς

Δημοσίευση από mostradamos »

D3§m02K έγραψε:Α! ΟΚ. Είδα αυτό το καλώδιο που σκάει στο δεξί grip και νόμιζα πως είναι γκαζιέρα. Τώρα είδα πως παίζει και στο αριστερό.
Κάνουν δουλειά τα θερμαινόμενα grips?Όπως το αντιλαμβάνομαι το κρύο το τρώμε στα χέρια από πανω από την παλάμη...αλλά τα grips ζεσταίνουν από μέσα.Είναι αποτελεσματικό το σύστημα?
Δόξα τα λεφτά, έχουμε Θεό...
Άβαταρ μέλους
Lobesia
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 22:54
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Vespino
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

θερμαινομενα γκριπς

Δημοσίευση από Lobesia »

mostradamos έγραψε:Κάνουν δουλειά τα θερμαινόμενα grips?Όπως το αντιλαμβάνομαι το κρύο το τρώμε στα χέρια από πανω από την παλάμη...αλλά τα grips ζεσταίνουν από μέσα.Είναι αποτελεσματικό το σύστημα?
Είχα κ εγώ τις ίδιες αμφιβολίες αλλά τελικά αποδείχτηκε αποτελεσματικότατο.Το συγκεκριμένο σύστημα της oxford έχει 4 σκάλες ρύθμισης της έντασης κ απλά υπήρξαν φορές σε ταξίδι που δεν το χρησιμοποιούσα στο 100%. Πάντα φυσικά με γαντάκι..
Γενικά, για χρήση μέσα στην πόλη δεν πολυχρειάζεται. Αλλά για τουριστική χρήση το χειμώνα είναι πραγματικά τρομερό βοήθημα.
Στυλιανός Κ.
kompimen

θερμαινομενα γκριπς

Δημοσίευση από kompimen »

βγαίνουν και για aprilia????? :blush1: :blush1: :blush1: :blush2: :blush2:
Άβαταρ μέλους
mostradamos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:22
Gender: Male
Bike: Monster 695

Θερμαινομενα γκριπς

Δημοσίευση από mostradamos »

kompimen έγραψε:βγαίνουν και για aprilia????? :blush1: :blush1: :blush1: :blush2: :blush2:
Tα γκριπς? Κατά πάσα πιθανότητα ναι αφου είναι after market universal (ωραία το ονόμασα ε?).Από κει και πέρα δεν ξέρω με τα ρεύματα τι γίνεται και΄κατά πόσο γονατίζει την μπαταρία... :whistling:
Δόξα τα λεφτά, έχουμε Θεό...
Άβαταρ μέλους
Lobesia
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 22:54
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Vespino
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Τι καθρέπτες να βάλω;

Δημοσίευση από Lobesia »

kompimen έγραψε:βγαίνουν και για aprilia????? :blush1: :blush1: :blush1: :blush2: :blush2:
http://www.oxprod.com/index.php?pg=3&ac ... 0&pid=0&p=" onclick="window.open(this.href);return false;
Έχει να κάνει με τη διάμετρο της μπάρας του τιμονιού. Από κει κ πέρα η εγκατάσταση είναι αρκετά απλή αφού στέλνεις τα καλώδια απ ευθείας στην μπαταρία τα οποία πρέπει κάπου να τα κρύψεις..
Το manual γράφει ότι αν η μπαταρία πέσει σε χαμηλό επίπεδο τότε σταματά τη λειτουργία. Κατά τ άλλα όμως δεν είχα κάποιο πρόβλημα.
Στυλιανός Κ.
Άβαταρ μέλους
Miyu
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 11:43
Gender: Female
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: Λευκαδα

Re: θερμαινομενα γκριπς

Δημοσίευση από Miyu »

Το θεμα διαχωριστηκε :thumbsup:
"...για να μην καταρρευσουμε , πρεπει να αναζητησουμε ξανα
τη χαρα στην αξια των απλων πραγματων και των ανθρωπινων σχεσεων.
σε οτι δεν αγοραζεται"
ΠΙΕΡ ΠΑΟΛΟ ΚΑΛΤΣΟΛΑΡΙ



Θελει κοτσια να φτιαχνεις χωρο γιαυτα που γουσταρεις.
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: θερμαινομενα γκριπς

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Τα ιδια εχω και εγω στο SS

Λιγο χοντροκομμενα και σκληρα,αλλα κανουν που καλη δουλεια l :thumbsup: (δοκιμασμενα και σε κρυο και σε βροχη)

μου ειχε χαλασει ομως το κοντρολερ και το αλλαξα (στην εγγυηση) γιατι αναβε απο μονο του και μου κατεβαζε την μπαταρια...γιατι το εχω συνδεσει κατευθειαν στους πολους της μπαταριας και οχι σε καποιο καλωδιο που περνει ρευμα μονο οταν ανοιγει ο διακοπτης(γιατι ετσι ηθελε αρκετη δουλιτσα για να γινει σωστα)


Edit by Miyu :thumbsup:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Απάντηση