350 Cafe Racer

Single - twins , belt or bevel driven.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

350 Cafe Racer

Δημοσίευση από johnduc »

Christian Klein Ducati 350 Cafe Racer

Christian Klein is a skilled lathe operator and a craftsman engineer. He’s also a Ducati fan, and rides a red 900 GTS. In the cold German evenings, he drifts towards his workshop, inhabiting what he calls his ‘parallel world’. And it was in here, a few years ago, that Klein decided to build a light and quick cafe racer. So he created a custom frame, using high-strength, low-alloy steel. That bike is now finished, and it’s a work of art. The rear is unusually narrow, with the seat being merely two sections of foam rubber inset into milled aluminum plate. The exhaust winds through the frame under the seat unit, and was created using a home-made tube bending machine. The motor is from a Ducati 350 Scrambler, which Klein rebuilt and treated to a port and polish job. (It’s a very reputable motor, as far as singles go: in 1967, it was even selected to power the Swiss military’s Condor A350 motorcycle.) Attention to detail is everywhere, from the foot controls to the single rear (CB600-based) shock arrangement, and even the hand-made screws and locknuts. The forks, in case you’re wondering, are from a Yamaha RD. And the result is simply wunderbar.

[Images by—and thanks to—Timo Großhans of the German motorrad magazin MO.]
ducati-350.jpg
ducati-350-1.jpg
ducati-350-2.jpg
ducati-350-3.jpg
ducati-350-4.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από johnduc »

ducati-350-5.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ClassicNikos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 19:52
Gender: Male
Bike: 916SPS
Other: hypermotard 1100

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από ClassicNikos »

μην μας κανς τετοια τωρα.εχουμε και μια σχετικη αρρωστια με το ειδος,πολυ καλη δουλεια με προσοχη στην λεπτομερια :thumbs:
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ...Η........SS 750 ΤΟΥ 1974, ΚΑΙ Ο ........ JIMI HENDRIX.........
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 22:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από ASLAN »

Τη σελα ξεχασε .Κατα τα αλλα πολυ καλο .
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Η δουλεια ειναι απο αλλο πλανητη!!!

Αν εχω μια μικρη ενσταση... εχει να κανει με το στριψιμο της εξατμισης σε τοσα σημεια (καθαρα οπτικο θεμα - δεν το σκεφτομαι σαν θεμα αποδοσης)

Οπως και να'χει.... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από johnduc »

τέτοια μοτεράκια βρίσκονται φθηνά πάντως έξω...

το πόσο "φεύγει" το μυαλό σου...και ακολουθούν τα χέρια σου παίζει το σημαντικότερο ρόλο...

πολύ ωραία κατασκευή...λιτή και απλή...

τέχνη σε δυο ρόδες... :thumbsup:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bonnie
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 20:15
Gender: Female
Other: triumph thruxton
Τοποθεσία: ηρακλειο τσι κρητης

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από bonnie »

εξαιρετικες καμπυλες.. το ντεποζιτο ειδικα ειναι αριστουργημα...
στο συνολο της σαν δουλεια ειναι εξαιρετικη παντως...
αχχχχχχ...... :blush1:
στριβω, αρα υπαρχω! (λεμε τωρα...)

Εικόνα
Clear your Way to enter your HighWay!
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από salingaros »

johnduc έγραψε: υ...και ακολουθούν τα χέρια σου παίζει το σημαντικότερο ρόλο...

...αρκει να πιανουν τα χερια σου...δλδ καποιοι οπως και εγω...αστα βραστα
οντως πολυ ωραιο!
οσο ποιο απλο και λιτο...τοσο ποιο ωραιο :thumbsup:
Image
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από Since1970 »

Μια απλή απορία, την έχω καταθέσει πάλι, πειστική απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα!

Γιατί ο καλλιτέχνης να καταστρέψει μια σπάνια και ιδιαίτερα συλλεκτική πλέον μοτοσυκλέττα για να μας δείξει που φτάνουν τα χέρια του και (κατ΄εμέ) το σαλεμένο του μυαλό?

Δεν θάχαμε την ίδια ή και καλύτερη εικόνα για την φαντασία και την ικανότητα του αν εφάρμοξε τα όποια μαγικά του σε ένα παλιοσίδερο της σειράς, ένα σαπάκι ΧΤ ας πούμε, ή ένα SR, η ένα GB, ένα DR ?

Δεν θάχαμε ακόμα καλύτερη εικόνα για το μοτοσυκλετιστικό του status αν άφηνε σε κάποιον πραγματικό μοτοσυκλετιστή να αναπαλαιώσει σωστά αυτό το λουλουδάκι αντί ο ίδιος να το καννιβαλίσει ?

Ρωτάω πολλά ?
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από salingaros »

πολυ σωστα
και ειναι σχετικο με αυτα που συζηταμε στη ΄΄γενικη συζητηση΄΄
-μοντα ή μαμα-

καλα ειναι και τα ιδιεταιρα βλεπεις και μια αλλη οπτικη γωνια των πραγματων

στα μοντελα που ανεφερες παραπανω...
θα πω για το χτ...που εχουν δει τα ματια μου και ωραιες δουλειες...αλλα και πραγματικους κανιβαλισμους..

απο ολα εχω δει τουλαχιστων εδω στον τοπο μου...
αυτο που μου αρεσει ποιο πολυ ειναι ενα χτ550...το οποιο ο τυπος το εχει σε κατασταση βιτρινας και ας το κυκλοφορει κανονικα...τι το κανει τοσο ωραιο ...?

το οτι το εχει κρατηση οπως ακριβως το αγωρασε τοτε..
πανεμορφο...αλλα δεν ξερω αν η ομορφια του με γοητευη ...ή το οτι βλεπεις την ιστορια ζωντανη και ατοφια....δλδ δεν εκτιμας πλεον τοσο την ομορφια του...σε θαμπονει η συλλεκτικη του αξια
Image
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από Master Yoda »

Since1970 έγραψε:Μια απλή απορία, την έχω καταθέσει πάλι, πειστική απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα!

Γιατί ο καλλιτέχνης να καταστρέψει μια σπάνια και ιδιαίτερα συλλεκτική πλέον μοτοσυκλέττα για να μας δείξει που φτάνουν τα χέρια του και (κατ΄εμέ) το σαλεμένο του μυαλό?

Δεν θάχαμε την ίδια ή και καλύτερη εικόνα για την φαντασία και την ικανότητα του αν εφάρμοξε τα όποια μαγικά του σε ένα παλιοσίδερο της σειράς, ένα σαπάκι ΧΤ ας πούμε, ή ένα SR, η ένα GB, ένα DR ?

Δεν θάχαμε ακόμα καλύτερη εικόνα για το μοτοσυκλετιστικό του status αν άφηνε σε κάποιον πραγματικό μοτοσυκλετιστή να αναπαλαιώσει σωστά αυτό το λουλουδάκι αντί ο ίδιος να το καννιβαλίσει ?

Ρωτάω πολλά ?
ο καθενας τη μοτοσυκλετα τη μποναει με το τροπο του....
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Since1970 έγραψε:Μια απλή απορία, την έχω καταθέσει πάλι, πειστική απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα!

Γιατί ο καλλιτέχνης να καταστρέψει μια σπάνια και ιδιαίτερα συλλεκτική πλέον μοτοσυκλέττα για να μας δείξει που φτάνουν τα χέρια του και (κατ΄εμέ) το σαλεμένο του μυαλό?

Δεν θάχαμε την ίδια ή και καλύτερη εικόνα για την φαντασία και την ικανότητα του αν εφάρμοξε τα όποια μαγικά του σε ένα παλιοσίδερο της σειράς, ένα σαπάκι ΧΤ ας πούμε, ή ένα SR, η ένα GB, ένα DR ?

Δεν θάχαμε ακόμα καλύτερη εικόνα για το μοτοσυκλετιστικό του status αν άφηνε σε κάποιον πραγματικό μοτοσυκλετιστή να αναπαλαιώσει σωστά αυτό το λουλουδάκι αντί ο ίδιος να το καννιβαλίσει ?

Ρωτάω πολλά ?
Στη συγκεκριμενη περιπτωση χρησιμοποιησε απλως το μοτερ (απ'οτι λεει το αρθρο) και οχι πλαισιο και λοιπα περιφεριακα απο το οριτζιναλ μηχανακι (το τεποζιτο δεν ξερω αν ειναι ducati ή καποια αντιγραφη).
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από Since1970 »

Φυσικά αγαπητέ μου φίλε, τα υπόλοιπα δεν του χρειαζόντουσαν, τι να τα κάνει, τα φούνταρε υποθέτω, ίσως και όλα τα λεφτά κατά την άποψη του νάναι το μπροστινό απo .....Yamaha.

Δέστο όμως και κάπως αλλιώς αγαπητέ Αλέξανδρε, θα υπήρχε άραγε Ιταλός να κάνει αυτές τις (επτρέψτε μου τον όρο, εκ των προτέρων ζητώ συγγνώμη από κάποιους μη κλασσικούς) ανωμαλίες ?
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από johnduc »

Since1970 έγραψε:Μια απλή απορία, την έχω καταθέσει πάλι, πειστική απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα!

Γιατί ο καλλιτέχνης να καταστρέψει μια σπάνια και ιδιαίτερα συλλεκτική πλέον μοτοσυκλέττα για να μας δείξει που φτάνουν τα χέρια του και (κατ΄εμέ) το σαλεμένο του μυαλό?

Δεν θάχαμε την ίδια ή και καλύτερη εικόνα για την φαντασία και την ικανότητα του αν εφάρμοξε τα όποια μαγικά του σε ένα παλιοσίδερο της σειράς, ένα σαπάκι ΧΤ ας πούμε, ή ένα SR, η ένα GB, ένα DR ?

Δεν θάχαμε ακόμα καλύτερη εικόνα για το μοτοσυκλετιστικό του status αν άφηνε σε κάποιον πραγματικό μοτοσυκλετιστή να αναπαλαιώσει σωστά αυτό το λουλουδάκι αντί ο ίδιος να το καννιβαλίσει ?

Ρωτάω πολλά ?
όπως γράφει και στο άρθρο απλά είχε ένα μοτεράκι...όχι και τόσο σπάνιο....μιας και προέρχεται απο ένα μοντέλο που υπάρχουν χιλιάδες...και με τα χεράκια του να κάνουν παπάδες...έφτιαξε μια μοτό απο το πουθενά...
ο ίδιος καβαλάει ένα 900 GTS απίστευτο...λατρευει τις ντουκάτι,πιθανόν δεν μπορούσε να χωνέψει ένα πρότζεκτ που να μην έχει καρδιά ντουκατίσια....ψάχνω να βρώ φωτό του 900...

πάντως γενικά δεν υπάρχει απάντηση στον κανιβαλισμό...εσένα σου φαίνεται έκτρωμα,έναν άλλο του φαίνεται απίστευτο...
πχ...την αρχαία Λίνδο την αναστήλωσαν αρχαιολόγοι της ιταλικής σχολής...δηλαδή...μας λείπει μια κολώνα,νοου πρόμπλεμ,παίρνουμε απο ένα άλλο μνημείο που δεν συμπληρώνεται...αρκεί να είναι με τον ίδιο ρυθμό φτιαγμένη και συμπληρώνουμε...αρκεί το τελικό αποτέλεσμα να πλησιάζει σε μνημείο και όχι σε ερείπιο...
ο Παρθενώνας...ελληνική σχολή...φτιάχνουμε μία κολώνα,όπως ο αρχαίος...σιγά σιγά,ακριβώς το ίδιο μάρμαρο και ας έκλεισε το νταμάρι...και σε 10 χρόνια είμαστε έτοιμοι να αναστηλώσουμε ένα κιονόκρανο...
έτσι το φαντάζομαι...
ας με διορθώσει ένας αρχαιολόγος αμα λέω και καμιά μλκ...αλλά έτσι έχω ακούσει και το χρησιμοποιώ σαν παράδειγμα... :thumbsup:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από Since1970 »

Εξοχα, και γώ λοιπόν είμαι (τρελλό)γιατρός το 2025 και έχοντας σε κάποιο ψυγείο μια καρδιά που λειτουργεί τις κοτσάρω και ένα σώμα από Καναδό, δυό μπράτσα από Αυστριακό, δυό πόδια από Αιθίοπα, ένα πρόσωπο Ευρωπαίου(γενικώς), "προίκα" από Νιγηριανό, αφήνω και κάτι τι tailor made κατά το πως ξύπνησα, e voila....

Πως με βλέπετε....θάμαι ωραίος η περίγγελος?

Πάντως στο Σαεντίφικ ιλουσρειτεντ μέχρι εξωφυλλο θα διεκδικήσω.... :angry3: :angry3:
Άβαταρ μέλους
ClassicNikos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 19:52
Gender: Male
Bike: 916SPS
Other: hypermotard 1100

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από ClassicNikos »

Since1970 έγραψε:Εξοχα, και γώ λοιπόν είμαι (τρελλό)γιατρός το 2025 και έχοντας σε κάποιο ψυγείο μια καρδιά που λειτουργεί τις κοτσάρω και ένα σώμα από Καναδό, δυό μπράτσα από Αυστριακό, δυό πόδια από Αιθίοπα, ένα πρόσωπο Ευρωπαίου(γενικώς), "προίκα" από Νιγηριανό, αφήνω και κάτι τι tailor made κατά το πως ξύπνησα, e voila....

Πως με βλέπετε....θάμαι ωραίος η περίγγελος?

Πάντως στο Σαεντίφικ ιλουσρειτεντ μέχρι εξωφυλλο θα διεκδικήσω.... :angry3: :angry3:

φιλε since 1970 τα εχουμε ξαναπει.καποιοι προτιμουν να φτιαξουν κατι δικο τους με την προσοπικη τους αποψη για το πως πρεπει να ειναι μια μηχανη.στο λουκι της ακριβης αναπαλεωσης ,στο πιστο σχεδιο του εργοστασιου εχω πεσει και εγω στο παρελθον και μερικες φορες το μετανοιωσα.ανθρωποι τα σχεδιαζουν στα εργοστασια και μπορει να κανουν λαθος.γιατι πρεπει να κρατησω κατι το οποιο δεν μου καθεται καλα στο ματι,επειδη αρεσε στον σχεδιαστη?που μπορει και οχι,απλα να του το επεβαλαν για λογο κοστους .εξερουνται μηχανες σπανιες που ετσι κι αλλιως η θεση τους ειναι σε μουσεία και εκθεσεις.πχ...αυτος που το 'χαλασε 'επραξε λαθος?στα ματια σου ειναι φρανκενσταην?εμενα μ'αρεσει οσο και το εργοστασιακο.ισως και παραπανω :cheers:
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ...Η........SS 750 ΤΟΥ 1974, ΚΑΙ Ο ........ JIMI HENDRIX.........
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από Ritsman »

Since1970 έγραψε:Μια απλή απορία, την έχω καταθέσει πάλι, πειστική απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα!

Γιατί ο καλλιτέχνης να καταστρέψει μια σπάνια και ιδιαίτερα συλλεκτική πλέον μοτοσυκλέττα για να μας δείξει που φτάνουν τα χέρια του και (κατ΄εμέ) το σαλεμένο του μυαλό?

Δεν θάχαμε την ίδια ή και καλύτερη εικόνα για την φαντασία και την ικανότητα του αν εφάρμοξε τα όποια μαγικά του σε ένα παλιοσίδερο της σειράς, ένα σαπάκι ΧΤ ας πούμε, ή ένα SR, η ένα GB, ένα DR ?

Δεν θάχαμε ακόμα καλύτερη εικόνα για το μοτοσυκλετιστικό του status αν άφηνε σε κάποιον πραγματικό μοτοσυκλετιστή να αναπαλαιώσει σωστά αυτό το λουλουδάκι αντί ο ίδιος να το καννιβαλίσει ?

Ρωτάω πολλά ?

Φιλε καλα τα λες εσυ! ουτε κι εγω θα το πειραζα!!!
υπαρχει ομως απαντηση στο ερωτημα σου :
Γιατι ετσι του κ@υλωσε....

Γουστα ειναι αυτα... αυτη ειναι μια δικαιολογια που αν μου την πει καποιος τη δεχομαι...
Εσενα σου αρεσουν οι φακες... εμενα δεν μου αρεσουν ρε αδερφε!! εγω θελω φασολαδα!!



file.jpg
:thumbsup:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
alex.p
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Δευ 13 Σεπ 2010, 00:05
Gender: Male
Other: monster 600 R
Τοποθεσία: αθηνα

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από alex.p »

εμενα μου φαινεται υπεροχο...θελω να παω διπλα του να παρω λιγη αλητεια να τη ριξω στο δικο μου...
θα το προτιμουσα βεβαια με στροφομετρο veglia-borletti και στρογγυλο φως :hibye: ..
οταν το προσωπο του τερατος σταματησει να σε τρομαζει,σημαινει πως εχεις αρχισει να του μοιαζεις



NO Desmo NO PARTY


V for V2


ποτε με μουλτι........

ντουκατιστι μπουτσα,μπαλα και καρατε
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 22:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: 350 Cafe Racer

Δημοσίευση από ASLAN »

ClassicNikos έγραψε:
φιλε since 1970 τα εχουμε ξαναπει.καποιοι προτιμουν να φτιαξουν κατι δικο τους με την προσοπικη τους αποψη για το πως πρεπει να ειναι μια μηχανη.στο λουκι της ακριβης αναπαλεωσης ,στο πιστο σχεδιο του εργοστασιου εχω πεσει και εγω στο παρελθον και μερικες φορες το μετανοιωσα.ανθρωποι τα σχεδιαζουν στα εργοστασια και μπορει να κανουν λαθος.γιατι πρεπει να κρατησω κατι το οποιο δεν μου καθεται καλα στο ματι,επειδη αρεσε στον σχεδιαστη?που μπορει και οχι,απλα να του το επεβαλαν για λογο κοστους .εξερουνται μηχανες σπανιες που ετσι κι αλλιως η θεση τους ειναι σε μουσεία και εκθεσεις.πχ...αυτος που το 'χαλασε 'επραξε λαθος?στα ματια σου ειναι φρανκενσταην?εμενα μ'αρεσει οσο και το εργοστασιακο.ισως και παραπανω :cheers:
Ετσι , :thumbsup:
Νίκος.
Απάντηση