Eκθεση μοτο

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 17:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από daculas367 »

Γνωρίζει κάποιος αν θα γίνει φέτος έκθεση μοτοσυκλέτας? Κανονική, όχι σαν την περσινή, που ήταν για τα μπάζα :hibye:
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 18:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από mycolnago »

θα γινει μεσα Μαιου απο Lamarco(Λάμαρης)...
Καλή εποχή παραδοσιακά για Ελλάδα,ζεστη,αυξηση πωλήσεων χμ!!,κλπ, κλπ!!!!

Οταν σιγουρευτει θα ανακοινωθει αναλογο ποστ για ομαδική επίσκεψη, με μπλουζάκια ducatisti κλπ
Άβαταρ μέλους
Alejandros
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιουν 2010, 22:33
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από Alejandros »

http://www.skai.gr/news/auto/article/16 ... etas-2011/" onclick="window.open(this.href);return false;

3-8 Μαϊου, Ανατολικό.
Άβαταρ μέλους
bonnie
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 20:15
Gender: Female
Other: triumph thruxton
Τοποθεσία: ηρακλειο τσι κρητης

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από bonnie »

Παρασκευή, 15 Απρίλιος 2011 21:24

Η «Έκθεση Μοτοσυκλέτας, Scooter & Αξεσουάρ 2011» που επρόκειτο να διεξαχθεί από 3 έως 8 Μαΐου στο Ανατολικό Αεροδρόμιο αναβάλλεται.

Παρά τις αρχικές θετικές ενδείξεις και ενδιαφέρον για την παρουσία του μεγαλύτερου μέρους των αντιπροσωπειών μοτοσυκλέτας και scooter, όπως διαφαίνεται, η συνεχιζόμενη πτωτική πορεία των πωλήσεων (Μάρτιος ‘11 -36%) επέδρασε αρνητικά οδηγώντας αυτές σε ακύρωση της συμμετοχής τους.

Η αναβολή της έκθεσης έχει στόχο να προστατεύσει όλους τους εμπλεκόμενους και επισκέπτες από ένα αποτέλεσμα κατώτερο του επιπέδου, που από το 1995 έχει αναδείξει την ετήσια έκθεση του κλάδου ως το κορυφαίο γεγονός κάθε χρονιάς.

Με την πεποίθηση ότι η αγορά της μοτοσυκλέτας σύντομα θα ανακάμψει, ανανεώνουμε το ραντεβού μας σε τόπο και χρόνο που σύντομα θα ανακοινώσουμε.





Ευχαριστούμε για την δημοσίευση

LAMARCO Productions



http://www.pitlane.gr/events-/bike-even ... r-a--2011r" onclick="window.open(this.href);return false;
στριβω, αρα υπαρχω! (λεμε τωρα...)

Εικόνα
Clear your Way to enter your HighWay!
ForrestGump
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2010, 22:56
Gender: Male
Bike: 748

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από ForrestGump »

bonnie έγραψε:Παρασκευή, 15 Απρίλιος 2011 21:24

Η «Έκθεση Μοτοσυκλέτας, Scooter & Αξεσουάρ 2011» που επρόκειτο να διεξαχθεί από 3 έως 8 Μαΐου στο Ανατολικό Αεροδρόμιο αναβάλλεται.

Παρά τις αρχικές θετικές ενδείξεις και ενδιαφέρον για την παρουσία του μεγαλύτερου μέρους των αντιπροσωπειών μοτοσυκλέτας και scooter, όπως διαφαίνεται, η συνεχιζόμενη πτωτική πορεία των πωλήσεων (Μάρτιος ‘11 -36%) επέδρασε αρνητικά οδηγώντας αυτές σε ακύρωση της συμμετοχής τους.

Η αναβολή της έκθεσης έχει στόχο να προστατεύσει όλους τους εμπλεκόμενους και επισκέπτες από ένα αποτέλεσμα κατώτερο του επιπέδου, που από το 1995 έχει αναδείξει την ετήσια έκθεση του κλάδου ως το κορυφαίο γεγονός κάθε χρονιάς.

Με την πεποίθηση ότι η αγορά της μοτοσυκλέτας σύντομα θα ανακάμψει, ανανεώνουμε το ραντεβού μας σε τόπο και χρόνο που σύντομα θα ανακοινώσουμε.





Ευχαριστούμε για την δημοσίευση

LAMARCO Productions



http://www.pitlane.gr/events-/bike-even ... r-a--2011r" onclick="window.open(this.href);return false;
χαΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧαχααχαχ,....
οι Έλληνες εισαγωγείς πρωτοπορούν για ακόμα μια φορά ακυρώνοντας θεμελιώδεις κανόνες του marketing...έχουν πτώση και απουσιάζουν συνειδητά από την διαφήμηση...τώρα το πως θα ανακάμψουν τις πωλήσεις με το να απέχουν από το σημαντικότερο γεγονός αγοράς μοτοσυκλέτας και εξοπλισμού στη χώρα είναι για γέλια...
Μιζέρια... :hibye:
Άβαταρ μέλους
bonnie
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 20:15
Gender: Female
Other: triumph thruxton
Τοποθεσία: ηρακλειο τσι κρητης

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από bonnie »

theo_desmo έγραψε: χαΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧαχααχαχ,....
οι Έλληνες εισαγωγείς πρωτοπορούν για ακόμα μια φορά ακυρώνοντας θεμελιώδεις κανόνες του marketing...έχουν πτώση και απουσιάζουν συνειδητά από την διαφήμηση...τώρα το πως θα ανακάμψουν τις πωλήσεις με το να απέχουν από το σημαντικότερο γεγονός αγοράς μοτοσυκλέτας και εξοπλισμού στη χώρα είναι για γέλια...
Μιζέρια... :hibye:

α γειασου!! στο μυαλο μου εισαι... :thumbsup:
στριβω, αρα υπαρχω! (λεμε τωρα...)

Εικόνα
Clear your Way to enter your HighWay!
Άβαταρ μέλους
After
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ 13 Αύγ 2010, 12:59
Gender: Male
Other: Versys
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από After »

Εχω σταματησει να πηγαινω σε εκθεσεις απο το 2005, για το μονο λογο του οτι ΟΙ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ

Θα πληρωνατε για να μπειτε σε ενα μπακαλικο για να δειτε αν σας κανουν τα πορτοκαλια?

Ειναι το ΙΔΙΟ πραγμα

Τα εσοδα απο τα εισητηρια τα παιρνει μονο ο ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ ο οποιος ΗΔΗ εχει βγαλει τα λεφτα του απο τα απιστευτα ποσα ενοικιασης του χωρου του καθε περιπτερου, οποτε μην ακουσω απαντησεις οτι ''Δεν βγαινουν τα εξοδα''
Εχω συμμετασχει 2 φορες σε μεγαλες εκθεσεις και αρκετα ειδα.....
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Anvas
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2008, 21:58
Gender: Male
Other: Moto Guzzi 1200sport
Τοποθεσία: Ν. Ιωνια, Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από Anvas »

Οι εκθεσεις στην Ελλαδα δεν ανεβαζουν τις πωλησεις ουτε καν μεσοπροθεσμα, και σας το υπογραφω. Εχω μετασχει σε πολλες. Ηταν απλως ενας τροπος εως τωρα να δηλωσεις την παρουσια σου στην αγορα και να βρεθεις με καποιους πελατες που εχεις καιρο να τα πεις απο κοντα. Ισως και για να τονωσεις το ηθικο στην ιδια σου την εταιρεια, ενα κοινωνικο γεγονος, μια φιεστα μια γκλαμουροκατασταση.... Και τα εξοδα, ο χρονος και ο κοπος δυσαναλογα βαρυς με το αποτελεσμα, ακομα και μακρυπροθεσμα. Στην τελικη η Ελληνικη αγορα δεν απαρτιζεται απο κολοσσους με πολυαριθμα τμηματα μαρκετιγκ και πι αρ τζηδες (Public relations) αλλα απο μικρες επιχειρησεις που παλευουν καθημερινα για το μεροκαματο...
Aνδρέας Β.
Άβαταρ μέλους
After
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ 13 Αύγ 2010, 12:59
Gender: Male
Other: Versys
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από After »

Φιλε anvas οι ιδιοι τις κανουν μικρες επιχειρησεις

Εχεις δει το customer service της miele στην Ελλαδα?
Εχει τμηματα/καταστηματα EΚΘΕΣΗΣ με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εκπαιδευμενο προσωπικο που σου απαντανε σε ολα τα ερωτηματα και φυσικα με ολα τα προιοντα μπροστα σου, ΟΛΑ ομως
Καλυτερα και απο εκθεση ειναι

Προσφατα πηρα μια ηλεκτρικη σκουπα της AEG με εξαρτημα για τις τριχες(εχω 4 γατες), και εδωσα 80€, ενω της miele ειχε 400€ και δεν ηθελα να δωσω τοσα

Πηρα λοιπον τηλ την αντιπροσωπια(ELECTROLUX) για δευτερο εξαρτημα turbo(για τις τριχες) και ανακαλυψα οτι ουσιαστικα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αντιπροσωπια και οτι ανταλακτικο/αξεσουαρ θελεις πρεπει να παραγγελθουν και να ερθουν απο το Γερμανια!!!!!
Επισης ειχαν ενα στυλακι λες και τους κουραζα στο τηλεφωνο και καποια στιγμη αρχιζω να τους κραζω με οτι ατακα ειχα στο νου(οχι βρυσιμο) και εκει καπου μαζευτηκαν

Στην Ελλαδα ΛΙΓΕΣ ειναι οι σοβαρες εταιριες, οι περισσοτερες ειναι ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΤΑΒΕΡΝΕΣ

Για αυτο και μονο το λογο θα επαιρνα Yamaha, ισως η πιο σοβαρη μοτοσυκλετικη αντιπροσωπια στην Ελλαδα(Μοτοδυναμικη)
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από Ritsman »

theo_desmo έγραψε: χαΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧαχααχαχ,....
οι Έλληνες εισαγωγείς πρωτοπορούν για ακόμα μια φορά ακυρώνοντας θεμελιώδεις κανόνες του marketing...έχουν πτώση και απουσιάζουν συνειδητά από την διαφήμηση...τώρα το πως θα ανακάμψουν τις πωλήσεις με το να απέχουν από το σημαντικότερο γεγονός αγοράς μοτοσυκλέτας και εξοπλισμού στη χώρα είναι για γέλια...
Μιζέρια... :hibye:

Εεεεετσι!!! πεστα!!!


Anvas έγραψε:Οι εκθεσεις στην Ελλαδα δεν ανεβαζουν τις πωλησεις ουτε καν μεσοπροθεσμα........

Σε πιστευω! αυτο μονο στην Ελλαδα πρεπει να γινεται....
πως διαλο λειτουργει τελικα ο Ελληνας?......

After έγραψε:Για αυτο και μονο το λογο θα επαιρνα Yamaha, ισως η πιο σοβαρη μοτοσυκλετικη αντιπροσωπια στην Ελλαδα(Μοτοδυναμικη)

Πως μπορεις να παρεις ενα προιον ειτε ειναι σκουπα ειτε ειναι μοτοσυκλετα μονο και μονο λογο αντιπροσωπιας....?


Κριμα παντος που αναβαλετε..... εχει πολυ τζερτζελο μια εκθεση μοτοσυκλετας :))
Εικόνα
58
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από D3§m02K »

Anvas έγραψε:Οι εκθεσεις στην Ελλαδα δεν ανεβαζουν τις πωλησεις ουτε καν μεσοπροθεσμα, και σας το υπογραφω. Εχω μετασχει σε πολλες. Ηταν απλως ενας τροπος εως τωρα να δηλωσεις την παρουσια σου στην αγορα και να βρεθεις με καποιους πελατες που εχεις καιρο να τα πεις απο κοντα. Ισως και για να τονωσεις το ηθικο στην ιδια σου την εταιρεια, ενα κοινωνικο γεγονος, μια φιεστα μια γκλαμουροκατασταση.... Και τα εξοδα, ο χρονος και ο κοπος δυσαναλογα βαρυς με το αποτελεσμα, ακομα και μακρυπροθεσμα.
+1.000

Στο μόνο που δεν συμφωνώ, είναι αυτό:
Anvas έγραψε:Στην τελικη η Ελληνικη αγορα δεν απαρτιζεται απο κολοσσους με πολυαριθμα τμηματα μαρκετιγκ και πι αρ τζηδες (Public relations) αλλα απο μικρες επιχειρησεις που παλευουν καθημερινα για το μεροκαματο...
Ακόμη και στο αυτοκίνητο όπου οι εισαγωγικές (πίστεψέ με) μόνο μπακάλικα δεν είναι, οι εκθέσεις πλέον θεωρούνται πλεονασμός για τον απλούστατο λόγο ότι έχουν σταματήσει προ πολλού να είναι στοχευμένη ενέργεια marketing. Χίλιες φορές να κολλήσουν αυτά τα €50.000 +++ σε ένα άλλο budget για κανένα τηλεοπτικό ή κανένα direct mail (που αποδεδειγμένα είναι πιο αποδοτικό και πιο φτηνό), παρά να τα πετάξουν χωρίς αποτέλεσμα απλά και μόνο για την γκλαμουριά και την παρουσία.

Κι όλα αυτά, όταν οι αγελάδες ζούσαν ακόμη. Τώώώώώρα σιωπήήήήήή . . . Τώρα φεύγεις κι αφήνεις ελπίδεεεεεες . . . :whistling:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D3§m02K την Σάβ 16 Απρ 2011, 08:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
After
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ 13 Αύγ 2010, 12:59
Gender: Male
Other: Versys
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από After »

Ritsman έγραψε: Πως μπορεις να παρεις ενα προιον ειτε ειναι σκουπα ειτε ειναι μοτοσυκλετα μονο και μονο λογο αντιπροσωπιας....?

Μια μοτοσυκλετα δεν ειναι ενα ΤΟΣΤ το οποιο το τρως και μετα αντε γεια, χρειαζεται υποστηριξη απο πισω, μεγαλη κιολας
Tι να την κανω π.χ. την Aprilia οταν μπορει και να περιμενω 8 μηνες να μου φερουν μια μανετα φρενου!!!!!

Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα, οσο καλη και να ειναι μια μοτο, θα πρεπει να τσουλαει για να την χαρεις
Πριν κανω δικη μου επιχειρηση εχω δουλεψει σε 2 μεγαλες αντιπροσωπιες(οχι μοτο) και γνωριζω παρα πολυ καλα τι γινεται στον χωρο, το after sales service ειναι το ΠΑΝ
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από Ritsman »

After έγραψε: Μια μοτοσυκλετα δεν ειναι ενα ΤΟΣΤ το οποιο το τρως και μετα αντε γεια, χρειαζεται υποστηριξη απο πισω, μεγαλη κιολας
Tι να την κανω π.χ. την Aprilia οταν μπορει και να περιμενω 8 μηνες να μου φερουν μια μανετα φρενου!!!!!

Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα, οσο καλη και να ειναι μια μοτο, θα πρεπει να τσουλαει για να την χαρεις
Πριν κανω δικη μου επιχειρηση εχω δουλεψει σε 2 μεγαλες αντιπροσωπιες(οχι μοτο) και γνωριζω παρα πολυ καλα τι γινεται στον χωρο, το after sales service ειναι το ΠΑΝ

Σαυτο δεν διαφωνω, εχεις δικιο... παρολαυτα δεν ξερω κατα ποσο για το αγοραστικο κοινο ειναι το Νο1 κριτιριο
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 18:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από mycolnago »

Ritsman έγραψε:



Σε πιστευω! αυτο μονο στην Ελλαδα πρεπει να γινεται....
πως διαλο λειτουργει τελικα ο Ελληνας?......



λειτουργει με την κλασικη κουτοπονηρια....
αν του πεις οτι εδω ειναι η ευκαιρία και του περασεις στο υποσυνειδητο οτι γινεται μαγκας(πχ με το χ ποσο χρηματων παιρνει το καλύτερο πακέτο απο τους αλλους)...........τοτε οκ!

ή αν λογω γκλαμουρ το μηχανακι του ειναι το καλυτερο ..........τοτε οκ!
Άβαταρ μέλους
hyperbiou
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1184
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιαν 2010, 00:46
Other: modenas 125
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από hyperbiou »

Εμεις φταιμε που τους τα ακουμπαμε κανονικα!!!! Το μονο που ξερουν ειναι να τα περνουν και απο παροχες ΜΗΔΕΝ.... Εγω προσωπηκα εχω αγοραση μοτο εδω και σχεδων 2 χρονια κ το΄΄ προστατευτικο πλατης΄΄ ακομα το περιμενω :angry2: :angry2: :angry2: και αν δεν το παρω στην τελικη χεστηκα να το βαλουν στον κ***ο τους ... Αυτο που ειναι σιγουρο προσωπικα για εμενα ειναι οτι οταν ξαναπαρω μοτο καινουργιο θα ειναι σιγουρα απ την ιταλια απευθειας!!! Να πανε να γαμηθουν!!! οι ελληνες οι εμπορακιδες.... Και ειδικα εμας απ την επαρχεια μας εχουν αστε καλητερα μην αρχησω παλη..... :sealed: :sealed:
Άβαταρ μέλους
sagaraurz7
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: Δευ 14 Φεβ 2011, 13:18
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: Όχι! Δε ξενοκοιτάω!
Τοποθεσία: Βύρωνας

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από sagaraurz7 »

Κρίμα π´αντως που ακυρώθηκε. Εγώ το διάβασα στο τρομακτικό το πρωί και απογοητέυτικα. Πάντως και γώ δε συμφωνώ στο να πληρώνω απλώς για να χαζεψω
Απο την χώρα των ηρώων στη χώρα των δειλών.Πως καταντησαμε ετσι ρε Σωκράτη;
Άβαταρ μέλους
eosforos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Κυρ 15 Φεβ 2009, 03:32
Gender: Male
Bike: Streetfighter V4
Other: hypermotard 1100s
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από eosforos »

Πως μπορεις να παρεις ενα προιον ειτε ειναι σκουπα ειτε ειναι μοτοσυκλετα μονο και μονο λογο αντιπροσωπιας....?

Φιλε Ritsman η μοτοσυκλετα ειναι για να την οδηγεις και οχι να την καμαρωνεις στο γκαραζ περιμενοντας το ανταλακτικο.
Το 1988 πηγα με ωτοστοπ στην αυστρια στο εργοστασιο για να παρω τα ανταλακτικα που χρειαζομουν για το ΚΤΜ GS 250 '88. Και το 1990 ξανα με φιλους πηγα για το γραν-πρι στο Σαλτσμπουργκ (με Σβανς και Ρεινυ 500cc και Καπιροσι στα 125cc) και στο γυρισμο περασαμε απο το Ματιχοφεν για ηλεκτρονικη. Εδωσα την δικη μου για ελεγχο και ο υπαλληλος μου λεει οτι αυτη καπουτ ωραια του λεω δωσε μια καινουργια. απαντηση "σε δυο εβδομαδες" :shock:
Φυσικα το 91 αγοραστηκε ενα ταπεινο XR 600 βαρυ χωρις αναποδο χωρις να σε εξιταρει οπως λενε καποιοι και τους τρεχουν τα σαλια, αλλα στα 4 χρονια που το κρατησα με πηγε στην Αιγυπτο, στην Νορβηγια και καθε κυριακη το χειμωνα στο βουνο ειτε εντουροβολτα ειτε αγωνες της ΜΟΤΟΕ. Ενω με το ΚΤΜ χαραμισα ΔΥΟ απο τα "καλυτερα μου χρονια"
και λογω αντιπροσωπειας (μοτομαριν) και λογω εργοστασιου.
:hibye: :hibye:
Εικόνα
Εωσφορος (ο φερων την Ηω=αυγη) υιος της Ηους και του Αστραιου, αδελφος του Εσπερου.
Προπορευεται ο εωσφορος προαναγγελοντας την αυγη ακολουθουν η Ηως αυγη και ο Ηλιος
(κρατηρας Απουληια μουσειο Μοναχου)
Άβαταρ μέλους
fanismulti1000
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2011, 23:05
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: kt 9'2 custom

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από fanismulti1000 »

Στη εκθεση μοτοσυκλετας παμε ΜΟΝΟ για να δουμε τις μοντελες με τα μινι και τις γοβες να καθονται σταυροποδι στα νεα μοντελα και να βγαγουμε φωτογραφιες με τα κινητα .
Άβαταρ μέλους
After
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ 13 Αύγ 2010, 12:59
Gender: Male
Other: Versys
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από After »

fanismulti1000 έγραψε:Στη εκθεση μοτοσυκλετας παμε ΜΟΝΟ για να δουμε τις μοντελες με τα μινι και τις γοβες να καθονται σταυροποδι στα νεα μοντελα και να βγαγουμε φωτογραφιες με τα κινητα .

Ρε φΛαρακ, υπαρχει καποιο αλλο μερος για κατι τετοιο που ειναι ανοιχτο 24/7 και ειναι και τζαμπα
:mrgreen:
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από Ritsman »

eosforos έγραψε:Πως μπορεις να παρεις ενα προιον ειτε ειναι σκουπα ειτε ειναι μοτοσυκλετα μονο και μονο λογο αντιπροσωπιας....?

Φιλε Ritsman η μοτοσυκλετα ειναι για να την οδηγεις και οχι να την καμαρωνεις στο γκαραζ περιμενοντας το ανταλακτικο.
Το 1988 πηγα με ωτοστοπ στην αυστρια στο εργοστασιο για να παρω τα ανταλακτικα που χρειαζομουν για το ΚΤΜ GS 250 '88. Και το 1990 ξανα με φιλους πηγα για το γραν-πρι στο Σαλτσμπουργκ (με Σβανς και Ρεινυ 500cc και Καπιροσι στα 125cc) και στο γυρισμο περασαμε απο το Ματιχοφεν για ηλεκτρονικη. Εδωσα την δικη μου για ελεγχο και ο υπαλληλος μου λεει οτι αυτη καπουτ ωραια του λεω δωσε μια καινουργια. απαντηση "σε δυο εβδομαδες" :shock:
Φυσικα το 91 αγοραστηκε ενα ταπεινο XR 600 βαρυ χωρις αναποδο χωρις να σε εξιταρει οπως λενε καποιοι και τους τρεχουν τα σαλια, αλλα στα 4 χρονια που το κρατησα με πηγε στην Αιγυπτο, στην Νορβηγια και καθε κυριακη το χειμωνα στο βουνο ειτε εντουροβολτα ειτε αγωνες της ΜΟΤΟΕ. Ενω με το ΚΤΜ χαραμισα ΔΥΟ απο τα "καλυτερα μου χρονια"
και λογω αντιπροσωπειας (μοτομαριν) και λογω εργοστασιου.
:hibye: :hibye:


:thumbsup: :thumbsup:

δεν διαφωνησα φυσικα και η αντιπρωσωπια ειναι σοβαρο κριτιριο....
αλλο ειπα...
ποσοι απο το αγοραστικο κοινο σκεφτονται σαν και σενα? εγω ρε παιδια βλεπω πολλους που με την πρωτη δισκολια το πουλανε
1,5 - 2 χρονο μηχανακι και το πουλανε με την πρωτη δισκολια που θα βρουνε...αλλο θεμα ομως αυτο

συναδελφος στη δουλεια με beverly 250 και τουχε βγαλει προβλημα σε ρουλεμαν τιμονιου 2 φορες!!
και τις 2 η αντιπροσωπια των ετρεχε!
μετα απο 1 χρονο που το εχει πουλησει θελει να παρει παλι Pιaggio! οχι πες μου τι του λες τωρα αυτουνου!

Το αλλο που το πας.... κοτζαμ Piaggio επιτρεποντε τετια?! εκτος εαν εγω εχω λαθασμενη αποψη για την αντιπροσωπια της

τεσπα... τι να κανεις... αν το γουσταρεις θα το παρεις....
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
After
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ 13 Αύγ 2010, 12:59
Gender: Male
Other: Versys
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από After »

Η piaggio hellas(που εχει και gagiva, aprilia, moto guzzi) στο μαρκετινγκ ξερει να κανει παπαδες, στο after sales service ομως ειναι καφενειο
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
ducatisti 21
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2850
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2008, 00:10
Gender: Male
Other: Suzuki 749
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ !!

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από ducatisti 21 »

απο περυσι φαινοτανε .... μπακαλικο ....
Ducatisti πλέον στην ψυχή,μεσοπρόθεσμα και στο σώμα ...
Άβαταρ μέλους
fanismulti1000
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2011, 23:05
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: kt 9'2 custom

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από fanismulti1000 »

Βλεπω το θεμα να αποκταει πραγματικα ενδιαφερον . Εκθεσεις μοτο γινονται σε ολη την Ευρωπη και τις χαζευουμε με ανοιχτο το στομα , νεα μοντελα , project bikes , factoty μοτοσυκλετες οπως και εδω αλλωστε. Συμφωνω με τον anvas οτι υπαρχουν πόλλες επιχειρησεις που παλευουν για το μερικαμματο . Αυτο τι σημαινει οτι εμεις ειμαστε ολοι εφοπλιστες και γονοι ευπορων οικογενειων και καθε χρονο αλλαζουμε μηχανακι η αγοραζουμε αλλο ενα για τη συλλογη μας ; Οι επισημες αντιπροσωπιες δεν μπορουν να υποστηριξουν το θεσμο μονες τους ; Βεβαια το εχουν αποδειξει τοσα χρονια που μας εχουν γραμμενους. Λυσαξανε να φανε τους εμπορους που φερνανε τα μεταχειρισμενα jappan και δε δινανε ανταλλακτικα γιατι ηταν παραεισαγωγης για να μεινουνε μονοι τους . Τι κανανε τοσα χρονια στους αγωνες , ποια η υποστηριξη τους στις λεσχες , στα σωματεια και στους οδηγους ; Δινουν τα μηχανακια για τεστ στα περιοδικα και στους ιδιωτες και δεν εχουν αξιοθει τοσα χρονια να φτιαξουν ενα πιστακι για TEST DRIVE . Το SGR 1000 RRR τα δινει ολα στο Μπραλλο - συγκριτικο 4 FACTORY MX στη τρομερη πιστα του Σχοινια . Τα Καραγκιοζιλικια με τη συγκαταθεση των εταιρειων . Οτι γινετε ειναι απο μεμονομενες εταιρειες πχ ktm η ανθρωπους του χωρου πχ Κεραμιδας με τα μοτοκρος . Βεβαια οσο πουλουσαν 0 προκαταβολη 72 δοσεις ολα ηταν μια χαρα και περναμε και δωρο αδιαβροχο . Να μιλησουμε για AFTER SALE SERVICE ; Ολοι εχουμε μια φαιδρη ιστορια να διηγηθουμε . Αυτο που τραβηξε ο eosforos εν ετει 1988 με ΚΤΜ ειναι πταισμα με αυτο που τραβηξα σε διαφορα εξουσιοδοτημενα αντιπροσωπιας και τελικα την λυση τη εδωσε ο μπαταριας της γειτονιας εν ετει 2006 . Ετσι λοιπον το 2011 αποφασισαν οτι δε εχει ενδιαφερον και οτι τα 7 νομιζω ευρω εισοδος ειναι λιγα να μας στερησουν το Γεγονος της Χρονιας . Μηπως τη επομενη φορα να τους πουμε εμεις ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ;
Άβαταρ μέλους
After
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ 13 Αύγ 2010, 12:59
Gender: Male
Other: Versys
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Eκθεση μοτο

Δημοσίευση από After »

Φανη
:thumbsup:
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ
Απάντηση