Νίκη 1199.

Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: Νίκη 1199.

Δημοσίευση από GP44 »

DimST έγραψε:Βασικά δε κατάλαβα που διαφωνείς σ'αυτά που έγραψα. Αν διαφωνείς τελικά γιατί απο τις απαντήσεις σου δε βλέπω να απέχουν οι απόψεις μας!

Λοιπον γραφεις πιο πανω οτι τα DUCATI στο BSB ειναι RS.Σωστα,Γνωριζειεις τι SPEC? Ειναι FACTORY SPEC η CUSTOMER SPEC?


ο POLITA ηταν ενας αρκετα γρηγορος οδηγος οσο αγωνιζοταν στο FIM SB.ποτε ομως δεν ειχαμε την ευκαιρια να το δουμε απεναντι σε πιο ανταγωνιστικους οδηγους..ειναι το ιδιο ανταγωνιστικος στο BSB? δεν ξερω.τα πλανα απο την οδηγηση του ειναι ελαχιστα εως ανυπαρκτα μιας και ειναι πολυ πισω.

δεν εχει γνωση των πιστων του BSB.

του ιδιαιτερου καιρου που επικρατει στο συγκεκριμενο πρωταθλημα.


μπορω να σου γραψω και αλλα.


λοιπον η διαφωνια μαζι σου.μην βιαζεσε.αστο και θα δουμε.ειναι τοσο πολλα που δεν ξερουμε που ειναι "βιαστικο" να υψωνουμε η να καταβαραθρονουμε κατι τοσο καινουργιο.

εκτος αν γνωριζεις κατι απο μεσα και εχεις τα "εργαλεια" για μια πιο "επιστημονικη" καταλαβαινει αξιολογηση


ελπιζω να καταλαβες τωρα.και ειναι παντα χαρα μου να συζηταω και τρελλαινομαι οταν ακουω "μονομπλοκ" και "αφοριστικες" γνωμες.
μαθαινω και εγω ξερεις.αυτα φιλικα.

ΥΓ.αν θες πες το ονομα σου να γραφουμε σε πιο "ζεστο" και προσωπικο τονο.οκ?
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
moikan
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 19:24
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: tdm 850
Τοποθεσία: leykada

Re: Νίκη 1199.

Δημοσίευση από moikan »

GP44 έγραψε:

Θου απλα σου λεω μιας και εσυ εγραψες οτι ας περιμενουμε λιγο,ας δουμε και τις αλλες συνθηκες που εφεραν την καθε νικη η ηττα και μετα σιγουρα οι οποιες παρατηρησεις θα ειναι πιο διεξοδικες.μην ξεφευγουν κρισεις οπως γραφονται και για το μηχανακι σου επιδερμικα οτι ειναι για τα μπαζα.νομιζω οτι με καταλαβαινεις.
ειναι το μηχανακι σου για τα μπαζα σε SBK επιπεδο γιατι δεν κανει αποτελεσματα?
οπως βλεπεις δεν ασχολουμε με τετειου ειδους σχολια γιωργο.και αν ασχοληθω απλα θα το κανω χαβαλε.
οποιος ασχολητε με το αθλημα ξερει πολυ καλα οτι το δικο μου τουλαχιστον δεν ειναι για τα μπαζα.
εχει ενα πρωταθλημα στο παγκοσμιο με τον κορσερ.
εχει 4 η 5 προταθληματα AMA SBK
εχει πολλες νικες και προταθληματα endurance και θα μπορουσα να γραψω πολλα απο αυτα που εχει αλλα θα γεμισω το ποστ... :wsmile:
απο εκει και περα οπως γνωριζεις πολυ καλα για να κανει μια μοτο επιτυχιες,(το ειπες και ποιο πανω αλοστε)χρειαζετε ομαδα,λευτα,εξελιξη απο το εργοστασιο,σωστο timing στις πιστες,ανταγωνιστικο οδηγο,και απειρες λεπτομεριες,
γιατι στην τελικη μην τρελαθουμε.
ολες οι μοτο ειναι τοσο κοντα μεταξυ τους που οι λεπτομεριες κανουν την διαφορα.
ForrestGump
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2010, 23:56
Gender: Male
Bike: 748

Re: Νίκη 1199.

Δημοσίευση από ForrestGump »

moikan έγραψε: απο εκει και περα οπως γνωριζεις πολυ καλα για να κανει μια μοτο επιτυχιες,(το ειπες και ποιο πανω αλοστε)χρειαζετε ομαδα,λευτα,εξελιξη απο το εργοστασιο,σωστο timing στις πιστες,ανταγωνιστικο οδηγο,και απειρες λεπτομεριες,
γιατι στην τελικη μην τρελαθουμε.
ολες οι μοτο ειναι τοσο κοντα μεταξυ τους που οι λεπτομεριες κανουν την διαφορα.
Παίζουν και αυτά αλλά και παίζει και ποια είναι η καλύτερη μηχανή.Γενικά υπάρχουν καλοί οδηγοί που χαντακώθηκαν από σκάρτη μηχανή αλλά δε ξέρω καμία μηχανή να είναι διαμάντι και να μην είχε καλή πορεία και να θάφτηκε αγωνιστικά.

Γενικά όσοι ασχολούνται γνωρίζουν τι πύραυλος είναι το κ5-κ6 και δεν είναι τυχαίο που σήκωσε το παγκόσμιο του 2005..ούτε τυχαίο ήτανε το παγκόσμιο με το Vtr...η Ηonda σκύλιασε και έβγαλε μια δικύλινδρη που ήτανε ΚΑΛΗ...το 2010 που το πήρε ο biaggi πάλι είχε μια ΚΑΛΗ ΜΗΧΑΝΗ αν όχι τη καλύτερη στο grid.
Το panigale όταν έχει σε 3 αγώνες 5-6 βάθρα σημαίνει κάτι.
Το αν είναι ακριβή ή κάνει μπαμ πριν το πρώτο service θα το δούμε με τον καιρό....αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Νίκη 1199.

Δημοσίευση από Ritsman »

Αυτη πια κατηγορια ειναι ρε παιδια?


http://www.ducatinewstoday.com/2012/05/ ... ck-effort/" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: Νίκη 1199.

Δημοσίευση από GP44 »

moikan έγραψε:οπως βλεπεις δεν ασχολουμε με τετειου ειδους σχολια γιωργο.και αν ασχοληθω απλα θα το κανω χαβαλε.
οποιος ασχολητε με το αθλημα ξερει πολυ καλα οτι το δικο μου τουλαχιστον δεν ειναι για τα μπαζα.
εχει ενα πρωταθλημα στο παγκοσμιο με τον κορσερ.
εχει 4 η 5 προταθληματα AMA SBK
εχει πολλες νικες και προταθληματα endurance και θα μπορουσα να γραψω πολλα απο αυτα που εχει αλλα θα γεμισω το ποστ... :wsmile:
απο εκει και περα οπως γνωριζεις πολυ καλα για να κανει μια μοτο επιτυχιες,(το ειπες και ποιο πανω αλοστε)χρειαζετε ομαδα,λευτα,εξελιξη απο το εργοστασιο,σωστο timing στις πιστες,ανταγωνιστικο οδηγο,και απειρες λεπτομεριες,
γιατι στην τελικη μην τρελαθουμε.
ολες οι μοτο ειναι τοσο κοντα μεταξυ τους που οι λεπτομεριες κανουν την διαφορα.

Τι θελω και μιλαω ο μ@λ$κ@ς.6 το SUZUKI στο DONIGHTON?
παρεπιπτοντως εχεις συγγενεια με τον Smrz?τρομερη ομοιωτης ρε συ..1111111111111111111111111111111.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
moikan
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 19:24
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: tdm 850
Τοποθεσία: leykada

Re: Νίκη 1199.

Δημοσίευση από moikan »

GP44 έγραψε:

Τι θελω και μιλαω ο μ@λ$κ@ς.6 το SUZUKI στο DONIGHTON?
παρεπιπτοντως εχεις συγγενεια με τον Smrz?τρομερη ομοιωτης ρε συ..1111111111111111111111111111111.
μην ξαναμληλησεις ρεεεε.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
τωρα τελευτεα προσπαθει πολυ να μου μιασει γιαυτο πηγενει γρηγορα,,, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
DimST
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2012, 17:02
Gender: Male
Bike: ST4S
Other: Speed triple 900
Τοποθεσία: Athens, Greece
Επικοινωνία:

Re: Νίκη 1199.

Δημοσίευση από DimST »

GP44 έγραψε:
Λοιπον γραφεις πιο πανω οτι τα DUCATI στο BSB ειναι RS.
...
ΥΓ.αν θες πες το ονομα σου να γραφουμε σε πιο "ζεστο" και προσωπικο τονο.οκ?
Τα ίδια πράγματα λέμε φίλε μου. Αν προσέξεις, αυτό επισήμανα και 'γώ, η μοτοσυκλέτα είναι καινούργια, πουθενά δε τη καταδίκασα, απεναντίας θα έλεγα.
Αυτό που μόνο αξίζει να προσθέσω είναι πως η μοτοσυκλέτα βρίσκεται εκεί με τη βοήθεια του Ducati Corse, συμφωνήθηκε να κατασκευαστεί και να τρέξει αυτή η πρωτότυπη ουσιαστικά μοτοσυκλέτα ώστε να λύσουν προβλήματα - να βρούν λύσεις ώστε να εξελιχθεί, παρά να πρωταγωνιστήσει.

Δημήτρης λέγομαι, σας παρακολουθώ καιρό αλλά λόγο αρκετά περιορισμένου χρόνου δε το είχα πάρει απόφαση να γράψω... Θα τα λέμε :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: Νίκη 1199.

Δημοσίευση από salingaros »

«Μετά το Miller ή το Misano, νομίζω ότι υπάρχει ένα τεστ στο Mugello στο οποίο θα πάρω μέρος, όπου θα οδηγήσω τη νέα μοτοσικλέτα. Ανυπομονώ να δω τι αίσθηση έχει. Έχω μεγάλο κίνητρο να πάρω μέρος σε αυτό το νέο project, σαν αναβάτης ο οποίος έχει αγωνιστεί και κερδίσει με μια παραδοσιακή μοτοσικλέτα της Ducati και τώρα προχωράμε σε μια μοτοσικλέτα με εντελώς νέο concept της Ducati. Θέλω να στήσω και να βελτιώσω τη μοτοσικλέτα και ίσως, αν πάνε καλά τα πράγματα, να αγωνιστώ με τη μοτοσικλέτα την επόμενη σεζόν», είπε ο Checa σε συνέντευξη στο crash.net.

http://www.msfree.gr/ms.php?id=27318" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
Απάντηση