Stoner #27

Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από Themistocle »

Ο Stoner είναι μια κλάση πάνω απ' όλους τους οδηγούς.
Δεν το λέω εγώ, το έχουν πει με έμμεσο ή άμεσο τρόπο οι ίδιοι οι οδηγοί και οι άνθρωποι του σπορ.
Λογικό είναι να θέλει να εγκαταλείψει. Το θέαμα για το οποίο παραπονιόμαστε ότι χάθηκε από τους αγώνες,
το έχει "καταστρέψει" ο Stoner, με την τεράστια διαφορά κλάσης του και το απόλυτο και οριακό οδήγημα.

Από τους 77 γύρους που έχουν διανύσει στους 3εις πρώτους αγώνες, ο Stoner έχει οδηγήσει επικεφαλής τους 69 !
Τα ίδια έγιναν και πέρσι. Τα ίδια γινόντουσαν και επί εποχής DUCATI σε πολλούς αγώνες, ακόμα κι όταν δεν κέρδιζε.
Δεν έχει νόημα, ειδικά τώρα με τις CRT παρεμβάσεις και την μείωση του ανταγωνισμού να περιφέρεται στην πίστα ασκόπως.
Και πότε να δηλώνει ότι του ξεφούσκωσαν τα λάστιχα και δεν κέρδισε και πότε ότι πόναγε εδώ ή εκεί, μπας και κερδίσει και κανας άλλος.
Γιατί αν δεν κερδίσει και κανας άλλος, δεν θα βλέπει motogp κανένας. (άλλος)

Ο Stoner δεν είναι πρώτος μεταξύ ίσων, όπως είναι ο Lorenzo απέναντι στους Pedrosa, Spies, τον αείμνηστο Simoncelli,
ή τον Rossi (παληά) είναι όντως μια κλάση πάνω από τον πρώτο.

Με μεγάλη λύπη διάβασα την είδηση, αλλά αν ήμουν Stoner θα έκανα το ίδιο.

Η μόνη ελπίδα να μείνει, είναι να γίνει κάτι αναπάντεχο στους αγώνες. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.

Πέρσι στις συζητήσεις εδώ στο φόρουμ, έγραφα την άποψη ότι ο Stoner φέτος θα πάρει το πρωτάθλημα
με περισσότερες νίκες από πέρσι. Αυτός πιστεύω είναι ο λόγος που ανακοίνωσε από τώρα την απόφασή του.
Για να πει θα τρέξω χωρίς "δεσμεύσεις".
Όποιος μπορεί ας με πιάσει.
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από GP44 »

Themistocle έγραψε:Ο Stoner είναι μια κλάση πάνω απ' όλους τους οδηγούς.
Δεν το λέω εγώ, το έχουν πει με έμμεσο ή άμεσο τρόπο οι ίδιοι οι οδηγοί και οι άνθρωποι του σπορ.
Λογικό είναι να θέλει να εγκαταλείψει. Το θέαμα για το οποίο παραπονιόμαστε ότι χάθηκε από τους αγώνες,
το έχει "καταστρέψει" ο Stoner, με την τεράστια διαφορά κλάσης του και το απόλυτο και οριακό οδήγημα.

Από τους 77 γύρους που έχουν διανύσει στους 3εις πρώτους αγώνες, ο Stoner έχει οδηγήσει επικεφαλής τους 69 !
Τα ίδια έγιναν και πέρσι. Τα ίδια γινόντουσαν και επί εποχής DUCATI σε πολλούς αγώνες, ακόμα κι όταν δεν κέρδιζε.
Δεν έχει νόημα, ειδικά τώρα με τις CRT παρεμβάσεις και την μείωση του ανταγωνισμού να περιφέρεται στην πίστα ασκόπως.
Και πότε να δηλώνει ότι του ξεφούσκωσαν τα λάστιχα και δεν κέρδισε και πότε ότι πόναγε εδώ ή εκεί, μπας και κερδίσει και κανας άλλος.
Γιατί αν δεν κερδίσει και κανας άλλος, δεν θα βλέπει motogp κανένας. (άλλος)

Ο Stoner δεν είναι πρώτος μεταξύ ίσων, όπως είναι ο Lorenzo απέναντι στους Pedrosa, Spies, τον αείμνηστο Simoncelli,
ή τον Rossi (παληά) είναι όντως μια κλάση πάνω από τον πρώτο.

Με μεγάλη λύπη διάβασα την είδηση, αλλά αν ήμουν Stoner θα έκανα το ίδιο.

Η μόνη ελπίδα να μείνει, είναι να γίνει κάτι αναπάντεχο στους αγώνες. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.

Πέρσι στις συζητήσεις εδώ στο φόρουμ, έγραφα την άποψη ότι ο Stoner φέτος θα πάρει το πρωτάθλημα
με περισσότερες νίκες από πέρσι. Αυτός πιστεύω είναι ο λόγος που ανακοίνωσε από τώρα την απόφασή του.
Για να πει θα τρέξω χωρίς "δεσμεύσεις".
Όποιος μπορεί ας με πιάσει.


απο που τα βγαζεις ολα αυτα τα "Professinal" συμπερασματα δεν καταλαβαινω.
τα γραφεις μαλιστα με τετοιο τροπο που καποιος που σε διαβαζει λεει "ρε συ ποτε γυρισε αυτος απο το γκαραζ του Stoner και ξερει τοσα πολλα"???????
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: Σοκ: O Casey Stoner ανακοίνωσε ότι σταματάει!

Δημοσίευση από Themistocle »

akalyvas έγραψε:οι υπολοιποι ειναι καιροσκοποι...
Νομίζω ότι ερμηνεύεις λανθασμένα την λέξη καιροσκόπος.
Καιροσκόπος, είναι ένας πολιτικός (ας πούμε) που πάει σε ένα κόμμα αντίθετων ιδεών, ελπίζοντας να εκλεγεί βουλευτής.
Δεν είναι κάποιος που είναι πρωθυπουργός και αποφασίζει να πάει σπίτι του.
Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από Themistocle »

GP44 έγραψε:απο που τα βγαζεις ολα αυτα τα "Professinal" συμπερασματα δεν καταλαβαινω.
τα γραφεις μαλιστα με τετοιο τροπο που καποιος που σε διαβαζει λεει "ρε συ ποτε γυρισε αυτος απο το γκαραζ του Stoner και ξερει τοσα πολλα"???????
Παρακολουθώ με προσοχή ενδιαφέρον και προσήλωση τους αγώνες.
Εν καιρώ ίσως τα τεκμηριώσω με στοιχεία.
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από GP44 »

Themistocle έγραψε:Παρακολουθώ με προσοχή ενδιαφέρον και προσήλωση τους αγώνες.
Εν καιρώ ίσως τα τεκμηριώσω με στοιχεία.

αρα παιζεις ρουλετα.μαυρο η κοκκινο.Η αν θες 50 50.κατι σαν τον νοστραδαμο αν μου κατσει ειμαι "Προφητης".οκ.με αυτο το σκεπτικο το δεχομαι.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από GP44 »

Themistocle έγραψε:Ο Stoner είναι μια κλάση πάνω απ' όλους τους οδηγούς.
Δεν το λέω εγώ, το έχουν πει με έμμεσο ή άμεσο τρόπο οι ίδιοι οι οδηγοί και οι άνθρωποι του σπορ.
Λογικό είναι να θέλει να εγκαταλείψει. Το θέαμα για το οποίο παραπονιόμαστε ότι χάθηκε από τους αγώνες,
το έχει "καταστρέψει" ο Stoner, με την τεράστια διαφορά κλάσης του και το απόλυτο και οριακό οδήγημα.

Από τους 77 γύρους που έχουν διανύσει στους 3εις πρώτους αγώνες, ο Stoner έχει οδηγήσει επικεφαλής τους 69 !
Τα ίδια έγιναν και πέρσι. Τα ίδια γινόντουσαν και επί εποχής DUCATI σε πολλούς αγώνες, ακόμα κι όταν δεν κέρδιζε.
Δεν έχει νόημα, ειδικά τώρα με τις CRT παρεμβάσεις και την μείωση του ανταγωνισμού να περιφέρεται στην πίστα ασκόπως.
Και πότε να δηλώνει ότι του ξεφούσκωσαν τα λάστιχα και δεν κέρδισε και πότε ότι πόναγε εδώ ή εκεί, μπας και κερδίσει και κανας άλλος.
Γιατί αν δεν κερδίσει και κανας άλλος, δεν θα βλέπει motogp κανένας. (άλλος)

Ο Stoner δεν είναι πρώτος μεταξύ ίσων, όπως είναι ο Lorenzo απέναντι στους Pedrosa, Spies, τον αείμνηστο Simoncelli,
ή τον Rossi (παληά) είναι όντως μια κλάση πάνω από τον πρώτο.

Με μεγάλη λύπη διάβασα την είδηση, αλλά αν ήμουν Stoner θα έκανα το ίδιο.

Η μόνη ελπίδα να μείνει, είναι να γίνει κάτι αναπάντεχο στους αγώνες. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.

Πέρσι στις συζητήσεις εδώ στο φόρουμ, έγραφα την άποψη ότι ο Stoner φέτος θα πάρει το πρωτάθλημα
με περισσότερες νίκες από πέρσι. Αυτός πιστεύω είναι ο λόγος που ανακοίνωσε από τώρα την απόφασή του.
Για να πει θα τρέξω χωρίς "δεσμεύσεις".
Όποιος μπορεί ας με πιάσει.

και επειδη ισως εισαι νεος στην ηλικια υπηρχαν και αλλοι που πεταγοντουσαν μπροστα και εκαναν 5 γυρους πρωτοι.
σε παγκοσμιο και πανελληνιο πρωταθλημα.
τα πρωταθληματα μετρανε.και σε αυτα ο Stoner ειναι λιγος.πολυ λιγος.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από Themistocle »

GP44 έγραψε:αρα παιζεις ρουλετα.μαυρο η κοκκινο.Η αν θες 50 50.κατι σαν τον νοστραδαμο αν μου κατσει ειμαι "Προφητης".οκ.με αυτο το σκεπτικο το δεχομαι.
Αν αυτό το λες για το: «Εν καιρώ ίσως τα τεκμηριώσω με στοιχεία» που έγραψα,
είναι επειδή τώρα δεν μπορώ να γράψω, έχω δουλειά.
Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από Themistocle »

GP44 έγραψε:και επειδη ισως εισαι νεος στην ηλικια υπηρχαν και αλλοι που πεταγοντουσαν μπροστα και εκαναν 5 γυρους πρωτοι.
σε παγκοσμιο και πανελληνιο πρωταθλημα.
τα πρωταθληματα μετρανε.και σε αυτα ο Stoner ειναι λιγος.πολυ λιγος.
50 χρονών είμαι και ο Stoner έχει φέτος 69/77 γύρους επικεφαλής.
Και επειδή είμαι 50, δεν έχω όρεξη τώρα που αποχωρεί ο Stoner, να γράφω χαριτωμένα λογάκια
φορουμικής ισοροπίας για τον Valentino.

Καλό βράδυ.
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από GP44 »

Themistocle έγραψε:.
Και επειδή είμαι 50, δεν έχω όρεξη τώρα που αποχωρεί ο Stoner, να γράφω χαριτωμένα λογάκια
φορουμικής ισοροπίας για τον Valentino.

Καλό βράδυ.
"""να γράφω χαριτωμένα λογάκια φορουμικής ισοροπίας . """""


σε φορουμ γραφεις.αν δεν θες γραψε σε μια εφημεριδα παγκοσμιας εμβελειας.
στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο λενε στα μερη μου.ασε να τελειωσει το πρωταθλημα και θα δουμε ποσες νικες θα κανει.
μια στιγμη λαθους αρκει για να τα παρατησει πιο νωρις απο οτι υπολογιζει καποιος.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
marios_zio7
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Δευ 04 Ιούλ 2011, 14:36
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: ο Stoner σταματαεί στο τέλος της χρονιάς...

Δημοσίευση από marios_zio7 »

οποτε απο του χρονου +1 θεση στην καταταξη ο γιατρος.....
αντε με το καλο και lorenzo,pedrosa,calthrow,melandri,bautista,spies(αυτον τον εχουμε ομως) ...
ε ρε πρωτιες του χρονου.... :wsmile:
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: ο Stoner σταματαεί στο τέλος της χρονιάς...

Δημοσίευση από GP44 »

marios_zio7 έγραψε:οποτε απο του χρονου +1 θεση στην καταταξη ο γιατρος.....
αντε με το καλο και lorenzo,pedrosa,calthrow,melandri,bautista,spies(αυτον τον εχουμε ομως) ...
ε ρε πρωτιες του χρονου.... :wsmile:

,melandri εκανε μεταγραφη?????????
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Christos696
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3108
Εγγραφή: Κυρ 25 Ιαν 2009, 21:50
Bike: Monster 696

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από Christos696 »

Στο καλό να πάει, να χαρεί την οικογένειά του... μαγκιά του που φεύγει τώρα, παρά να (περιμένει να) τον διώξει το άθλημα(motogp)... όπως κάτι άλλους :whistling:

θα τον θυμόμαστε (εγώ προσωπικά) σαν έναν οδηγό που μπορεί να οδηγήσει ότι του δώσεις... και να πάρει και πρωτάθλημα με αυτό!! και φυσικά, ότι χάρισε στην ομάδα που υποστηρίζω, πολλά ρεκόρ νίκες και ένα ωραίο πρωτάθλημα.

Κατά τα άλλα, δεν χάνει τίποτα το άθλημα, ούτε αν φύγει ο stoner ούτε ο κάθε stoner, είναι απλά οδηγοί(καλοί ή κακοί), πάντα θα βρίσκονται αντικαταστάτες, το θέμα είναι να παραμένουν οι ομάδες... και ειδικά οι εργοστασιακές... βλέπε (kawasaki, suzuki).
ducatista #941
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από GP44 »

Christos696 έγραψε:Στο καλό να πάει, να χαρεί την οικογένειά του...

Κατά τα άλλα, δεν χάνει τίποτα το άθλημα, ούτε αν φύγει ο stoner ούτε ο κάθε stoner, είναι απλά οδηγοί(καλοί ή κακοί), πάντα θα βρίσκονται αντικαταστάτες, το θέμα είναι να παραμένουν οι ομάδες... και ειδικά οι εργοστασιακές... βλέπε (kawasaki, suzuki).

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
ForrestGump
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2010, 23:56
Gender: Male
Bike: 748

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από ForrestGump »

Το θέμα είναι να υπάρχουν οδηγοί όπως ο Stoner που να πηγαίνουν τάπα και να γουστάρουμε....
Στα @@ μας οι ομάδες...
Άβαταρ μέλους
vagelis26b
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Κυρ 13 Δεκ 2009, 22:37
Gender: Male
Other: ...Aprilia rs...
Τοποθεσία: Σαλαμίνα

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από vagelis26b »

Κρίμα,ο μόνος που χάνει σε μια τέτοια περίπτωση είναι το άθλημα και όλοι εμείς οι φαν του αθλήματος...Όσο για το Stoner, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι τα βάζετε μαζί του ρε παιδιά!Απλά προφανώς ξέρει τι ζητά από τη ζωή του......
Άβαταρ μέλους
the Italian
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Κυρ 06 Απρ 2008, 23:36
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 690 DUKE R
Τοποθεσία: Χολαργος Αθηνα

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από the Italian »

Themistocle έγραψε:Ο Stoner είναι μια κλάση πάνω απ' όλους τους οδηγούς.
Δεν το λέω εγώ, το έχουν πει με έμμεσο ή άμεσο τρόπο οι ίδιοι οι οδηγοί και οι άνθρωποι του σπορ.
Λογικό είναι να θέλει να εγκαταλείψει. Το θέαμα για το οποίο παραπονιόμαστε ότι χάθηκε από τους αγώνες,
το έχει "καταστρέψει" ο Stoner, με την τεράστια διαφορά κλάσης του και το απόλυτο και οριακό οδήγημα.

Από τους 77 γύρους που έχουν διανύσει στους 3εις πρώτους αγώνες, ο Stoner έχει οδηγήσει επικεφαλής τους 69 !
Τα ίδια έγιναν και πέρσι. Τα ίδια γινόντουσαν και επί εποχής DUCATI σε πολλούς αγώνες, ακόμα κι όταν δεν κέρδιζε.
Δεν έχει νόημα, ειδικά τώρα με τις CRT παρεμβάσεις και την μείωση του ανταγωνισμού να περιφέρεται στην πίστα ασκόπως.
Και πότε να δηλώνει ότι του ξεφούσκωσαν τα λάστιχα και δεν κέρδισε και πότε ότι πόναγε εδώ ή εκεί, μπας και κερδίσει και κανας άλλος.
Γιατί αν δεν κερδίσει και κανας άλλος, δεν θα βλέπει motogp κανένας. (άλλος)

Ο Stoner δεν είναι πρώτος μεταξύ ίσων, όπως είναι ο Lorenzo απέναντι στους Pedrosa, Spies, τον αείμνηστο Simoncelli,
ή τον Rossi (παληά) είναι όντως μια κλάση πάνω από τον πρώτο.

Με μεγάλη λύπη διάβασα την είδηση, αλλά αν ήμουν Stoner θα έκανα το ίδιο.

Η μόνη ελπίδα να μείνει, είναι να γίνει κάτι αναπάντεχο στους αγώνες. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.

Πέρσι στις συζητήσεις εδώ στο φόρουμ, έγραφα την άποψη ότι ο Stoner φέτος θα πάρει το πρωτάθλημα
με περισσότερες νίκες από πέρσι. Αυτός πιστεύω είναι ο λόγος που ανακοίνωσε από τώρα την απόφασή του.
Για να πει θα τρέξω χωρίς "δεσμεύσεις".
Όποιος μπορεί ας με πιάσει.
Δηλαδη με λιγα λογια βαριεται το παλικαρι να ειναι πρωτος?
Αν δεν ισχυει αυτο τοτε μηπως τον εδιωξε η Dorna γιατι της χαλαγε τον ανταγωνισμο και το θεαμα?? :wsmile:
Ρουμελιωτης Αντωνης
Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από Themistocle »

the Italian έγραψε:Δηλαδη με λιγα λογια βαριεται το παλικαρι να ειναι πρωτος?
Αν δεν ισχυει αυτο τοτε μηπως τον εδιωξε η Dorna γιατι της χαλαγε τον ανταγωνισμο και το θεαμα?? :wsmile:
Όχι, δεν βαρυέται να είναι πρώτος, ούτε η dorna τον διώχνει.
Ο Stoner αν ψάξουμε στα site, έχει κάνει παράπονα για διάφορα θέματα.
Γιατί δεν δίνονται "παληές" εργοστασιακές σε άλλες ομάδες να τρέξουν περισσότεροι οδηγοί,
για την μείωση μηχανικών, δεν είδε με καλό μάτι τα CRT λόγω μικρού ανταγωνισμού, αλλά και πολλά άλλα που δεν θυμάμαι αυτή την ώρα.

Το συνδύασα με το 69/77 σε τρείς αγώνες, που και πέρσι ήταν παρόμοιο και λέω ότι πραγματικά είναι χωρίς νόημα η συμμετοχή του.

Θα μου πεις ότι εδώ στο φόρουμ, υπάρχουν κάποιοι που λένε ότι δεν είναι καν καλός οδηγός.
Ναι, αλλά στα motogp οι οδηγοί που τρέχουν μαζί του λένε, ο μεν Rossi ότι σε ταχύτητα και ταλέντο του βάζει 10,
ο Lorenzo λέει ότι και ποδήλατο να του δώσεις θα κερδίσει, ο Edwards λέει ότι μπορεί να κάνει και διάλειμα την ώρα του αγώνα
και να βγει πρώτος, ο Burgess ότι είναι ο ταχύτερος στον κόσμο και πολλά άλλα διάφοροι άλλοι.

Συνδυάζοντάς τα όλα, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι είναι χωρίς νόημα η συμμετοχή του πλέον.
Φαντάσου ότι αν δεν σκοτωθεί όπως περίπου γράφηκε σε προηγούμενη δημοσίευση, υπάρχει πιθανότητα
να τελειώσει η χρονιά με τον Stoner να οδηγάει επικεφαλής και να κερδίζει τους περισσότερους αγώνες.

Το έκανες μια, το έκανες δύο, το έκανες 50 φορές, κάποτε καταντάει βαρετό και για σένα.
Αυτό λέω. Και είναι γνωστό ότι του αρέσουν και οι αγώνες με κάτι τεράστια αυτοκίνητα, οπότε μάλλον προς τα κει θα πάει.
Να κάνει κάτι που θα του προκαλεί ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
eosforos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Κυρ 15 Φεβ 2009, 03:32
Gender: Male
Bike: Streetfighter V4
Other: hypermotard 1100s
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από eosforos »

Το λεει καθαρα " this sport has changed a lot and it has changed to the point where I am not enjoying it . I don't have the passion for it and so at this time it's better if I retire now" .

υ.γ. οι λιγοι φευγουν με το κεφαλι ψηλα οχι σαν κατι αλλους ....... οι οποιοι σερνοντε πισω απο CRT. Τι ειναι δηλαδη αυτο που κραταει το Ροσσι στους αγωνες το παθος του η τα χρηματα; Τι θελει να αποδειξει και συνεχιζει να ξεφτιλιζεται; μηπως ανεβηκε το οριο συνταξιοδοτησης και δεν εχει τα απαιτουμενα ενσημα; :wsmile:
Εικόνα
Εωσφορος (ο φερων την Ηω=αυγη) υιος της Ηους και του Αστραιου, αδελφος του Εσπερου.
Προπορευεται ο εωσφορος προαναγγελοντας την αυγη ακολουθουν η Ηως αυγη και ο Ηλιος
(κρατηρας Απουληια μουσειο Μοναχου)
Άβαταρ μέλους
manibelas
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Πέμ 18 Σεπ 2008, 21:23
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: GILERA
Τοποθεσία: Λουτρακι

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από manibelas »

eosforos έγραψε:Το λεει καθαρα " this sport has changed a lot and it has changed to the point where I am not enjoying it . I don't have the passion for it and so at this time it's better if I retire now" .

υ.γ. οι λιγοι φευγουν με το κεφαλι ψηλα οχι σαν κατι αλλους ....... οι οποιοι σερνοντε πισω απο CRT. Τι ειναι δηλαδη αυτο που κραταει το Ροσσι στους αγωνες το παθος του η τα χρηματα; Τι θελει να αποδειξει και συνεχιζει να ξεφτιλιζεται; μηπως ανεβηκε το οριο συνταξιοδοτησης και δεν εχει τα απαιτουμενα ενσημα; :wsmile:

Ευχομαι να βρεθουν και αλλοι ροσι και σουμαχερ που δειχνουν ποσο αγαπουν αυτο που κανουν.
Και τι ειναι προτιμοτερο; Να σταματας οταν εχεις ακομα πολυ δρομο μπροστα σου; ή να συνεχιζεις και να συνεχιζεις και να .... μεχρι να σε αναγκασουν πλεον να σταματησεις να αγαπας αυτο που θες να κανεις;
Άβαταρ μέλους
rommel
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 05:49
Gender: Male
Bike: 749
Other: runner
Τοποθεσία: Κανκούν

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από rommel »

ForrestGump έγραψε:Το θέμα είναι να υπάρχουν οδηγοί όπως ο Stoner που να πηγαίνουν τάπα και να γουστάρουμε....
Στα @@ μας οι ομάδες...
:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από GP44 »

Themistocle έγραψε: ο Stoner έχει φέτος 69/77 γύρους επικεφαλής.


.

και επειδη εχεις παρει ενα μοτιβο (69/77) και το πετας σαν μοναδικο σου απο οτι βλεπω επιχειρημα σε ρωταω ξανα.τι κανει τον Stoner ΟΔΗΓΑΡΑ?
τα ΑΜΕΤΡΗΤΑ πρωταθληματα του?
το οτι πηγε σε μια ομαδα στα ντουζανια του που ειχε μια αποδεδειγμενα υποδυεστερη μηχανη και με την Τρελλη του γνωση την διορθωσε?
και επικρατησε στους αλλους?
αυτος ξελασπωσε την HONDA και την εκανε να παρει πρωταθλημα?
η οδηγικη του μοναδικοτητα εδωσε στην DUCATI το μοναδικο της πρωταθλημα η εκεινη την χρονια το μηχανακι ηταν πυραυλος?


εχω πει και θα το ξαναπω.δεν ειναι ποδοσφαιρο ουτε μπασκετ το MotoGP.θελετε να το βλεπετε ετσι δικαιωμα σας.αλλα δυστυχως δεν ειναι.
και το οτι δεν απανταει καποιος στα γραφτα σας μπορει να ειναι οτι ........................μπορει να βαριετε.μιλαω για ολους αυτους που ξαφνικα εκαναν τον Rossi ασχετο και κουλο και τον Stoner αυθεντια.
και για οσους βιαστουν εχω γραψει την γνωμη μου για τον Rossi.και μαλιστα μπαινω και στο παιχνιδακι να ακυρωνω τον Lorenjo.μιλαμε για τρελλα.
ψυχραιμια παιδες.ευτυχως που δεν τρεχουν στην Ελλαδα γιατι θα σπαγαμε πολλα MOTORHOME με πετρες σε πολλες παραλιακες με την καφριλα μας .ψυχραιμια.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
17inchwheeler
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1176
Εγγραφή: Τετ 14 Μάιος 2008, 11:21
Other: RSVmilleR,eXC520sm,
Τοποθεσία: θεσσαλονικη,Αθηνα,Ρεθυμνο/lejos estoy

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από 17inchwheeler »

μεγαλη απωλεια...κλαιω μεσα μου...απο χτες,βαρυ το πληγμα,βαρια η απωλεια,βαρια και η φουτσα του τσολια(παντου κολλαει)
ας ειναι αλαφρυ,το χωμα που θα τον σκεπασει....αθανατος!!! :mrgreen: :mrgreen:
εχει να τρωει παντοφλα...μιτσουκο corse απο την τσιριμπιμ-τσιριμπομ....θα παει συννεφο
του χρονουν,εδω να'μαστε,παλι πισω 8α'ναι
εξωκοινοβουλευτικος ντουκατιστας/αντικαθεστωτικος απριλιανος
Image
..............Эффект Бабочки ..............
akalyvas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:00
Gender: Male
Bike: 851

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από akalyvas »

εγώ πάντως αρνούμαι να λέω οτι μεγαλώνω και θα πρέπει να κόψω το να παίζω μπάλα η οτιδήποτε άλλο.
το οτι εχω παιδι δε σημαινει ενταξει ξαφνικα το αθλημα αρχησε να γινεται πιο επικινδυνο και δεν θελω τα παιδια μου να μεινουν ορφανα....
ΑΥΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ.
Πιο λογικο και ντομπρο μου ακουγεται : ενταξη μπαμπα μαμα γυναικα τα λεφτα βγηκαν και με το παραπανω. δεν τα μαζευουμε να παμε στην πατριδα? να ζησουμε αλλα τυπου ΕΛΛΗΝΙΚΑ το τυπου δεν βαριεσε ολη μερα αρνταν.
ΣΙΓΑ ΡΕ απο τον τριτο αγωνα τον βγαλαμε και πρωταθλητη? και αρχησε να βαριεται?
ηρεμα καριερα απο το 2007 εχει οχι απο 1998 οπως οι αλλοι.... οι οποιοι καβλουν και περιμενουν σε μια αναλογη κοντρα laguna seca...
Άβαταρ μέλους
DimST
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2012, 17:02
Gender: Male
Bike: ST4S
Other: Speed triple 900
Τοποθεσία: Athens, Greece
Επικοινωνία:

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από DimST »

Για όλα τα παιδιά που βγάλανε βιαστικά συμπεράσματα, αξίζει να δείτε το press conference που μετά απο ερωτήσεις δημοσιογράφων ξεκαθαρίζει τους λόγους που φεύγει. Για μένα ο άνθρωπος έχει "balls", τα λέει έξω απο τα δόντια για τους δημοσιογράφους τη Ducati την οργάνωση και την επιλογή του.

Respect και τίποτε άλλο.
Άβαταρ μέλους
DimST
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2012, 17:02
Gender: Male
Bike: ST4S
Other: Speed triple 900
Τοποθεσία: Athens, Greece
Επικοινωνία:

Re: Stoner #27

Δημοσίευση από DimST »

Για όσους ενδιαφέρει, αξίζει να διαβάσετε το παρακάτω...

http://www.motomatters.com/analysis/201 ... up_on.html
Απάντηση