Estoril 2008

Απάντηση
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Estoril 2008

Δημοσίευση από Colin »

Τι βλέπεται για τον αγώνα του ΣΚ παιδιά?

Στον προηγούμενο νομίζω ότι αγχώθηκε πολύ ο Stoner ενώ δεν την ''είχε'' την πίστα και έπρεπε να κάνει έναν πιο καλό αγώνα να πάρει περισσότερους βαθμούς, δεν θα είναι και εύκολο το πρωτάθλημα στη συνέχεια :boxing: :boxing:

Ο Melandrakos ρε γ@$^το πολύ άσχημα ξεκίνησε, δεν μπορεί ακόμα να ''κουμπώσει'' πάνω στο θηρίο, τι θα γίνει? :angry6:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Αν η Magneti έχει βάλει το σωστό πρόγραμμα --> "Estoril" στα ηλεκτρονικά, όλα καλά του πάνε του Stonerάκου.... :whistling: :whistling:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TK Alice
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 00:28
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Aprilia Tuono 50
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από TK Alice »

Εγώ ρε παιδιά δεν τον πάω μία τον Stoner δηλαδή αν δεν έτρεχε με την Ducati...θα τον είχα χεσμένο (όπως και αυτός εμένα άλλωστε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ). Δε μου αρέσει που δεν έχει αυτό το κάτι τις....την τρέλλα των άλλων αναβατών (βλ Rossi, Lorenzo, Edwards κτλ κτλ) και ο Pedrosa έτσι είναι..."μπαίνω να κερδίσω και για να κερδίσω θα ακολουθήσω την στρατηγική μου και τέλος"...Ρεεεεε που είναι τα μπαίνω για να τους γαμ...ω όλους που είναι οι "βρώμικες" κόντρες των αναβατών (Biaggi-Rossi) που είναι τα "όχι ρε καρι...λη δε θα σε αφήσω να φύγεις μπροστά, θα σε κυνηγάω μέχρι την τελευταία στιγμή ακόμα και αν μείνω με τη ζάντα". Λύπουνε οι κλασικοί μονομάχοι (Biaggi-Rossi, Schwanz-Rainey οι παλαιότεροι ίσως να πρόλαβαν και ακόμα καλύτερες μέρες). Αλλά επί του προκειμένου....Estoril βλέπω Lorenzo να προσπαθεί να σκίσει τα χρονόμετρα, Pedrosa να μη τα πολυ καταφέρνει (3ος-7ος) Stoner μία από τα ίδια (θα ξεκινήσει σκατά αλλά θα τερματίσει πρώτος...άντε δεύτερος) Rossi άμα στρώσει τον κ**ο του να δουλέψει θα είναι podium και κλασσικά ο Melandri τελευταίος να απλώνειτη φακή :lolol: :lolol: :lolol: :lolol:
The World is Speeding as my Right Hand Takes Alice into Wonderland
When in doubt...GAS THE MATHAFUCKA!!!!

Η ΠΟΥΤ.... ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΥΦΤΕΙ Η ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ
Gospadi Mamachka!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
makisk1
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 07:13
Gender: Male
Bike: Streetfighter 1098
Other: αναζήτησης
Τοποθεσία: Hλιούπολη

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από makisk1 »

TK Alice έγραψε: και κλασσικά ο Melandri τελευταίος να απλώνειτη φακή :lolol: :lolol: :lolol: :lolol:
Τον εχετε κατσιασει τον ανθρωπα... :lolol:
Κριμα τετοιο ταλεντο :asleep: :asleep: :asleep:
f*head entropy - killhead therapy....
The older I get, the faster I was...... "All the tools, none of the talent"


http://www.caferacers.gr/
http://www.speedjunkies.gr/
http://wrenchmonkees.blogspot.com/
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από Colin »

Κι εγώ φέτος που ήρθε ο Marco τον υποστηρίζω πιο πολύ από τον Stoner, όντως πολύ κρίμα για το ταλέντο του, πρέπει να στρώσει όμως. Νομίζω αλλάζει το οδηγικό στυλ του (σε σχέση με το παιχνιδάκι Honda που οδηγούσε πριν :yuk: ) για να μπορέσει κι αυτός να πάει ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ όπως κι ο Stoner :yeah: :respekt: :run:

Άντε ρε Marco :clap: :clap:

Φέτος πάντως υπάρχουν πιο πολύ διεκδικητές και συνεπώς και πιο πολλές κόντρες (βλ. Pedrosa με Lorenzo αλλά και Pedrosa με όλους, δεν νομίζω ότι τα'χει καλά με κάποιον!! :killer: ) οπότε μάλλον θα είναι καλύτερα από πέρσι :cool:

Για τον αγώνα μάλλον Rossi βλέπω πάντως :whistling:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από Colin »

dessert έγραψε:FP 1 Μόνο 7 δέκατα... :whistling:

[iframe]http://www.motogp.com/en/motogp/motogp_ ... nship_id=3[/iframe]
:crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Θα δούμε νωρίς είναι ακόμα... :whistling: :whistling: 10'' πάνω από τους κανονικούς χρόνους :asleep:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
multistradas
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:04
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: ΤΗΝΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από multistradas »

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος multistradas την Παρ 11 Απρ 2008, 18:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
LOUD BIKES SAVES LIFE
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από valerougas »

Στα δευτερα ελευθερα πατωσαμε παλι ,αν δεν κανω λαθος εβδομος ο στονερ και 15 ο μελαντρι :whistling:
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από ENGAKATS »

ειναι νωρις για συμπερασματα, ειδικα για τις μοτοσυκλετες με λαστιχα Bridgestone...

ειναι γνωστο πως στα δοκιμαστικα-προκριματικα αναβατες με Michelin τα πανε γενικως καλυτερα...

την Κυριακη να δουμε τι θα γινει :cool:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από Colin »

Πόσο πίσω τα Ducati? :sad1: :nono1: :nono1:

Τι γίνεται φέτος? Μεγάλη διαφορά :suicide: :suicide:

Άντε να δούμε αύριο τι θα γίνει.. Ελπίζω εκεί που θα τον δούμε αύριο τον αγώνα στην εκδρομή να φέρουμε γούρι :drunk: :kouroumpelo: Οι κόκκινες δυνάμεις θα είναι ενωμένες :clap: :clap: Forza DUCATI
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
nickmostro
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: BMW G650 Xmoto
Τοποθεσία: Πειραιας/Νικαια

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από nickmostro »

Τι ωρα ειναι ο αγωνας ?
Άβαταρ μέλους
DKP
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:38
Gender: Male
Bike: ST4
Τοποθεσία: Ηράκλειο-Κρήτη

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από DKP »

14.30 ET 3
Δημήτρης
Το νού σας εκεί έξω !!!
Άβαταρ μέλους
nickmostro
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: BMW G650 Xmoto
Τοποθεσία: Πειραιας/Νικαια

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από nickmostro »

DKP έγραψε:14.30 ET 3
:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
mzxios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 15:44
Gender: Male
Other: Multistrada V4S
Τοποθεσία: XIOS

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από mzxios »

Αδερφια ο STONER δεν θα κανει τιποτα αυριο, ο αγωνας θα πεχτει αναμεσα σε VALLE-COLIN-LORENZO kai PEDROZA .
Παιδια μπορει να εχουμαι Ducati αλα δεν εχουμαι οδηγο στην ομαδα .
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από valerougas »

πικρα μαγκες αυριο μεγαλη λεμε :whistling:
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από mostro620 »

mzxios έγραψε:Αδερφια ο STONER δεν θα κανει τιποτα αυριο, ο αγωνας θα πεχτει αναμεσα σε VALLE-COLIN-LORENZO kai PEDROZA .
Παιδια μπορει να εχουμαι Ducati αλα δεν εχουμαι οδηγο στην ομαδα .
Ώπα ρε παιδιά! Όταν πέρσι με τον Αυστραλό μας έπαιρνε ο ύπνος στο 80% των αγώνων δεν τα λέγαμε αυτά!!

Ψυχραιμία και όχι βιασύνες!! :))
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
taxydromos
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:40
Τοποθεσία: Porto Leone
Επικοινωνία:

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από taxydromos »

..σε καμια περιπτωση δεν ευθυνεται ο stoner....ολα παιζονται στα λαστιχα!
Untitled-1.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
http://sotris.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mzxios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 15:44
Gender: Male
Other: Multistrada V4S
Τοποθεσία: XIOS

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από mzxios »

Αλεξανδρε δεν βιαζομαστε απλα βλεπουμε την πραγματικοτητα και ο Rossi εχει Brigestone αλα εινε αλου και το εχει αποδειξη στα τοσα χρωνια που τρεχει , ο Stoner εινε καλος οταν ολα στην μοτοσυκλετα του εινε ενταξει .
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από Colin »

Οδηγούς έχουμε κι αν ο Marco είχε προσαρμοστεί θα λέγαμε άλλα πράγματα τώρα, αλλά... Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι δεν μπορεί να οδηγήσει το θηρίο σε σχέση με το παιχνιδάκι που οδηγούσε πριν κι αυτό έχει κοστίσει.. Δεν έγινε ξαφνικά ο Melandri από παγκόσμιος πρωταθλητής ο πιο αργός αναβάτης στο grid... κρίμα το παληκάρι και τον πάω με χίλια... ούτε οι Elias και Guintoly (λέμε τώρα) τα έχουν καταφέρει που αλλάξανε ομάδα αλλά κι ο Stoner φέτος στiς πίστες (που κακά τα ψέμματα δεν ταιριάζουν στα Ducati) δεν έχει φέρει τα περσινά αποτελέσματα, ελπίζω να έχουμε αλλαγές σύντομα. Ας ελπίσουμε αύριο να έχουμε μικτές συνθήκες αγώνα γιατί μόνο τότε μάλλον θα πάρουν καλό αποτέλεσμα (κοίτα να δεις που καταντήσαμε...να παρακαλάμε να βρέξει!!)

Τεσπα, ως αύριο θα δούμε, δεν μας παίρνει από κάτω :clap: :clap: :clap: :clap:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
mzxios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 15:44
Gender: Male
Other: Multistrada V4S
Τοποθεσία: XIOS

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από mzxios »

Παιδια περαστικα μας . :bang2: :dontknow: :scared3: :pls: :help:
Άβαταρ μέλους
DKP
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:38
Gender: Male
Bike: ST4
Τοποθεσία: Ηράκλειο-Κρήτη

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από DKP »

Χαλαρώστε κορίτσια ( :)) ) και απολαύστε το σπόρ !!!
Και πέρυσι έτσι ήταν τα πράγματα στις συγκεκριμένες πίστες, στη Χερέθ ο Stoner 5ος και στο Εστορίλ 3ος, έχοντας και το πλεονέκτημα των Βrigestone και της τελικής.
To που πάει το πράγμα με τον Stoner, θα φανεί απο τον επόμενο αγώνα στη Σαγκάη, όπου πέρυσι ήταν 1ος.
Έχουμε άλλους 15 αγώνες μπροστά μας.
Δημήτρης
Το νού σας εκεί έξω !!!
Άβαταρ μέλους
mzxios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 15:44
Gender: Male
Other: Multistrada V4S
Τοποθεσία: XIOS

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από mzxios »

Μακαρι να παρει μπροστα ο ΜΑΡΚΟ γιατι τον αυστραλο δεν τον παω μια ρε παιδια , να παρουμε το VALE το 2009 :bowall: :bowall: :v:
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από mostro620 »

Δηλώσεις μετά τον αγώνα (πηγή: http://www.ducati.com" onclick="window.open(this.href);return false;):


Casey Stoner produced another example of the class and maturity that made him World Champion as he overcame an unfortunate technical problem to salvage a worthy sixth place. Shortly after the start of the race a part of the on-board camera on Casey's GP8 came lose, flapping dangerously between his handlebars and front fairing.
After dropping all the way back to eleventh place, Stoner showed great composure and skill to fix the problem himself before putting together a sensational comeback that saw him set the fourth fastest lap of the race on his way to sixth place. That was enough to seal 10 crucial points that keep the Australian holding firmly to fourth place in the championship.

Stoner's team-mate Marco Melandri paid a heavy price for his difficulties during practice, having never found a suitable set-up for this circuit. The Italian struggled to thirteenth place and is looking forward to the next race at China, which should be more suited to the characteristics of his bike.

CASEY STONER (Ducati MotoGP Team)
"It was incredible what happened today, we had a problem which was no fault of the bike from the beginning of the race. I didn't understand what was going on and wasn't sure if an important part of the bike was involved. It was a major distraction. Sometimes the piece would lock the steering and sometimes it locked the clutch lever. It was a very difficult situation but eventually I worked out a way to ride around it. Every time I came down the straight I pushed it back into place but the turbulence from the wind would blow it back out again so it was very frustrating. I think a better result for sure was possible without this but we have to take this as a positive thing and not reflect on the negatives. It wasn't a good weekend for us but the problem in the race was not a general fault with the bike, just one of those things that happens from time to time. We need to continue working hard in China, a track that should be a little better for us, and hope for a bit more luck."

MARCO MELANDRI (Ducati MotoGP Team)
"The result in the race is a direct reflection of a difficult weekend, during which we've been unable to find a satisfactory set-up for the bike. All I can do is wait and hope that this proves to be the second of the two worst races for us this season and that things start to be more favourable from China onwards."

LIVIO SUPPO (Ducati MotoGP Project Leader)
"I actually think this was one of Casey's best races. He had the composure to take control of the situation when a quite unusual problem came out. He was able to hold his nerve and he produced an outstanding ride, with the fourth fastest time of the race and important points for the championship. It's been a strange weekend but Casey is still in there, his potential remains intact and we're happy about that. As far as Marco is concerned I think we have to focus on the positives and work from them towards a solution."
Αλέξανδρος
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Estoril 2008

Δημοσίευση από Colin »

DKP έγραψε:Χαλαρώστε κορίτσια ( :)) ) και απολαύστε το σπόρ !!!
Και πέρυσι έτσι ήταν τα πράγματα στις συγκεκριμένες πίστες, στη Χερέθ ο Stoner 5ος και στο Εστορίλ 3ος, έχοντας και το πλεονέκτημα των Βrigestone και της τελικής.
To που πάει το πράγμα με τον Stoner, θα φανεί απο τον επόμενο αγώνα στη Σαγκάη, όπου πέρυσι ήταν 1ος.
Έχουμε άλλους 15 αγώνες μπροστά μας.
Συμφωνώ... :thumbsup: Έχουν ανέβει όμως οι άλλες ομάδες πολύ, πράγμα που δεν ίσχυε πέρυσι μέχρι το μισά σχεδόν της σεζόν, έτσι τα πράγματα είναι λίγο πιο δύσκολα φέτος, η εξέλιξη της μοτοσικλέτας φαίνεται να έχει πιάσει κορυφή, εκτός κι αν έχουν κάποιον κρυμμένο Άσο στο μανίκι τους... :whistling:

Πολύ κουφό πάντως αυτό με την κάμερα πάνω στη μοτό :shock: :shock: Αν είναι δυνατόν... :angry1:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Απάντηση