the promise

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

the promise

Δημοσίευση από salingaros »

για αλλη μια φορα επηβαιωθηκε και ξανασφραγιστηκε στο μυαλο μου...
...και αυτο γιατι....επαγε πισω μου σαταναναναναναννν....οπου μου στελνει σκεψεις δολιοφθορας...
αλλα οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι!!!


duduca μουουουουουου!!!!


κατανταει κουραστικο ισως...και ισως τα εχω ξαναπει...
μα δεν φταίω εγω αγαποιτη συμφουρητες μου!!!
Image
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: the promise

Δημοσίευση από salingaros »

δεν γραφω ποια συχνα και ο χρονος ολο και ποιο λιγος στον κυβερνοχωρο...μια κλεφτη ματια καθε βραδακι πριν πεσει ο γενικος...
χρονος....καθε μερα σε οτι κανω αναγνωριζω την αξια του ολο και ποιο πολυ...γιατι ενα περιεργο πραγμα...ξαφνικα συνηδητοποιεις...οτι δεν εχεις 24ωρω...καποιος σου κλεβει ωρες...σου βγενουν παντα λιγες...

σε ενα αγωνα εναντια στον χρονο προσπαθεις να τα φερεις ολα περα..και δεν ειναι του παροντος να το αναλυσουμε εδω...ολοι εχουμε λιγο πολυ τα λουκια μας...

οταν αγορασα την duduca υπηρχε μια κατασταση Α....τωρα μετα πο καποια χρονια ειναι αλλιως..
οταν την αγορασα λοιπον...ηταν τοσο το παθος και ο ποθος αλλα και η προσπαθεια που εκανα για αυτην...που ειπα τοτε...αυτην δεν θα την πουλησω Π_Ο_Τ_Ε !
Image
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: the promise

Δημοσίευση από salingaros »

η εβομαδα που περασε λοιπον με επισκευτηκε ο κακος ο σατανανανανανας!...και με μπριζωσε με 2 διαβολακια....

η σκεψη ηταν αφου δεν καβαλας τοσο συχνα αλλα τοσο σου λοιπη αυτο...μηπως να το εδεινες και να επερνες κατι αλλο?...ενα hyper π.χ?....δλδ να τα βαζεις και στην πολη να πηγαινεις και στην δουλεια...αλλα το κυριος σχολνοντας ...να την εκανες λιγο παρατεταμενη στην διαδρομη στον πηγαιμο σου για την υθακι?....ναι ...αυτο το σκεφτωμαι...

και φτανει το σημερα....
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ !!!!! ΝΑΙ Ο ΒΛΑΣΘΗΜΟΣ ΑΜΑΡΤΑΜΗΝ!!!

γιατι ετσι ενοιωσα....
με ενα γεια βιαστικο τρεχω τις σκαλες με το κλειδη στο χερι....συκωνω την κουκουλα και το πρωτο σοκ....
μ@Μ@λ@κ!!!! απιστευτο.....ξυπνα ρε δικο σου ειναι....
καβαλας και πριν καν γυρισεις το κλειδι...εχεις κουμποσει πανω σου....λες δεν μπορει ρε....το εχουν σχεδιασει στα μετρα σου....ειναι χτισμενο ανω σου....
το κλειδι γυρναει και το μοτορι ....αφου ξεροβυξε για να μην ξεχνιωμαστε....μπουμπουνιζει ρυθμικα...

ονειροξη!.....

ανηφοριζω λοιπον να παρω το βουνο... σαν την πρωτη μερα σαν την πρωτη ωρα....σου αρεσει η σκληραδα εχεις καλουπιασει πανω της...και η γνωριμη κωλωνια απο ζεσταμενες φλαντζες...εχει μια υπεροχη μοναδικη μυρωδια....μονο αυτο την εχει...και σε πειανει το φαναρι.....σηκωνσε και μεσα στο κρανος ακους ενα ρυθμικο τεμπο ενα βουητο ενα ....μελωδικο μεθυστικο ηχο....

το βουνο ηρθε ποιο συντομα απο οτι νομιζα....χασαμε μια δυο στροφες ...που φυσικα και εφτεγα ο ανηπομονος....μεσα σε 2-3 στροφες ομως....ουπς...ματριξ ρηλοατ...προγραμμα φοστοσαμε εδω ειμαστεεεεεεεεε.....

στη μεση του πουθενα....κανεις ενα τσιγαρο....οχι δεν τραβηξα φοτο ....δεν ηθελα να σηκωθω....απλα ακουμπησμενος πανως της να ακους το tsik tsak απο ττις εξατμισεις να παγωνουν.....

δεν ξερω.....ειχαμε να παμε καιρο βολτα...δεν ειχε ελενχωμενα γλιστριματα στις εξοδους ουτε βουτιες και θαμπομενς ζελατινες.....ομως μια απλη γ@μημ@ενη βολτα σημερα ...μου εκανε ρηζετ στο μυαλο.....
Image
Άβαταρ μέλους
touloumpas
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 18:28
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000
Τοποθεσία: Βεροια

Re: the promise

Δημοσίευση από touloumpas »

:bowall: :bowall: :bowall:
Γιώργος.
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: the promise

Δημοσίευση από salingaros »

πριν λιγο την εβαλα μεσα....

και δεν λεω ψεμματα....την χαηδεψα....καλα και μετα τις εβαλα την κουκουλα....
πως ειναι δυνατον καθε φορα να μου δεινη αισθηματα σαν να ηταν η πρωτη φορα?.....
μονο αυτη το εχει καταφερει....

ενω το απογευμα κατεβενα τις σκαλες τρεχωντας....τωρα οταν την αφησα ...σχεδων σερνομουν....βαρια τα βηματα σκαλι σκαλι....βαριες και οι σκεψεις....

οτι και να γινει αυτη θα μεινη...για παντα!
οχι λογικη δεν αλλαξα...το μηχανακι θα μεινη απλα καποια στιγμη θα ερθει και ενα αλλο για τα καθημερινα....
και για να μην εχουμε αντιζηλειες... θα ζοριστω...θα περημενω...θα ..θα ...αλλα θα ειναι και αυτο ducati....
γιατι κατι εχουν αυτα....κατι εχουν νεραιδοσκονη εθιστικη.....!
Image
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: the promise

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

ρε σαλιγκαρε,τοσο πηξιμο στην επαρχια τρως που γραφεις αυτα τα προστυχα?
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: the promise

Δημοσίευση από salingaros »

πυξιδας990 έγραψε:ρε σαλιγκαρε,τοσο πηξιμο στην επαρχια τρως που γραφεις αυτα τα προστυχα?


ειπαμε δεν ειναι του παροντος...

φιλε γενικα φανταζομαι ...ολοι εχουμε τις φασεις/περοιοδους...οπου καποια στιγμη τρεχαμε...
επαρχεια η οχι , αλλος αναλλωνετε στα πηγενε ελα αλλος σε 2-3 δουλεις κτλπ..κτλπ... θεωρω οτι παντα ολα γινοντε ...απλα η αρχη ειναι παντα δυσκολη και καποιες ματαβασεις ...οπου μεχρι να βρεις το τεμπο...χανεις χρονο αναλλωνεις λαθος...μεχρι που καποια στιγμη τα βαζεις ολα σε ενα συθμο...και επειτα βρισκεις χρονο και για αλλα...
Image
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: the promise

Δημοσίευση από argy »

sali αυτά τα διαβολάκια σου με έχουν "επισκεφτεί" και εμένα....και όχι μόνο μια φορά....

........και ακριβώς για τον ίδιο λόγο την κρατώ ακόμα........για μιαβόλτα........
Άβαταρ μέλους
ΝΤΟΥ14
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Δευ 15 Ιούλ 2013, 18:13
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Λεωνιδιο Τσακωνιας

Re: the promise

Δημοσίευση από ΝΤΟΥ14 »

ωραιος,το ιδιο παλευουμαι..................
Απάντηση