Αγορά hyperstrada hypermotard

Απάντηση
Gpap1980
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2015, 21:57
Gender: Male

Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από Gpap1980 »

Καλησπέρα σε όλους στο forum έχω μια ερώτηση να κάνω ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα hyper strada η και ένα Hypermotard αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω από φίλους που μπορεί να έχω το συγκεκριμένο μοντέλο είναι αν είναι ευχαριστημένη από από αυτό και γενικά αν υπάρχουν πρόβληματα μηχανικά γιατί διαβάζω στο Ίντερνετ σε ξένα site ότι έχει αρκετά προβλήματα σαν μοντέλο
Και ακόμα αν ξέρει τι κόστη σε σέρβις έχει γιατί ρώτησα στην αντιπροσώποια και μου είπαν μέχρι 300€ το μικρό και μέχρι 500€ το μεγάλο. Ευχαριστώ για το χρόνο χρόνο σας και τη βοήθεια σας
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από Stelios62 »

Τωρα κοιτα να δης και συγνωμη κιολας , η ερωτηση σου ειναι λιγο ..... ακυρη .....! :whistling:
Μπαινεις σε ενα φορουμ αλαλουμ και ρωτας τους πιο ορκισμενους ιδιοκτητες , περαστικους φιλους αλλα και εχθρους ducati (ολα επιτρεπονται εδω) .....για μια συγκεκριμενη απαντηση.......! :mrgreen:

Τωρα προσωπικα εγω δεν θα ξαναγοραζα ducati ..... μονο ενα φιλοτιμο γνησιο japan (ft,ft) μηχανακι....! :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από Xenokratis »

:whistling:
2ος...

Λοιπόν, μιλάμε προφανώς για το 821....Οχι το 1821!!! Αυτο ειναι αλλο...

Μιλάμε για καινούργιο...μεταχείρο??

Οι ιδιοκτήτες θα πιστοποιήσουν οτι το μηχανάκι δεν εχει βγάλει ζημιές...και γενικώς "ΔΥΣΤΗΧΩΣ" Η ντουκάτι σταμάτησε να ειναι ιταλική εταιρεία και υπο το καθεστώς του ζυγγού με τους γερμαναραδες πλεον τα μηχανακια της ειναι απολυτα (και παλι δυστηχως) αξιοπιστα...

Tωρα κοστος συντήρησης...αν αγόραζες ενα tdm η ενα cb 600 hornet...θα στα κάνανε τζάμπα η θα εδινες 100 ευρω για μεγάλο σερβις...?? Τσού.....
Οι τιμές της αγοράς ειναι ΤΟΣΟ εξισοροπιμένες που "οτι παρεις 100" πλεον...
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από HackmaN »

Φίλε Gpap1980 πέρνα μία από εδώ: http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewforum.php?f=15" onclick="window.open(this.href);return false; :hibye:
Με το καλό να πάρεις ό,τι πάρεις. Τί μηχανάκι είχες πρίν;
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από gonzo »

πουλάω εγώ το δικό μου αν σε ενδιαφέρει. το μηχανάκι μόνο λάδια θέλει μέχρι τα 30000. στα 1000 η πρώτη αλλαγή είναι νομίζω 120 ευρώ.
Η μηχανή δε μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα ούτε έχω μείνει ποτέ στο δρόμο και έχω 25000 χλμ.
Έχω αλλάξει ένα μπουζί και τακάκια πίσω και μια αλυσίδα. βενζίνη δεν καίει. μου έχει βγάλει 300 χλμ εθνική με 16αρι ντεπόζιτο, γενικά αθήνα 230-250 μένεις..
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από Stelios62 »

gonzo έγραψε: ........ βενζίνη δεν καίει. μου έχει βγάλει 300 χλμ εθνική με 16αρι ντεπόζιτο, γενικά αθήνα 230-250 μένεις......
.... κοψε κατι γιατι σε λιγο θα το πιστεψω και γω οτι υπαρχει ducati που να καιει λιγοτερο απο το 600αρι μου .... για ενα φιλοτιμο ζουμε .. :mrgreen: ........! :hibye:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Stelios62 έγραψε: .... κοψε κατι γιατι σε λιγο θα το πιστεψω και γω οτι υπαρχει ducati που να καιει λιγοτερο απο το 600αρι μου .... για ενα φιλοτιμο ζουμε .. :mrgreen: ........! :hibye:
Στελάρα, και εγώ το ίδιο σκέφτηκα μεχρι που είδα οτι έχει 17-αρι ντεπόζιτο...
Στο δικό μου, με 13.5lt ντεπόζιτο, σε ταξίδι, χωρίς κανιβαλισμούς (νόμιμο όριο ταχύτητας) εχω δει μέχρι 245km αυτονομίας, το αλλο που εχει τώρα 17lt...παίζει να φτάνει τα 300Km - μπορεί οχι 300 που λέει ο φίλος Gonzo αλλά μάλλον τα πλησιάζει :hibye: :hibye:
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από gonzo »

δεν λέω υπερβολές
http://www.fuelly.com/motorcycle/ducati ... z13/281833" onclick="window.open(this.href);return false;

18500 χλμ περασμένα όλα
12/08/2015 300,00 4,81 στα 100 έκαψε εθνική
καλύτερη κατανάλωση με λαμπάκι να ανάβει στα 237. το ντεπόζιτο είναι 15,5 με 16 λίτρα και όχι 17
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από Stelios62 »

Παιδες αυτα τα νουμερα μου θυμιζουν διαφημιση αυτοκινητου ......"4πορτο οικογενειακο , φουλ εξτρα , εξαιρετικα δυναμικο με 200 αλογα απο 1400 c.c. με Turbo ....... απολυτως οικονομικο σε καταναλωση 5 Ltrs και κατι ψιλα ανα 100 km ......! :mrgreen:
Και τι ...... sheets μασουλανε αυτα τα αλογα? ....! :zep:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από gonzo »

Αν δεις καλα τις μετρησεις μεχρι και στα μεγαρα που εκανα 7 sessions εκαψα 8,33 και εθνικη που γυρισα αλλη φορα φλατ αουτ με 165 μεση ταχυτητα 8,34 στα 100. Επισης στην αμερικη εχουν ακομη καλυτερες καταναλωσεις λογο βενζινης και ποιοτητα ασφαλτου με αποτελεσμα να φτανουν και 3,5 τα 100. Παπι..
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από Xenokratis »

Σε πετρέλαιο γιατί δε βγαίνει?!! :zep: :zep:

Με το 796 εχω δει και 240χλμ με το 12αρι το τεπόζιτο....αυτό ομως δεν ειναι μονάδα σύγκρισης!! Σωστα?
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από gonzo »

Xenokratis έγραψε:Σε πετρέλαιο γιατί δε βγαίνει?!! :zep: :zep:

Με το 796 εχω δει και 240χλμ με το 12αρι το τεπόζιτο....αυτό ομως δεν ειναι μονάδα σύγκρισης!! Σωστα?
Πιο ειναι μοναδα συγκρισης δηλαδη; εγω εχω καταγραψει 18500 χλμ μεσος ορος τα λεει ολα..
Ειπαμε δεν ειναι αντρικο να εισαι καθε μερα στο βενζιναδικο.

Το παιδι που ανοιξε το θεμα πρεπει να τον ενδιαφερει πολυ!
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από Xenokratis »

gonzo έγραψε: Πιο ειναι μοναδα συγκρισης δηλαδη; εγω εχω καταγραψει 18500 χλμ μεσος ορος τα λεει ολα..
Ειπαμε δεν ειναι αντρικο να εισαι καθε μερα στο βενζιναδικο.

Το παιδι που ανοιξε το θεμα πρεπει να τον ενδιαφερει πολυ!
Η μονάδα συγκρισης νεαρέ μου που θίχτηκες με το ΧΤ....ειναι το δεξί σου χέρι....

Θελω λοιπόν να πώ...οτι ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ενα χιλιάρι δε μπορει να καιει 3λτ/100....τα 6-7-8 ισως και 10, έχουν να κάνουν με τον τρόπο οδηγησης σου.... Σιγουρα στις μερες μας δεν ειναι δυσκολο να ψαξεις να δεις καταναλωσεις απο το μοντελο που σε ενδιαφερει,απο το τι δινειτο εργοστασιο μεχρι κατι καήλες σα και μας στα φλορουμ που λενε το μακρυ τους και το κοντό τους! Σωστα? Σωστα!...Αρα...το δεξι μου κουλό σε 1-2-4 διαδρομές που εγραψε μια κατανάλωση Α, δεν αποτελει μονάδα συγκρισης...καλα?

Σιγουρα και σε νοιαζει τι καίει, και νομιζω ευνόητο...καινουργιος κινητήρας, καινουργια τεχνολογία..παραπανω βαλβίδες...τι ωραια τι καλα σκιζει η βάρκα τα νερα...ανακοινωνε 30% λιγοτερο καυσιμο σε καταναλωση και 30% μεγαλύτρα διαστηματα συντήρησης....Οριστε για να μη λες οτι στο κατηγορούμε!! :wsmile: :wsmile:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Αγορά hyperstrada hypermotard

Δημοσίευση από gonzo »

Πρωτον δε θιγομαι ξερω τι εχω και αυτο μου φτανει :cool:
Οσο για το δεξι μου χερι δυστυχως δεν εχουμε παει βολτα παρεα για να δεις πως παω αλλα νομιζω τα 7 sessions στα μεγαρα που γυριζα 1:12-1:15 λενε αρκετα για 8,3 καταναλωση.δε το παιζω γρηγορος απλα σου λεω οτι δουλευα ψηλα συνεχεια. Δυστυχως δεν ειχα ποτε αλλο μηχανακι για να κανω συγκριση.

Haters gonna hate
F@ck scooters
Απάντηση