Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Αυτά που μας κρατάνε ασφαλείς
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από stamatis »

Ψαχνω καθημερινα μοτοσυκλετιστικα μποτακια. Να ειναι αδιαβροχα, ανετα, ομορφα και ποιοτικα. Εχετε να προτεινετε;
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από Bart »

Falco ιταλικά άνετα πολύ ποιότηκα
Νομίζω τα φέρνουν motoraid και το toofast
http://www.giannifalco.com" onclick="window.open(this.href);return false;
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Exω τα εξής μποτάκια :

ΤCX X-RAP
Image

Ζεστά, αδιάβροχα και προστασίες στους αστραγάλους, γυρω στα 120 €

Dainese Street Runner GTX
Image

Goretex, καλή κλασσική ποιότητα Dainese, σπάσιμο στο δεσιμο, αρκετά ακριβά, μετριότατες προστασίες σε αστραγάλους.

Dainese Technical Sneakers
Εικόνα

Oτι πιο βολικό έχω φορέσει στα πόδια μου - ακομα και σε σχεση με πολιτικό παπούτσι, το σύστημα γρήγορου δεσίματος ειναι απίστευτα βολικό.
Μετριότατες προστασίες στους αστραγάλους, ΔΕΝ ειναι αδιάβροχα.

Σταμάτη, σε γενικές γραμμές...τα μποτάκια πόλης ΔΕΝ αξίζουν - ουτε απο άποψη τιμής αλλα το σημαντικότερο, απο πλευράς προστασίας...Ειναι κοινώς φάση "να'χαμε να λέγαμε"...

Άποψή μου ? Δεν προστατεύουν καλύτερα απο...ενα καλο basket-ικό/hi-top πολιτικό μποτάκι...
Πανε πάρε ενα καλό (ψηλό) Adidas/Nike μποτάκι ωστε να τυλίγει σωστά/καλά το πόδι σου, θα κάνεις την ιδια περίπου δουλειά στα μισά χρήματα.
Τα περισσότερα μοτο-μποτάκια ειναι απλά αθλητικά με logo μότο-εταιρίας κοτσαρισμένα πάνω τους και...αυτό - μη περιμένεις τίποτα σπουδαίο απο προστασία καθώς δεν αποτελούν ουκ καν ημίμετρο - τα περισσότερα απο αυτά δεν εχουν καν προστασία στους αστραγάλους και όσα έχουν...δεν ειναι τιποτα παραπάνω απο λίγο περισσότερο υλικό/μαξιλαράκι στην περιοχή των αστραγάλων, κατί το οποίο το συναντάς και σε ενα απλό, πολιτικό skate/basket μποτάκι...

Aμα θέλεις κάτι που να προστατεύει κανονικά...και να είναι και αδιάβροχο...και (σχετικά) διακριτικό, η μονη λύση ειναι full μποτίτσα, αυτή εδώ την έχω και είναι αρκετά καλή και σε καλό budget:
Image

^ Dainese Long Range waterproof

Aυτά τα ολίγα φίλτατε :hibye:
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από stamatis »

Κοίταζα αυτό
http://www.motoin.de/Clothing/Boots/Mot ... tpl=mobile" onclick="window.open(this.href);return false;
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από Stelios62 »

.... εγω παλι βαριεμαι τα κορδονατα και εχω καταληξει εδω για .... βαλε βγαλε. :))


http://motofashion.gr/for-the-rider-acc ... Held-Vamos" onclick="window.open(this.href);return false;
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από Ritsman »

http://www.stelpet.gr/gr/el/products/ixs-pacific" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 12:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από john mess »

Να πω και εγω την "ιστορία" μου....
Λοιπόν επειδή καθημερινά κινούμε μόνο με μοτο πριν κάποια χρόνια πήρα την απόφαση να ψάξω για μποτάκια μοτο για καθημερινή χρήση.Αυτο που έψαχνα φυσικά είναι να προσφέρει ασφάλεια πάνω από όλα αλλά και ανεση.Να είναι ζεστό και πάνω από όλα ΑΔΙΆΒΡΟΧΟ!!Φυσικά να είναι και κάπως κομψό για να μπορώ να πηγαίνω και για ενα καφέ!!!
Δεν θυμάμαι πως και γιατί αλλά κατέληξα στον Τζορτζοπουλο και δοκίμασα το IXS Furi ΙΙ. Ωραίο άνετο και σε δεν ήταν και τόσο χοντροκομμένο!!Ρωτάω...είναι αδιάβροχο?Φυσικά...μου απαντα. Το τσιμπάω και φεύγω.
Τους πρώτους 4 μήνες ξηλώνεται η ραφή στα κορδόνια. Όπως είναι το πάω στο μαγαζι. Ο διάλογος με τον υπάλληλο απλά δεν περιγράφεται!!!Κρατάει το ένα μποτακι και καλά να το φτιάξει(προσεξτε να το επισκευάσει οχι αλλαγή).Μετα απο μέρες το παραλαμβάνω. Το τι παίρνω στα χέρια μου απλά δεν υπήρχε.
Το κοιτάω καλά καλά και του λέω "ρε φίλος εγώ στο χέρι να το έραβα(που δεν ξέρω ούτε κουμπί να ράψω)καλύτερα θα το έκανα. Τεσπα,απογοητευμενος το παίρνω και φεύγω(για αλλαγή ούτε κουβέντα).
Τελικά αυτή η τέλεια επισκευή που του είχαν κάνει κράτησε το πολύ για ένα μήνα!!!Όπως είναι πάω και τα δυο μποτάκια μαζί και του λέω"θέλω αλλαγή Τ-Ω-Ρ-Α!!!"Μου αρχίζει κατι ''και δεν ξέρω ....και πρέπει να ρωτήσω το αφεντικό..και να δούμε τι θα πει η εταιρία...και άλλα ωραία παραμυθία. Του λέω ότι εγώ θα σου τα αφήσω εδω και περιμένω να με καλέσεις στις επόμενες μέρες για να έρθω να πάρω το καινούριο ζευγάρι!!!Έτσι και έγινε.
Τώρα οσο αφορά η συμβίωση μου με τα συγκεκριμένα μποτάκια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!!
Οκ ήταν άνετα και κομψά αλλά...........Εμπαζαν νερό απο της πρώτες μέρες δεν μπορώ να πω ότι ήταν και ζεστά.
Δυστυχώς λόγο οικονομικών προβλημάτων τα κράτησα αναγκαστικά 5 χρονια!!
Πέρυσι αποφάσισα να πάρω TCX .Και λέω να μη πάρω απλά waterproof αλλά να πάω σε μεβρανη gortex.Είναι οτι ποιο αποτελεσματικο (μετα το δερμα) σε αδιαβροχοποιηση.
Αγοράζω τα TCX jupiter .Δυστυχώς λάθος νούμερο(μεγαλη ιστορια) και δεν πρόλαβα να τα χαρώ.
Τα έχω και τα κοιτάω (οποιος ενδιαφερεται μου λεει).
Φέτος έχω αρχίσει και ξαναψαχνω γιατί δεν πάει άλλο!!!
Για την ακρίβεια έχω γίνει πολύ περίεργος αγοραστής(βασικά λιιιιιιγο μ@λ@κ@ς!!!)
Γυρνάω τα μοτο μαγαζα βλέπω και ότι μου αρέσει το δοκιμάζω ρωτάω τιμή και μετά φεύγω!!!
Ξέρω δεν είναι και το καλύτερο που μπορείς να κάνεις αλλά ρε παίδες μιλάμε για 100ε το λιγότερο και δεν είναι εποχές να τα πετάμε έτσι!!!
Ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου αλλά μου κάνα πολύ καλή εντύπωση τα Forma twister.
Αυτα τα λίγα........ :zep:

Y.Γ 1 Ευτυχώς που ο εισαγωγέας των TCX τα ''πηρε'' απο την Colori. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!

Υ.Γ 2 Μακριά απο IXS.Οτι εχω παρει ειναι για πεταμα!!!

Y.Γ 3 Sorry για το σεντονι αλλα εχω ''πεταξει'' αρκετα λεφτα σε ''λαθος''εξοπλισμο μοτο....
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από Stelios62 »

..... δεν βαριεσαι, ολοι τα εχουμε πρωτο-ακουμπησει σε .... μεγαλα και τρανταχτα ονοματα για να αποδειχτει στο τελος οτι υπαρχουν και αλλες αξιοπιστες μαρκες και ..... αντιπροσωποι με σωστη αντιμετωπιση του πελατη κυριως .....! :cool:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

John Mess, καλά τα λές αλλά...εισαι και 'συ άτυχος βρε παιδάκι μου (απ'ότι φαίνεται) :wsmile:
Ίσως έτυχε εκείνη η παρτίδα να ειχε πρόβλημα (συμβαίνουν και αυτά), ίσως...ποιος Γκξέρει... :mrgreen:

Kαλά τα λές πάντως και συμφωνώ οτι τα λεφτά δεν είναι για πέταμα, στο πάνω ποστ ανέφερα οτι - σε γενικές γραμμές - πολλά μοντέλα (ανεξαρτήτως εταιρείας) είναι απλά "να 'χαμε να λέγαμε" και οτι είναι απλά sneakers (Ελληνιστί: "αθλητικά") με logo μότο-εταιρείας κοτσαρισμένα πάνω τους, και σχετικά με τις "προστασίες" που φέρουν, και με την "αδιαβροχοποίηση" τους και ...
Θα το ξαναπώ, ιδίως στις περιπτώσεις που θελεις κατι διακριτικό για να πηγαίνεις και για 'να καφέ...χίλιες φορές να τα σκάσεις για ενα απλό, πολιτικό μποτάκι.Εγω, 100++ γιούρια απο 'δω και στο εξής θα τα δίνω μόνο για μπότες για το μεΚανάκι, παπουτσια...η Adidas και η Nike βγάζουνε μια χαρά μποτάκια που προσφέρουν πάνω-κάτω την ιδια προστασία (λόγω ύψους και αφρώδες υλικού στους αστραγάλους) με κάτι μοτο-μποτάκια όπως τα fastlane της A* η κατι καινουργια street biker της Dainese και στην μισή τιμή.ΟΚ, με το να πάρεις παπούτσι το οποίο είναι το μισό μιας μπότας (σαν κατι Α* που παρέθεσε ενας φιλος πιο πάνω)...κάααατι θα κάνεις αλλά...είναι πάλι ημίμετρο καθώς κνήμη προστασία πάλι γιοκ...απο εμφάνιση θα είναι σαν να φοράς μποτα (αλλά χωρίς τα + αυτής) οπότε ? Πίπες, that's what... :mrgreen: Δώρον άδωρων μάγκες...
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από stamatis »

John Mess είμαστε ίδια κατηγορία..Και εγώ το ψάχνω πολύ γιατί ντρέπομαι να πάρω κάτι και μετά να μην το φοράω.
God, έκανα μια βόλτα χθες από την Καλλιρρόης. Sneakers δεν παίρνω. Έχω τέτοια. Θε πω μοτοσυκλετιστικο μποτακι, να το φωνάζει κιόλας(!), αδιάβροχο.
Μου άρεσαν τα tcx, διαβάζω και καλά λόγια για τη μάρκα.
Υ.Γ. Μάγκες, τους επόμενους μήνες θα σας ζαλησω. Μετά τα μποτακια έχουν σειρά δερμάτινο, κράνος, παντελόνι jeans.. :))
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 12:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από john mess »

Καλησπέρα!!Σημερινό update!!!
Είχα σκοπό να δοκιμάσω 2 μοντέλα από TCX.Το TCX X-Square Evo Waterproof και το X-SQUARE SPORT WATERPROOF.
Τελικά κατάφερα να δοκιμάσω το πρώτο!Μπορώ να πω πως μου άρεσαν αρκετά. Και σαν άνεση αλλά και σαν εμφάνιση. Το θέμα μου τώρα είναι το εξής.....

TCX X-Square Evo Waterproof η Forma Boots Twister?
Και τα δυο άνετα και τα δυο σε νορμάλ τιμή.(120 και 105 αντίστοιχα)
όποιος ξέρει κάτι και μπορεί ας βοηθήσει!!!!

Thx παίδες!!!!

Υ.Γ 1 stamatis δεν ζαλίζεις κανένα και μη το σκέφτεσαι έτσι .Όσες φορές το σκέφτηκα κακό στη τσέπη μου έκανα και δεν κατάφερα να πάρω κάτι και να χαρώ.
οπότε μας ενημερώνεις και για τα υπόλοιπα!!!

Υ.Γ2 God όντως μπορεί να μην είμαι ο ποιο τυχερός άνθρωπος στο κόσμο αλλά είναι κάποια καταστήματα και κάποιοι υπάλληλοι........το λιγότερο για κλοτσιές!!!
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
VassilisL
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί 29 Μαρ 2016, 17:33
Gender: Male

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από VassilisL »

Για checkare κσι εδω

https://www.amazon.co.uk/Waterproof-Mot ... B01DWTJS26" onclick="window.open(this.href);return false;

θα τα παραλαβω απο εβδομαδα οποτε δεν μπορω να σου πω απο τωρα εντυπωσεις...
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

Τα Forma Twister τα εχει φιλος και προσφατα σε ταξιδι με αρκετο περπατημα εμεινε πολυ ικανοποιημενος :hibye:
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από dimirex »

Bart έγραψε:Falco ιταλικά άνετα πολύ ποιότηκα
Νομίζω τα φέρνουν motoraid και το toofast
http://www.giannifalco.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Έχω πάρει αυτά http://www.giannifalco.com/en/259/trek" onclick="window.open(this.href);return false; (motoraid) εδώ και ένα χρόνο και τα έχω καταευχαριστηθεί.
Αυτό που ζήταγα εγώ είναι ένα καθημερινό παπούτσι (trendy :mrgreen: ), αδιάβροχο για μηχανή και περπάτημα...

Σε περπάτημα με πολύ βροχή και τις γνωστές πλημμύρες στους δρόμους της Αθήνας, το μόνο που είχα υποστεί ήταν μία μικρή αίσθηση υγρασίας στο πάνω μέρος της κάλτσας - το πόδι όμως στεγνό.
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 12:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από john mess »

Τελικά κάνα νέο από 'μετωπο' έχουμε ?
:cool:
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από stamatis »

Οχι ακομα, πρεπει να κατεβω Αθηνα...Μαλλον θα παρω Tcx
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Εχω παραγγειλει απο FC Moto τα TCX Sport waterproof και ειναι καθοδον...μολις ερθουν μπορω να ποσταρω εντυπωσεις...καλη τιμη κιολας 98 ευρω μαζι με μεταφορικα...150 ζητανε εδω.
Άβαταρ μέλους
mzxios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 15:44
Gender: Male
Other: Multistrada V4S
Τοποθεσία: XIOS

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από mzxios »

wheelsdeal έγραψε:Εχω παραγγειλει απο FC Moto τα TCX Sport waterproof και ειναι καθοδον...μολις ερθουν μπορω να ποσταρω εντυπωσεις...καλη τιμη κιολας 98 ευρω μαζι με μεταφορικα...150 ζητανε εδω.
Καλησπέρα 135 τα πείρα από xmoto πριν 15 ημέρες , πολύ καλή εφαρμογή και ποιότητα , βροχή δεν έφαγαν ακόμη :hibye:
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από indianos »

wheelsdeal έγραψε:Εχω παραγγειλει απο FC Moto τα TCX Sport waterproof και ειναι καθοδον...μολις ερθουν μπορω να ποσταρω εντυπωσεις...καλη τιμη κιολας 98 ευρω μαζι με μεταφορικα...150 ζητανε εδω.
Απο Fc Moto και τα εστειλαν?
Image
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 10:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από bros400pgm »

indianos έγραψε: Απο Fc Moto και τα εστειλαν?

Εμενα μου ειχαν απαντησει και σε mail που αφορουσε την αποστολη :tooth2: :tooth2: :tooth2:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από wheelsdeal »

indianos έγραψε:Απο Fc Moto και τα εστειλαν?
Την επομενη μερα κιολας τα στειλανε με tracking και σημερα ειναι στα ελτα...7 μερες συνολο.
Άβαταρ μέλους
sotos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 08:09
Gender: Male
Bike: GT 1000
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από sotos »

Επειδή ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα όμως δεν το έχω ψάξει καθόλου να ρωτήσω
Αυτά τα μποτακια που λέτε είναι μόνο για πόλη η καλύπτουν και χρήση με κοντουρες κλπ ?
Από προστασία είναι οκ;
Το σκέφτομαι για κοντινές βόλτες για να μη βάζω τις μπότες
Τα tcx ποιος είναι αντιπρόσωπος ?
http://www.smok.gr/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από stamatis »

sotos έγραψε:Επειδή ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα όμως δεν το έχω ψάξει καθόλου να ρωτήσω
Αυτά τα μποτακια που λέτε είναι μόνο για πόλη η καλύπτουν και χρήση με κοντουρες κλπ ?
Από προστασία είναι οκ;
Το σκέφτομαι για κοντινές βόλτες για να μη βάζω τις μπότες
Τα tcx ποιος είναι αντιπρόσωπος ?
Soto καλησπερα! Tcx ειναι- ηταν αντιπροσωπος η colori..Οταν τα δοκιμασα, μου φανηκαν οκ. Για παρομοια χρηση με τη δικη σου. Παρηγγειλα και εγω απο fc-moto μολις χθες, αυτα
http://www.fc-moto.de/TCX-X-Square-Sport-Waterproof/en" onclick="window.open(this.href);return false;
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Soto εγω τα δοκιμασα σε μαγαζι πρωτα.Τα TCX X-Square Sport ειναι σκληρο μποτακι και προστατευει αρκετα (οσο μπορει ενα τετοιου ειδος μποτακι) μεχρι αστραγαλο.Μια χαρα φοριουνται με κορντουρα αλλα και με κανονικο παντελονι αν θες να βγεις μια βολτα και δεν θες να εισαι σαν αστακος.

Δοκιμασα και τα X-Square Plus...πιο μαλακα και ανετα.
Άβαταρ μέλους
sotos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 08:09
Gender: Male
Bike: GT 1000
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Ερωτηση για καθημερινα μποτακια

Δημοσίευση από sotos »

Καλησπέρα Σταμάτη :)
Ωραία είναι και φαίνεται να προστατεύει τον αστράγαλο
Έχω κάτι dainese για την πόλη αλλά αφήνουν εκτεθημενο
τον αστράγαλο και μια φορά που τα έβαλα με κοντουρα παντελόνι αισθανόμουν σαν ξυπολυτος και γύρισα να βάλω τις μπότες
Weelsdeal μάλλον κι εγώ τα TCX X-Square Sport θα χτυπήσω
Όταν είναι για πιο σβελτες βόλτες έτσι κι αλλιώς προτιμώ την φόρμα
http://www.smok.gr/" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση