Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Απάντηση
Galanisstreetfighter
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 30 Οκτ 2016, 14:57
Gender: Male
Bike: -Don't have-

Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από Galanisstreetfighter »

Καλησπέρα στην ομορφή παρέα των ducatakidwn...Είμαι καινούργιος στο forum όποτε θα μου πάρει λίγο καιρό μέχρι να εγκληματιστω με το Περιβάλλον...
Είμαι κάτοχος ενός υπέροχου streetifighter 1098 εδώ και 3 χρόνια...το μηχανάκι το λατρεύω δεν το αλλάζω με τίποτα και για τίποτα...
Αλλά μου προέκυψε πρόβλημα και ψάχνω απεγνωσμένα για λύση...Ένα πρωί πάω να βάλω μπροστά την μηχανή και παρατήρησα πως ζοριζοταν να πάρει με αποτέλεσμα να πέσει η τάση της μπαταρίας... η μπαταρία ήταν πάλια ήταν η ώρα της για αλλαγή δίνω 80ευρω για καινούργια μπαταρία την βάζω πάνω ολ α Καλά πάω να βάλω μετά από 2 μέρες μπροστά παρατηρώ πως η μηχανή πάλι δεν έπαιρνε εύκολα...την πάω στον μηχανικό μου λέει δεν βλέπω κάτι (δεν νομίζω πως το έψαξε και πολύ Αλλά κουβέντα να γίνεται) του λεω Μήπως έχει πάρει το φίλτρο βενζίνης σκουπίδια και δεν κατεβάζει επαρκές. Μείγμα μου λέει μπορεί και να Είναι αυτό.. ..τεσπα περνώ ένα καθαριστικό/ βελτιωτικο
Καυσίμου όπως μου είπε το Ρίχνω μέσα πάω το μηχανάκι μια βόλτα πέταγε φωτιές από την εξάτμιση το μηχανάκι μεταλλάχθηκε λεω αυτό ήταν την πετύχαμε...πάω την άλλη μέρα να το πάρω παίρνει σχεδόν αμέσως...παω για καφέ κάθομαι κάνα 2 ώρο.. .κανω να βάλω μπροστα δεν έπαιρνε με τίποτα..πηρε μόνο όταν πατώντας μίζα άνοιξα λίγο το γκάζι τοτε πήρε.. ..δεν ξερ ω τι να κάνω το εχει πάθει κάνεις φοβάμαι να βγάλω την μηχανή μήπως κάνω ζημιά στην μίζα από το ζόρι...τι να ψάξω?
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από HackmaN »

Καλημέρα! :hibye:
Πέρνα μια από εδώ πρώτα: http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewforum.php?f=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από jks »

να ψαξεις εξουσιοδοτημενο μαστορα να το συνδεσει σε διαγνωστικο, να μηδενισει το TPS, να δωσει σωστο μιγμα (ταυτοχρονα με καυσαναλυση) και θα παιρνει τσακμακι...

*εννοειται οτι θα δουλευει σωστα σε ολο το φασμα
Galanisstreetfighter
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 30 Οκτ 2016, 14:57
Gender: Male
Bike: -Don't have-

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από Galanisstreetfighter »

jks έγραψε:να ψαξεις εξουσιοδοτημενο μαστορα να το συνδεσει σε διαγνωστικο, να μηδενισει το TPS, να δωσει σωστο μιγμα (ταυτοχρονα με καυσαναλυση) και θα παιρνει τσακμακι...

*εννοειται οτι θα δουλευει σωστα σε ολο το φασμα


Ευχαριστώ πολύ για τις ααπαντήσεις...Στην Ducati το πήγα εδώ στην Πάτρα ....αλλα πιστεύω πως δεν ασχολήθηκε πολύ με το θέμα μου...(Αλλιώς δεν θα μαι άφηνε να ψάχνω Εγώ την λύση)
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από Xenokratis »

:whistling: :whistling:

Πηνεία μυρίζουν......

Δε μετρησε τάση στους πόλους πρίν-μετά την εκκίνηση?
Μέτρησε τάση στον ανορθωτή??
Συνέχεια στη γεννήτρια με πολύμετρο??

Αυτά τα γαμ@μενα τα μείγματα μονίμως να φταίνε....πουνε και αφηρημένη έννοια....πφφφφφφ
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από dimirex »

Ακριβώς ότι σου είπαν τα παιδιά παραπάνω: σύνδεση στο διαγνωστικό και έλεγχος στα ρεύματα (μπαταρία-ανορθωτής-πηνία) - παράλληλα ελέγχεις και τις φίσες.
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από argy »

dimirex έγραψε:Ακριβώς ότι σου είπαν τα παιδιά παραπάνω: σύνδεση στο διαγνωστικό και έλεγχος στα ρεύματα (μπαταρία-ανορθωτής-πηνία) - παράλληλα ελέγχεις και τις φίσες.

31 Οκτ πέρσι το έγραψε όχι χθες! :hibye: :whistling:
Άβαταρ μέλους
nick papaxristou
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 21:42
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: SH 150 ABS
Τοποθεσία: Νίκαια

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από nick papaxristou »

Galanisstreetfighter έγραψε:Καλησπέρα στην ομορφή παρέα των ducatakidwn...Είμαι καινούργιος στο forum όποτε θα μου πάρει λίγο καιρό μέχρι να εγκληματιστω με το Περιβάλλον...
Είμαι κάτοχος ενός υπέροχου streetifighter 1098 εδώ και 3 χρόνια...το μηχανάκι το λατρεύω δεν το αλλάζω με τίποτα και για τίποτα...
Αλλά μου προέκυψε πρόβλημα και ψάχνω απεγνωσμένα για λύση...Ένα πρωί πάω να βάλω μπροστά την μηχανή και παρατήρησα πως ζοριζοταν να πάρει με αποτέλεσμα να πέσει η τάση της μπαταρίας... η μπαταρία ήταν πάλια ήταν η ώρα της για αλλαγή δίνω 80ευρω για καινούργια μπαταρία την βάζω πάνω ολ α Καλά πάω να βάλω μετά από 2 μέρες μπροστά παρατηρώ πως η μηχανή πάλι δεν έπαιρνε εύκολα...την πάω στον μηχανικό μου λέει δεν βλέπω κάτι (δεν νομίζω πως το έψαξε και πολύ Αλλά κουβέντα να γίνεται) του λεω Μήπως έχει πάρει το φίλτρο βενζίνης σκουπίδια και δεν κατεβάζει επαρκές. Μείγμα μου λέει μπορεί και να Είναι αυτό.. ..τεσπα περνώ ένα καθαριστικό/ βελτιωτικο
Καυσίμου όπως μου είπε το Ρίχνω μέσα πάω το μηχανάκι μια βόλτα πέταγε φωτιές από την εξάτμιση το μηχανάκι μεταλλάχθηκε λεω αυτό ήταν την πετύχαμε...πάω την άλλη μέρα να το πάρω παίρνει σχεδόν αμέσως...παω για καφέ κάθομαι κάνα 2 ώρο.. .κανω να βάλω μπροστα δεν έπαιρνε με τίποτα..πηρε μόνο όταν πατώντας μίζα άνοιξα λίγο το γκάζι τοτε πήρε.. ..δεν ξερ ω τι να κάνω το εχει πάθει κάνεις φοβάμαι να βγάλω την μηχανή μήπως κάνω ζημιά στην μίζα από το ζόρι...τι να ψάξω?
καλημερα
ασχετως με την ημερομηνια που ανεβηκε το post
δεν πρεπει να μας πεις τελικα τι εγινε?
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από dimirex »

argy έγραψε:31 Οκτ πέρσι το έγραψε όχι χθες! :hibye: :whistling:
:zep:
Με μπερδεψε το "31"... απλά αυτές τις μέρες παιδεύομαι κι εγώ με τα ίδια πράγματα στο δικό μου.
Reduce to the Max
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από achilleas »

dimirex έγραψε:... απλά αυτές τις μέρες παιδεύομαι κι εγώ με τα ίδια πράγματα στο δικό μου.
ετοιμασου για ψυχιατρο.. :mrgreen: μπορει να ειναι κατι πολυ απλο και να σε παιδεψει μερες..
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από dimirex »

achilleas έγραψε:ετοιμασου για ψυχιατρο.. :mrgreen: μπορει να ειναι κατι πολυ απλο και να σε παιδεψει μερες..
Έχω καταλήξει: ανορθωτής - πηνία και μπαταρία ήταν ΟΚ.
Εύχομαι να είναι αυτός και η αιτία για θέμα που είχα με το ταχύμετρο το οποίο μετά από ένα μισάωρο λειτουργίας ανέβαζε/κατέβαζε αργά χιλιόμετρα ενώ δεν ήταν και τα πραγματικά!
Έσβηνα το μηχανάκι, το ξανα έβαζα μπροστά και όλα καλά για το πρώτο μισάωρο... μετά πάλι τα ίδια!!!

Τί να πω γιατρέ μου? :angry2:
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από HackmaN »

Aισθητήρας κοντέρ ή χιλιομέτρων;;;
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Πρόβλημα κατά την εκκίνηση σε streetfighter

Δημοσίευση από dimirex »

Σωστός! Θα κοιτάξω και αυτό...
Reduce to the Max
Απάντηση