Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
takisoul
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ 01 Απρ 2013, 12:41
Gender: Male
Bike: Monster 696

Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από takisoul »

Παιδιά καλησπέρα

Καταχαρούμενος κάτοχος ενός 696 (2008) , πήγα για το πρώτο μεγαλούτσικο σέρβισ την προηγ. εβδομαδα, σε γνωστό ντουκο μαστορα....

Km 27,600 περίπου, 99,9% χρήση μέσα στο κέντρο και την πολη.

Το σερβισ περιλάμβανε ρύθμιση βαλβίδων κτλ. Ευτυχώς, οι ιμάντες , βγάζουν για μέσα του 2016.

Παίρνοντας το μηχανακι απο το συνεργείο το απογευμα, είπα -μολις είχε ζεσταθει, οποτε θεμα κρυου δεν τιθεται) ειπα να το ανοιξω
Στις αλλαγές ταχυτητας παρατήρησα ενα 'πατιναρισμα', οπως το βαφτισαν (και δεν διαφωνώ) στο συνεργειο οπου επεστρεψασ τρεχοντας μετα το σ/κ που μεσολάβησε.

Λόγω πατιναρίσματος λοιπον -σύμφωνα με το μαστορα- πάμε για κιτ δισκων συμπλέκτη (αν το λεω καλα) δλδ, (227+50)280 ευρω (μαζί με εργασία) :shock: :shock:

Το ερωτηματα ειναι:
-ειναι λογικο να χρειάζομαι αλλαγή συμπλέκτη τοσο σύντομα( την μηχανη την πήρα στα 16,000km)

-είναι απίθανο να έχει γίνει καμμια πατάτα που λύνεται με εξαέρωση στις σωληνωσεις?? Και αν ναι, δεν μου το λενε για να μη παραδεχθουν λαθος (που λύνεται) κ προτιμουν να με χωσουν μεσα 300 ευρω???

-υπάρχει λύση τύπου ρεγουλάρισμα στον συμπλέκτη για προσωρινα (δεν ξέρω αν ειναι τελειως σωστο το ερωτημα, μου το προτεινε ενας γνωστός)

το κερασακι ειναι πως αυτή η επισκευή πρέπει να γίνει σχετικά άμεσα, γιατί περαν των ευνόητων λογών, αν καθυστερησει, θα χρειαστει να πεταχτούν τα ολοκαινουρια υγρα συμπλέκτη που βάλαμε τις προάλλες (εξτρα 50 ευρω κοστος).

Κάποιος με παρόμοια εμπειρία, πχ, πότε έχετε αλλάξει κάτι ανάλογο σε 696?

Παρακαλώ τα φώτα σας.
http://www.fightersgeneration.com/chara ... wallpp.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
KatsabatoR
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Δευ 10 Αύγ 2015, 18:55
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Παπι
Τοποθεσία: Πανω στη Σελα

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από KatsabatoR »

Ενα πραμα θα σου πω μονο, πως αν το εκανες 5-6 καλά πατιναρισματα, θα σου εκαψε δισκους και θα θες σιγουρα αλλαγη. Δεν θα πατιναρει κρυο, αλλα στα ζορισματα θα στο κανει. Με το που καταλαβαινεις οτι πατιναρει το κοβεις αμεσως το γκαζι! δεν το κρατας μεχρι να αποσυμπλεξει στο ξαναλεω! Τα εκαψες ετσι! (παθοντας :whistling: :zep: )
Στη Μία Ρόδα
Άβαταρ μέλους
alfa33
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Δευ 23 Απρ 2012, 17:26
Gender: Male
Bike: ST4
Other: vespa

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από alfa33 »

Ισως εχει λαθος λαδια
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 01:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από markous »

λοιπον.....ειχα το μηχανακι σου απο καινουριο.....στα 20.00 χιλ περιπου μου εκανε το ιδιο.
μην ανχωνεσαι εχει θεμα και λογω του τυπου μονοδρομου[και καλα] που εχει.....
αν θες με ακους....η λυση ειναι μια,πας στον μαστορα σου[ η αν δεν το κανει στειλε μου\πμ να σου πω ποιοςτο κανει] και του λες να σου τους τριψει....και καθαριζεις για τα επομενα 15χιλ περιπου πριν πας για αλαγη........ :hibye:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
Gabriel
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2012, 00:50
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: RGV250
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Gabriel »

takisoul έγραψε:....το κερασακι ειναι πως αυτή η επισκευή πρέπει να γίνει σχετικά άμεσα, γιατί περαν των ευνόητων λογών, αν καθυστερησει, θα χρειαστει να πεταχτούν τα ολοκαινουρια υγρα συμπλέκτη που βάλαμε τις προάλλες (εξτρα 50 ευρω κοστος).
50 ευρω (!!!!!!!) για τα ολοκαινουρια υγρα συμπλεκτη???? :zep: :zep: :zep: :zep: :zep:
Τι σκατα??Κανα 20λιτρο θα βαλετε??
Εγω με ενα δοχειακι 500ml στην εξωφρενικη τιμη των 5 ευρω σχεδον εχω αλλαξει 2 φορες ολα τα υγρα (μπρος πισω φρενα ΚΑΙ συμπλεκτη) και μου εχει μεινει και για αλλες τοσες μη σου πω!


EDIT: Μετα την πρωτη τρομαρα, το ξαναδιαβασα με προσοχη και φανταζομαι θα εννοεις τα λαδια του κινητηρα που ειναι πιο λογικο σαν τιμη.. :wsmile:
Αντε και μου κοπηκαν τα γονατα στην αρχη! :wsmile: :wsmile: :wsmile: :zep:
Δημήτρης-1-
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Παρ 11 Ιαν 2013, 20:17
Gender: Male
Bike: ST4
Other: Vespa Rally 1974
Τοποθεσία: Χανιά - Λάρισα

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Δημήτρης-1- »

Παντως αν πιανουν λιγο τα χερια σου μπορεις να τους αλλαξεις μονος σου τους δισκους. Ειναι αρκετα ευκολο.
Τους αγοραζεις απο ιταλια με 130€ και εχει και αναλυτικοτατο οδηγο ο κ Τυρλας στο φορουμ.
Αξιζει για να γλυτωσεις 200€.
Επισης στο (πρωην) δικο μου (620) με το μηχανακι στο πλαινο σταντ χαθηκαν μονο λιγες σταγονες λαδιου.
Άβαταρ μέλους
takisoul
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ 01 Απρ 2013, 12:41
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από takisoul »

EDIT: Μετα την πρωτη τρομαρα, το ξαναδιαβασα με προσοχη και φανταζομαι θα εννοεις τα λαδια του κινητηρα που ειναι πιο λογικο σαν τιμη.. :wsmile:
Αντε και μου κοπηκαν τα γονατα στην αρχη! :wsmile: :wsmile: :wsmile: :zep:[/quote]

όχι ΔΕΝ έγραψα λάθος, 50 ευρω μου είπε για τα υγρα...
Τώρα, το νουμερο αυτο για τα λάδια συνολικά (αν κ νομίζω δεν αλλάξαμε λάδια, ειμαι εκτός τώρα κα δεν έχω την απόδειξη μαζί μου) ακούγεται λογικό, αλλά δλδ λέμε ότι θα χαλάσουν τα λάδια του κινητήρα με το να αμελήσω τους δίσκους του συμπλέκτη? ?!?
Εχουν σχέση μεταξύ τους αυτά τα δύο?? wtf?
http://www.fightersgeneration.com/chara ... wallpp.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Christos Chr
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Πέμ 26 Δεκ 2013, 22:32
Gender: Male
Bike: 996
Other: Honda C50
Τοποθεσία: Lamia

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Christos Chr »

Μου φαινεται οτι οι "ντουκατομαστορες" παιρνουν κεφαλια :-) :angry7:
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Stelios62 »

alfa33 έγραψε:Ισως εχει λαθος λαδια

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: .... το πιθανοτερο εαν αλλαξες λαδια κινητηρα (με full συνθετικα π.χ. ) και εφ΄οσον ολο αυτο το θεμα παρουσιαστηκε μετα το σερβις .
Ειναι παρα πολυ νωρις για πατιναρισμα δισκων σε αυτα τα χιλιομετρα , πες του ...... μαστορη σου να βρει την αιτια τουλαχιστον. Τωρα αν ο προηγουμενος ιδιοκτητης το πηγαινε .... πατιναροντας ....! :dontknow:

Εμπα σε ενα βενζιναδικο και ρωτα ενα μπουκαλακι υγρων φρενων ποσο εχει .....! Για τo ποσα ' DOT ' κ.λ.π τα λεμε αργοτερα .....! :))
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Rouggas »

Όπως ειπε κι ο Στέλιος, μπορεί κι ο προηγουμενος να κραταγε λιγο παραπανω τον συμπλεκτη...κι αν το δουλευεις κι εσυ μεσα στη πολη λογικο ειναι, μπορει να πατιναρε και να το καταλαβες τωρα που τ'ανοιξες...στο δικο μου μετα τις 6.000 - 6.500 ξεκιναγε το πατιναρισμα...ξερεις...εκει που αρχιζουν να βγαινουν τα αλογατα :mrgreen: :mrgreen:
takisoul έγραψε:
το κερασακι ειναι πως αυτή η επισκευή πρέπει να γίνει σχετικά άμεσα, γιατί περαν των ευνόητων λογών, αν καθυστερησει, θα χρειαστει να πεταχτούν τα ολοκαινουρια υγρα συμπλέκτη που βάλαμε τις προάλλες (εξτρα 50 ευρω κοστος).
Τα υγρα δεν χρειαζεται να αλλαχτουν, αν αλλαξεις ή καθυστερησεις να αλλαξεις δισκους, ετσι δεν ειναι ρε παιδια ή μπερδευομαι ?
Και γιατι 50 ευρω ??? :zep:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
takisoul
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ 01 Απρ 2013, 12:41
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από takisoul »

Για το θέμα των 'υγρών', επειδή, προφανώς δεν είμαι μηχανικός, να κάνω μια ερώτηση ?
Για να αλλαχθούν οι δίσκοι του συμπλέκτη, πρέπει να ανοιχθεί όλη μηχανή, συνεπώς να αφαιρεθούν κ να ξαναμπουν τα λάδια (όπως είπαμε καινουρια, εβδομάδας :) ) ???

Αν ισχυει το παραπάνω, τότε ο μάστορας υποστηρίζει οτι αν καθυστερήσω, θα πρέπει να πετάξουμε κ αυτά τα λάδια και τότε το 50ευρω θα μοιάζει λογικό...

όντως τα λάδια θα φτάσουν σε σημείο να θέλουν αλλαγή λόγω φθαρμένου συμπλέκτη????

BTW: τα λάδια που χρησιμοποιούνται είναι τα προτεινόμενα από ducati, shell.
http://www.fightersgeneration.com/chara ... wallpp.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Rouggas »

takisoul έγραψε:
το κερασακι ειναι πως αυτή η επισκευή πρέπει να γίνει σχετικά άμεσα, γιατί περαν των ευνόητων λογών, αν καθυστερησει, θα χρειαστει να πεταχτούν τα ολοκαινουρια υγρα συμπλέκτη που βάλαμε τις προάλλες (εξτρα 50 ευρω κοστος).
Οποτε εδω αντι να γραψεις υγρα συμπλεχτη ηθελες να γραψεις τα λαδια του μοτερ, ε ? :)

Για να αλλαχθουν οι δισκοι δεν πρεπει να ανοιχτει ολη η μηχανη, μονο το καπακι των δισκων, αφου εχουν βγει τα λαδια...

Δε πιστευω οτι εχει αναγκη( δεν το εχω κανει ποτε) να ξαναβαλεις τα ιδια καινουρια λαδια, αλλα μαλλον σαν εξουσιοδοτημενος, φανταζομαι, που ειναι ο μαστορας που πηγες θελει να ειναι οσο πιο σιγουρος γινεται.
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από nasa »

αδερφε καλημερα :hi: .



......γερνεις την μοτοσυκλετα αριστερα ωστε τα λαδια να πανε απο την αλλη μερια του καρτερ.


λυνεις το καπακι που απο πισω του ειναι οι δισκοι.δεν φευγουν καθολου τ λαδια. αφαιρεις τους δισκους διατηρωντας την σειρα τους.τους καθαριζεις εναν εναν κ τους περνας με 1000 αρι πατοχαρτο ενα χαδακι........... τους ξαναβαζεις στην θεση τους οπως τους εβγαλες,βιδωνεις πλακα πιεσης κ καπακι καρτερ κ καθαρισες.
αμα εχεις κ grande κεφια τραβας κ μια εξαερωση στο κυκλωμα του συμπλεκτη με φρεσκα υγρακια κ εισαι αρχηγαρα ......... :))


θα περιλαμβανονται ολα στο νεο μου βιβλιο to zen και η συντηρηση της ducati σου by nasa.



........αδερφια μην σας πιανουνε κοροιδα κ σας αρμεγουνε σαν γελαδια......... :cool:
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Ritsman »

Λοιπον... αρχηγε μου...


επειδη κι εγω αυτο το ,και καλα, προβλημα ειχα ρωτοντας μαστορες και αλλους που ειχαν 696...

κατεληξα στο εξης συμπερασμα:

διστυχως ο συμπλεκτης του 696 ειναι για τον πe0νt@

Το πατηναρισμα τα 696 το εμφανιζουν απο τις 25- 30 χ.χλμ

Γινετε ακομα πιο εντονο με φρεσκα λαδια, (τα οποια και αλλαξες στο σερβις)

και απ τα λεγομενα σου αν τα 27.000 που λες οτι εχει τα εχεις αποκλειστικα και μονο στην πολη κατα 99,9% οπως λες απορω πως και δεν πατιναρει σαν τρελο απο τις 20000 χλμ

Τεσπα, εγω τοτε το αφησα οπως εχει, δεν εκανα τπτ γιατι το πατιναρισμα το εκανε στη 5ή με παρα πολλες στροφες, δλδ μονο οταν το πηγαινα μαμιοντας

Εσενα αποτι καταλαβαινω το κανει πολυ περισσοτερο.....


Δεν ειμαι ειδικος και οτι γραφω παραπανω ειναι απλα και μονο η γνωμη μου και ή προσωπικη μου εμπειρια
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
DimSpy
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Πέμ 10 Οκτ 2013, 04:40
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: Bmw r25,Honda XL250R
Τοποθεσία: Περιστέρι

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από DimSpy »

nasa έγραψε:θα περιλαμβανονται ολα στο νεο μου βιβλιο to zen και η συντηρηση της ducati σου by nasa.
Όταν το διάβαζα αναρωτιόμουν αν είχε ducati ο τύπος, πόσες σελίδες παραπάνω θα ήταν το βιβλίο!!!
Ducatάκια στην σειρά...πως χορεύουνε τρελά
Και φωνάζουν δυνατά
ΚΡΑΚ ΚΡΑΚ ΚΡΑΚ ΚΡΑΚ...
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Stelios62 »

Τα τριψιματα και τα καθαρισματα δισκων αφηστε τα για την δεκαετια του ΄70 .... που παιζαμε με το αγριεμα των ταμπουρων και φερμουιτ για τα πρωτα ..... 100 μετρα ....! :mrgreen:

Γιατι λοιπον πατιναρουν οι δισκοι του συμπλεκτη τοσο νωρις , απο τα 20.000 χλμ ?

1. Εχει φαγωθει πραγματικα το υλικο τους τοσο ωστε θελει αλλαγμα ? (ψιλο-πατιναρισμα συνεχες ή κακη ποιοτητα δισκων)
2. Εχει μειωθει μεν το συνολικο παχος ολων των φιμπερενιων δισκων , ομως η φθορα ειναι αποδεκτη εντος οριων , οποτε μαλλον τωρα η πιεση που εξασκουν τα εκτονωμενα ελατηρια .....δεν ειναι αρκετη για να κρατησει γερα ΄πακτωμενους΄ ολους τους δισκους μεταξυ τους ? ....( κακος κατασκευαστικος υπολογισμος μηκους ελατηριων )
2. Προωρη εξασθενιση ελατηριων ? (κακη ποιοτητα ελατηριων )
3. Ολα τα παραπανω συν οτι το καινουργιο λαδι βοηθαει στο πατιναρισμα , ειδικα οταν ζεσταθει ?

Εφ΄οσον οι φιμπερενιοι δισκοι μετρηθουν και βρεθουν εντος οριων , οπως οριζει ο κατασκευαστης .....μια λυση ισως ειναι τοποθετηση σκληροτερων ελατηριων ή τοποθετηση εξτρα ροδελλων ωστε να συμπιεζονται παραπανω τα παλια ελατηρια .............. εδω ομως ισως το τιμημα να ειναι , μη καλη αποσυμπλεξη μεσα στα φαναρια της πολης , χρειαζεται πειραματισμος στο παχος .... και φυσικα ολιγον σκληροτερη μανετα συμπλεκτη .....! :mrgreen:

Η μανετα του συμπλεκτη εχει τον κανονικο τζογο της οταν ζεσταθει στο φουλ το μηχανακι , δεν πιστευω να παιδευομαστε αδικα τοση ωρα .....με ολα τα παραπανω ..... ! :zep:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Christos
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 01:42
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: Monster 1200

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από Christos »

Το δικό μου μηχανάκι παρατήρησα να πατινάρει... στα 45.000 χιλιόμετρα περίπου και αυτό όταν το γέμιζα υπερβολικά από 2α σε 3η ή από 3η σε 4η.

έβγαλα τους δίσκους και τους έτριψα... γιατί τότε δεν υπήρχαν φράγκα... είδα διαφορά αλλά όχι κάτι τρελό... απλά καθυστερείς κάτι που πρέπει να αλλαχτεί. Τελικά τους άλλαξα στα 52.000Κμ. από εκεί και μετά μια χαρά.

Να σημειώσω ότι το έκανα έτσι ώστε να θέλουν αλλαγή και τα λάδια στα ίδια χιλιόμετρα.

Γενικά αν έχεις τα λεφτά άλλαξε τους στην επόμενη αλλαγή λαδιών. 3λιτρα λάδι επί 9 ευρώ (δε χρειάζεται το full συνθετικό) και 200 ευρώ οι δίσκοι γνήσιοι 230 σύνολο. Τα υγρά φρένων και συμπλέκτη όλα μαζί για μια αλλαγή είναι 5 ευρώ περίπου.

Γενικά το νου σου με τους μάστορες... εκμεταλλεύονται.
Άβαταρ μέλους
takisoul
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ 01 Απρ 2013, 12:41
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από takisoul »

Παιδιά επανέρχομαι με την απάντηση (λίγο καθυστερημένα , σορυ!).

Τελικά η λύση που ακολούθησα ήταν , βγάλσιμο, τρίψιμο λίγο οι δίσκοι (ήταν σε ΟΚ κατάσταση, οχι για πέταμα) και αλλαγή τα 4-6 ελατηρικια(δεν θυμάμαι πόσα ήταν, ελάχιστο κόστος).

Εκτιμώμενη παράταση είναι άλλα 20,000 km.

Από Νοε. 2015 εως σήμερα,(4,000-5,000 km) ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και την άμεση ανταπόκριση όλων!!

:))
http://www.fightersgeneration.com/chara ... wallpp.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Monster 696 (2008) θέμα με Συμπλέκτη

Δημοσίευση από vasilis monster »

φιλε ειμαι σε παρομοια φαση και μολις ακουσα τα 200αρια τρελαθηκα,θα μου δωσεις κανενα τηλ να μου πεις τι και πως?
Απάντηση